Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najmorbidnija www stranica? - Poslednje reci osudjenika na smrt  (Pročitano 644 puta)
08. Jul 2013, 17:19:27
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
KLJUČNI PODACI
Na internetskoj stranici teksaškog Odjela za pravosuđe mogu se naći posljednje riječi svih 500 pogubljenih zatvorenika od 1982. godine
Piše: I. Ko.


Screenshot: Tdcj.state.tx.us

OTKAD je u Teksasu 1982. godine ponovo uvedena smrtna kazna, bilježe se posljednje riječi zatvorenika osuđenih da zbog svojih zlodjela prerano okončaju život.

A odnedavno su one objavljene na internetskoj stranici teksaškog Odjela za pravosuđe, gdje su pažljivo sortirane po imenu, broju i datumu, piše Daily Mail.

Naime, u Teksasu se smrtnom kaznom kažnjava više ljudi nego u bilo kojoj američkoj saveznoj državi, a 26. lipnja izvršeno je 500. "jubilarno" smaknuće pa izjave zabilježene na stranici mogu poslužiti i kao uvid u uistinu širok spektar ponašanja kod ljudi u posljednjim trenucima njihovih života.

Mnogi to koriste kako bi još jednom naglasili svoju nevinost, drugi se ispričavaju, a postoje i oni koji u posljednjim trenucima prihvaćaju svoju kaznu i priznaju krivicu. Primjerice, Charles Bass, pogubljen u dobi od 30 godina 1986. zbog ubojstva policajca kazao je: "Zaslužio sam ovo. Recite svima da ih pozdravljam".

Kao što je bilo i za očekivati ima tu i poruka različitim bogovima i božanstvima, ali i onih koji pokušavaju elaborirati da su svoje odslužili, uzorno se ponašali i kako osjećaju da je kazna koja će ih snaći neprimjerena: "Gotovo devet godina razmišljao sam o smrtnoj kazni, je li to dobro ili loše, i nemam odgovor. Ali ne mislim da će svijet biti sigurnije mjesto bez mene", napisao je Jeffrey Doughtie, pogubljen 2001. godine.

A iako će vas to možda iznenaditi, postoje i oni koji pokušavaju ubaciti humor u svoju posljednju izjavu. Primjerice, Jesse Hernandez, koji je pogubljen u ožujku 2012. godine nakon što je usmrtio 11-mjesečnog dječaka, izjavio je između ostalog i "Naprijed Cowboysi!", izrazivši tako podršku svom omiljenom timu.

Link: http://www.tdcj.state.tx.us/death_row/dr_executed_offenders.html

Izvor: Index
« Poslednja izmena: 08. Jul 2013, 23:52:18 od Crowz »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
LG Nexus 5
Preovladjuju crna i hispano rasa.  Smile

Slucajnost ili rasizam na delu? Smiley


Zanimljivo je i to da je vecina crnaca osudjenika na smrt ubila ili silovala belce.
« Poslednja izmena: 08. Jul 2013, 23:32:34 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
LG Frizider
Ispravi prvu rec u naslovu Smile

Rekoh kakvi su sad to borbovi oca im jebem, neki novi internet sleng za koji ostadoh uskracen.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
LG Nexus 5
Sto mi se mesas u posao koji moj? I sto me teras da radim? Citaj poslednje izjave i bez off topika.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
LG Frizider
Kuku, e zbog ovakvih se selim iz Srbije!!!!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.