Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:44:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najlepsa ostrva sveta  (Pročitano 4079 puta)
27. Jun 2008, 10:45:48
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0


Gde najbogatiji ljudi sveta provode svoje odmore? Često u novinama možemo pročitati gde letuju holivudske zvezde pa se zapitamo kakva su to mesta i gde se ona nalaze. Ovom prilikom govorimo vam o najlepšim ostrvima sveta.

Kapri je ostrvo u Italiji koje su godinama posećivali bogati i ekscentrični turisti. Do ovog ostrva se dolazi isključivo brodom. Kada se priđe do samog ostrva pogled je zaista zadivljujući a takvim ga čine misteriozne pećine kao i zapanjujući vrhovi. Najlepši doživljaj na ostrvu je svakako poseta Blie Grotto-u, pećini u kojoj se svetlo reflektuje od morske vode i obasjava pećinu.
 



Na 50 km od obale Cape Cod nalazi se ostrvo Nantuket. Ostrvo se nalazi u Atlantskom okeanu. Na njemu ima jako puno bazena, slanih močvara, belih plaža i luksuznog smeštaja. Ovo mesto je dugo bilo nezaobilazno mesto za odmor elite sa New England-a što mu je naravno veoma podiglo reputaciju. Na ostrvu ima svega - od najrazličitijih galerija do sportskih aktivnosti.




U Škotskoj se nalazi ostrvo Eilean Shone koje je navodno bilo inspiracija za opis zemlje Nedođije u kojoj živi Petar Pan. Ovo ostrvo je ostalo netaknuto modernom civilizacijom i tehnologijom. Posetioci ostavljaju svoja kola i moderne spravice kada dolaze na ovo ostrvo. Nekoliko kućica na ostrvu iznajmljuje se za ogromnu svotu novca a za uzvrat posetiocima i njihovim ljubimcima nudi potpun odmor i relaksaciju. Za one koji se umore od izolacije trajakt odvozi turiste subotom i nedeljom ujutru a vraća se uveče.




Jedno od nezaobilaznih ostrva na listama naj ostrva u svetu je i grčki Mikonos. Ovo ostrvo ima dugu tradiciju među ostrvima koja su ugostila najpoznatije sveske bogataše. Glavno mesto ostrva je Hora, ribarsko selo pored koga prolaze svi oni brdovi koji dolaze na ovo ostrvo. Najpoznatiji deo Hore nalazi se na gotovo svim razglednicama kako Mikonosa tako i Grčke uopšte a zove se Venice. Drugi deo grada zove se Kastro. Ovde se nalazi crkva urađena u vizantijskom stilu.




U Francuskoj Polineziji nalazi se čuveno ostrvo Tahiti. Glavni grad ostrva je Papete. Najviši vrh Tahitija ima 2241 m. Za one koji žele da istražuju dalje delove ovog ostrva predlažemo posetu grupi ostrva pod imenom Gambier. Ova grupa ostrva je malo udaljena od glavnog dela Tahitija. Oni koji se odluče za odmor na ovom ostrvu trabaju biti spremni i da ostanu duže jer avion Air Tahit-ja na glavno ostrvo, Mangareva, dolazi samo jednom mesečno.




Sejšeli takođe spadaju u najluksuznija svetska ostrva. Ovo ostrvo se nalazi u Indijskom okeanu. Najveće ostrvo je arhipelag Mehe na kome se nalazi i glavni grad kao i dobro snabdevena pijaca. Ovo veliko otrvo je poznato i po legendi da je negde u brdima ovog ostrva zakopano blago pirata. Za one koji vole pešačenje ovo ostrvo je odličan izbor. Na obližnjem koralnom ostrvu Adabra možete videti retke životinjske vrste.

Izvor: Putovanja
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 13241
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Sony 
zlocin  Smiley 1

idem na Tahiti...samo da orobim neku kladionicu  Smile
IP sačuvana
social share


Sreca ne postoji u zivotu... postoje samo momenti srece        just strawberry                   Gde volite da letujete/zimujete,putujete uopste?...posetite novi pod forum
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


VoLiM JedNOg bLIzanCA... :)

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 434
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung 
da mi je ovaj tahiti da vidim, pa da umrem mogu...
IP sačuvana
social share
Edit by shone83: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB

Ti i jA, Ti i Ja, bAsH Bi bILi dOBar pAR... Ti i Ja tI I jA POglEDaj mE JednoM BaR Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

The Rome wasn`t build in a day!!!

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 4
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 
Mikonos Mikonos zurke 24/7
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
what about jamajca  Smile ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:44:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.