Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najjači ljudi sveta 17. juna u Beogradu  (Pročitano 3072 puta)
09. Jun 2006, 18:27:53
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
Medjunarodno takmičenje "Najjači ljudi sveta" (United Strongman) biće održano se 17. juna na Trgu Republike.

Ovo takmičenje deo je United Strongman turneje, koja obuhvata šest gradova širom sveta tokom 2006. godine.

Dvanaest takmičara sa različitih strana sveta učestvovaće u šest disciplina, medju kojima i u vuči kamiona, okretanju guma teških 450 kilograma i čučnjevima sa automobilima. Našu zemlju predstavljaće Milan Jovanović i Ervin Katona.

Takmičenje će se održati ispred spomenika Kneza Mihaila od 13 do 17.30 časova.

Pokrovitelj manifestacije je Sekretarijat za sport i omladinu grada.




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
Ma necu da idem i tacka  Smile Smile

Zanimljivo je to, ali bas uzivo ne bih voleo gledati
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Takmičenje
Najjači momci na Trgu

 Snagatori iz celog sveta, koji se svake godine u okviru manifestacije "Junajted strongman" nadmeću za titulu najjačeg, prvi put će snage odmeriti u Beogradu u subotu na Trgu Republike.
Šampionat za najjačeg čoveka podeljen je na šest takmičenja i ona se održavaju u različitim gradovima, a na poslednjem se bira šampion. Beogradsko nadmetanje je treće u ovogodišnjem serijalu, a finale će biti održano u novembru u Sidneju.
Takmičari iz Rusije, Ukrajine, Poljske, Švedske, Bugarske, Kanade, Islanda, Slovenije i Srbije nadmetati u šest disciplina. Oni će konopcem vući kamion, podizati 140 kilograma iznad glave na što više ponavljanja, izvoditi "čučanj s automobilom", nositi ram od 360 kilograma na 20 metara i podizati okrugle, betonske lopte na platformu visoku 1,3 metra. Šesta disciplina biće kombinovana. Srbiju će na beogradskom takmičenju predstavljati Ervin Katona. Pokrovitelj beogradskog nadmetanja je Skupština Beograda.


Izvor: Press \ (A. E.)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Jedanaest snagatora iz celog sveta takmičilo se juče na beogradskom Trgu Republike u neobičnim disciplinama

Na mišiće vukli kamion od 8 tona


Na programu su bili i čučnjevi s automobilom,podizanje betonskih kugli teških 140 kilograma...

Vuci, vuci. Nemoj sad da staješ. Ajde, još samo malo-urlala je voditeljka na Trgu Republike, dok je Slovenac Boris Milošević, jedan od 11 rmpalija, koji su se juče u Beogradu borili za titulu najjačeg čoveka sveta, takmičili u prvoj disciplini-vučenju konopca. Sad, ne bi to delovalo nimalo teško, da za to nisu imali samo 75 sekundi i da na drugi kraj konopca nije bio nakačen kamion težak "samo" 7.800 kila.

Vikala je pre početka takmičenja voditeljka, kako bi i ona to mogla, samo da nije u štiklama.
- Ajmo ljudi, više nema vajde da navijamo za naše fudbalere, pa možemo za ove momke-pokušavali su sa bine da odobrovolje već blago "skuvanu" publiku, koja je sa tribina pratila ovaj događaj, na prijatnih, beogradskih 35 stepena.

Oni manje sretni, koji nisu uspeli da dobiju propusnice, gvirili su preko improvizane ograde. Najbolje su se snašli Cigančići, načičkani ispod tribina - pa, em se sve vidi, em je hladovina.
Predstaviše onda takmičare, kao na izboru za mis sveta-ime, visina, težina, hobiÖ Saznali smo tako da je Slovenac Boris Milošević (37), matematički tehničar i najstariji učesnik, da je Bugarin Todorčev (21), najmlađi i najteži, sa zavidnih 165 kila, ali i da činjenica da ruski takmičar Serebrjakov malo- malo hvata fotoaparat, ima veze sa činjenicom da je u svojoj zemlji do sada već osvojio dve nagrade za novinsku fotografiju. Jedino je naš Katona u rubriku hobi-upisao da u slobodno vreme najviše voli da se odmara. Sudija i idejni tvorac takmičenja, gospodin Edmunds iz Škotske, uvek je u crnom i nikad ne skida kapu. Ali, kapa je pala već u 20. minutu beogradske žege. I, odmah je počeo da zaliva glavu kiselom vodom.

A onda je počelo takmičenje. Rus Mihael Sidoričev izašao je prvi. Mučio se, mučio, a onda odustao, ne prešavši ni pet metara, kao i Slovenac, neki tren kasnije.
- Daj bre, majstore, otpusti tu ručnu, pomozi čoveku malo-začikavala je publika vozača.

- Jel to zato što je kamion bio na uzbrdici-šalio se voditelj, na šta je Milošević, na tečnom srpskom pohvalio publiku na podršci.
- Bilo je super, samo što sam malo izgubio ravnotežu i skoro pao-pravdao se, na tečnom srpskom Boris. A, onda, posle Poljaka Vente, Šveđanina Johansona i Kanađanina Dolana, koji su uspeli da grdosiju od sedam tona prevuku na drugi kraj crvene linije, izašao je naš jedini predstavnik, Subotičanin Katona. Ervin, iako je voditelj bio uporan u nameri da ga do kraja takmičenja zove Erik. Nošen aplauzima publike i žestokim navijanjima voditeljke, uspeo je da kamion odvuče za samo 31 sekundu i tako zauzeo ubedljivo prvo mesto u prvoj disciplini. Kako reče neko, zbunjujućim metodom kratkih koraka. Kako se pokazalo, ne slučajno jer je trijumfovao i u drugoj disciplini, podigavši bez problema okvir sa šest metalnih buradi. Kao da su od plastike.
      

SRBI "MANIJACI"

Navijačice su, u pauzi između disciplina, zdušno bodrile takmičare, a u pauzi, bogami, i vukle kamion. I izvukle ga. Doduše, uz zdušnu pomoć vozača. Navataše i neku šestoricu iz publike, da vuku kamion-troje po troje. Prva ekipa, uprkos činjenici da nijedan od njih nije imao više od 70 kila, ne samo da je uspela, nego je bila toliko brza da su i takmičari izašli iz šatora da vide koji to Srbi "manijaci" vuku kamion.
- Ma, nisam se umorio, uopšte. Pa, ja sam bio prvak Jugoslavije u dizanju tegova. 1977. godine-objašnjavao je jedan od njih.
      
   
   

Nišlija, Milan Jovanović, inače naš najveći adut i petoplasirani od prošle godine, odustao je zbog povrede.
- Do 2002. godine dizao sam tegove, a onda su me na jednom takmičenju u Budimpešti zamolili da podignem betonsku kuglu. I tako sam ušao u klub najjačih. Ovo takmičenje u stvari i nije zamišljeno kao borba s protivnikom, nego više kao nadmetanje sa samim sobom. Jer, ako uspem da pomerim svoje granice i podignem ili povučem više, ja sam zadovoljan-kaže Katona.

- Manifestacija je deo "Junajted strongmen" turneje i održava se u šest gradova. Ovogodišnja sezona je otvorena u Kijevu, nastavljena u Limasolu, a posle Beograda rmpalije putuju u Kanadu i na Tajland. Završnica će biti za dva-tri meseca u Sidneju i tada će se znati ko je najjači. Na programu šest disciplina-povlačenje kamiona, čučnjevi sa automobilom, podizanje betonskih kugli teških 140 kilograma, prevrtanje guma teških 380 kilograma, dizanje kamenja na platforme.. - rekoše nam organizatori.

Kanađanin Geof Dolan rekao nam je da mu se Beograd sviđa i da bi rado došao ovde na odmor, ali i da mu vrućina uopšte ne smeta.
- Dobro sam se spremio. I više mi odgovara ovako, nego kad pada kiša. Mislim da mi je najveći konkurent prošlogodišnji pobednik, Igor iz Rusije, mada ni vaš Katona nije loš. Video sam ga prošle godine u Brazilu i stvarno je jak. Šteta što se onda povredio-komentarisao je Dolan, i objašnjavao kako puno trenira.

- I to ne samo u teretani, nego na pravim spravama, da steknem tehniku. Jer, džaba ti mišići, ako ne možeš da povučeš kamion. A bude i povreda, ali ja srećom još nisam imao nijednu ozbiljniju-kaže Dolan, I pokazuje vrh prsta koji je izgubio na jednom od takmičenja. Naš Katona, s druge strane, kaže da su najčešće povrede prelomi i istegnuća mišića.

- Ma, nije to nimalo naivno, kad na tebe padne 400 kila - kaže Ervin. Ali, ne haju ovi momci za to, jer su povrede nešto što ide uz borbu za titulu najjačeg na planeti..


Izvor: Glas Javnosti \ Aleksandra Klarić-Žak,Foto: Miloš Rafailović
   
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.