IN < - Najčitanije novine u okolnim zemljama? - >LO
(1/3) > >> :: Odgovori!
Autor: Miles Teg :
Ne znam da li ova tema pripada ovde, ali...

Interesuje me kako da saznam koje su dnevne novine najčitanije u okolnim zemljama (Bugarska, Makedonija, Albanija, Crna Gora, Bosna, Hrvatska, Madjarska, Rumunija).

Ima li neki link sa ovim statistikama ili ako nema, da čujem vaše mišljenje ako znate.
Autor: Гамбино :
Читају дневне новине које контролише Вашингтон и Брисел, зар је битан назив ?
И прате електронске медија које контролишу исти људи који емитују 'слободну европу'.

Autor: st_faca :
Pa evo, ovako, ja ti mogu reć za Hrvatsku....

Od dnevnih novina, na državnoj razini najčitaniji (točnije, najprodavaniji) su:

1. Jutarnji List
2. Večernji List
3. Slobodna Dalmacija

Ako se čitanost promatra na regionalnoj razini, to ti izgleda ovako:

U Zagrebu i okolici, najčitaniji je Večernji List, a jako blizu je Jutarnji List.
Slično je i za Liku.
U Slavoniji je najčitaniji Jutarnji List i osiječki Glas Slavonije.
U Istri i Primorju, najčitaniji je riječki Novi List, na drugom mjestu je Jutarnji List.
U Dalmaciji je najčitanija Slobodna Dalmacija, a jako blizu je (na drugom mjestu) je Jutarnji List.

Općenito, u Zagrebu se čita Večernji List, u Dalmaciji Slobodna Dalmacija a u cijeloj Hrvatskoj čita se Jutarnji List i određene lokalne novine.

Napominjem da su od početka ove godine Jutarnji List i Slobodna Dalmacija u vlasništvu iste medijske kuće (EPH), tako da se može očekivat daljnji pad prodaje Slobodne Dalmacije u korist Jutarnjeg Lista.

To bi bile ozbiljnije novine, nisam uopće navodio podatke za tablodino smeće kao npr. "24 sata" niti za besplatne novine kao npr. "Metro"

Eto, nadam se da sam pomogao...
Autor: Dinamo-ZG :
nastavak podataka za Hrvatsku:

Temeljna dnevna naklada, dakle, NE  rekordna - zbog eventualnih specijalnih vijesti - već, planirani tiraž

-Večernji list             300.000
-Jutarnji list                90.000
-Slobodna Dalmacija     70.000
-Novi list                     60.000
-Glas Istre                   22.000
-Glas Slavonije             14.000

-24 sata                   100.000   (napomena: duplo jeftinije novine od ostalih; ima utjecaja na tiražu/nakladu)
Autor: Herceg_Luka :
O tiražima nemam pojma, al znam šta se čita - u R. Srpskoj se piči po Večernjim novostima, Blicu i Nezavisnim novinama, a u Federaciji znam za Dnevni avaz.
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana
> Verzija za PC

counter