Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:08:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najbolji lekovi iz prirode  (Pročitano 2756 puta)
09. Avg 2009, 14:16:51
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
Priroda je puna zdravih preparata, a to znaju i u farmaceutskoj industriji, pa gotovo 60 odsto, od 150 najčešće propisanih lekova u Americi, sadrže bar jedan biljni sastojak kao aktivni sastojak, pokazuju istraživanja.

Naravno, pre upotrebe bilo kog suplimanta iz prirode bilo da ste sami došli do njega ili ga kupili pažljivo pročitajte uputstvo za upotrebu (ako ga ima) ili se konsultujte sa svolim lekarom, terapeutom ili nutricionistom.

Evo nekoliko dobrih saveta za biljke, koji su prirodni lekovi za određene tegobe.

Nadutost stomaka
Pomoćno sredstvo Ekstrakt korena biljke Coleus forskohlii. Ovaj sastojak ne pregreva centralni nervni sistem kako bi podstakao sagorevanje masti. Nedavna studija je objavila da je kod muškarca koji su uzimali 250 miligrama ekstrakta korena biljke Coleus Forskohlii, primećen pad procenta telesne masnoće u proseku za 4 poena tokom 12 nedelja. Kao bonus, muškarcima koji su učestvovali u istoj studiji se povećao nivo testosterona.

Opadanje kose
Pomoćno sredstvo Ekstrakt severnoameričke palme (Saw Palmetto). Ekstrakt severnoameričke palme poseduje inhibitorsku aktivnost 5-alfa, koja sprečava pretvaranje testosterona u dihidrotestosteron (DHT) čime se sprečava povećanje broja ćelija prostate, što ima za posledicu da veličina prostate ostane nepromenjena. Upravo zbog toga je efikasan i kod ćelavosti, jer se ona javlja usled pekomerne produkcije DHT-a.




Toksini
Pomoćno sredstvo Gujina trava ili Mlečni čkalj (Silybum marianum). Ova biljka pomaže u otklanjanju stetnih toksičnih uleza kod pasivnih pušača, onih koji udišu sekundarni dim ili se oporavljaju od noći provedene u zagušljivim prostorima diskoteka i kafića. Aktivni sastojak silmarin modifikuje postojeće ćelije jetre, kako bi kreirao zaštitnu barijeru protiv ovih toksina. Takođe pomaže i u fomiranju novih ćelija jetre.

Angina
Pomoćno sredstvo Ekstrakt cveta i ploda gloga (Crateagus monogyna). Cvet i plod gloga efikasan je kod poboljšanja srčanih funkcija, kod uznapredovalih kardiovaskularnih oboljenja, kao i kod stvaranja angine.

Nesanica
Pomoćno sredstvo 5-hidroksitriptofan (5-HTP). Ovo je derivat esencijalne aminokiseline triptofana i pomaže u sintezi seratonina, hormona sa važnom ulogom u brojnim procesima, uključujući i spavanje. Gotovo pola veka, 5-HTP je uspešno korišćen za kliničko tretiranje nesanice.




Mučnina
Pomoćno sredstvo Ekstrakt korena đumbira (Zingiber officinale). Đumbir ima poznatu istoriju u otklanjanju problema sa digestivnim traktom, ublažavanju mučnine i morske bolesti. Jedan gram korena đumbira, koji konzumira zdrava odrasla osoba, 30 minuta pre ispijanja glukoznog rastvora, značajno utiče na smanjenje stomačnih problema.

Zamaranje
Pomoćno sredstvo Ekstrakt semena guarane (Paullinia cupana). Ovaj prirodni eliksir sa Amazona bogat je kofeinom što ga čini efikasnim u borbi protiv umora. Istovremeno, sastojak teofilin doprinosi visoko oktanskoj energetskoj smesi. U jednoj objavljenoj studiji, teofilin je produžio vreme do nastanka iscrpljenosti kod zdravih muškaraca koji su intezivno vozili bicikl.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Djavolasta spolja a andjeo u dushi

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 18609
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
HTC 
Neznam dali je iko od vas cuo sa shtavolj...to mogu svakome da preporucim ako ima tegobe sa stomakom......to je jedne biljka koja se moze naci na poljani ili po njivama...ona se sushi i pravi se od nje caj koji stimulira tegobe u stomaku a i dobro je ako neko ima diare......
IP sačuvana
social share
Veruj u ono shto volish i volecesh vecno.....

Potrudi se malo i zivecesh srecno...........

Ne dozvoli drugima da o tvom zivotu sude....

Budi sa onim koga volish,pa kako ti bude...........
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
znam da je bokvica odlican lek za gnojne probleme (recimo kada se nokat "uglavi" u meso, pa pocne da gnoji, dovoljno je list staviti na to i pricvrstiti zavojem i ponavljati to dva, tri dana), kada se odredjena kolicina pomesa sa medom i odstoji par dana, jedna kasika dnevno se konzumira u lecenju bronhitisa.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:08:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.