Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najbolji filmski citati svih vremena  (Pročitano 7362 puta)
24. Jun 2005, 22:48:43
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Frankly my dear, I don't give a damn   


   
Rečenica iz Prohujalo s vihorom, kojom Clark Gable odbija Scarlett O'Hara, najbolji je filmski citat svih vremena, no najviše citata ima Casablanca, odlučio je Američki filmski institut.    

Frankly my dear, I don't give a damn (Iskreno, draga moja, uopće me nije briga), legendarna rečenica Rhetta Butlera iz filmskog klasika Prohujalo s vihorom, snimljenog 1939. godine koju je izgovorio Clarke Gable, citat je kojeg se sjeća najviše ljudi, pokazali su rezultati ispitivanja koje je proveo Američki filmski institut, najviša američka edukativna udruga o filmu. Ove je godine AFI ispitao 1.500 filmskih profesionalaca o njihovom omiljenom citatu.

I'm going to make him an offer he can't refuse (Dat ću mu ponudu koju neće moći odbiti), rečenica Vita Corleonea, odnosno Marlona Branda iz Kuma iz 1972. godine na drugom je mjestu, a na trećem se nalazi, također Brandova, rečenica iz filma Na dokovima New Yorka: You don't understand! I coulda had class! I could've been somebody instead of a bum, which is what I am (Ne razumiješ, mogao sam završiti školu, mogao sam postati netko umjesto propalice, što sam sada).

Rečenica koju je Judy Garland izgovorila kao Dorothy u Čarobnjaku iz Oza svom malom psu: Toto, I've got a felling we're not in Kansas anymore (Toto, imam osjećaj da nismo više u Kanzasu) na četvrtom je mjestu.

Prvih pet zatvara Humphrey Bogart kao vlasnik noćnog kluba Rick Blaine iz 1942. godine snimljene Casablance s citatom: Here's looking at you kid. Inače, Casablanca je proglašena filmom s najviše citata.


   

U prvih sto citata dominiraju klasični filmovi. Na šestom mjestu najboljih citata našao se Clint Eastwood koji kao Prljavi Harry Callahan kaže: Go ahead, make my day (Samo daj, uljepšaj mi dan).

Sedmo mjesto zauzela je Gloria Swanson i film Bulevar sumraka, osmo Harrison Ford i Ratovi zvijezda, slijedi ga Bette Davis i Sve o Evi, dok je na desetom mjestu legendarna rečenica iz Taksista You talking to me?, koju izgovara Robert De Niro.

Rečenica superagenta 007: My name is Bond, James Bond iz filma Dr. No, u kojem glumi Sean Connery, našla se na 22. mjestu.

   
IskonInternet
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.