Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najbolji Epski Film svih vremena?  (Pročitano 34469 puta)
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 24. Dec 2013, 09:52:21
Ne moze da se poredi osecaj kad namenski skines neki film i kad onako slucajno ubodes na TV-u tako neki klasik ili nesto vrhunsko.......

  Gde me nađe ?
  Najbolji filmovi uz već spomentog Spartaka su za mene Alexander Nevsky (1938), Mongol (2007) i Voyna i mir(1966) koji je ubedljivo najbolji. Bolji je čak i od Spartaka i pravi je film za zimu i praznike.

rat i mir sam gledao u zimskom bioskopu rts-a (iz nekih 5-6 delova), ali bio sam baš mali, i ne sećam se mnogo detalja... ali u lepo uspomeni su mi ostali svi ti filmovi, išla su i braća karamazovi, ana karenjina, možda čak i nevski... ipak ono što se pogleda u detinjstvu uvek ima posebno mesto...

"Ricard Treci" sa Janom Mekelenom je fenomenalan film... verovatno najbolja savremena adaptacija Sekspirovih dela...
Mada, ni "Hamlet" sa Kenetom Branom nije los... kad prodjes kroz sve te sate...  Smile

ja sam se zaprepastio kad sam video na imdb-u da traje 4 sata Smile jedino ako su ovi s bk davali neku skraćenu verziju tad, inače se uopšte ne sećam da je to trajalo toliko... valjda bih primetio Smile

slažem se i za rana i samuraje, plus kagemuša... uglavnom, sve epsko što je kurosava radio je u samom vrhu žanra, čovek je genije...
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Citat
vestern.
ne moze nikako da ide u epic kategoriju.
имаш уску визију епског.  Smile

IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34612
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
LG Frizider
I mnogo buke ni oko cega od Brane je dobar, kad smo vec kod Braninih adaptacija Sekspira.

I ova sajko verzija Tutus Andronicus

http://www.imdb.com/title/tt0120866/
« Poslednja izmena: 24. Dec 2013, 13:27:13 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
"Ricard Treci" sa Janom Mekelenom je fenomenalan film... verovatno najbolja savremena adaptacija Sekspirovih dela...
Mada, ni "Hamlet" sa Kenetom Branom nije los... kad prodjes kroz sve te sate...  Smile

  Gledao sam tu verziju ali sam takođe gledao u Đačkom bioskopu i verziju sa L.Olivijeom (Hamlet 1948) koja je bolja i za koju se tek nedavno pojavio prevod. Šekspir je, to je poznato i dokazano, svoju "inspiraciju" pronašao u skandinavskoj sagi koja je kao takva ekranizovana. Reč je o filmu Prince of Jutland (1994) koji nije toliko dobar da bi se ovde kandidovao.

Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 24. Dec 2013, 09:52:21
Ne moze da se poredi osecaj kad namenski skines neki film i kad onako slucajno ubodes na TV-u tako neki klasik ili nesto vrhunsko.......

  Gde me nađe ?
  Najbolji filmovi uz već spomentog Spartaka su za mene Alexander Nevsky (1938), Mongol (2007) i Voyna i mir(1966) koji je ubedljivo najbolji. Bolji je čak i od Spartaka i pravi je film za zimu i praznike.

rat i mir sam gledao u zimskom bioskopu rts-a (iz nekih 5-6 delova), ali bio sam baš mali, i ne sećam se mnogo detalja... ali u lepo uspomeni su mi ostali svi ti filmovi, išla su i braća karamazovi, ana karenjina, možda čak i nevski... ipak ono što se pogleda u detinjstvu uvek ima posebno mesto...

"Ricard Treci" sa Janom Mekelenom je fenomenalan film... verovatno najbolja savremena adaptacija Sekspirovih dela...
Mada, ni "Hamlet" sa Kenetom Branom nije los... kad prodjes kroz sve te sate...  Smile

ja sam se zaprepastio kad sam video na imdb-u da traje 4 sata Smile jedino ako su ovi s bk davali neku skraćenu verziju tad, inače se uopšte ne sećam da je to trajalo toliko... valjda bih primetio Smile

slažem se i za rana i samuraje, plus kagemuša... uglavnom, sve epsko što je kurosava radio je u samom vrhu žanra, čovek je genije...

  Slažem se sa ovim iako postoje neki filmovi koje sam gledao kao klinac ( Cleopatra 1963 na primer) a koji mi se nisu baš dopali.
  Sa ovim Hercogovim filmom (Aguirre, der Zorn Gottes 1972) to nije slučaj. Iako sam ga gledao pre dosta godina ipak ga se u celosti sećam i uprkos svemu mislim i dalje da je dobar.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
kad smo kod hercoga, bio je njegov ciklus pre koju godinu na sinemaniji... sve sami sjajni filmovi, ali sem agirea (koji mi je od svih njih omiljeni) mislim da jedino fickaraldo spada u ovaj žanr... jedna od najboljih priča o megalomaniji na filmu za koju znam.. naravno, ko želi neka pogleda i ostale filmove (enigma kaspara hauzera, nosferatu, vojcek, kobra verde), sigurno se neće pokajati...
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34612
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
LG Frizider
Skoro sam gledao njegov Into the Abyss, odlican dokumentarac.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
kad smo kod hercoga, bio je njegov ciklus pre koju godinu na sinemaniji... sve sami sjajni filmovi, ali sem agirea (koji mi je od svih njih omiljeni) mislim da jedino fickaraldo spada u ovaj žanr... jedna od najboljih priča o megalomaniji na filmu za koju znam.. naravno, ko želi neka pogleda i ostale filmove (enigma kaspara hauzera, nosferatu, vojcek, kobra verde), sigurno se neće pokajati...

  Tako je. I Fickalardo ali i Kobra Verde spadaju u ovu temu ali (Aguirre, der Zorn Gottes 1972) je ipak bolji. Gledao sam njegov španski rimejk (trenutno se ne mogu setiti imena) koji mu nije ni prineti.


Skoro sam gledao njegov Into the Abyss, odlican dokumentarac.

  Hercog je pod stare dane počeo da radi dokumentarce i to odlično radi. On je jedan od producenata Čina ubistva The Act of Killing (2012) koji je nešto najbolje što sam video ove godine.

  Dobar je i ovaj film 1492: Conquest of Paradise (1992) R.Skota koji se opet udružio sa Vangelisom koji je svojom muzikom oplemenio film.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34612
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
LG Frizider
Citat
The Act of Killing (2012)

Vidis, mog'o bi to da pogledam ovih dana..........
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
  Mislim da nećeš pogrešiti. Sama ideja je nadrealna (batalimo politiku koja je uticala na sve) i genijalna. Realizacija takođe.
  Imaš temu ovde http://forum.burek.com/the-act-of-killing-2012-t610214.html
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
hercog i kinski su u svojim najjacim danima pravili mnogo jake filmove
pamtim da su na avali pre par godina davali skoro ceo njihov opus

par filmova kojih sam se setio
http://www.imdb.com/title/tt0015648/
http://www.imdb.com/title/tt0020960/
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.