Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nacionalne manjine - status i istorija (kulturiska tema)  (Pročitano 16186 puta)
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
svrstacu te ja u banovane clanove, ako ne prekines da palamudis o sebi na ovoj temi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson 
Ja sam Hrvat rođen za vrijeme Jugoslavije. Mogu biti i Hrvat i Jugoslaven. Mogu biti i nesvrstan, ali ako sam nesvrstan, opet sam svrstan, u nevrstane. Tako to rade manjine širom svijeta po uzoru na Tita. Oni su nesvrstani. Nisu stanovnici svoje zemlje, već države koje nema već 20 godina. Genijalno. Znaju oni što znači: "Snađi se druže". Sve je to u svrhu balansiranja i ucjene vlasti koje će svojim manjinama uvijek omogućiti posebne povlastice.

Izvini...Je si li ti možda provokater ovde ili stvarno tako misliš?

Volim ljude iz neke susedne države kad dele pamet pri tom ne razmišljajući šta može da bude posledica takvih izlaganja.

I zašto bi kao Jugosloven imao više prava nego kao Hrvat?!
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Ајд да ти не говорим ништа, размени пар постова са човеком сконтаћеш и сам ...

Али мени само не иде у главу ко се бре после свега овога изјашњава као Југословен. И живо ме занима како се изјашњавају деца тих Југословена ... да л' као Срби ли Мађари или Хрвати или шта већ ... па да знамо и шта су ти ''Југословени'' у ствари.  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 973
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Ja sam Hrvat rođen za vrijeme Jugoslavije. Mogu biti i Hrvat i Jugoslaven. Mogu biti i nesvrstan, ali ako sam nesvrstan, opet sam svrstan, u nevrstane. Tako to rade manjine širom svijeta po uzoru na Tita. Oni su nesvrstani. Nisu stanovnici svoje zemlje, već države koje nema već 20 godina. Genijalno. Znaju oni što znači: "Snađi se druže". Sve je to u svrhu balansiranja i ucjene vlasti koje će svojim manjinama uvijek omogućiti posebne povlastice.

Izvini...Je si li ti možda provokater ovde ili stvarno tako misliš?

Volim ljude iz neke susedne države kad dele pamet pri tom ne razmišljajući šta može da bude posledica takvih izlaganja.

I zašto bi kao Jugosloven imao više prava nego kao Hrvat?!

To je moj emišljenje koje dijeli barem još oko 2 miljuna Hrvata, ako ne i više. Ako si Hrvat rođen u Jugoslaviji, možeš biti i Hrvat i Jugoslaven, to je tvoje neotuđivo pravo.

Kao Jugoslaven bi imao veća prava nego Hrvat. To i je logično jer Srbi ne vole Hrvate, a Jugosalveni su im  prihvatljiviji, jer su Jugoslaveni svi ex-yu narodi i narodnsoti. Ionako se do prije koju godinu Srbija zvala Jugoslavija, pa i ne čudi puno da danas ima dosta ljudi u Srbiji koji se izjašnjavaju Jugoslavenima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3484
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
da srbi ne vole hrvate ne bi ih 1918 primili u drzavu Smile
IP sačuvana
social share
An elderly Albanian couple is sitting in their dark flat in Pristina. The electricity is out, yet again, and they are sitting in front of a blank television, lights out, food beginning to rot in the refrigerator which isn't running, no hot water, and certainly no cooking to do. They are just sitting there, wondering what to do next when all of the sudden, the crackle of electricity is heard when the lights begin to flicker. The television comes to life, the hum of the refrigerator can be heard and the water heater starts up.

The old man looks at his wife and says „Honey, get my gun. The Serbs are back.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson 
Otac Mađar,(može i Hrvat), majka Srpkinja. Ona govori samo srpski on i jedno i drugo, ali zbog porodice više srpski.
Šta će dete biti?
Biće Mađar na oca (patrijarhalna porodica), ili Srbin jer to mu je maternji jezik?

Ja poznajem nekoliko ljudi koji se izjašnjavaju kao Jugosloveni, ali kod jedne porodice sin se izjašnjava kao Srbin, jer kako on kaže, ovako mu je lakše...čovek neće biti manjina...jbg...ali kako ja vidim kod njih ima mala"prosrpska struja".
Kod druge porodice dete je Jugosloven jer kod njih apsolutno nikad nije bilo nikakvih uticaja nacionalnosti ili nacionalizma.
Kod izjašnjavanja verovatno utiče faktori kao porodica, okolina, obrazovanje...plus medija  Smile


Citat
To i je logično jer Srbi ne vole Hrvate, a Jugosalveni su im  prihvatljiviji,

Mislim da treba biti hrabar, i izjašnjavati tako kako se osećaš. Ako si Hrvat i osećas se kao Jugosloven, OK...Ali izjašnjavati se tako da bi dobio poena...jbg...nije muški  Smile

Bilo je već ovde reč o "Šešeljevim sendvičima"...I šta sad? Da se odmah izjašnjavam kao Srbin? Da li sam ja onda postao pravi Srbin, ako mi na papiru piše?

IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Qtek 小米
Ми би могли да Југословенство искористимо као параван за асимилацију неких мањина. Кажем неких, јер асимилација и повратак српским коренима није исто.

Етничка хомогенизација доприноси напретку државе.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson k530i
Ма пусти будалу,лоше Хрватима овде.Имали вицепремијера,председника скупштине,сада министра,на који проценат становништва?А после немају права.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson 
Citat
Етничка хомогенизација доприноси напретку државе.
Dobrovoljna homogenizacija jeste...nasilna homogenizacija nikako.

Ako možeš da me ubediš da sam ja Srbin ili JUgosloven, onda u redu...to sam uradio dobrovoljno.

Ja bi pristao na to da se ikzjašnjavam kao npr.Srbijaner (ili nešto slično), jer su Srbijaneri građani Srbije bez obzira kakav jezik govore.Stim da onda imamo jednaka prava. Kao u Švajcarskoj. Švajcarci su svi Talijani, Nemci, Francuzi koji su građani  Švajcarske države.
« Poslednja izmena: 28. Nov 2009, 13:44:26 od digiman »
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Citat
Švajcarci su svi Talijani, Nemci, Francuzi

Што би се рекло Швајцарци и нису нација ... зато и Гадафи предлаже да се лепо расформирају и да их поделе Италија, Немачка и Француска  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.