Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 16:16:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nacionalisticke organizacije ?  (Pročitano 12644 puta)
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 268
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Svaka patriotska i nacionalistička organizacija bi trebalo da se iskreno bori protiv organizacija koje vređaju čast Srpskog imena, pod plaštom patriotizma. Opasnost od njih nije ništa manja nego od NVO elite druge Srbije, samim tim što su ovi drugi već prepoznati i razotkriveni.

Skoro sam šetao dete centrom Novog Sada i imao priliku da vidim grupu totalnih kretena koji viču najodvratnije parole, a sve pod plaštom nekog nacionalizma. Vrlo kratko sam se dvoumio, kao neko ko se i svojim životom borio za Srbiju da uletim u tu masu i počnem da bijem koga stignem, ipak sam bio sa detetom...

Evo, ako neko želi da bije takve kretene koji viču Nož, žica..., ima moju podršku i unapred se radujem svakom pozivu.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 268
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ko može prema takvima da bude umeren, nije zaslužio bilo kakvu pažnju... Preventiva je najbolji lek.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
u tom slučaju i ti tražiš ekstremizam samo sa druge strane
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 268
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Sa koje strane leba ti? Umeren, šta ti znači umeren?

Ne mora sve batinama da se rešava, ali ako pored mene prolazi grupa kretena i otvoreno poziva na nasilje, progon i zločin, meni savest ne dozvoljava da ostanem bez reakcije. Ti bi pretpostavljam ćutke gledao zlikovca kako ti kolje dete i sluje ženu. Šta poručuju ti što viču Nož, žica...?

Biti umeren prema takvima je saučesništvo. Ja sam imao dilera droge u zgradi u kojoj živim. Šta, jel trebalo da mu se javim kad je izašao iz pritvora ili iz zatvora za vikend dolazio kući, ne da mu se nisam javljao nego sam ga bukvalno pljunuo svaki put kad sam ga video. Drug mi je iz škole inače.

Zar mi kao društvo treba da se navikavamo na takve pojave, jeli? Umeren, pi... Ja sam inače intelektualac i nasilje mi nije jače oružije, ali ne bih sebe moga da pogledam u ogledalo da ne stisnem muda i uradim pravu stvar.

Umeren??? Kao KO, Koštunica? Kao pizda?

Sutra će neki Firer posle obuke u Italiji, poput Pavelića, da pokuša da iskoristi nezadovoljstvo građana krizom, jel za to da budem umeren?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 251
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Srbi za Srbe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Citat
Slazem se i sa Lukom, pozivaju se na Svetog Savu a ovamo "noz, zica..."
Да ли мислиш на Двери?
Ne mislim na Dveri nego na Obraz i njihovo pozivanje na Svetosavski nacionalizam uz istovremeno zig-hajlovanje.
Inace, Luka05, svaka ti cast !
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Postoji li na nasoj sceni neka ozbiljna organizacija koja se bavi borbom za realizaciju srpskih interesa, ocuvanje tradicije, i promovisanje nacionalne svesti, a da nije fasisticka, nacisticka, neorganizovana i sl. ?

A zašto bi se uopšte pridruživao srpskoj nacionalističkoj organizaciji? Ja razumem da u višenacionalnim državama kao što je Bosna ili Švajcarska postoje nacionalističke organizacije, ali mi nije jasna svrha takvih organizacija u nacionalnoj državi kao što je Srbija.

Meni nije jasno ko ugrožava srpske interese i tradiciju recimo u Šumadiji??? Koja je svrha Obrazovog delovanja u Čačku ili Kragujevcu, i to u vreme ove teške krize. Na koji način bi Obraz rešio ove naše tekuće tranzicione i privredne "muke"? Verovatno bi nam propisali obaveznu molitvu "Oče naš" 5 puta dnevo i himnu Svetom Savi ujutro pre doručka i uveče pred spavanje.  Smile

Jedino ako ti nije na umu da nabaviš nove patike i garderobu po izuzetno niskim nabavnim cenama  Smile
« Poslednja izmena: 25. Mar 2009, 15:10:06 od zemunac22 »
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Sors aspera monstrat amicum

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3520
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Samsung Galaxy II
radulac,
po meni je veoma neozbiljno da pitas kome i gde da se srvstas! izvini,mislim da ovo pitanje nisi potegao sa losim namerama,ali je veoma nebulozno da pitas na forumu za koga si i ko je u pravu. Pa svako pobogu ima svoje misljenje i svoj stav! ne trebaju ti valjda ``saveti`` ko je ``prava nacionalisticka organizacija`` a ko su ``sminkeri``??
Uzmi  i sam procesljaj programe,delatnosti,ciljeve odredjenih grupacija za koje smatras da imaju slicno politicko misljenje kao ti,pa sam odluci! Ne shvati me pogresno,ovo je samo dobronameran post!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Wayman,
hvala na savetu, ne uzimam ti uopste za zlo ! Naravno da bi bilo jako glupo da se ikome prikljucim na osnovu saveta nepoznatih ljudi, ali svrha mog pitanja je da se informisem, jer kao sto sam rekao, razocaran sam strukturom ovdasnjih organizacija... Ili su fasisti, ili su neozbiljni. Pa reko', mozda sam neku prevideo. A njihovi programi su samo fasada, oni ne bi ni smeli da stave u program "zalazemo se za pokolj Jevreja, Cigana, crnaca i Vranjanaca" jer bi ih onda lako zabranio ustavni sud.
a Zemunac, u svim drzavama ima desno orijentisanih ljudi koji smatraju da su interesi njihove nacije ugrozeni. Sad, neki su u pravu, neki su paranoje... Mislim da ja nisam paranoican  Smile
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

a Zemunac, u svim drzavama ima desno orijentisanih ljudi koji smatraju da su interesi njihove nacije ugrozeni. Sad, neki su u pravu, neki su paranoje... Mislim da ja nisam paranoican  Smile

Ja mislim da si ti paranoičan.  Smile

Tačno je da su srpski interesi ugroženi, ali ne grupni, nacionalni, već individualni, imajući u vidu siromaštvo, ekonomsku zaostalost i ovu nadolazeću krizu koja će tek "udariti u glavu" svakog od nas pojedinačno.

Ali, teški izazovi sa kojim se danas suočavaju Srbi nisu u planu i programu nacionalističkih organizacija, to jednostavno nije u opisu ideologije takvih organizacija.
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 16:16:38
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.