Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Na osnovu cega nazivamo sebe pravoslavcima,hriscanima...?????  (Pročitano 5690 puta)
16. Nov 2006, 03:42:12
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Minefield 3.0a1
Na osnovu cega nazivamo sebe pravoslavcima,hriscanima...?????
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1678
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Na osnovu ljubavi prema Bogu Jedinome, vere u Trojicu Jedinosušnu (Oca, Isusa Hrista i Duha Svetoga) i nade u Njega.
I ljubavi prema čoveku, svakom čoveku.
I po delima koja Bog unapred pripremi i mene stavi u njih.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
a na osnovu cega nastaju podele u okviru hriscanstva?!

kad svi ispovedaju istu veru  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
MAchak machak ala ti volish da podbadash cccccc Smile Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Internets. Serious fucking business.

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2844
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung krsh
sad ce joca citatom iz biblije da stigne(ili sa citatom nekog mnooogo pametnog sveshtenika), po mogustvu da citat zauzme bar 3 strane Smile
joco, evo ti cvetak da ostavish nas skeptike na miru Smile Smile Smile Smile Smile(mitoooo bekrijoooo Smile Smile)
IP sačuvana
social share
http://img53.imageshack.us/img53/4131/boinggx6qy9.gif[/img][/url] If you can read this you don't need glasses
Anonymous... Because none of us is as cruel as all of us!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Na osnovu ljubavi prema Bogu Jedinome, vere u Trojicu Jedinosušnu (Oca, Isusa Hrista i Duha Svetoga) i nade u Njega.
I ljubavi prema čoveku, svakom čoveku.
I po delima koja Bog unapred pripremi i mene stavi u njih.


Ozbiljan prigovor...
Religija ljubavi, koja pociva na nasilnoj hristijanizaciji???

Mozemo se setiti istorijskih dogadjaja... Posto se, citirani buregdzija  Smile, poziva na Pavlovu poslanicu Korincanima...
Posebno je razvijena epizoda o ljubavi... Ne znam, bas napamet, al` po secanju-
Ljubav nije koristoljubiva, nije zla, ona je strpljiva i puna dobrote...

Pa, volela bih da mi neko pojasni poimanje ljubavi, iz perspektive pokrstavanja.
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ti nekoga toliko volish da ne zelish da on zastrani na pogresan put pa mu uterash istinu nasilno.  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

IC XC NI KA

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 552
Zastava
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola ROKR E1
Na osnovu ljubavi prema Bogu Jedinome, vere u Trojicu Jedinosušnu (Oca, Isusa Hrista i Duha Svetoga) i nade u Njega.
I ljubavi prema čoveku, svakom čoveku.
I po delima koja Bog unapred pripremi i mene stavi u njih.


Ozbiljan prigovor...
Religija ljubavi, koja pociva na nasilnoj hristijanizaciji???

Mozemo se setiti istorijskih dogadjaja... Posto se, citirani buregdzija Smile, poziva na Pavlovu poslanicu Korincanima...
Posebno je razvijena epizoda o ljubavi... Ne znam, bas napamet, al` po secanju-
Ljubav nije koristoljubiva, nije zla, ona je strpljiva i puna dobrote...

Pa, volela bih da mi neko pojasni poimanje ljubavi, iz perspektive pokrstavanja.
 Smile
Sto se tice ''ljubavi pokrstavanja'', realno gledano nema vece iz pravoslavne perspektive!Gde ces vecu nagradu od mogucnosti da postanes clan Carstva Nebeskog!Ceo ovaj zivot se treba boriti za to, iako su mnogi danas u potpunosti tim stvarima okrenuli ledja na ustrb potpunog materijalizma i ususkavanja u ovaj privremeni zivot, zaboravljajuci da su danas tu..vec sutra mozda nisu, svi mi...
19. Не сабирајте себи блага на земљи, гдје мољац и рђа квари, и гдје лопови поткопавају и краду;
20. Него сабирајте себи блага на небу, гдје ни мољац ни рђа не квари, и гдје лопови не поткопавају и не краду.
21. Јер гдје је благо ваше, ондје ће бити и срце ваше.

Ako mislis na nasilno pokrstavanje, navedi ga???Neces ni moci jer PC je u vrlo retkim slucajevima morala da intervenise!Bivalo je pojedinacnih slucajeva ali hvala Bogu nikako kolektivnih!
Citat
Ми Срби никада нисмо мрзели људе који су били других религија, а камоли да смо покушали да их присилимо да прелазе на православље. Свакоме је било слободно да исповеда веру коју жели, и Богу се моли на начин који његова вера прописује. Ми смо народ једне крви и једног племена, али имамо различите религије. Има католика, православних и муслимана, затим евангелиста и мојсијевске вероисповести. Са свим тим људима треба подједнако поступати и односе подесити тако, да буду срдачни и пријатељски. Нарочито између три религије: католичке, православне и муслиманске, где су људи једне крви и једног племена. Разлика религија никада нас није водила да у ма чему рђаво поступамо са њима, него смо гледали што год је било могуће да подесимо своје држање у смислу срдачних и братских односа, увек верујући да разлика религија не може никада да помути наше братске односе и једну крв и исте расне особине. Било је људи после првог светског рата који су сами желели да промене религију и да прелазе на православље. Таквих случајева било је у Боки Которској. Ја сам у то време био митрополит црногорско-приморски на Цетињу. Било их је који су долазили код мене и тражили да пређу на православље. Ја нисам био вољан да им дам слободан пристанак, него сам их опомињао да су и католичка и православна Црква у суштини хришћанске, где су начела Христова са малом разликом иста. Сматрао сма да нема никакве користи, ако неколико људи добровољно желе да прелазе из једне хришћанске религије у другу. Био сам до крајних мера строг у доношењу одлука. Није се могло рећи, а још мање доказати, да је ма који православни свештеник покушао, да "лови рибу у мутној води" и да разним причама придобије људе других религија како би прешли у православну веру. Ми смо се чували тога, да не бисмо дали повода рђавом тумачењу, како и неко од српских свештеника покушава да придобије људе за прелаз из друге вере или цркве у нашу. По Божјем закону, сви људи су браћа и деца Божја. А кад је тако, зашто бисмо се бавили прозелитизмом! Чему би све то служило, и какав бисмо ми интерес од тога имали?
Eh da i najvaznije..odgovor na postavljeni topik...na osnovu Simvola Vere!!!

« Poslednja izmena: 17. Nov 2006, 05:24:29 od Villain »
IP sačuvana
social share
Рeчe безумник у срцу своме: Нема Бога. Пс.(13;1)
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Teorija uvek lepo zvuci na papiru ali u praksi je malo drugacije

I u Kuranu prise da je nametanje Islama silom zabranjeno - ali ono sto vidimo svaki dan sta muslimani rade drugima je totalno druga stvar.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1678
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Na osnovu ljubavi prema Bogu Jedinome, vere u Trojicu Jedinosušnu (Oca, Isusa Hrista i Duha Svetoga) i nade u Njega.
I ljubavi prema čoveku, svakom čoveku.
I po delima koja Bog unapred pripremi i mene stavi u njih.


Ozbiljan prigovor...
Religija ljubavi, koja pociva na nasilnoj hristijanizaciji???

Mozemo se setiti istorijskih dogadjaja... Posto se, citirani buregdzija  Smile, poziva na Pavlovu poslanicu Korincanima...
Posebno je razvijena epizoda o ljubavi... Ne znam, bas napamet, al` po secanju-
Ljubav nije koristoljubiva, nije zla, ona je strpljiva i puna dobrote...

Pa, volela bih da mi neko pojasni poimanje ljubavi, iz perspektive pokrstavanja.
 Smile

Ako misliš na inkviziciju ili raznorazna kvazi-hrišćanska progonstva
izvođena u prošlosti - ne želim da vređam tvoj intelekt (osuđivanjem tog zlodela)
niti da ugađam svom (i tvom) sebeljublju i da osuđujem to kao
najgnusniji mogući greh. A jeste greh. Gnusan!

Ja naime nisam bio tamo tada (mator jesam, ama ne toliko baš  Smile)
i odgovoran sam za moje grehe.

Npr. juče sam pravo sa jedne slave (Bogu i sv. Georgiju) žurio
na drugu (mnogo me molio taj prijatelj iako sam mu lepo rekao
da ću doći kasno) da sam samo prošišaio pored neke
ženice čiji auto se ugasio na semaforu i - samo je sedela tamo!
I grize me savest!

Ruzmeš me, nadam se!
Gledam svoja posla i merim ljubav prema Bogu kroz
prizmu govora i prakse i misli i molitava Bogu - prema ljudima.
Jer, kako ću voleti Boga (Koga niko nikad nije video)
ako ne volim čoveka (bilo kog) koga čak i vidim!?

A segment polsanice sv. Pavla koju ti parafraziraš
ja sam jednom čisto iz .... eksperimenta - pročitao
drugačije!
Naime, gde god tamo piše ljubav ja sam čitao Bog!
Jako, jako iznenađujuće! Osvežavajuće!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.