Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Na Kosovu i Metohiji grubo se krše prava Srba  (Pročitano 5450 puta)
20. Maj 2007, 12:38:05
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Na Kosovu i Metohiji grubo se krše prava Srba
Autor: Tanjug | 20.05.2007 - 10:28

Na Kosovu i Metohiji se grubo krše prava Srba, a predstavnici Ujedinjenih nacija u izveštajima o situaciji u Pokrajini obmanjuju međunarodnu zajednicu, izjavio je predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica.
Premijer Koštunica je u intervjuu ruskom televizijskom kanalu "Vesti 24" rekao u subotu uveče da se postavlja mnogo pitanja kada je reč o poštovanju ljudskih prava, pravu na slobodno kretanje i život u sopstvenoj kući, kao i u oblasti zaštite pravoslavnih svetinja.
"Srbi se na Kosovo ne vraćaju i, što je najstrašnije, oni se ne vraćaju ne samo u oblasti u kojima žive Albanci, nego i u mesta gde su uvek živeli i žive Srbi", rekao je Koštunica. "To je sramota ne samo za privremenu administraciju i međunarodnu zajednicu, nego u velikoj meri i za Misiju UN na Kosovu i specijalnog predstavnika", naglasio je srpski premijer.
Koštunica je, takođe, istakao da predstavnici Ujedinjenih nacija na zasedanjima Saveta bezbednosti obmanjuju međunarodnu zajednicu kada govore o pravima Srba i Albanaca na Kosmetu.
"Istina je to da je nekada u glavnom gradu Kosova, Prištini, živelo 40. 000 Srba, a danas ih je manje od 100. I svi gradovi na severu Kosova, osim Mitrovice, očišćeni su od Srba", naveo je Koštunica. Predsednik vlade Koštunica je rekao kako je istina da Srbi ne mogu da se slobodno kreću, da se veliki deo njih nije vratio u Pokrajinu u kojoj je približno 150 crkava i manastira srušeno
"Postavlja se pitanje o dvostrukim standardima kada je reč o poštovanju ljudskih prava na Kosovu, na šta je od samog početka ukazivala Ruska Federacija", rekao je Koštunica.
Prema Koštunici,, upravo je zahvaljujući naporima ruskih diplomata nedavno Beograd i Prištinu posetila misija Saveta bezbednosti UN čiji su članovi mogli sopstvenim očima da se uvere kako se poštuju ljudska prava u Pokrajini. "Stanje stvari se strašno razlikuje od onoga koje predstavljaju šef UNMIK-a i specijalni predstavnik", rekao je Koštunica za ruski televizijski informativni kanal.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 545
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
mob
Alcatel dobar neki ;)
prodalo svoje i pobjeglo u majcicu Srbiju Smiley
IP sačuvana
social share
Seka Aleksic fan club !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, Siptarima na KiM, Srbija je uvek bila majka, a Srbima maceha...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung Galaxy S9+
Verovatno su onda i oni koji su pobegli marta 2004 i juna 99 puni para posto su prodali svoje spaljene kuce a ovde zive u prihvatnim centrima  Smile Smile Ugrozena prava Srba su propaganda kao i spaljene kuce,manastiri.Moguce da je RTS 1 napravio makete manastira a u stvari ti manastiri su i dalje tamo netaknuti...... Smile Smile E taj Kostunica i Tijanic su cudo  Smile Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 395
OS
Windows XP
Browser
MyIE 2
mob
SonyEricsson W 550i
Srbima na Kosovu su prava jednako ugrozena kao i svim "nesrbima" u Srbiji.Da li stvarno mislite da ste manje agresivni i extremni u odnosu na njih?ha,ha
« Poslednja izmena: 23. Maj 2007, 00:15:58 od marshalka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung Galaxy S9+

[/quote
Srbima na Kosovu su prava jednako ugrozena kao i svim "nesrbima" u Srbiji.Da li stvarno mislite da ste manje agresivni i extremni u odnosu na njih?ha,ha
Smile Smile Smile Pa ovo je izjava za ginisa.Zaista najveca bljuvotina do sada.Ti verovatno u Srbiji ne mozes da ides na posao bez Kfora,tvoja deca ne smeju da idu u skolu,da se igraju van svog dvorista,ti ne smes da odes u svoju crkvu jer ti je spaljena,a rodbinu ne mozes da posetis jel ti je pobijena ili kidnapovana.......

PS:Ako si gradjanin Srbije koji postuje zakon i ustav i ako te neko dira javi se meni,ja cu ti organizovati zastitu 24h da te niko ne pipne  Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
 Smiley 1  bolest
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 395
OS
Windows XP
Browser
MyIE 2
mob
SonyEricsson W 550i
Boro,imam jedno pitanje za tebe.Da li si ikad bio na Kosovu?Ja jesam,a otisla sam upravo iz razloga da vidim kako je stvarno tamo,jer nisam sklona medijskoj manipulaciji,i ne zelim da budem.I mogu ti reci da sam se osecala sasvim bezbedno,pricala sam srpski,i ljudi su bili voljni da mi pomognu npr. u prodavnici gde se prica samo albanski i slicno.Slazem se da Srbi tamo jesu ugrozeni,ali ne utolikoj meri kao sto ovdasnji mediji prikazuju.Meni je za razliku od politicke elite stalo do ljudi tamo,a ovakva medijska kampanja je dovela do zaostravanja odnosa.Drugo-zivim u multietnickoj sredini gde sam svedok sikaniranja pojedinih nacionalnih manjina,gde je veliki broj njih bio prisiljen da ode iz grada upravo iz tog razloga.U svakom slucaju,ne branim niti zastupam ikog,ali mislim da je i kod ove teme,kao i svega ostalog u zivotu,potrebno sagledati situaciju iz svih uglova i pre svega objektivno.P.S.Drzim te za rec za zastitu Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung Galaxy S9+
Boro,imam jedno pitanje za tebe.Da li si ikad bio na Kosovu?Ja jesam,a otisla sam upravo iz razloga da vidim kako je stvarno tamo,jer nisam sklona medijskoj manipulaciji,i ne zelim da budem.I mogu ti reci da sam se osecala sasvim bezbedno,pricala sam srpski,i ljudi su bili voljni da mi pomognu npr. u prodavnici gde se prica samo albanski i slicno.Slazem se da Srbi tamo jesu ugrozeni,ali ne utolikoj meri kao sto ovdasnji mediji prikazuju.Meni je za razliku od politicke elite stalo do ljudi tamo,a ovakva medijska kampanja je dovela do zaostravanja odnosa.Drugo-zivim u multietnickoj sredini gde sam svedok sikaniranja pojedinih nacionalnih manjina,gde je veliki broj njih bio prisiljen da ode iz grada upravo iz tog razloga.U svakom slucaju,ne branim niti zastupam ikog,ali mislim da je i kod ove teme,kao i svega ostalog u zivotu,potrebno sagledati situaciju iz svih uglova i pre svega objektivno.P.S.Drzim te za rec za zastitu Smile

Ovako.Bio sam na Kosovu i Metohiji na poziv mog prijatelja koji je proteran iz Peci i koji tamo ima kucu koju ne moze da proda jer mu se Albanac uselio.Ono sto sam video u Peci jeste da Srba vise nema uopste i da su svi proterani.Cuo sam da ima 1 covek koji zivi kao u zatvoru i koji samo ceka kad ce biti spaljen u svojoj kuci ili proteran.Sto se tice bezbednosti nisam se osecao bezbedan,jer KFOR nije svo vreme nas pratio.Ne mogu da kazem da mi nesto fali jer kao sto vidis ovde sam i kucam ovui poruku ali meni je prijatelj rekao"druze idemo dole i sve ti mogu garantovati osim toga da ces ostati ziv".Ne znam kada si ti isla dole ali situacija jeste grozna i ljudi vecinom zive u strahu.Kosovo i Metohija jeste jedna kriminalna pokrajina u kojoj vlada bezakonje i gde se moze kupiti kalasnjikov na pijaci,gde nema zastite ljudskih prava,istorijskih spomenika,gde narod mrzi i nema osecaja sta je dobro a sta je lose.Pazi da se ne lazemo u Srbiji postoji odredjeni deo Srba koji mrze ostale narode medjutim to je jako mali broj otpadnika koji ce kad tad zavrsiti u zatvoru kao nacionalni stroj i njima slicni.Ako postoji zaista mesto u Vojvodini u kome neko mora da ode zbog toga sto je nacionalna manjina ja sam zgrozen tim podatkom.To treba da se resi preko policije ili novina i TV kako bi se takve pojave iskorenile iz drustva.Ja  zivim 25 godina u Novom Sadu i nikada ni jednom nisam doziveo da je bilo ko koga poznajem sikanirao nekoga zato sto je pripadnik nacionalne manjine a imam prijatelje i Madjare,Hrvate,Slovake......Cak se nikada nije ni pricalo o politici kako se slucajno neko ne bi osetio prozvan.Ja ti zaista pruzam 24h zastitu od bilo koga ko te bude pipnuo zato sto si nacionalna manjina,mozes se samo osecati kao gost i prijatelj a nikako kao neprijatelj  Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Motorola 
Boro,imam jedno pitanje za tebe.Da li si ikad bio na Kosovu?Ja jesam,a otisla sam upravo iz razloga da vidim kako je stvarno tamo,jer nisam sklona medijskoj manipulaciji,i ne zelim da budem.I mogu ti reci da sam se osecala sasvim bezbedno,pricala sam srpski,i ljudi su bili voljni da mi pomognu npr. u prodavnici gde se prica samo albanski i slicno.Slazem se da Srbi tamo jesu ugrozeni,ali ne utolikoj meri kao sto ovdasnji mediji prikazuju.Meni je za razliku od politicke elite stalo do ljudi tamo,a ovakva medijska kampanja je dovela do zaostravanja odnosa.Drugo-zivim u multietnickoj sredini gde sam svedok sikaniranja pojedinih nacionalnih manjina,gde je veliki broj njih bio prisiljen da ode iz grada upravo iz tog razloga.U svakom slucaju,ne branim niti zastupam ikog,ali mislim da je i kod ove teme,kao i svega ostalog u zivotu,potrebno sagledati situaciju iz svih uglova i pre svega objektivno.P.S.Drzim te za rec za zastitu Smile


Ajde ne seri!!! Dosta mi je vas liberala i Siptara i Srbomrzaca koji lazu cim zinu!!! Bio mi je burazer na Kosovu pre pet meseci i pricao mu je monah tuznu pricu kako su ubili monaha u blizini Visokog Decana a glavu mu kasnije nasli drugi monasi odrubljenu! Da ne nabrajam hiljade prica i strahota koje su se desile Srbima na Kosovu i Metohiji i za vreme Titove vlasti, sada a i pre Titove vlasti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.