Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Na Kosovu i Metohiji grubo se krše prava Srba  (Pročitano 5442 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
za ovakvu pricu moras primiti dobru lovu...
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46770
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Srbi koji žive ili su živjeli na Kosovu najbolje znaju kako im je... Ne može niko pričati u njihovo ime kakva je situacija
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung Galaxy S9+
Srbi koji žive ili su živjeli na Kosovu najbolje znaju kako im je... Ne može niko pričati u njihovo ime kakva je situacija
Ko je rekao da ja ili bilo ko ne zivi dole moze zamisliti kroz koji pakao oni prolaze?Ja sam samo rekao sta sam ja video kada sam bio dole na Kosovu i rekao da to sa situacijom u Vojvodini ne moze nikad da se poredi.Ja zaista u Vojvodini nisam nikad video situacije gde nacionalna manjina mora da se odseli iz svog rodnog mesta.Opet slazem se da ima takvih slucajeva ima i oni se pod hitno moraju resiti i oni koji to rade moraju da krivicno odgovaraju pred zakonom.Ne mozemo da samo pricamo o nekim pojedinacnim slucajevima jer i ja znam slucajeve gde su Hrvati i Madjari maltretirali Srbe.Medjutim to je mali broj slucajeva i ne mozemo dizati frku nego treba da policija resi to.Na Kosovu i Metohiji ne postoji najvaznija stvar od koje pocinje sve a to je sloboda.To sam se licno uverio i ne treba da gledam ni jednu tv stanicu ili radio da bi shvatio to.  Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Motorola 
za ovakvu pricu moras primiti dobru lovu...

A zasto?  Smile Jel sam negde pogresio? Nisam mislio nista lose.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
za ovakvu pricu moras primiti dobru lovu...

A zasto?  Smile Jel sam negde pogresio? Nisam mislio nista lose.
nisam mislio na tebe.
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
AI: Ugrožena prava manjina na Kosovu
Autor: Beta | 23.05.2007 - 17:22

Na Kosovu se nedovoljno štite prava manjina, a počinioci etnički motivisanih napada kao i optuženi za ratne zločine nad Srbima i pripadnicima drugih manjina i dalje su mahom nekažnjeni, ocenila je međunarodna organizacija za zaštitu ljudskih prava Amnesti internešenel (Amnesty International - AI).
U delu posvećenom Kosovu, u okviru izveštaja o poštovanju ljudskih prava u Srbiji, AI kritikuje i Unmik zbog nepostojanja mehanizama za zaštitu prava manjina i u nekim slučajevima prekomerne primene sile.
AI u novom godišnjem izveštaju navodi da je većina počinilaca međuetničkog nasilja na Kosovu i dalje nekažnjena.
Precizira se da su, u većini slučajeva, etnički motivisane napade počinili Albanci koji su više puta kamenovali autobuse koji prevoze Srbe, u nekoliko slučajeva podmetali eksplozivne naprave na njihova vozila i kuće ili pljačkali pravoslavne crkve.
Ratni zločini počinjeni nad Srbima i drugim manjinama takođe su, po oceni AI, mahom nekažnjeni, a Unmik policija, kako se dodaje, još nije sprovela istragu o nerazjašnjenim slučajevima otetih članova manjinskih zajednica.
U izveštaju se navodi i da je na Kosovu ukinuta jurisdikcija ombudsmana nad Unmikom, dok savetodavni panel za ljudska prava koji je predložen kao alternativni mehanizam nije uspeo da obezbedi formiranje nezavisnosg tela koje bi obezbedilo nakandu i obeštećenje ljudima kojima je ljudska prava kršio Unmik.
Navodi se takođe da nisu sprovedene u martu objavljene preporuke savetodavnog komiteta o jačanju zaštite prava nacionalnih manjina.
U delu izveštaja o Kosovu, AI kritikuje policiju Unmika i zbog prekomerne upotrebe sile, u nekoliko slučjajeva, prilikom rasterivanja demonstracija.
Beleže se i slučajevi diskriminacije Roma, Aškalija i Egipćana i navodi da je Evropski sud za ljudska prava odlučio da nije nadležan da donosi odluku o peticiji u kojoj se te zajednice žale na kršenje ekonomskih i socijalnih prava, uz obrazloženje da Unmik nije potpisnik Evropske konvencije o ljudskim pravima.
Povratak raseljenih na Kosovo i dalje je veoma mali, dok ljudi koji su prinudno vraćeni na Kosovo iz zemalja EU veoma retko dobijaju pomoć i podršku od vlasti, navodi AI.
U izveštaju AI spominje se i nasilje nad ženama, a posebno trgovina ženama radi prisiljavanja na prostituciju.
Trgovina ženama i dalje je veoma raširena, a u sprovođenju akcionog plana za suzbijanje te pojave, iz 2005, ostvaren je mali napredak, zaključuuje AI u delu godišnjeg izveštaja posvećenom poštovanju ljudskih prava na Kosovu.

Napredak u procesuiranju ratnih zločina u Srbiji

Srbija tokom prošle godine nije ispunila obavezu hapšenja i izručenja optuženih za ratne zločine Haškom tribunalu, ali je u procesuiranju osumnjičenih za ratne zločine pred domaćim pravosuđem ostvaren napredak, saopštio je danas "Amnesti internešenal".
U Srbiji je ostvaren napredak u procesuiranju osumnjičenih za ratne zločine pred Specijalnim sudom u Beogradu, iako je Vrhovni sud Srbije nastavio da poništava presude za ratne zločine i vraća predmete na ponovno suđenje, navodi se u izveštaju AI o stanju ljudskih prava u 2006. godini.
Srbija se, takođe, i dalje suočava sa diskriminacijom Roma i pripadnika drugih manjina, a nasilje i trgovina ženama u cilju prostitucije raširen je problem. U delu izveštaja o diskriminaciji manjina navode se primeri kada Romima nije bilo dozvoljeno da uđu u javne objekte, poput bazena ili diskoteke. Navode se i primeri ponašanja navijača na više fudbalskih utakmica, uključujući i one u Novom Pazaru, kada su na rasnoj osnovi vređani igrači i navijači protivničkog tima.
U izveštaju se navode podaci o tome šta su vlasti Srbije tokom prošle godine učinile na ekshumaciji tela kosovskih Albanaca, poginulih tokom 1999. godine, iz masovnih grobnica u Srbiji. Ukazuje se na navode o mogućim pokušajima zataškavanja nekih slučajeva, ali i pokretanje istraga protiv odgovornih za premeštanje tela poginulih Albanaca. Dodaje se da do kraja 2006. godine nije podignuta nijedna optužnica.
U odeljku o torturi i neadekvatnom postupanju ukazuje se da je 1. januara 2006. godine na snagu stupio novi Krivični zakon, koji je uveo krivično delo torture. Pozivajući se na izveštaj Evropskog komiteta za prevenciju torture, koji je objavljen u maju, AI navodi da su mnogi zatvorenici navodno bili izloženi mučenju kako bi se od njih iznudilo priznanje, posebno u prvim satima po privođenju u policijsku stanicu.
U novembru 2006. godine policija je navodno upotrebila prekomernu silu tokom protesta u zatvoru, koji su zatvorenici pokrenuli zbog neusvajanja zakona o amnestiji. Rođacima i advokatima nije navodno bilo omogućeno da posete 50 zatvorenika koji su bili smešteni u bolnicu ili u samice, navodi se u izveštaju.
U odeljku o političkim ubistvima navodi se slučaj ubistva svedoka Zorana Vukojevića na suđenju optuženima za ubistvo premijera Zorana Đinđića, kao i kandidata na lokalnim izborima Rušdije Durovića na biračkom mestu u Novom Pazaru u septembru. Ocenjuje se da je Durovićevo ubistvo verovatno bilo politički motivisano.
U izveštaju se dodaje da su protiv aktivistkinja za ljudska prava, direktorke Komiteta pravnika za ljudska prava Biljane Kovačević-Vučo i Centra za humanitarno pravo Nataše Kandić, po tužbama za klevetu, pokrenute istrage, za koje AI ocenjuje da su zlonamerne i politički motivisane.
Nasilje nad ženama, kao i trgovina njima u cilju prostitucije, i dalje je rašireno. Ministarstvo za rad, zapošljavanje i socijalnu politiku jeste objavilo nacrt strategiji za borbu protiv nasilja nad ženama, ali pritom nije konsultovalo udruženja žena.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 395
OS
Windows XP
Browser
MyIE 2
mob
SonyEricsson W 550i
e pa don(t seri)shone,ocigledno si primitivan,pa ne zasluzujes neki ozbiljan odgovor.....Ti si klasican proizvod miloseviceve ere,manipulacije rts i debilnih prica o "nebeskom srpskom narodu".A te price cuo je pricu od ovog koji je cuo od ovog mi lici na one babe na ulici pa krene sistem gluvih telefona....Ne bih vise trosila reci na tebe,posto nisam sigurna da ces razumeti znacenje,pa te ne bih opterecivala...previse je toplo,pa jos taj napor.....
E sad Boro,posto vidim da se sa tobom moze fino razmenjivati misljenje,makar ono bilo suprotno od tvog(respect :[115]Smiley,nisam nacionalna manjina,i da,zivim nazalost u jednom vojvodjanskom mestu gde su se neki ljudi jednostavno predali i otisli iz sredine u kojoj su ih maltretirali tako neki jadnici,a poentu si pogodio.Strasno je to sto javnost to nije dovoljno glasno osudila.A na Kosovu sam bila pre otprilike 3 meseca.Ok,iskustva nam se razlikuju.Jeste situacija stvarno strasna u odnosu na normalnu,ali moja poenta je da je sve to naduvano u Srbiji.Upoznala sam tamo stvarno neke super ljude koji su protiv svega nehumanog,i smeta mi taj izgradjen stereotip o prljavom,zlom,naoruzanom albancu,jer nisu svi takvi.Takvih pajsera i mi u svojoj najblizoj okolini imamo.A i strasno mi je da su najglasniji u vikanju "Kosovo je Srbija" isti oni koji su ga losom politikom devedesetih izgubili.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung Galaxy S9+
Sto se tice Vojvodine ja sam najvise za to da se osudi svaki napad na naionalne manjine i da se o tome govori na tv ali samo pod 1 uslovom:"da se to ne koristi u propagandne svhe i da ne se naduvama"Pre izbora Jozef Kasa je govorio o "zverstvima" nad Madjarima a cak je on znao da to sto prica nije istina.Medjutim takve "bezazlene" price u Srbiji obicno na kraju dovedu do krvoprolica jer mi smo jos uvek jedno slabo drustvo gde je rat jako lako poceti a tesko ga zaustaviti.Posle izbora niko nije pomenuo ta "zverstva" i ona su gle cuda nestala.Princip je nekih stranaka u Vojvodini da dobijaju glasace plasenjem sta ce biti ako onaj drugi dodje na vlast a ne programom kako bi trebalo da bude.Toliko o Vojvodini.Sto se tice Kosova i Metohije ja i nisam mislio da je svaki Albanac zlocinac,mafijas....Mislim da ako neko ima i trunku zdravog razuma mora da osudi prekopavanje necijih grobova,rusenje manastira,ubistva dece,staraca,proterivanje...Vecina Albanaca nije pocela sukobe i proterivanja za vreme Slobe nego mnogo pre toga.Ne znam da li znas izjavu jednog od predsednika tadasnje SAP Kosovo(ne znam sad trenutno njegovo ime) kada je rekao 1960 godine:"Mi Albanci smo sada dobri sa vama dok se ne izgradi Kosovo a onda cemo se ujediniti sa nasom Albanijom"
1966 godine je Aleksandar Rankovic razoruzao Albance jer su pripremali rat sa JNA.Takodje ustavom iz 1974 Albanci su cinili nevidjeni teror nad nacionalnim manjinama jer su bukvalno drzali sve poluge vlasti na Kosovu i Metohiji.Pa 1980 godine takodje neredi i sukobi...1990 godine je takodje raspad SFRJ poceo na Kosovu i Metohiji kada su Albanci ponovo poceli sukobe i progon Srpskog stanovnistva.Sustina ovoga sto sam napisao je da ti objasnim da na Kosovu i Metohiji postoji jedna velika kolicina ljudi kojima je cilj pravljenje etnicki ciste drzave i ujedinjenje sa Albanijom.Za tu veliku kolicinu ljudi ne postoje nikakve vrednosti i razlikovanja dobrog i zla.Ne moze se problem Kosova i Metohije objasniti:"e Sloba je ratovao sa njima pa oni sad nama vracaju za 99 godinu" Smile Ja onda pitam kome su vracali 45,65,74 i 90 godine kada tada nije bio na vlasti Slobodan Milosevic.Naravno da je Miloseviceva politika prema Kosmetu bila katastrofalna i da je rat 99 godine sa NATO bio totalni promasaj i katastrofa ali nisu Albanci poceli s... kada je dosao Sloba.On im je samo dosao kao slag na tortu da ostvare svoje ciljeve.Tako da ne mozemo zbog nekolicine ljudi kojima je uzas to sto su radili nihovi sunarodnici na Kosmetu reci da je vecina dobra i da su to "par ekstremista".Takodje se nikako ne moze porediti polozaj nacionalnih manjina u Srbiji i na Kosmetu.U Srbiji ne postoji organizovana akcija protiv nacionalnih manjina nego samo akcija otpadnika drustva cije razmisljanje nije otislo dalje od praistorijskog doba Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Motorola 
e pa don(t seri)shone,ocigledno si primitivan,pa ne zasluzujes neki ozbiljan odgovor.....Ti si klasican proizvod miloseviceve ere,manipulacije rts i debilnih prica o "nebeskom srpskom narodu".A te price cuo je pricu od ovog koji je cuo od ovog mi lici na one babe na ulici pa krene sistem gluvih telefona....Ne bih vise trosila reci na tebe,posto nisam sigurna da ces razumeti znacenje,pa te ne bih opterecivala...previse je toplo,pa jos taj napor.....
E sad Boro,posto vidim da se sa tobom moze fino razmenjivati misljenje,makar ono bilo suprotno od tvog(respect :[115]Smiley,nisam nacionalna manjina,i da,zivim nazalost u jednom vojvodjanskom mestu gde su se neki ljudi jednostavno predali i otisli iz sredine u kojoj su ih maltretirali tako neki jadnici,a poentu si pogodio.Strasno je to sto javnost to nije dovoljno glasno osudila.A na Kosovu sam bila pre otprilike 3 meseca.Ok,iskustva nam se razlikuju.Jeste situacija stvarno strasna u odnosu na normalnu,ali moja poenta je da je sve to naduvano u Srbiji.Upoznala sam tamo stvarno neke super ljude koji su protiv svega nehumanog,i smeta mi taj izgradjen stereotip o prljavom,zlom,naoruzanom albancu,jer nisu svi takvi.Takvih pajsera i mi u svojoj najblizoj okolini imamo.A i strasno mi je da su najglasniji u vikanju "Kosovo je Srbija" isti oni koji su ga losom politikom devedesetih izgubili.

E ovo je slika i prilika jedne liberalke. Stvarno koja kolicina gluposti! Prvo ja te nisam uvredio da ti meni kazes da sam primitivan! Ne znam da li ti to umisljas jer u mojoj poruci nema nikakve veze sa Milosevice i njegovom vladavinom jer njega nikad nisam ni podrzavao! Ja sam samo rekao realnost Srba na Kosmetu, sto tebe ocito iz nekih razloga pogadja i preuvelicavas i menjas moje reci. A da li cu razumeti tvoje znacenje na ovoj toploti! Ne brini se, ovakvo vreme meni godi, idealno za citanje knjiga ili neke pametne stvari a ne ko ti da se cvarim u nekom hladu!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 395
OS
Windows XP
Browser
MyIE 2
mob
SonyEricsson W 550i
Pa mislim da sam pocetak tvoje poruke jeste uvredljiv,i to moras i sam priznati.Ok mi je da nam se misljenja razlikuju,ali mi nije ok da me nazivas lazljivicom i seratorkom na osnovi jedne poruke.Jbt,najlakse je biti prost.I sigurno je da te ne bih na bilo koji nacin uvredila da ti nisi tako startovao pricu.A sto se tice hlada.....Ja radim,i radila sam danas,tako da jesam bila na suncu,doduse ne nonstop ali jesam.I nisam po svojim ubedjenjima liberalka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.