Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:34:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Na 38.000 planeta ima života  (Pročitano 3882 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Sve je moguce ali tehnicki je sada tesko doci ikako do njih, bar za nas.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Tako je. Davno je vec neko napravio onunhijerarhiju civilizacija u kosmosu, pa se ti spominju:
-civilizacije koje su ovladale planetom (mislim da mi ni to nismo jos)
-civilizacije koje su ovladale svojim sistemom (misli se na zvezdani sistem, kao napr. nas Suncev sistem)
-civilizacije koje su ovladale galaksijom...

sve to neverovatno zvuci i pitanje je da li je moguce, kada i kako...

Ljudi su zakoracili u svemir, ali sada bi trbalo prvo da doobrano istraze Mars. A mesec bi mogao biti mesto prve stalne baze na nekom drugom telu, o orbitalnim stanbnicama i da ne govorim. No pre toga trebalo bi da prestanemo da se bijemo kao idioti. Potrbno je jedno novo vreme prosvetlenja, novi humanizam i renesansa a ne ovo potrosacko-religiozno-use, nase, zase i podase, zivotinjsko-marketinsko izrabljoispiranije uma i brisanje slobodnog duha. Cementiranje slobode religioznim ili materijalistickim trabunjanjima sve u duhu liberalnog kapitalizmai, a pod maskom ljudskih prava.

Kada se bude vratio smisao pravde,slobode i dobrote onda ce nesto i da bude. Dotle, pamet u glavu, bulja uza zid i otvori cetvore oci i usi, sve intuitivne antene nakostresi, a mozak mora da je brzi od najbrzeg kompjutera.

Naravno sve to ne moze da se postigne ako se covek malo i ne opusti, da sebi oduska, zato pesma, klopa, vino... ali nikad toliko da od cevapcica i piva ne mozes da razaznas sta vredi a sta je zadnje dno.

Povodom ovoga, posto sam maznuo jednu pizzu ali sam uz nju, veoma sportski, popio dve case ladnog jogurta, sada cu da drmnem jednu rakijicu da mi procirkulise krvotok.

Ziveli, ja sam za svemir i putovanja po njemu. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 1.0.154.48
mob
Tel.Me Your.Number
« Poslednja izmena: 12. Feb 2009, 01:44:08 od LaserXP »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 
Evo par informacija koje sam nasao u knjizi Leksikon mitova i legendi starog i novog sveta. -Aleksandar Milinkovic.

1.Broj zvezda u nasoj Galaksiji iznosi preko 300.000.000.000.!
2.Broj planetarnih sistema u nasoj Galaksiji iznosi 280.000.000.000!
3.Broj sistema koji kruze u nasoj Galaksiji slicnih Suncevom,iznosi-75.000.000.000!
4.Broj zvezda slicnih Suncu u nasoj Galaksiji iznosi 52.000.000.000!
5.Broj nastanjenih planeta u nasoj Galaksiji iznosi 650.000.000!
6.Broj tehnoloski razvijenih civilizacija u nasoj Galaksiji iznosi 390.000.000!
7.Broj trenutno slicnih tehnoloskih civilizacija u nasoj Galaksiji iznosi 530.000!
Dalje u nastavku stoji:"Medjutim,ako je zivotni vek jedne civilizacije 7.400.000.000 godina,onda je sasvim realna mogucnost da nas jedna od tih civilizacija vec posecuje!S druge strane,s obzirom da je veliki broj civilizacija u svemiru razvijeniji od nas,ta bi se konstanta izrazila na sl. nacin:
Civilizacije na nivou naseg tipa:0.00000260
Civilizacije razvijenije od nas: 390.000.000
Po ovoj pretpostavci mi spadamo medju "najprimitivnije" civilizacije u svemiru,bez obzira sto od citavog svemira imamo uvid u samo 8. odsto,dok ostalih 92.odsto za nas predstavlja zagonetku.....


E sad koliko je ova teorija zasnovana na cinjenicama,nije moje da presudjujem,ali svakako mislim da i na ostalim planetama ima zivota,da li razvijenijeg tehnoloski ili ne,to vec ostaje da se istrazi.Takodje,mislim da procene od 300-400 godina do susreta sa nekom drugom civilizacijom su mozda preterane,mislim da ce do toga doci i pre.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC One V
ako nadju neke mikroorganizme....onda to nije cilivizacija, vec samo da je moguc zivot i na drugim planetama! Ali da nadju civilizaciju, cisto sumnjam! Bakterije OK, ali razvijenije od nas... Smile    Smile
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Pa i da nadju samo bakteriju zar to nije dovoljno da se dobro zamislimo? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 
ako nadju neke mikroorganizme....onda to nije cilivizacija, vec samo da je moguc zivot i na drugim planetama! Ali da nadju civilizaciju, cisto sumnjam! Bakterije OK, ali razvijenije od nas... Smile    Smile
Smile Zasto mislis da smo najrazvijenija civilizacija?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Stvarno. Gledano u svemirskim razmerama, tek smo juče sišli sa drveta. Verovatno ima onih koji su to urdaili mnogo ranije. U vezi gornjeg proračuna, da li vek trajanja civilizacije zavisi od života zvezde? Ako je tako, zar nemogu postajati vanzemaljci koji su otkrili kako putovati svemirom i na taj način nadživeli svoje sunce.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
Potrbno je jedno novo vreme prosvetlenja, novi humanizam i renesansa a ne ovo potrosacko-religiozno-use, nase, zase i podase, zivotinjsko-marketinsko izrabljoispiranije uma i brisanje slobodnog duha. Cementiranje slobode religioznim ili materijalistickim trabunjanjima sve u duhu liberalnog kapitalizmai, a pod maskom ljudskih prava. 


Saze covjek svu filozofiju koju raspredamo tamo po politici na stotinu tema tragajuci za istim odgovorima ili na religiji a mozda cak i na filozofiji. TEsko da se takvo sto meze dostici bez jdnog potpunog kraha sunovrata a do njega kad dodje mislim da je u tom slucaju sukob sirih razmjera neizbjezan naravno da bi bolje bilo da do njega ne dodje prije svega postedili bi ovu planetu razaranja sacuvali zivote milione ili stotine miliona ljudi  ne bi trosili energiju na razaranja pa ponovno na oporavak sve to kosta energije i vremena svakako to bi bio pravi iskorak nez one klasicne sacekuse zvana istorija se ponavlja ali kao sto kazes ne zna se sta ce biti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Eh, Smile
Ma, ljudi treba da budu samo malo bolji, da se sete da su deo celine i da budu manje sebicni. Treba davati a ne samo uzimati ili prodavati i kupovati. Najvaznije je za covecanstvo da dodje na stepen ukidanja ratova, a to ce biti kada svest o tome bude tolika da nikome normalnom nece pasti na pamet tako nesto. Interesovanje svakog pojedinca ici ce u potpuno drugom, kreativnom i konstruktivnom smeru. To ce se postici samo onda kada celo covecanstvo tj. svaki pojedinac bude sretan sto zivi i kada bude voleo sve sto ga okruzuje.

Da budem praktican - zivimo, uglavnom, u rasturenim, prljavim i nesredjenim gradovima punim smeca, u besparici itd, sve to proizvodi veo,a lako jedno depresivno, ali i razdrazljivo stanje jos veceg haosa i sve se vrti u krug. Gomile nezadovoljnika iz zemalja koje su u haosu juri u zemlje koje su "sredjene" da bi uletel u jos zesci haos.

Iluzija boljeg zivota tamo negde drugde uzima svoj danak iz godine u godinu. "Sredjene" i "bogate" zemlje se pune onima koji su pobegli iz "siromasnih" i "nesredjenjih"; oni rade bilo sta jer su placeni mnogo vise nego kuci, a u stvari su jeftina radna snaga i nista vise, malo manje jeftina nego kuci.

Onog trenutka kada ljudi prestanu odlaziti vec kada pocnu graditi bolji zivot tamo gde jesu, stvari ce se pomerati napred. Narodi moraju sami sebe menjati.

Politika ovde najvise userava stvar, jer postoje ljudi koji ne biraju sredstva da bi odrzali vlast. Zna se sta je tiranija i njeno svrgavanje je cesto krvavo.

Kako doci do tacke kada se nece stvoriti ni jedan tiranin, kada ni jedno dete se nece izvrgnuti u lopova, ubicu, diktatora? Smile
Kako ne biti dvolican, kako ne lagati samog seba i druge? Kako,kao sto rece Njegos, "silno more umiriti!"
Ko ce ljudskoj zelji granice odrediti?

Postavih gomilu pitanja, a ni na jedno nemam odgovora! Jedino znam da treba da budemo dobri jedni prema drugima, jer se ovo (ovaj trenutak, dan, zivot,svemir) vise nikada nece ponoviti!!! Pa, onda bi trebalo uzivati u njemu do koske i pustiti druge da urade to isto, sto je jedino moguce principom slobode - mozes sve ali ne smes da ugrozavas slobodu drugih. Sto ne zelis sebi ne treba da zelis drugome. Svi ravnopravni u slobodi. Sloboda je kada radis sve sta te je volja, pod uslovom da ti je volja dobra tj. pozitivna.

I dosta je bitno ne imati predubedjenja. Predubedjenja mogu da nam naprave rusvaj u slucaju kontakta sa vanzemaljskim.
Mozda mi iz predubedjenja ne vidimo prst pred nosom u mnogim stvarima i oblastima. Smile

Uhhh, ala sam se nabaljezgo Smiley 1 Smile Smile Smile
Pozdrav svima Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:34:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.126 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.