Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:34:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Muško - žensko prijateljstvo  (Pročitano 7966 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Verujem da muskarac i zena mogu biti prijatelji, ali oni pravi, tesko, veoma tesko, mada desavaju se slucajevi, ali uvek, to je pravilo, uvek se neko nekome svidja i uvek neko oseca nesto vise, to je sasvim normalno, ne mora to biti zaljubljenost, ljubav, ali opet, u jednom trenutku kad si sa nekim jako dobar prijatelj zapitas se kako bi vam bilo da ste zajedno, jer se kao prijatelji odlicno slazete pa bi mozda i kao par uspeli... slicno mi se desilo... probala sam, ali nam nije islo, izvesno vreme se nismo druzili a sad smo opet super prijatelji, ne mogu da kazem da je onaj pravi prijatelj ali opet jeste to, tu je uvek za mene
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1610
Zastava Na žalost, u BG...
Kattja lepo reče ono što i ja, a to je da sa svojim prijateljima istog ili drugog pola ne igramo poker u skidanje.
Kad je već to u pitanju, hajde da budemo iskreni!  Smile
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Mislim da je sad dobar trenutak da iznesem razloge zbog kojih sam postavio ovu temu, a koji će ujedno i potaknuti neka nova pitanja.

I ja vjerujem u muško - ženska prijateljstva i to zato što imam dosta prijateljica, a smatram da i prijateljstvo počinje s nekakvim sviđanjem. Mislim da be možeš biti prijatelj s nekim tko ti se ne sviđa, tko ti je antipatičan. Ovdje mislim, naravno, na dobro prijateljstvo. Već ste i vi ovdje to pitanje dotaknuli, no ja ga iznosim zato što sam ga doživio. Jednog dana u gradu sam sreo jednu prijateljicu, dosta ju dugo nisam vidio, zbog hrpu razloga, kupovala je čarape za svadbu, pa sam išao s njom po dučanima da bi ih pronašli, a kasnije smo otišli na piće u jedan lokal, koji su moji uređivali. Taj lokal vode dvije obitelji, s oba dvije je moja obitelj dobra, a jedna obitelj je nekakva njezina rodbina i njezin je tata radio s mojima na uređenju. Odmah im je bilo čudno kako se mi poznajemo i mislili su da smo par, iako smo mi govorili da smo prijatelji. Kasnije je moj tata bio kod te jedne obitelji i tada mu je gospođa rekla da je upoznala njegvu snahu. Navečer dođe tata kući i kaže mi kako to da mu nisam ništa rekao o " snahi", nego on sve mora saznati sastrane. Tada sam nazvao prijateljicu i to joj rekao i ona mi je rekla da se isto dogodilo i njoj. Ta rodica je zvala njezinu mamu i ispričala joj istu priču, a u toj priči ja sam ispao kao savršen zet i to zato jer me ta gospođa voli.

Malo je dulja priča, pa da odmah pređem na pitanje. Očito je da naši stariji misle da je nemoguće prijateljstvo između cure i dečka, možda zato što u " njihovo" vrijeme to nije postojalo, nego su bili odijeljeni. Pitanje glasi: može li ova naša sredina, za koju je SF rekao da je konzervativna, prihvatiti taj trend, tj. prijateljstvo cure i dečka, jer je iz mog primjera očito da s tim imaju problema.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Citat: OldSerbian
Citat: sanjica_021
Moguce je,pricam iz iskustva...
Imam 2 jako jako jako dobra druga sa kojima mogu o svemu da pricam,odnos nam je vise bratski,spavali smo u istom krevetu,nikad ama nikad niko nista nije pokusao jer nam prijateljstvo znaci vise od sex-a... Cak smo igrali i poker u skidanje ....ma bilo je svakavih zajebancija....  Smiley


Ovo je, u najmanju ruku, simptomatično! Da nisam u životu imao sličnu situaciju, još bih ti i poverovao da je u pitanju "bratsko prijateljstvo". Ovde neko ima "one" pretenzije, ti znaš (ili nisi svesna) ko.


Sta je cudno u svemu ovome? U Novom Sadu sam okruzena prijateljima ne DRUGOVIMA tu postoji velika razlika,nas troje smo ziveli u istom stanu,obojica imaju devojke,ja ih poznajem i one su dolazile u to vreme a i moj momak,imamo beskrajno poverenje jedni u druge i tu ne postoji nista sem velikog prijateljstva...Poker u skidanje smo igrali ne jednom ali tu nije bilo skidanja do gole koze vec su momci ostali u boksericama pa smo ih onda polivali hladnom vodom Smiley a ja sam jednom izgubila u yamb-u pa sam na -20 izlazila na ulicu u grudnjaku,jos me je ludi Sale terao da pevam   Znaci kod nas osim jako dobrog prijateljstva postoji i jako dobra zabava kad smo zajedno ,zajebancija...Njihovi drugovi nisu verovali da sam im ja gazdarica,jer me je Sale jednom izvukao iz kreveta u 2 nocu i terao me da plesem sa njim...Onda smo drugarica i ja njih budili u 4 ujutro .... Svi smo tu negde isto godiste,znamo se jako dobro i super nam je zajedno i veruj mi jako je lepo imati takve prijatelje!

@Koni moji mama i tata poznaju sve moje muske drugove i prijatelje a i njihovi znaju mene,kod nas nema takvih stvari kao sto se tebi desilo,zna se ko je drug-prijatelj a ko momak-devojka...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1610
Zastava Na žalost, u BG...
Stvarno mi je jasno zašto neko ko ima dvadesetak i više godina misli da se vreme, običaji i muško-ženski odnosi računaju od kad su oni počeli da istražuju svet oko sebe... Takav sam bio i ja, tako sam i ja mislio kao klinac...
Ali da se vratimo na temu: Verujem u muško-žensko prijateljstvo, jer prijateljstvo, kao takvo, ne pravi razliku u polovima. Sve ostalo je drži prži...
Ajd pa dovidjenja!
Vidimo se u mojim (pedesetim) godinama!
 :new-bday:  ... a vreme, piči li piči...
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@sanjica_21

U mom tekstu nije bilo govora o tome kako roditelji doživljavaju prijatelja /icu, nego kako takvo prijateljstvo prihvaća okolina, koja ponekad ima problema s tim.

@OldSerbian

Istina je da su se odnosi između muškarca i žene jako izmjenili, pa zato i ovakvo pitanje nije otkrivanje nečega što je bilo, nego promišljanje modernih odnosa među spolovima.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1610
Zastava Na žalost, u BG...
[quote="OldSerbian

Istina je da su se odnosi između muškarca i žene jako izmjenili, pa zato i ovakvo pitanje nije otkrivanje nečega što je bilo, nego promišljanje modernih odnosa među spolovima.


Genije! Hajde ti meni lepo objasni, šta se to tako izmenilo u muško-ženskim odnosima, počev od antike i bahanalija (o kojim ćeš samo da sanjaš...) pa zaključno sa današnjim datumom... Ma ne zanosi se, u ovoj sferi sve je isto, samo mi o tome razmišljamo, možda, na drugačiji način...  
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@OldSerbian

Pa i napisao sam da mislim na promišljanje modernih odnosa među spolovima. Samo se prijateljstvo nije promijenilo, imamo žene i muškarce, no promijenio se odnos. Ti to ne vidiš? Pa, usporedi sebe s 10 - 15 - 25 godina i sada i reci da je odnos isti. Nije isti. A ako na sebi možeš vidjeti nekakav razvoj, kako možeš govoriti da se kroz 50 - 100 godina taj odnos nije promijenio, a imaš toliko toga što se dogodilo i što je usmjerilo razvoj spolova, posebice ženskog.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Nokia 
apsolutno moguce....licno iskustvo: imam najboljeg prijatelja...znamo se vec nekih 13 godina...od petog razreda osnovne...ma, on mi je i vise od prijatelja, deo je mene, ali bukvalno...uvek, ali uvek je bilo samo prijateljstvo i sa jedne i sa druge strane  Smile to odgovorno tvrdim jer njega poznajem vise nego samu sebe! 
ja inace imam dosta vise muskih prijatelja...i uvek sam ih vise imala i ni sa jednim od njih nikada nisam imala nesto vise niti je iko pokusavao nesto...mozda je nekima to i proslo kroz glavu, ali su znali odgovor, pa bi pokusaj unistio ili bar pokvario u nekoj meni to sto imamo...mislim da je sve pitanje stava...ako je nekome vrlo jasan tvoj stav po pitanju vaseg odnosa tesko da ce da pokusa da to pretvori u nesto drugo...mislim da je stav odgovor!  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


hasan sexati

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 597
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nec 
moze biti ali ne mora da znaci
IP sačuvana
social share
hasna seckati
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:34:48
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.