Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 05:51:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Muškarci uvek nose isto  (Pročitano 1106 puta)
06. Sep 2005, 13:59:42
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Mark Tangejt, pariski pisac i modni kritičar: Zašto oni ne prate modu

Muškarci uvek nose isto

Onlajn modna biblija, Style. com, kaže da su trendovi za muškarce ove sezone precizno krojena odela sa dvorednim kopčanjem, "prosjački šik" (Diorovo odelo koje izgleda kao da je izbačeno iz seknd hedn šopa) i bajkerska oprema. Ali da li će muškarce naše stvarnosti to uopšte zanimati?

Kako se primiče jesen, a njihove devojke trčkaraju po tržnim centrima grabeći se za somotne haljine i militeri jaknice, većina muškaraca će verovatno nabaciti svoj omiljeni džemper preko večite uniforme koja se sastoji od majice/duksa, farmerki i patika ili košulje, ili košulje, somotnih pantalona i cipela na pertlanje.

"Muškarci ne kupuju sezonsku odeću", kaže Mark Tangejt, pariski pisac i autor knjige "Modni brendovi: Brendirani stilovi od Armanija do Zare". "I kad povremeno kupimo odeću, uvek se vraćamo u iste dve ili tri radnje".Da li su muškarci racionalniji od žena, ili su, prosto, lenji? Da li idu na sigurno i kad je reč o odeći. Ili oni razviju svoj sopstveni stil, dok žene idu od jedne robne marke do druge, robujući slojevitoj ciganskoj suknji jedne sezone, a elegantnoj haljini sledeće?
      

Držite se jednostavnosti i klasike

Džordž Kluni ima više sivih odela nego sedih dlaka u kosi. Orlando Blum obožava klasičnu belu košulju. Nijedan od njih ne izgleda kao da je sad sišao s modne piste, ali ako znate šta volite, šta vas briga? Sa sivim odelom, belom košuljom i farmerkama nikad ne možete promašiti.
      
   
   

"Briga me za robne marke", kaže dizajner Vejn Hemingvej. "Muškarcima može dosaditi njihov seksualni partner, ali im nikad neće dosaditi da nose istu odeću. Mnogo smo više lenji nego žene, a i ne želimo svakog jutra da brinemo kako da sklopimo garderobu za taj dan. Kad jednom nađemo stil koji nam odgovara i u kome nam je udobno, mi ga se držimo, osim ako se ne promeni oblik našeg tela. Zato je Pol Smit tako uspešan, jer on već 10 godina pravi gotovo iste košulje. Nijedan drugi dizajner nije tako dugovečan".

Robert Elmz, autor knjige "Kako smo se oblačili: Moj život u nitima", misli da je moda čisto za žene i mlade momke. "Većina muškaraca do kasnih dvadesetih ili ranih tridesetih nađe svoj stil. Nekad sam furao sve stilove, danas volim da izgledam dobro i da nosim kvalitetne tkanine, ali ne zanima me šta neko u Milanu kaže da treba da kupim ili da li nosim odeću iz ove ili prethodne sezone".

Dilan Džouns, urednik britanskog Dži Kjua, kaže da je pitanje muškaraca i šopinga pitanje samopouzdanja. "Mislim da su muškarci manje sofisticirani. Njima je potrebna potvrda prijatelja, časopisa i ličnog iskustva i da se osećaju prijatno u nečemu, pre nego što se odvoje od svojih para".

"To je više pitanje funkcije nego mode", kaže Tangejt. "Muška moda se vrlo malo menja od sezone do sezone. Jedine opcije su nam sportska garderoba i odela, a varijacija je pitanje detalja, kao što je broj dugmadi na odelu ili širina revera, što većina muškaraca i ne primećuje. Hoćemo da izgledamo dobro, ali da smo sigurni, da kontrolišemo sami sebe, ali ne razmišljamo puno o onome što nosimo. Ja nikad ne eksperimentišem. Volim samo odeću koja mi dobro stoji i u koju se uzdam, kao i većina muškaraca".

Zarada od prodaje muške odeće je više nego dvaput manja nego zarada od ženske odeće, a na četiri radnje sa ženskom garderobom dolazi jedna sa muškom.

Većina muškaraca ne voli šoping. U kupovinu idu ako su im se cipele izlizale ili imaju rupu u džemperu, i znaju tačno gde da zamene te komade garderobe. Za mnoge muškarce ostati veran tim trima radnjama je savremeni ekvivalent posećivanja krojača, što je tradicija koja trenutno oživljava.

"Kod krojača se nabavljala odeća koja je dobro stajala baš vama", kaže Tangejt. "Imati poverenja u nekoliko brendova je isto to. Na primer, ako znate da vam određena veličina majica u Gepu dobro stoji, uvek ćete se vraćati po nove".

U prvom broju Voga za muškarce, koji je ove nedelje stigao na američke kioske, nalazi se prilog pod nazivom "Najbolje žene ovog sveta čine da vi izgledate najbolje".

Psiholozi tvrde da je nesigurnost ono što tera žene da traže pribežište u modi, jer mnogo više brinu od muškaraca kako ih vide drugi. Muškarci, s druge strane, ne znaju šta im se stvarno sviđa, ali im se sviđa ono što znaju, zato sigurnost nalaze u odeći koju su navikli da nose i kupuju u svojim omiljenim radnjama - zonama utehe.
"To vam je kao da pijete vino", kaže Elmz. "Ako nađete jedno koje vam stvarno prija, zašto ne biste kupili ceo sanduk i pili čašu ili dve svako veče?"

Glas javnosti \ Priredila S. Ilić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 05:51:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.