Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 22:19:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Muškarci se boje bivšeg  (Pročitano 11760 puta)
23. Sep 2006, 23:04:50
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Muškarci se boje bivšeg
Glavni razlozi ovog sindroma skrivaju se u nepoznavanju ženske seksualnosti

Da li će se ispuniti njihova očekivanja?

Sve je više muškaraca koji se boje da neće ispuniti očekivanja nove partnerke, da će ih ona upoređivati sa bivšim partnerima, ili da će pretrpeti poraz u krevetu. Ovu pojavu psiholozi i seksolozi nazivaju „sindromom druge veze” a ona najviše pogađa muškarce tridesetih godina. Osim ove kategorije, opasnostima su izloženi i četrdesetogodišnjaci koji se upuštaju u vezu sa znatno mlađim devojkama od sebe.
Gde se skrivaju glavni uzroci ovog sindroma? Više od 180 stručnjaka koji su učestvovali u istraživanju instituta iz Milana, tvrdi da odgovor na ovo pitanje leži u nepoznavanju ženskog tela i ženske seksualnosti, ali i u sve snažnijem utisku o ženskoj agresivnosti i konfuznom shvatanju sopstvene muškosti.
Više od četrdeset odsto stručnjaka tvrdi da im se muškarci obraćaju zbog ozbiljnih problema u odnosima s drugim polom, a 35 odsto izjavljuje da su ti problemi vrlo česti. Ovi se problemi javljaju posebno u odnosima s novom partnerkom, i u novim ili neobičnim erotskim situacijama. Problemi i strahovi pojavljuju se i kada je žena posebno zahtevna ili agresivna, pa i u razdobljima posebne napetosti ili stresa zbog posla.

Kako pokazuje ovo istraživanje, još više od seksualnog odnosa muškarci se boje gole žene. Tačnije, nago žensko telo kod njih ne izaziva želju za seksom već neku vrstu straha. Sama želja mnogo više je isprovocirana fetističkim elementima nego golotinjom, objasnio je jedan od autora ovog istraživanja – Marko Foci, psihoanalitičar s Frojdovog instituta iz Milana.

Najviše problema muškarcu u novoj vezi zadaje strah da neće ispuniti očekivanja. Od toga strahuje 63 odsto njih. Nešto manje (oko 56 odsto) plaši se da ne zakaže u odlučujućem trenutku, a 43 odsto se plaši otkrića da ih žena za kojom su čeznuli izdaleka ipak neće uzbuditi onoliko koliko su očekivali.

Muškarci u novim vezama sa devojkama koje su već imale iskustvo plaše se još i da ne ispadnu nespretni ili da neće ispuniti ženina očekivanja.

Samo 28 odsto stručnjaka koji su davali odgovore na pitanje čega se to plaše muškarci koje je zahvatio sindrom druge veze, tvrdi da ovi problemi potiču od trauma iz prošlosti koje nikad nisu zacelile a 25 odsto procenjuje da se radi o opštem nedostatku samopoštovanja kod muškarca. Najviše su pogođeni četrdesetogodišnjaci (42 odsto), dok je pedesetogodišnjaka s problemima 31 odsto. Najmanje se brinu muškarci stariji od 54 godine. Tek svaki deseti koji se javlja psihologu kako bi razrešio neku svoju duševnu patnju ima problem u odnosu sa ženom kojoj nije prvi.

I. Š.

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Joj kako divan clanak za utehu savremenom muskarcu...zamisli sindrom,"nisam ja jedini muskarac koji se plasi Smile " E sad ce mu biti mnogo lakse Smile Ma kakav strah. Svaki muskarac je prica za sebe, kao i svaka nova zena u zivotu muskarca. Ako si u nekim 20 tim, ne samo 30 tim godinama svestan/svesna si da je partner vec imao/la partnera pre tebe i normalno je donekle da postoji neka doza straha...sta ako...ali uz malo samouverenosti, taj strah nestaje, jer si svestan svojih kvaliteta, svestan si svoje zelje, svestan si toga da je sada tvoja, a ne vise njegova, i cemu strah? Cemu razmisljanje? Muskarci se boje golotinje?Golog zenskog tela Smile tc tc tc jadni muskarci Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
 Smile boje se uporedjivanja... Smile Smile

pa mislim, stvarno...  Smile
meni se cini da ne bi bilo lose napomenuti dve opsteprihvacene zablude, i ponuditi dve istine umesto njih
1. zmaj u krevetu
takvo nesto ne postoji- ili se ljudi uklapaju, privlacni su i inspirativni jedno drugom, pa se i u krevetu pronadju 'na istim talasnim duzinama' ili ne...
zao mi je, ali ne verujem u tezu o univerzalno dobrom ljubavniku/ci
2. bivsi partner je bolji od sadasnjeg
to je prosto nemoguce- ako je tako , bivsi u stvari nije postao deo proslosti, i taj neko ko tako misli nije spreman za novu vezu... nova veza i novi partner su uvek korak napred u svakom smislu
« Poslednja izmena: 24. Sep 2006, 00:07:31 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mislim da se "strah od bivseg" ne javlja iskljucivo kada se radi o sexu. Ima tu raznih strahovanja i razmisljanja, posebno ukoliko se taj "bivsi" pojavi negde, pa ga "snime", ili je sa "bivsim" ostala nekaka vrsta kontaka. To je greska, jer ukoliko je ona izabrala bas vas, onda je to to i nema potrebe za cvikanjem Smile Ovo mozda jeste muski strah, ali u ne tako retkim slucajevima je i zenski. Ipak, sve zavisi od toga kako dozivljavamo odredjene situacije  Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Everything I touched was golden

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1169
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N82
Ne vidim cemu strah od bivseg ili bivse,da su bili bolji (ma u cemu god,lepsi i sl.) ne bi bili bivsi.
IP sačuvana
social share
Everything I touched was golden
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
Ne vidim cemu strah od bivseg ili bivse,da su bili bolji (ma u cemu god,lepsi i sl.) ne bi bili bivsi.

pa... imas i onu situaciju kada neko nije bas svojevoljno zavrsio sa nekom vezom, vec je ostavljen...
za onoga ko je inicirao raskid na ovaj ili onaj nacin, situacija je cista i jasna
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Jao, videla ga je sta sad da radim  Smile budi miran, miruj, miruj srce moje ludo  Smile

Smile koji scenario  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N97
Muškarci se boje bivšeg

Vazi... Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Doduse ako je visok 2,15 sa 2,05 u sirini , onda bi se plasio , necu da lazem  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Everything I touched was golden

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1169
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N82
Doduse ako je visok 2,15 sa 2,05 u sirini , onda bi se plasio , necu da lazem Smile
i ja bih
IP sačuvana
social share
Everything I touched was golden
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 22:19:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.