Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Muškarci i kuhinja, podjela kućnih poslova između spolova  (Pročitano 5407 puta)
25. Nov 2008, 05:04:46
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
BlackBerry Torch
Heh... kako početi?

Kakvo je vaše mišljenje o podjeli kućnih poslova između (s)polova?

Kuhanje, pranje, peglanje... da li sve treba raditi žena? Ili ne...
Ako ste u braku ili živite zajedno s partnerom - tko kuha, pere, pegla, čisti?

Kod mene je ovako - ja sam veliki ljubitelj kuhanja tako da mi kuhanje uopće nije teško, štaviše obožavam kuhanje.
Pranje veša je pljuga, vrlo lako.
Rastavi veš na boje i bijelo, u veš mašinu, dodaj praška i uključi. Nikakav problem.
Peglanje mrzim...
Čišćenje - kako kad...


IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
SonyEricsson K610i
Nemam ženu, još sam sa roditeljima, bratom i sestrom, ali sam često aktivan po kući u poslednje vreme tako da mogu da iznesem svoje skromno mišljenje  Smile


Trebalo bi da bude podela posla, tako ne samo da će život supružnika biti bolji i lepši, nego se tu baš vidi trud i zalaganje oba partnera po kući, učvršćujući njihovu vezu Smiley 
To je u stvari logično. Više će se voleti dvoje koji rade u harmoniji po kući nego da jedan radi sve, a drugi gleda sedi na kauču uz pivo gleda utakmicu i čačka muda  Smile  Smile .Na kraju takav brak može da se završi razvodom, uz rečenice tipa "Potraćila sam najbolje godine svog života na realizaciju Homera J. Simpsona" Smile

Isto kao i ti, ja volim da kuvam. Smiley Nekad savatam babu ili mamu za neki recept, pa počinje moja odiseja kroz kuhinju, namirnice, tiganje, šerpe itd...   Smile Rezultat nije uvek zadovoljavajući, ali brzo učim. Smiley
Peglanje nikad nisam radio, kao ni pranje veša... trebalo bi da probam.  Smile
Čišćenje kada treba, nije problem. Kada sam dobre volje i namerčim, cela kuća može da izgleda kao nova.  Smile
Najviše mrzim pranje sudova... Nije teško, koliko mi je irritanto  Smile . Jednostavno mrzim da stojim nad sudoperom i gledam onu gomilu tanjira, čaša, šerpi i ostalog posuđa koje kao da mi se podsmeva u nekom trenutku  Smile Smile .
Slaganje (svoje) odeće po ormarima je još jedna stvar koju ne volim, jer ja sam očigledno nesposoban da na lep način uvijem majcu, duks, trenerku i postavim u ormar. Tako da moji deo ormara izgleda kao da je prošao tornado.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Kakvo je vaše mišljenje o podjeli kućnih poslova između (s)polova?

Da su zene krive sto dirince...
Drugim recima, da mame nisu mazile svoje sinove, ne bi ni supruge kukale kako samo one rade... Smiley

Elegantno resenje problema je "zena" a.k.a kucna pomocnica Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
HTC Wildfire S
da mame nisu razmazile svoje sinove

                    
 

"A što vole kad ih biješ..." 
                                    Velja, Lepa sela lepo gore.
« Poslednja izmena: 25. Nov 2008, 12:12:12 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Covek uvek kaze pravu rec Smile Smile


Vec sam odgovorio na jednoj temi sve zavisi od finansiskog stanja Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
SonyEricsson K610i
Vec sam odgovorio na jednoj temi sve zavisi od finansiskog stanja Smile

U ovom slučaju, to nije tačno. Čak iako imate probleme sa novcem, ne mora sve jedan da radi po kući  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
da mame nisu razmazile svoje sinove

                    
 

"A što vole kad ih biješ..." 
                                    Velja, Lepa sela lepo gore.

Razmaziti je ipak proslo vreme... Smiley
Neke majke svoje sinove maze citavog zivota... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
HTC Wildfire S
Citat: Orfanelin  :Plink=topic=399964.msg6284442#msg6284442 date=1227611943
Vec sam odgovorio na jednoj temi

I ja vala, vise puta, sto kroz šalu sto ozbiljno, izgleda da kako se kome javi neka kriza i žena pične zabranu, on kud ce sta ce...otvori novu temu ove tematike...  Smile

elem, kuvanje i kucni poslovi...
On je jeo majčin ručak tolike godine, nije u pitanju to da mama kuva bolje, nego da mora da se privikne na možda drugačiju hranu i ukus. Ako mama bolje kuva ne bih imala problem sa tim da nam mama kuva i donosi ručak svaki dan. Ova rečenica me ne bi uvredila već bi mi dala odličan povod da više ne kuvam samo ono što on voli da jede. Kuvala bih sebi, a on nek ide kod mame na ručak.Svaka majka mora da prihvati da joj sin ima porodicu i da ne može da se meša u to, što pre shvati tim bolje.

Ja nigde nisam rekao da kucne poslove ne treba raspodeliti, posebno kuvanje...

Vidis ja sam veoma mlad, pa opet znam solidno da kuvam. Moze se reci da cak i volim da kuvam. I to je umetnost ne neki nachin... Smile
Inache mi Vojvodjani smo rodjeni sa nekom vrstom filozofije u vezi hrane, i to nam je usadjeno od ranog detinjstva. Gastronomiju uporedjujemo sa religijom i ponasamo se u najmanju ruku kao fanatici. Onu uzinu pre rucka, rucak, uzinu posle rucka i uzinu izmedju uzine posle rucka praktikujemo tradicionalno kao neki ritual. I jos posle svega opalimo tepsiju shampita (To je kad postimo, kad ne postimo imamo i obrok izmedju uzine i uzine posle rucka, ne racunajuci grickalice u terminima pauze  Smile )
Zato i jesmo tako dobri ljudi. Jel si videla nekad neuhranjenog, sitnog (i obicno niskog) coveka da je pun radosti, srece i zivotnog elana?!! Naravno da ne!  Smile Pojela ga srdzba iznutra...
Zena koja ne zna i ono najgore nece da praktikuje nasu zivotnu filozofiju je jednom rechju... beskorisna!  Smile
Ja kad bi doveo neku mrshavicu sa 3 kilo shminke pred majku, majka bi odma rekla: Pa ta ne moze djecu radjat!  Smile  Smile (A kamoli da ih hrani, oblaci, vaspita...)

Hvala Bogu pa mogu da biram s kojom cu da se zabavljam, cim pocne da se glupira samo cu joj reci:

Put te zoveee, mooras poci, snijegovi su ookoopnjeli....



Aj pozdrav, idem nesto da pojedem... ogladneh od ovolikog pisanja... Smile Smile

... isecak u vezi finansija...

(...)
Citat
Domaćica

"Mamini sinovi" navikli su da im je doručak serviran, košulje ispeglane...sve je na izvol'te. Kada uđu u vezu očekuju isto takav tretman i od svoje partnerke. "Kad je mogla moja majka, možeš i ti", često se može čuti, pogoto u patrijarhalnim delovima sveta. Međutim, muškarci često zaboravljaju da i one rade, možda i više od njih i da zato treba da podele kućne poslove.

E ovako, moja licna statistika kaze da porodice u kojim postoji vise prihoda novca, stoji na klimavim nogama. Nikad nisam kapirao porodice u kojima  svako ima svoj novcanik (figurativno) i vecito neko krije od nekoga i racuna, ko  banka jbt.  Smile 
Ja mogu da potrosim kule i gradove za jedno vece niko mi ne brani al' mozda cale nije primio platu i samim tim sam za sutra onesposobio moju porodicu da kupi (lupam) prekopotrebne namirnice ili sl... ovaj "efekat" se postize kad uzimate iz jednog prihoda. E zato postujem patrijahalne porodice! (I nigde ne spominjem da zena mora biti zatvorena izmedju 4 zida, sami izvlacite takve predrasude.  Smile )
Sad kad sam objasnio zasto volim patrijarhat sami izvlacite zakljuchke da li zena treba da bude domacica(domacica i robinja nije isto) ili nesto drugo...  Smile


Ja pricam ovde o 80% slucajeva, o vecini, kako i treba da bude. Momci koji poticu iz zdravih porodica ce se bolje brinuti za svoju buducu porodicu, i to zeni treba da bude drago.
Secate se onog trik pitanja iz detinjstva: "Koga vise volish? Mamu ili tatu?"
Ja kazem ja vise volim mamu(sto ne znaci da ne volim caleta) ali majka me je vaspitala, majka me je hranila, majka je uvek bila uz moje odluke, i moj otac se slaze da tako treba da bude. Sutra kad i ja budem imao svoju decu, nadam se ce im majka dati povoda da je vise vole od mene. I bice mi drago jer je to prava majka. A kako je krenulo ovo vreme, tesko...  Smile

E sad, mozemo da pricamo i o extremima koje vi ovde pominjete, vidim ima malo i patologije, al ok to uvek postoji...

(...)

i da dodam odgovor od Livingston (doduse mozda nije mislila specificno na ovaj deo)

Искрено се надам да је твој пост био духовита провокација. Smile

The End




da mame nisu razmazile svoje sinove

                    
 

"A što vole kad ih biješ..." 
                                    Velja, Lepa sela lepo gore.

Razmaziti je ipak proslo vreme... Smiley
Neke majke svoje sinove maze citavog zivota... Smiley

blago njima...  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 25. Nov 2008, 13:24:19 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Po meni je sve to stvar dogovora...

Nisam zagovornik teorije da zena treba da bude spremacica/kuvarica/sluzavka, niti mislim da je neki problem ako muskarac odradi neki od poslova...

Zavisi mnogo od okolnosti i situacije, ali prosto ne vidim nikakav problem kakva god da je podela ako to paru odgovara...

Znam brakove u kojima muzevi kuvaju godinama... i to rade odlicno... i milina je doci na rucak, a zene rade neke druge stvari...
Znam situaciju u kojoj muz pegla... to ga smiruje i ne bi se toga odrekao no matter what...

Prosto... whatever suits you...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 




Nisam bas ljubitelj posmatranja muskraca dok pegla , cisti ili pere sudove ... hocu reci grize me savest u tom trenutku  Smile
Nije mi tesko nista da radim sama , ja sam od onih sto misle da niko to nece bolje od mene , a to ce mi doci glave jednog dana,
sve znam , al' dzaba ....mislim da su kucni poslovi zenski poslovi .  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.