Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 12:24:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Muškarac koji je zaboravio 8. mart  (Pročitano 5363 puta)
08. Mar 2007, 22:58:50
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Muškarac koji je zaboravio 8. mart
On će vam pružiti nezaboravni osećaj da će vam srce prepući od emocija, krvni pritisak će vam skočiti „do plafona” i bez dijagnostikovane hipertenzije, a ostatak unutrašnjih organa biće u stanje potpune turbulencije

Uzalud ste ceo jučerašnji dan zurili u ekran mobilnog telefona kao da se na njemu prikazuje piratizovana verzija najnovijeg dobitnika Oskara i još uzaludnije očekivali da broj njegovog telefona ugledate na displeju. Njegova poruka stigla je u prvim minutima – današnjeg dana, i svojim sadržajem sasvim nehajno izignorisala osmomartovsku histeriju oko pakovanja emocija u crvenu mašnu, odbijajući da bude „centralna fora” u vašem večitom derbiju sa najboljim (ne)prijateljicama na temu – koja je dobila najlepši poklon. Naime, od mister Nemogućeg dobićete sve – osim osmomartovskog poklona. On će vam pružiti nezaboravni doživljaj letenja i sletanja – bez padobrana, osećaj da će vam srce prepući od emocija, ali i doživljaj operacije na otvorenom srcu – bez anestezije, on će vam, i u bukvalnom i u metaforičnom smislu, podizati krvni pritisak i bez dijagnostikovane hipertenzije, a ostatak unutrašnjih organa dovesti u stanje turbulencije.

Profil zavodnika

Da, to je muškarac za 9. mart – potvrdiće većina dama koja u svom emotivnom dnevniku čuva uspomene na epizode okupane suzama i na one simpatične situacije u kojima se meditacijom mora smirivati dah, jer on kasni više od pet minuta! A kada se konačno pojavi pitate se čime ste zaslužili toliku sreću. U isto vreme vaše prijateljice se pitaju šta ste pronašli u prosedom računovođi, odnosno dosadnom japiju sa smešnom kravatom i forama koje su slovile za hit leta ’85. Ako je za utehu, i naučnici se još pitaju zašto su muškarci koji pobeđuju na konkursu za idealnog zeta stajali poslednji u redu kada je Bog delio privlačnost i fatalni uticaj na lepšu polovinu čovečanstva.

Jer, muškarac koji vam je juče poslao cveće na posao i koji vas je nakon toga odveo u vaš omiljeni restoran, u kome vam je uručio poklon od koga vam je zastao dah, po pravilu nije onaj muškarac koji vam oduzima dah. Iz nekih neobjašnjivih razloga, neprevodivih na jezik razuma i logike, onaj muškarac koji vam uliva sigurnost i dovodi vas u stanje homeostaze manje je zanimljiv od onoga koji na vašu nesanicu ima fatalniji uticaj od punog meseca. A potonji muškarac je onaj koji će uvek vas na kraju ostaviti. Sumnjamo da ćete ga uloviti kako zavija na pun mesec, a nije nužno ni da ima đavolski osmeh Džeka Nikolsona. Naprotiv, on ima osmeh anđela i izgled običnog dečka iz susedstva. Jedino što je neobično jeste njegov uticaj na vas.

Kameleonska transformacija

On, naime, budi u vama moć metamorfoze kakvu nemaju kameleon i Linda Evanđelista zajedno. Kada je prema vama dobar, osećate se voljeno kao nikada do tada i prosto blistate – lepršavi ste, koketni i seksi i osećate se kao tinejdžerka, a kada sunce zađe, srce vam tuče kao ludo i mislite da ispadate iz aviona bez padobrana. Vašim prijateljima sve ovo izgleda smešno – srećnice su očigledno bile blagoslovene deficitom ovakve pojave na svom emotivnom horizontu, a ni vi sami sebi ne umete objasniti šta se dešava. Iako vas njegov osmeh baca u trans i vi znate da on nije – onaj pravi, ipak ne možete bez njega.

I dok se kupate u jezercima njegovih očiju, vaše prijateljice konstatuju da tonete u živo blato opsesije i da vam on ni u čemu nije ni do kolena – koja klecaju snažnije nego posle dva sata džezersajza. Ali, one su objektivne, a vi obnevidele od fascinacije. Dok vam nabrajaju njegove mane, vi se u njih zaljubljujete, smatrajući ih dražesnima i klanjajući se na oltaru njegove posebnosti.

S druge strane, psiholozi objašnjavaju da svoj magični utisak ovaj muškarac ostvaruje zahvaljujući predrasudi da je ljubav sinonim za emocionalni zemljotres i vodopad hormona, i poručuju – zaboravite mitske junake, legendarne ljubavnike, Laru Antipovu i Anu Karenjinu, Skarlet O’Haru i Merilinku, žrtve i velike reči i – sklopite ljubavni sporazum. Ne, niko od vas ne traži da kalkulišete i stavljate na filigransku vagu emocije koje dajete i koje dobijate. Budite zaneseni i uživajte u ljubavnoj vrtoglavici – neka vam se vrti u glavi, ali nemojte je gubiti. Nemojte pridavati vašem dečku moć, snagu i kvalitete koje nema. Upamtite – jedini gubitnik ćete biti vi.

Iako će vam biti potrebna energija Popaja da shvatite da svom obožavanom biću pripisujete kvalitete koje on u realnosti nema, zahvaljujući kojima on nije samo dečko već inkarnacija Supermena, zapamtite da ste mu vi dodelili tu snagu i obukli crveno-plavo odelo junaka iz stripa – i da mu samo vi to možete oduzeti. Odnosno svesti na razumnu meru. Naravno, ne morate srce zaključati u zamrzivaču, ali ga nemojte nositi ni na dlanu da vam ga svako može slomiti i ukrasti. Niko pametan više se ne identifikuje sa tragičnom junakinjom slomljenog srca. Morate biti svesni, objašnjavaju psiholozi, da je vaš fatalni muškarac pod lupom psihologa najčešće veoma nesigurna osoba kojoj je vaše divljenje i obožavanje nužno da bi cenio samog sebe.
Osvestite se, kaže psiholog Linda Leonard, autorka knjige „Na putu do venčanja”, u kojoj opisuje način na koji nas zaljubljenost i dramatična veza menjaju kao osobe. Vrlo je važno razlikovati ta dva stanja – koliko god je ljubav divna, opsednutost nije. U njoj dobijate, odnosno gubite ono najvažnije – svoju autentičnost, kreativnost i moć. Ako ste opsednuti dilemama – da li vas voli, da li vas želi, da li će vas prevariti ili vas ostaviti bez objašnjenja gubite nešto vrlo dragoceno – vaše vreme. Odnosno, zaustavljate ili usporavate proces vlastitog razvoja i napretka. Sreća je merna jedinica jednog odnosa, a ljubav i veza su onoliko srećni koliko nam pomažu da se razvijemo i napredujemo.

Katarina Đorđević

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Никада нисам држао тврду линију обавеза поводом одређених датума или празника.

8. март је дан као сваки други, али ми послужи као повод да са својом женком изађем на ручак или вечеру у неки ресторанчић.

Вечерас смо ишли на вечеру и имали смо друштво у добрим пријатељима. Било је лепо.  Smile

Ех, да.

Злоупотребићу тему да свим дамама (читај женкама  Smile) честитам 8. март.  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zar ti je potreban povod da bi je izveo na rucak ili veceru?
Ucinilo mi se da ti imas dozu spontanosti  Smile i da ti neki datumi nisu potrebni "kao povod"  Smile
« Poslednja izmena: 09. Mar 2007, 11:03:06 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Jos ako je 8. mart jedini dan kada je negde izvede...blago njoj  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Citat
Zar ti je potreban povod da bi je izveo na rucak ili veceru?

Да. Увек је потребан повод за било шта тако и за излазак на ручак, вечеру, шетњу ...............

Наравно, поводи могу бити различити.  Smile


Немој ми рећи да тебе твој мужјак није извео на ручак или вечеру или ти није ништа поклонио поводом јучерашњег празника.  Smile
« Poslednja izmena: 09. Mar 2007, 11:53:25 od Davidovac »
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Veci je problem kada zaboravi rodjendan, godisnjicu braka....
Ovo i 14. februar ne moze da omasi i da hoce...  Smile

Klara Cetkin se verovatno okrece u grobu...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 

Ovo i 14. februar ne moze da omasi i da hoce... Smile
 

hihi  Smile

potpuno tacno... nema sanse da zaboravi  Smile

inace, ne racunajuci uvodni deo posvecen osmomartovskoj groznici, tekst je sjajan  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Zar ti je potreban povod da bi je izveo na rucak ili veceru?

Да. Увек је потребан повод за било шта тако и за излазак на ручак, вечеру, шетњу ...............

Наравно, поводи могу бити различити. Smile


Немој ми рећи да тебе твој мужјак није извео на ручак или вечеру или ти није ништа поклонио поводом јучерашњег празника. Smile

Od momenta kada je usetao u moj zivot, svaki dan mi je praznik Smile

Neka mi ne zamere ostale pripadnice neznijeg pola, ali... ukoliko ce im samo jedan dan u godini biti praznik... onda... Smiley 1
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Ma, Medjunarodni dan zena iz 1917. i iz 2007. godine, osim naziva nemaju nikakvih dodirnih tacaka...
Ipak... poenta tog dana nije proslava, cvece i vecera, vec nesto sasvim drugo... podsecanje na sve zene koje su se borile za jednakost polova... 
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ma, Medjunarodni dan zena iz 1917. i iz 2007. godine, osim naziva nemaju nikakvih dodirnih tacaka...
Ipak... poenta tog dana nije proslava, cvece i vecera, vec nesto sasvim drugo... podsecanje na sve zene koje su se borile za jednakost polova...

Upravo to.
« Poslednja izmena: 09. Mar 2007, 13:07:03 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 12:24:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.