Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 20:42:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Musake  (Pročitano 15828 puta)
16. Sep 2003, 13:43:27
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Muska od sargarepa

Potrebno je:
- 500 g sargarepe, 300 g mlevenog mesa- glavica crnog luka,
- 3 jajeta, solja mleka,
- persunov list, kasicica Bio zacina, so, biber.

Sargarepu ocistiti i oprati, a zatim iseci na kolutove pa je dinstati na malo ulja. Posebno proprziti sitno iseckan luk i meso, posoliti, pobiberiti, dodati Bio zacin. U vatrostalnu posudu redjati red mesa, red sargarepe. Umutiti jaja i mleko pa preliti musaku i zapeci u predhodno zagrejanoj rerni.
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Musaka od makarona
Potrebno je:
- 750 g mesanog mlevenog mesa, 4 manje glavice crnog luka
- 4 kasike ulja, 3-4 paprike, so, biber, 200 g pavlake
- 2 jajeta, 500 g spanaca, 2 cena belog luka
- 500 g makarona, 2 paradajza, 50 g struganog sira (ementaler)


Iseckati pola kolicine luka, dodati mleveno meso i prziti na dve kasike ulja. Dodati so, biber, i papriku. Skinuti sa sporeta, a u posebnom sudu umutiti pavlaku i jaja, posoliti, pobiberiti i dodati mesu. Sve izmesati.
Ocistiti spanac i isitniti. Beli luk iseckati na sitno zagrejeti ostatak ulja i i na njemu dinstati spanac, luk i beli luk. Sve zajedno dinstati oko 5 minuta i posoliti i pobiberiti po ukusu.
Skuvati makarone u slanoj vodi i dobro isprati u hladnoj vodi.
Zagejati rernu na 200 C. Uzeti vatrostalnu pravougaonu ciniju i u slojevima redjati makarone, spanac i meso. Poslednji sloj treba da budu makaroni. Paradajz iseci na kriske i poredjati preko poslednjeg sloja makarona. Posuti struganim sirom i peci oko 40 minuta.
Pri kraju pecenja zaliti sa 2,5 dl mleka i 2 jajeta i zaciniti solju ukolik
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Musaka od krompira

Potrebno je:
- 2 g krompira, 500 g mesanog mlevenog mesa
- 1 glavica luka, 2 cena belog luka, 1 sargarepa
- 50 g paradajz koncetrata, 3 dl ulja, so, biber
- malo muskatnog orascica, nekoliko listova persuna
Preliv:
- 4 jaja, 50 g brasna, 1 pavlaka
- 1 dl mleka, 1 dl mineralne vode

Na ulju izdinstati luk, beli luk i u to dodati mleveno meso. Kada je gotovo dodati so, biber, brasno i zacin, nastaviti sa dinstanjem i kada je gotovo dodati paradajz i malo supe i jos malo prokuvati. Zatim dodati malo muskatnog orascica i ostaviti da se kuva na laganoj temperatauri oko 30 minuta.
Dok se umak kuva, pripremiti krompir. Ocistiti ga i oprati pa iseci na kolutove. Proprziti ga na ulju da malo porumeni i izvaditi ga da se ocedi od viska ulja. U posudu za pecenje na dno sloziti jedan deo krompira, zatim staviti meso i preko drugi deo krompira.U posebnoj posudi umutiti jaja, brasno, pavlaku, mleko, mineralnu vodu i malo soli. Slozenu musaku preliti ovim umakom i staviti da se pece u rernu. Posle 20 minuta izvaditi musaku i iseci je na kocke. Zatim vratiti u rernu da se jos pece oko 20 minuta. Kada je gotova posuti seckanim persunom i sluziti dok je topla, uz zelenu salatu ili neku drugu salatu.
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
zar i za musaku treba recept.. Smile:
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
ocigledno da treba;)

Nasla sam to na nekom sajtu pa reko da postavim... inace obozavam musaku, u svim njenim oblicima
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Volim sa krompirom i karfiolom Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 92
deder ajd neki recept za vegeterijansku musaku please
IP sačuvana
social share
Volim rock, alternativu, prirodu, slobodu misljenja i govora, lepo vreme, srecu, avokado, crveni gerber, semenke, voznju rolera i bicikle, preterivanje, naopakost, vodu................
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
@tamica


Imam jedan recept, prilicno je dobar, nije bas musaka, ali je odlicnog ukusa... hm, pisacu ti napamet i odokativno jer ja to isto tako radim pa ne znam koliko tacno cega stavim....

Iseces krompir na kolutove (to je standardno), ako pravis za sebe, bice dosta dva, uglavnom po osobi ide po 2 krompira, zatim prodinstas boraniju, znas onako iseckasu luk, sipas malo vode malo ulja i tutnes boraniju poklopis, vremenom mesas dok ne omeksa, e kad si to zavrsila a moze i isto vremenom onda obaris pirinac (ja ovo jelo uglvnom pravim posle pilava, kad nam ostane pirinac da ne moram da ga kuvam opet) ali ako ne pravis onda obaris pirinac (to valjda znas da radi;) )

E zatim, u neku posudu, u kojoj pravis musaku, ja to radim u staklenoj, vatrostalnoj, namazes je dobro sa uljem, zatim poredjase red krompira, pa red buranije, pa pirinac pa opet sve ispocetka, na kraju skroz gore treba da ti bude krompir.

E sad, posto ja nisam vegeterijanac umesam dva jajeta i pola pavlake i kad je skoro gotovo prelijem da se to zapece, a ti posto jesi vegeterijanac, hm... moze i bez toga, ali stavi od gore malo jos ulja da ti ne izgori krompir, to treba da se pece oko 30 minuta.

Inace ne volim boraniju ni da vidim, i jednom kad sam ovo probala odusevila sam se, sve ovo dobije ukus kao da jedes pecurke, vrlo mocno, e sad u sve ovo moze jos da se stavi i meso ili da se i meso pripremi kao prilog, lepo ide i riba uz ovo, a moze i samo.... kako ko voli...

prijatno
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 92
Hvala,Hvala... Smiley

Ovo mi zvuci veoma primamljivo,mada moram da spomenem da sam i ja imala isto misljenje o boraniji kao ti...ma nisam mogla da je pogledam.Ali sam probala nesto bila...i dopade mi se...magija.
Pavlaku necu morati da izbacim jer postoji velika razlika izmedju vegeterijanaca i vegan-a...tacnije citano vigan-a. Vegeterijanci uglavno ne jedu meso,ali proizvode od mleka konzumiraju,dok vigani ne jedu apsolutno nista sto potice od zivotinja. Cak ima i slucajeva gde vegeterijanci jedu i ribu i morske proizvode odakle i dobijaju proteine...Ko zna...mozda jednog dana zavrsim na viganstvu...sada kazu da mi trebaju vitamini i statijaznamstajos iz mleka...pa ne mogu.Ali,da ja ne duzim sa ovim jer ne moze musaka od toga da se napravi...
U svakom slucaju...pokusacu ovo defrinitivno...thanx again
IP sačuvana
social share
Volim rock, alternativu, prirodu, slobodu misljenja i govora, lepo vreme, srecu, avokado, crveni gerber, semenke, voznju rolera i bicikle, preterivanje, naopakost, vodu................
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
@tamica


Ma nema na cemu. Ovaj recept sto sam ti dala je stvarno odlican, kazem ti, ja inace mrzim borniju i kad osetim njen miris muka mi je, ne znam zasto, sve ostalo volim da jedem, i kad je mama ovo prvi put napravila odusevila sam se, pogotovo jer ima ukus kao pecurke, ustvari podseca.
A to za pavlaku, da znam da dosta ljudi jednu neke prozivode, cak i ribu, nisam znala koliko si ti u tome i da li jedes sve ili ne, ako jedes ribu probaj ovo kao prilog, mada je sasvim dovoljno i da bude kao samo jelo
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 20:42:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.