Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Multiverse kao pogreshna teorija i izveden dokaz Boga  (Pročitano 12583 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Bosch ima centrifugu
Ma freerunner je mlogo obrazovan - ishli smo zajedno u vecernju skolu za vishe lozache - biJo je prvi u razredu. Jedino je on mogao da podigne lopatom 10kg lignita od jednom....  Smile Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 592
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia N70
freerunner koje je tvoje obrazovanje? Da li ti zaista znaš nešto više o tome što pišeš ili samo tako kuckaš i prevodiš ono što nađeš na Google-u? Kako god bilo zanima me izvor tih informacija! Da li bi bio ljubazan da podeliš sa ostalima? Objašnjenje koje si dao je u najmanju ruku komično, a naročito zaključak koji si izveo iz celokupnog teksta, odnosno zadnja rečenica prvog posta! Uglavnom, možeš li da mi kažeš odakle znaš sve ono što si napisao gore?

moje obrazovanje je pre svega da sam lepo vaspitan. za razliku od tebe. vidis, osnovni postulati lepog ponashanja su:

1. izostavljanje predrasuda
2. prijatan ton
3. izostavljanje uzvika i uzvichnika

e, tu je onda i argumentovano iznoshenje stava, jedna od bitnih oratorskih veshtina:

1. NE iznositi animozitet prema sagovorniku kao temu, pogotovo ako nema kontra argumenta sa tvoje strane


i tako dalje. no ajde da krenemo sa objashnjenjem tebi koje bih ti svakako pruzio, opet bih po stavkama:

1. informacije koje imam su nauchno proverene informacije. konkretno za vrednosti fundamentalnih sila, to je skupljeno znanje astro fizike i teorijske fizike godinama. iskreno me mrzi da ti linkujem sve pojedinachno, evo ti pa procitaj "fine tuned universe" sa vikipedije:

http://en.wikipedia.org/wiki/Fine-tuned_Universe

izmedju ostalog, u linku je dat i moj primer za diprotone (sta bi se desilo da je jaka nuklearna veca za 2%)

verujem da u linkovima i malo vecim istrazivanjem moze da se dodje to tacno onih podataka koje sam izneo u prvom postu. a i na kraju krajeva - svaki od njih moze da se proveri, jednostavnom fizikom i hemijom - uzmi bilo koju od mojih referenci o vrednosti fundamentalne sile, i idi i istrazi koja im je tacno funkcija, i kakva bi bila da je drugacija.

2. ovo nije preveden tekst sa google-a, nego je u pitanju moj zakljcak, ima nas koji razmishljamo i bez interneta, zamisli. izvor mojih informacija je moj motiv da kad god dodjem u susret sa informacijama o svemiru - upamtim ih. a ako bash hoces da sumiram, evo neke liste:

- vikipedija
- filmovi
- autorski radovi Kip Thorne-a, Ajnshtajna, Bora, Hokinga, Krausa, Teologa doktora William Lane Craig-a, i mnogih drugih

primera radi, gledajci seriju - Stargate SG-1, zainteresovalo me je sta je to "zero point energija" te sam iskoristio priliku, naucio u jednom trenutku, i ostavio sacuvano u glavi. nije uopste teshko, i pogresno je mishljenje da je shvatanje napredne teorijske fizike bauk. moze chak i bez znanja formula da se shvati princip funkcionisanja kvantnog univerzuma.

Ajnshtajn i Bor - razgovori (memoari Niels-a Bhor-a) su ti pravi primer, kako je Filozofija upotrebljena, a ne matematika, da bi se doshlo do odredjenih zakljuchaka. kolektivan rad njih dvojice je savrshen primer kako mashtarija i fantaziranje mogu da proizvedu konkretan nauchni rezultat.

3. zashto je moje objashnjenje komichno ? zamolio bih te da sad ti, uzmesh pojedinachnu referencu, i kazesh mi gde sam to pogreshio do te mere da je bilo koja od mojih izjava pogreshna.


4. moj prvi post ukratko - svemir je fino podeshen. chak i najveci ateisti poput Krausa, Hokinga, pa chak i sam Richard Dawkins kazu - da ovaj konkretno univerzum JESTE fino podeshen za stvaranje zivota. pritom - izraz "fino" nije ekvivalentan "fino opranim sudovima" vec se govori o verovatnoci koja prevazilazi ljudsko poimanje brojeva.

ukoliko je ovaj unverzum - jedini koji postoji - onda NE POSTOJI drugi zakljuchak osim toga da je ovaj svemir - DIZAJNIRAN.

stoga, teorija multiverzuma jedina ima potencijal da ponishti tu tvrdnju, jer po teoriji multiverzuma, ovo je samo JEDNA od beskonachno iteracija univerzuma u multiverzumu.

prateci taj postulat - dolazimo do citata: "dok god imash beskonachno pokushaja da nesto uradis, to ce eventualno da se desi"

beskonachno niverzuma znachi da ima i beskonachno podskupova univerzuma. to ne moram da ti objashnjavam, to ako si zavrshio 6ti razred osnovne razumesh. ako uzmemo da je beskonachni podskup definisan istim parametrima kao u ovom nashem, odnosno da su gorepomenute fundamentalne sile idenctichne, i ukupna masa i entropija identichne - dolazimo do zakljuchka da postoji i beskonachno mene i tebe. u istoj ili drugachijoj varijanti.

u takvom multiverzumu - nasumichni dogadjaji MORAJU da se dese. kraj price. a posto se ne desavaju - znachi da multiverzum ne postoji. to je moj logichki zakljuchak koji moze da se svede na prostu tautologiju, ako ti je milo.


5. o Entropiji univerzuma sam preformulisao mog dragog prijatelja Zvonka, sa hriscanskog foruma, a sobzirom da je dotichni doktor nauka, ne sumnjam u kredibilitet, ili tachnost informacija.

jel bi mogao da iznesesh neki kontra argument i da mi objasnish gde greshim, ili gde ti smatrash da greshim, ako nije problem ?
IP sačuvana
social share
There is no Knowledge that is no power
DBZ on Burek forumz

Edit by shone83: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Bosch ima centrifugu
Ne shvatam bas zasto bi znacilo da multiverzum ponistava mogucnost dizajnerskog pristupa univerzumu - meni se cini da je povecava. Ako ima beskonacno mnogo univerzuma koji su svi "tjunirani" sa malo drugacijim parametrima zar to ne bi znacilo da su svi dizajnirani da podrze zivot ali na razlicitim nivoima postojanja. Drugi princip je da postoji samo jedan univerzum ali da je skup parametara koji mi o njemu mozemo da zabelezimo u ovom trenutku naseg razvoja veoma limitiran (kao sto jeste). To bi znacilo da postoji jedan univerzum ali sa beskonacno mnogo faznih pomeraja postojanja gde na svakom nivo oscilovanja postoji mogucnost za zivot (jednostavnije receno - to je teorija paralelnih-isprepletanih univerzuma). Meni se cini (laicki) da teorija struna ide mnogo blize tom pristupu jer nekako izgleda da je upravo gravitacija jedina sila koja moze da "prodje" kroz sva fazno-frekventna stanja univerzuma a da se ostale sile razlikuju u "tjuningu" u svakom od njih.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Po definiciji univerzum obuhvata apsolutno sve. Samim tim multiverzum nije moguć jer bi postojanje paralelnih sistema kreiralo širi univerzum koji obuhvata te paralelne sisteme u jednu celinu i tako redom.

Znaći ako bi ikako moglo da se potvrdi da postoje paralelni sistemi sa različitim fizičkim i hemijskim zakonima, različitom univerzalnom jednačinom, onda mi univerzum obuhvatao sve te sisteme i tragao za univerzalnom jednačinom koja ih objedinjava sve.

S druge strane ja do sad nisam čula ni za jedan ozbiljan dokaz o tome da je moguć paralelni univerzum koji ne bi delio naš prostor-vreme niti je po teoriji to ikad moguće potvrditi. Dakle jedna totalna fikcija na kvazinaučnim osnovama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6220
Teoretski je moguce postojanje paralenih univerzuma. Sve ostalo jeste fikcija, ali od neceg se mora poceti.
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
a na osnovu kojih teoretskih pretpostavki je moguće
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I am the real Megatron, that asshole is an imposer

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 624
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Motorola raspala
freerunner koje je tvoje obrazovanje? Da li ti zaista znaš nešto više o tome što pišeš ili samo tako kuckaš i prevodiš ono što nađeš na Google-u? Kako god bilo zanima me izvor tih informacija! Da li bi bio ljubazan da podeliš sa ostalima? Objašnjenje koje si dao je u najmanju ruku komično, a naročito zaključak koji si izveo iz celokupnog teksta, odnosno zadnja rečenica prvog posta! Uglavnom, možeš li da mi kažeš odakle znaš sve ono što si napisao gore?

moje obrazovanje je pre svega da sam lepo vaspitan. za razliku od tebe. vidis, osnovni postulati lepog ponashanja su:

1. izostavljanje predrasuda
2. prijatan ton
3. izostavljanje uzvika i uzvichnika

e, tu je onda i argumentovano iznoshenje stava, jedna od bitnih oratorskih veshtina:

1. NE iznositi animozitet prema sagovorniku kao temu, pogotovo ako nema kontra argumenta sa tvoje strane


i tako dalje. no ajde da krenemo sa objashnjenjem tebi koje bih ti svakako pruzio, opet bih po stavkama:

1. informacije koje imam su nauchno proverene informacije. konkretno za vrednosti fundamentalnih sila, to je skupljeno znanje astro fizike i teorijske fizike godinama. iskreno me mrzi da ti linkujem sve pojedinachno, evo ti pa procitaj "fine tuned universe" sa vikipedije:

http://en.wikipedia.org/wiki/Fine-tuned_Universe

izmedju ostalog, u linku je dat i moj primer za diprotone (sta bi se desilo da je jaka nuklearna veca za 2%)

verujem da u linkovima i malo vecim istrazivanjem moze da se dodje to tacno onih podataka koje sam izneo u prvom postu. a i na kraju krajeva - svaki od njih moze da se proveri, jednostavnom fizikom i hemijom - uzmi bilo koju od mojih referenci o vrednosti fundamentalne sile, i idi i istrazi koja im je tacno funkcija, i kakva bi bila da je drugacija.

2. ovo nije preveden tekst sa google-a, nego je u pitanju moj zakljcak, ima nas koji razmishljamo i bez interneta, zamisli. izvor mojih informacija je moj motiv da kad god dodjem u susret sa informacijama o svemiru - upamtim ih. a ako bash hoces da sumiram, evo neke liste:

- vikipedija
- filmovi
- autorski radovi Kip Thorne-a, Ajnshtajna, Bora, Hokinga, Krausa, Teologa doktora William Lane Craig-a, i mnogih drugih

primera radi, gledajci seriju - Stargate SG-1, zainteresovalo me je sta je to "zero point energija" te sam iskoristio priliku, naucio u jednom trenutku, i ostavio sacuvano u glavi. nije uopste teshko, i pogresno je mishljenje da je shvatanje napredne teorijske fizike bauk. moze chak i bez znanja formula da se shvati princip funkcionisanja kvantnog univerzuma.

Ajnshtajn i Bor - razgovori (memoari Niels-a Bhor-a) su ti pravi primer, kako je Filozofija upotrebljena, a ne matematika, da bi se doshlo do odredjenih zakljuchaka. kolektivan rad njih dvojice je savrshen primer kako mashtarija i fantaziranje mogu da proizvedu konkretan nauchni rezultat.

3. zashto je moje objashnjenje komichno ? zamolio bih te da sad ti, uzmesh pojedinachnu referencu, i kazesh mi gde sam to pogreshio do te mere da je bilo koja od mojih izjava pogreshna.


4. moj prvi post ukratko - svemir je fino podeshen. chak i najveci ateisti poput Krausa, Hokinga, pa chak i sam Richard Dawkins kazu - da ovaj konkretno univerzum JESTE fino podeshen za stvaranje zivota. pritom - izraz "fino" nije ekvivalentan "fino opranim sudovima" vec se govori o verovatnoci koja prevazilazi ljudsko poimanje brojeva.

ukoliko je ovaj unverzum - jedini koji postoji - onda NE POSTOJI drugi zakljuchak osim toga da je ovaj svemir - DIZAJNIRAN.

stoga, teorija multiverzuma jedina ima potencijal da ponishti tu tvrdnju, jer po teoriji multiverzuma, ovo je samo JEDNA od beskonachno iteracija univerzuma u multiverzumu.

prateci taj postulat - dolazimo do citata: "dok god imash beskonachno pokushaja da nesto uradis, to ce eventualno da se desi"

beskonachno niverzuma znachi da ima i beskonachno podskupova univerzuma. to ne moram da ti objashnjavam, to ako si zavrshio 6ti razred osnovne razumesh. ako uzmemo da je beskonachni podskup definisan istim parametrima kao u ovom nashem, odnosno da su gorepomenute fundamentalne sile idenctichne, i ukupna masa i entropija identichne - dolazimo do zakljuchka da postoji i beskonachno mene i tebe. u istoj ili drugachijoj varijanti.

u takvom multiverzumu - nasumichni dogadjaji MORAJU da se dese. kraj price. a posto se ne desavaju - znachi da multiverzum ne postoji. to je moj logichki zakljuchak koji moze da se svede na prostu tautologiju, ako ti je milo.


5. o Entropiji univerzuma sam preformulisao mog dragog prijatelja Zvonka, sa hriscanskog foruma, a sobzirom da je dotichni doktor nauka, ne sumnjam u kredibilitet, ili tachnost informacija.

jel bi mogao da iznesesh neki kontra argument i da mi objasnish gde greshim, ili gde ti smatrash da greshim, ako nije problem ?
Hvala na ubrzanom kursu lepog vaspitanja, moji roditelji su dali sve od sebe, ali izgleda da su trebali da me šalju u crkvu da mi popa objasni neke stvari koje oni ne mogu. Samo sam hteo da proverim da li zaista sa  razumevanjem znaš o čemu pričaš ili si to usput pokupio surfujući po internetu. Sada vidim da je ovo drugo i da sve što si pronašao interpretiraš onako kako ti odgovara. Ja zaista nemam pojma o svoj toj fizici, ali nemaš ni ti. Samo citiraš i navodiš razne podatke i imaš bledu predstavu šta bi to moglo biti i na osnovu toga izvodiš zaključke i daješ objašnjenja sa 100% sigurnošću.
Onaj link koji si ostavio "Fine-tuned Universe", da li si pročitao išta iz tog članka što ne spada pod odeljak "Religious opinions"? Ima više različitih teorija koje će se pokazati kao tačne ili netačne i imaš jedno religijsko mišljenje koje je "tačno". I na kraju krajeva, kako si zaključio da bog ima ikakve veze sa tim? Zašto nisu vanzemaljci ili neki sličan scenario iz filma "Matrix". Zašto je bog jedina mogućnost?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


My imaginary friend says Hi.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1878
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
LG G2
« Poslednja izmena: 06. Apr 2011, 13:37:02 od nofx0023 »
IP sačuvana
social share
"You, your joys and your sorrows, your memories and your ambitions, your sense of personal identity and free will, are in fact no more than the behavior of a vast assembly of nerve cells and their associated molecules."
--Dr. Francis Crick; Nobel laureate, co-discoverer of the DNA molecule
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6220
a na osnovu kojih teoretskih pretpostavki je moguće
Vecinom na osnovu abrakadabra teorija tipa " there was nothing, which exploded" . Mada, i u tim teorijama, kao sto si rekla, mora da postoji neki visi nivo prostora u kome se svi ti univerzumi nalaze, samo njihova  interferencija nije poznata.
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


My imaginary friend says Hi.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1878
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
LG G2
a na osnovu kojih teoretskih pretpostavki je moguće
Vecinom na osnovu abrakadabra teorija tipa " there was nothing, which exploded" . Mada, i u tim teorijama, kao sto si rekla, mora da postoji neki visi nivo prostora u kome se svi ti univerzumi nalaze, samo njihova  interferencija nije poznata.

Klikni na link da vidis sta to znaci sta si napisao.
IP sačuvana
social share
"You, your joys and your sorrows, your memories and your ambitions, your sense of personal identity and free will, are in fact no more than the behavior of a vast assembly of nerve cells and their associated molecules."
--Dr. Francis Crick; Nobel laureate, co-discoverer of the DNA molecule
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.