Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: mrtav pixel & josh neki problem  (Pročitano 3838 puta)
21. Jan 2009, 13:05:03
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 300
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
dobio sam samsung s 860 digitalac i imam par problema.

1. Kao i na starom hp 735,i na ovom mi se javio "mrtav pixel" na ekranu,koji je nepomichan bez zuma i pri optichkom zumiranju ali se pomera pri digitalnom zumu i nema ga pri snimanju klipova ili pregledavanju slika.Na prebachenim fotografijama,se ne primecuje na slikama nikakav defek (ili ja nisam bash dobro "zagledavao").Pa me zanima kakav je ovo problem i da li ce da napreduje itd...?


2. Cesto mi se desi da je aparat zaledi i onda moram da otvorim poklopac za baterije da bi ga ugasio jer ne reaguje ni na jednu komandu,pa me zanima da li je problem reshiv,da li se moze srediti u servisu.....da li da ga nosim u isti?
aparat je star 2 meseca pri chemu je korishcen 2 nedelje a otalo je prestojao neotpakovan....

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Sony xperia
Citat
1. Kao i na starom hp 735,i na ovom mi se javio "mrtav pixel" na ekranu,koji je nepomichan bez zuma i pri optichkom zumiranju ali se pomera pri digitalnom zumu i nema ga pri snimanju klipova ili pregledavanju slika.Na prebachenim fotografijama,se ne primecuje na slikama nikakav defek (ili ja nisam bash dobro "zagledavao").Pa me zanima kakav je ovo problem i da li ce da napreduje itd...?
Ako si imao i na starom taj problem, moguce da je serija takva. U zavisnosti na komdelu senzora je ostecenje, moze se desiti da se u pojedinim situacijame ne vidi. Narocito kod el, zuma i video klipa. Tada aparat uzima samo segment slike sa chip-a, a ne sa celog. Ako je ostecenje van tog segmenta, nece se videti. E sada sto nema kod prebacenih fotografija ?? Moze biti da je ostecenje na lcd displeju, ne i na chipu. Tako da onda to nema nikakvog uticaja na krajnju sliku, sem sto nervira coveka.

Citat
2. Cesto mi se desi da je aparat zaledi i onda moram da otvorim poklopac za baterije da bi ga ugasio jer ne reaguje ni na jednu komandu,pa me zanima da li je problem reshiv,da li se moze srediti u servisu.....da li da ga nosim u isti?
aparat je star 2 meseca pri chemu je korishcen 2 nedelje a otalo je prestojao neotpakovan....
Za taj problem vec moze biti puno uzroka. Ako je vec pod garancijom, nosi u servis i neka oni razmisljaju. Svaki put kada primetis bilo sta da nije u redu, pravac servis. Tvoje pravo i koristi ga.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 300
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
stari nije bio samsung vec HP kao sto je napisano....da je do ekrana videlo bi se na svakom prikazu bilo koje slike na istom,ja sumnjam na senzor ali na prebacenim slikama ne vidim nikakav defekt??? Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Sony xperia
Ako je samo jedan pixel, ne znam po cemu si zakljucio da je jedan, moguce da i zbog kompresije, bude zamrljan, neprimetljiv. A i kako na tako malom monitorcicu si to primetio ??


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 300
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
perfekcionista sam po tom pitanju,i sad tu tachkicu koju niko ne bi primetio ja dozivljavam ko rupu u aparatu Smile
bode mi ochi mnogo,a kad pomislim da treba da odem u servis i da objashnjavam nekom sta je mrtav piksel ima da krenu da me prave na budalu i ima lom da napravim....bezveze Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
pa nemoj da nosis u servis u kome ces da im objasnjavas sta je mrtav piksel... ako to ne znaju onda...

btw i kod televizora (lcd a i plazma) moze da se desi da imaju i do 3 mrtva piksela (pricamo o znacajno skupljim spravama nego sto je taj samsung) ali ne smeju da budu blizu jedan drugog, onda se vraca... to sve pise kad se kupuje... naravno uvek se imaju one luksuzne varijante gde platis sigurnost da sve radi kako treba...

ali realno taj samsung je koliko, 80e? ne treba bas ocekivati previse... ako se glvi bez razloga onda nosi u servis, sto se tice mrtvog piksela prezivi ili kupi drugi...dok nije na senzoru (a nije jer bi se video na monitoru pogotovo), ja ne bi pravio problem...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 300
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
vi me niste razumeli,znachi nije dead pixel na ekranu (znam ja sta je tolerancija na mrtve po povtshini lcd-a josh od kako sam kupio prvi tft) jer bi se vido na bilo kom prikazu,ali on se vidi samo pri slikanju,a ne pri pregledavanju i snimanju,sto znachi da je senzor.A kod svetlijih slika  se nishta ne vidi,dok su tamnije kod niskobudzetnih kompakta po difoltu loshe pa od onolikih mrlja pri 100% cropu i ne mozesh da razlikujesh mrtve pixele od loshe slike.
Moje pitanje je bilo informativno....hteo sam da vidim da li je josh neko imao slichna iskustva,a sto se tiche blokiranja dal li ima kakav firmware upgrade ili tako neshto........iskreno aparat sam dobio na poklon pa mi je krivo.....ja sam lichno hteo da kupim neki sony bez onog "izlazeceg" objektiva,ali su mi rekli da je sranje,tako da cu da najverovatnije da iskuliram uz ovaj dok ne kupim neki dSLR pa da slikam ko covek (ovaj mi je za fax,zurke,grad.....)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 6120c
ja sam imao 735, i isto je imao belu tacku uvek na istom mestu na fotkama...  Smile
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ko bi reko da nisam normalan?? 0_o

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1851
Zastava Far Far Away
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 
ja sam imao valjda mrtav piksael na mom panasoniku, crvena tackica je bola oci nonstop.. i ja ga vratio.. tao je bilo na novom nekoriscenom uredjaju...
IP sačuvana
social share




| ፖድጎሪጻ | Падгорыца | بودغوريتشا | Podgorica | Подъгорица | Подгорица | Ποντγκόριτσα | پودگوریتسا | Podgorytsa | פודגוריצה | Պոդգորիցա | ポドゴリツァ | პოდგორიცა | Podgorika | Podgoritsa | Podgòrica | พอดกอรีตซา | Подгориця |
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
ma jasno ima to na masi stvari, ali jedan megapixel od 8miliona sta ima veze... ionako se to lako zamaskira sa softwerom(mislim na sam aparat)... pa 50godina smo se slikali sa onim musavim, mrljavim zenitiom pa nikom nista nije smetalo... realno ja gledam mane tek kad stampam fotku i to na A4minimum...

sto se tice samsunga nisam ja pljuvao, on je jos i dobar za svoje pare a i vidim da napreduju hjer hoce da se ubace i u taj segment...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.