Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Možemo da živimo sa “Velikom Albanijom“  (Pročitano 3915 puta)
03. Jun 2011, 22:56:03
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 69
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
Možemo da živimo sa “Velikom Albanijom“
Komentara 104
| veličina teksta:+-

Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je u intervjuu za dnevnik "Frankfurter Algemajne Cajtung - FAZ" da Srbija ideju o stvaranju "Velike Albanije" smatra opasnom, ali bi "mogla sa tim da živi, ako bi postojala sporazumna rešenja".

Na novinarsku tvrdnju da prvi put u Prištini postoji "značajna politička partija koja otvoreno traži pripajanje Kosova Albaniji", Tadić je rekao da "su albanski političari veoma delotvorni u postizanju postavljenih ciljeva" i da ih "nikako ne potcenjuje".

 
Velika Albanija opasna ideja ali možemo da živimo s tim: Boris Tadić

 

Predsednik Srbije je ukazao da doduše "međunarodna zajednica ne želi o tome ništa da čuje, ali ko zna da čita istoriju, moći će u stvaranju velike Albanije da prepozna dugoročni politički cilj Albanaca".

 

"Kao jednostrana namera je taj plan opasan, ali mi bismo mogli sa tim da živimo, ako bismo imali sporazumna rešenja. Sporazum kojim bi sve strane nešto dobile i koji bi stvorio održivo rešenje, mir i stabilnost, mogao bi da bude od velike pomoći svim stranama", rekao je Tadić za FAZ.

 

Predsednik Srbije je naveo da je "protiv izbegavanja rešenja", ali da je za "dijalog i pregovore".

 

"Ako smo pragmatični, možemo da rešimo probleme. Ne kažem da je Velika Albanija veličanstveno rešenje. Ne verujem takođe ni da je Velika Srbija dobro rešenje. Isto kao što sam i protiv podele Bosne. Ja sam protiv politike stvaranja većih država. Ali dajte da pokušamo da nađemo izvodljiva rešenja za probleme", rekao je Tadić.

 

Podsetimo, nedavno je zamenik premijera Srbije i lider SPS-a Ivica Dačić izneo stav da bi Kosmet trebalo podeliti između Srbije i Albanije.

 
“Ne želimo preko reda u EU“

 

Predsednik Srbije očekuje, kako je rekao za FAZ, da Srbija posle hapšenja Ratka Mladića ima isti tretman kao i Hrvatska kada je reč o daljem približavanju Evropskoj uniji.

 

"Mislim da Srbija zaslužuje isti tretman kao i naš sused Hrvatska, koja je istovremeno dobila i status kandidata i datum otpočinjanja pregovora, iako Hrvatska Haškom tribunalu tada još nije bila izručila optuženog i kasnije osuđenog generala Antu Gotovinu", naveo je Tadić.

 

Ocenjujući da "nema nikakvog razloga da Srbija bude drugačije tretirana", Tadić je naglasio da Srbija "ne traži nikakav poseban srpski put u EU".

 

"Mi ne želimo da nas puste preko reda. Mi tražimo samo ono što su dobile i sve druge zemlje - pozitivnu reakciju EU na to da ispunjavamo kriterijume", rekao je Tadić u opširnom intervjuu za "Frankfurter algemajne cajtung".

 
Hodžaj: EU da primora Srbiju da prizna Kosovo

 

Kosovo će se usprotiviti bilo kom razgovoru i naporu da Srbija postane članica Evropske unije (EU) ukoliko pre toga ne prizna nezavisnost Kosova, izjavio je danas ministar spoljnih poslova Kosova Enver Hodžaj.


"Nadamo se da će Srbija prihvatiti realnost i priznati Kosovo kao državu " rekao je Hodžaj u razgovoru za francuski radio RFI.


Prema njegovim rečima, bez priznanja nezavisnosti nema dobrosusedskih odnosa, ali ni jedinstve EU u kojoj Srbija i Kosovo treba da se nađu zajedno za par godina.


"Pozivam evropske zemlje da primoraju Srbiju da prizna državu Kosovo i da joj to bude preduslov za početak pregovora", rekao je Hodžaj.


On je zaključio da EU neće prihvatiti u članstvo zemlju koja ima konfliktnu prošlost i probleme u odnosima sa susedima.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/141575/Mozemo-da-zivimo-sa-Velikom-Albanijom
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Qtek 小米
Велика Албанија више није највећи проблем за Србе, јер стварањем те државе БЈРМакедонија би морала да се дели, док би ЦГ тотално нестала, јер би поделом изгубила тесну већину која на стакленим ногама држи ту нову нацију.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Ma,da...


Mozemo mi da zivimo sa Velikom ALJbanijom,ko sto zive ljudi sa malignim tumorima... (cinizam... niko ne pozivi mnogo za malignim tumorom)


Jbt,ovaj Tadic je postao pravi imbecil.  Smile Smile Smile Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 04. Jun 2011, 01:01:55 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 88
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Koliko je stvaranje Velike Albanije opasna stvar, ljudi i nisu svesni, mada bi nam u slucaju nekog rata bez strane intervencije u skorije vreme, moglo i biti korisno, jer bi tako dobili priliku da se razracunamo sa njima, sto vec i pominjah na drugoj temi kada pricah kako bi moglo doci i do novog balkanskog rata.

Problem je veliki sto ljudi i nisu svesni da siptara ima trenutno ne mnogo manje nego srba. Za 10-20 godina, bi se cak i to moglo izmeniti u korist siptara. 
Svesni su toga i ameri, pa i ne cudi sto im pruzaju podrsku, jos ako se uzme i patoloska zaljubljenost srba u ruse, to je i vise nego dovoljno da se pozicioniraju na njihovu stranu. Cak je i njihov buduci teritorijalni polozaj jako vazan.

U narednih 100 godina, ako se nesto ozbiljno ne promeni, i nastavi se ovaj trend smanjivanja broja srba, i povecavanja broja albanaca, treba ocekivati da ce albanci pored Kosmeta, Makedonije, Crne Gore, Sandzaka zauzeti i sigurno teritorije iznad Nisa, a pitanje je samo dokle ce i koliko daleko doci ta granica...

Sta dalje raditi? Okanuti se Rusije. Mogli su mnogo puta da nam pomognu, ali nisu. Boli njih dobro ona stvar za nas ovde, i budite sigurni da su svojom politikom mogli nam resiti bar neke nacionalne interese, ako ne na Kosovu, onda sigurno u Crnoj Gori, pa cak i mozda BiH. Cak sam i ja rusofil, veoma gotivim Rusiju, ali od njih se mi leba najesti necemo. Amerikance uopste ne volim, ali u svetu geopolitike, ljubav ne postoji, samo interesi.

Promeniti politiku iz podanicke u partnersku, i videti sta bi kroz to uclanjenje u NATO mogli ostvariti, a gotovo sam siguran da bi nam Srpsku mogli dati uz pravu saradnju. 
Ipak, jako bi moglo biti opasno, ako bi mi kao podanici usli u taj NATO, i nastavili dosadasnju politiku. Ali trenutno ne vidim ko bi to u Srbiji mogao da dodje na vlast pa da promeni stvari.
Dodik lici na takvog coveka, ali verovatno ni on nije bas najsrecnije resenje...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Borise Borise, sta li je u glavi ovim nasim politicarima... Kao da su sve gluplji...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mislim da su samo potpuni svesni da ne mogu nicim da uticu na tok stvari na Balkanu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46917
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Boris Tadic sa jedne strane podrzava ideju Velik Albanije, a sa druge ni Dejton ovakav kakav jeste ne bi  sacuvao, vec ostavio eUropljanima da ga bez problema i dalje prekrajaju slabeci pozicije Republike Srpske....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
@NickSRB-potpuno se slazerm sa svim.


I,da,stvarno,mnogi ljudi nisu svesni kolika je pretnja VA,jer ce biti kao rak koji se siri.Takva su to govna.Nezasita i gramziva.

Vara se onaj ko misli da ce se oni zadovoljiti VA i onda napokon smiriti i poceti da gledaju svoja posla.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.71
mob
Nokia 2610
Covek koji slepo izbrsava naredjenja-poslusnik, ulizica, cankolizac, dupeuvlaka-samo su neki od  prideva koji ga opsisuju.
Zasto bi se Bota brinuo o Srbiji-kada je tek pre 5-6 godina postao njen gradjanin a u stvari je crnogorac sa ustaskim korenima??????
Kakva je njegova zelja da se ocuva i ovo malo parce zemlje Srbije?
Nema je, on u svojim genima nosi mrznju prema zemlji na cijem je celu.

Svakog dana sve manje treba da se piotamo da li smo normalni vec da napravimo 6.7,...oktobar ili koju vec revoluciju i najzad resimo mnoge nevolje.
uz obaraznje politicara koji su  sveprisutni 20-tak godina  na politickoj sceni OBAVEZNA zabrana ba;jenjem politikom zaplena imovione d azive kao obican narod 20-tak godina ili-ako zele-proterivanje u Albaniju, CG,......gde im je bolje ali napolje iz Srbije.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.