Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Moždani udar, pritisak, infarkt - šta da uradite dok čekate lekara  (Pročitano 80946 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 416
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Odlična tema i kvalitetni postovi. Ipak, nešto bih pitao. Znate šta su viralni mejlovi. Oni cirkulari, bestraga im glava. Uglavnom ih brišem, ali neke uvek pogledam, a odnose se na zdravlje. Desilo mi se nekoliko puta, zapravo toliko puta da to mogu nazvati pravilom, da mi ljudi odgovaraju da im ne "mračim" sa tim tekstovima o infarktu i šlogu. Ne znam šta je to u (ne)kulturi našeg naroda da ima toliki otpor prema prevenciji od bolesti! Izbegavaju svaku temu. Reakcije su negativne sa različitim smislom. Ili im "mračim" ili ba<ksuziram ili ih to ne zanima i da više ne šaljem jer su mladi (a svi straiji od tridesetpet ljeta!). Treba poraditi na edukaciji, mi smo narod koji misli da je nepovrediv io besmrtan. Pri tom, reko bih i sebičan. Posle nas, može da bude i potop. Jer kako drugačije objasniti da smo od svih balkanskih zemalja na poslednjem mestu po broju polisa životnog osiguranja. Umesto da na to gledamo kao na vid štednje za ans ili našu decu za većinu ljudi je i to vid "baksuziranja".   
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Mislim da se radi o prikrivenom strahu tipa "pu, pu... daleko bilo... bezi od mene s tim... meni se to nece desiti". Naravno da je "pu, pu... daleko bilo", ali definitivno treba znati prvenstveno kako pomoci sebi, a i drugima u odredjenim momentima, jer je kod odredjenih simptoma i sekund bitan. 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 416
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Malo sam potražio statističke podatke. Evo šta kaže: u ukupnoj premiji svoh vrsta osiguranja Srbi sa životnim osiguranjem učestvuju sa oko 10 odsto,a  u zemljama u okruženju taj procenat iznosi oko 20%. ispade da smo sujeverni(ji) od Muslimama, katolika... ili ako hoćete od Hrvata, Mađara, Rumuna, Bosanaca... Otuda mislim da nije stvar do sujeverja i vere, toliko, koliko do edukacije. I otuda mislim da su itekako korisni oni postovi, sama tema... i kamo lepe sreće da se takvi posteri (flajeri) nalaze po apotekama, domovima zdravlja... autobuskim stajalištima, što da ne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Neodgovornost, kratkoročno razmišljanje u državi sa kratkoročnim planovima... mnogo je dubokih, veoma dubokih i kompleksnih razloga za takvo ponašanje srpske populacije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ne bih se slozila da i zanemarivanje zdravstvenog stanja ima veze sa drzavom, naravno ukoliko izuzmemo lose stanje u zdravstvu, a drzava prstom mrdnula nije da taj deo dovede u red. U svakom slucaju mi smo ti, odnosno svako od nas mora da vodi racuna o sopstvenom zdravlju. Nemarnost odlaska kod lekara je nesto sto se takodje moze "pokupiti od kuce".
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 416
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ne bih se slozila da i zanemarivanje zdravstvenog stanja ima veze sa drzavom, naravno ukoliko izuzmemo lose stanje u zdravstvu, a drzava prstom mrdnula nije da taj deo dovede u red. U svakom slucaju mi smo ti, odnosno svako od nas mora da vodi racuna o sopstvenom zdravlju. Nemarnost odlaska kod lekara je nesto sto se takodje moze "pokupiti od kuce".

Da ali kada bi država donela zakon da svaka firma mora da plati godišnji pregled ženama u smislu prevencije raka grlića materice... ili ajde da ne budem Samarićanin, ne mora da plati, ali da uslovi odlazak kod lekara i obezbde termin... da svaki muškarac ode na snimanje pluća... dajem primere pregleda na nivou od jednom godišnje, to bi kod ljudi (i dece  koja o tome slušaju) vremenom moralo stvoriti dobre navike, a da ne govorim o tome da bi bilo blagotvorno i u smislu preventivnog otkrivanja kojekakvih boleština i spašavanja ljudskih života.
Da ne govorim o tome, da bi u humanom društvu trebalo razmišljati i o uvođenju obaveznog životnog osigiranja za zaposlene. Jevrejska logiika kvanititeta dovela bi do povoljnijih cena za ovu uslugu, a i za krajnji ishod (isplate) bi kase bile punije...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Gresis. Zivotno osiguranje je iskljucivo stvar pojedinca, a ne poslodavca... ili si mozda mislio na kolektivno osiguranje zaposlenih, pa si malo pobrkao loncice? Smile Bilo bi lepo kada bi firme svojim zaposlenima obezbedilo razne preglede na godisnjem nivou. Medjutim, s obzirom da to nije slucaj, svaki pojedinac jednostavno mora da brine o sebi... i to je to.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Čokolada i moždani udar



TORONTO - Ako jedete čokoladu, imate dobre izglede da smanjite opasnost od moždanog udara!
Ako je verovati otkriću kanadskih naučnika, upravo objavljena studija ukazuje i da konzumiranje čokolade može smanjiti izglede da pacijent umre posle pretrpljenog šloga.
Rezultati istraživanja, prvi put objavljeni ovih dana, detaljno će biti predstavljeni na godišnjoj konferenciji američke akademije za neurologiju, 62. po redu, koja će se od 10. do 17. aprila ove godine održati u Torontu.
"Neophodna su dodatna istraživanja da bi se precizno utvrdilo da li čokolada zaista smanjuje rizik od moždanog udara ili da li zdraviji ljudi jednostavno više od drugih vole da jedu čokoladu", izjavila je kardiolog Sara Sahib iz Kanade.
Ona je u istraživanju sarađivala sa kanadskim kolegom Gustavom Saposnikom u istraživačkim laboratorijama Bolnice St. Majkl i Univerziteta Toronto, izveštava časopis Sajens.
Čokolada je bogata antioksidantima po imenu flavonoidi koji poseduju zaštitne supstance protiv šloga, ali utvrđivanje stvarne zaštite zahteva nova istraživanja.



Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 416
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ma kako da jedem čokoladu, kad mi pravi pesak u bubregu, a i ne mogu kad nemam žučnu kesu.  A inače i ja mislim da je zdrava, ma najzdravija!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson w350
Moj otac je prosle godine imao infarkt, pretezno zbog gojaznosti i slabe fizicke aktivnosti, i kada je osetio taj strasan bol u grudima, osetio je i bol u visini zeluca, i sam seo u kola i odvezao se do bolnice, gde suga dalje sredili... Sve je hvala bogu proslo dobro, ali opet sa posledicama, jer je miocard dosta ostecen...
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.