Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 07:28:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mozak bogatije djece bolje radi  (Pročitano 8308 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Citat
a kako nisu bogatiji njihova deca (pricam o vecini) imaju najbolja nastavna sredstva igracaka koliko hoce .... trebalo bi da su svi pametniji od nas po toj logici
Amerika nije samo New York, LA i jos par gradova...
A ni New York nije samo Manhattan, LA samo Beverli hills...
Citat
Meni su uvek govorili da sam razmazeno deriste koje nikad nece da prihvati poraz ali ja sam tako naucio, naucio sam da moram da budem najbolji da bih opstao u drustvu a to neki amerikanac koji je ceo zivot ziveo u svojoj udobnoj kucici nece razumeti !
Oni jako dobro znaju da moraju da budu najbolji ako hoce najbolje. Mnogo bolje nego vecina ljudi ovde, jer ovde jos uvek postoji mogucnost da zbog veza i vezica vegetiras na nekom mestu koje nije za tebe, da parazitiras na nekom dobrom poslu jer ti je striko taj i taj...
Toga tamo nema.
Deca vlasnika uspesnih firmi imaju dobre dzeparce i mogu da ili razvijaju dalje ili da zive od dividendi, to je njihov izbor za koji su se izborili roditelji.
Jedino ovde takvi moraju da zauzmu necije radno mesto i uzmu neciju platu.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Citat
Amerika nije samo New York, LA i jos par gradova...
A ni New York nije samo Manhattan, LA samo Beverli hills...
nije ali je opet i najgora rupa u bronksu bolja od onoga u cemu smo moja generacija i ja odrastali (ne kazem da je tvoja bila u boljem polozaju ... ) Wink 
u globalu gledano oni imaju i imali su deset puta bolje uslove za sve od nas i opet nisu pametniji ! Ovde pricamo o uopstenoj situaciji poredeci nas beogradski krug dvojke sa njihovim menhetnom Wink ....


Citat
Oni jako dobro znaju da moraju da budu najbolji ako hoce najbolje. Mnogo bolje nego vecina ljudi ovde, jer ovde jos uvek postoji mogucnost da zbog veza i vezica vegetiras na nekom mestu koje nije za tebe, da parazitiras na nekom dobrom poslu jer ti je striko taj i taj...
Toga tamo nema.
Deca vlasnika uspesnih firmi imaju dobre dzeparce i mogu da ili razvijaju dalje ili da zive od dividendi, to je njihov izbor za koji su se izborili roditelji.
Jedino ovde takvi moraju da zauzmu necije radno mesto i uzmu neciju platu.
I dalje mislim da amerika ima najvise klosara i ljudi koji zive na drzavnoj pomoci na svetu!

Istina je da ovde moze da se progura preko vezica ali koliki je broj ljudi koji mogu da se probiju preko vezica ? Vecina ovih novopecenih bogatasa su sami sebi morali da stvaraju ono sto imaju sad na koji nacin nije tema Wink
A i ti ljudi koji kao vode te firme koje su nasledili od roditelja to vode samo fiktivno odnosno firmu vode neki drugi ljudi a oni su tu samo imenom i prezimenom Smile

Ovde brzo naucis da ili si onaj koji ima (kojih je vrlo malo ) ili radis za one koji imaju i to stvara taj nazovimo ga ubilacki instikt odnosno zelju za pobedjivanjem zelju za dokazivanjem dok tamo i sa prosecnom platom mozes da zivis sasvim lepo  Smile


Koliko god oni odrastali u boljim uslovima od mene, njima kada nestane struje desi se kolaps u gradu niko ne zna gde udara, ljudi vrse samoubistva  Smile Da stavis prosecnog Srbina i prosecnog Amerikanca na pusto ostrvo sta mislis koji bi se bolje snasao ? Smiley)
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Da stavis prosecnog Srbina i prosecnog Amerikanca ne bi bilo neke narocite razlike.
Oba bi pocrkali vrlo brzo...

I tamo postoje ljudi koji se vode "bori se ili umri" nacinom razmisljanja, tamo ti je on neophodan i za upis u pristojnu srednju skolu ili faks, dok ovde to moze svako iz svakog drustvenog sloja samo ako se malo potrudi.
Tamo postoji razvijen sistem u kome se ima smisla boriti... ovde to vrlo cesto ne vodi nikud...
Delom zbog toga sto se ljudi bore na pogresnom mestu delom sto to rade zeleci pogresne stvari.

Tamo sa prosecnom platom moze da se prezivi lepo, samo sto nemas kad to da radis.
Ovde sa prosecnom platom moze da se prezivi nekako, a imas i gde i kako i sa kim.

Pritom... ti opet pricas o onima koji zive u gradovima, velikim gradovima u razvijenim sredinama...
Takvi su u Americi manjina...

I nije nista cudno da deca bogatijih roditelja imaju vise uslova da se razvijaju i da se bolje razvijaju...
Ono sto je druga stvar je sta se desi kad postanu svesni da ne moraju da rade... ali ovde se prica o godinama kada to jos ne mogu da procesiraju.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Dobro mozda si upravu ali Srbin bi bar mogao duze da gladuje  Smile Smile

Citat
I tamo postoje ljudi koji se vode "bori se ili umri" nacinom razmisljanja, tamo ti je on neophodan i za upis u pristojnu srednju skolu ili faks, dok ovde to moze svako iz svakog drustvenog sloja samo ako se malo potrudi.
Tamo postoji razvijen sistem u kome se ima smisla boriti... ovde to vrlo cesto ne vodi nikud...
Delom zbog toga sto se ljudi bore na pogresnom mestu delom sto to rade zeleci pogresne stvari.
Ima ih ali vrlooo malo makar je to neko moje misljenje koje ne mora biti tacno Wink Tamo se velika vecina ljudi zadovoljava prosecnom platom,zimovanjem,letovanjem, piknikom svake nedelje i radom od jutra do sutra Wink


Citat
Tamo sa prosecnom platom moze da se prezivi lepo, samo sto nemas kad to da radis.
Ovde sa prosecnom platom moze da se prezivi nekako, a imas i gde i kako i sa kim.
to je do njihovog mentaliteta i do toga sto ih ima previse Smile

Citat
Pritom... ti opet pricas o onima koji zive u gradovima, velikim gradovima u razvijenim sredinama...
Takvi su u Americi manjina...
manjina? :S pa saberi broj stanovnika velikih gradova i dobices 80% populacije imam u nekom atlasu i tacan podatak ali me mrzi da trazim Smile uglavnom ti ljudi u manjim gradicima zive mozda i bolje od ovih u gradovima Wink
Citat

Ono sto je druga stvar je sta se desi kad postanu svesni da ne moraju da rade... ali ovde se prica o godinama kada to jos ne mogu da procesiraju.
i to je do srpskog mentaliteta sto svi vole da dignu sve cetri uvis Wink
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
BlackBerry Torch
Posto zivim ovdje a i proputovao sam i posjetio mnogo mjesta u SAD evo par rijeci na ovo:

@ Orfanelin
1. Najgora rupa u Bronxu sigirno nije bolja od 90% mjesta u Srbiji
2. U globalu gledano -  nema globala! Razlika nije unutar drzave, ni grada, razlike su ogromne cak unutar countya (opcine)
3. Klosari ne zive na drzavnoj pomoci. Porezni sistem u USA je podijeljen na 2 ili 3 dijela, ovisi o drzavi posto neke nemaju state tax (Nevada, Florida npr...). Taxe su podijeljene na Federal, State i County tax. Neke County nemaju taxu. Kakogod, pomoc klosarima ne dolazi od drzave (Federal Tax), ako dolazi onda je to kao u mojem mjestu - iz County Tax. Najvise pomoci klosarima zapravo dolazi iz privatnog dzepa, kroz raznorazne Salvation Army i slicne organizacije.


@ Serbian Fighter
U SAD ima itekako puno korupcije i ljudi koji su na pozicijama samo zbog toga sto imaju vezu. Ja npr. na poslu ne mogu dati otkaz tipu koji je totalni dibidus i tenkre, koji pojma o pojmu nema, koji radi u mojem departmentu i ja sam mu sef, ali ima extra rodjaka na visokoj poziciji. Ima takvih primjera mnogo samo se ne zna.  
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
 pa kad sve saberes i onda podelis sa brojem sabiraka dobijes prosek Wink a taj prosek  je mnooooogo puta veci kod njih(vas) nego kod nas Smiley kapiras sta ocu da kazem ? Smile

Citat
3. Klosari ne zive na drzavnoj pomoci. Porezni sistem u USA je podijeljen na 2 ili 3 dijela, ovisi o drzavi posto neke nemaju state tax (Nevada, Florida npr...). Taxe su podijeljene na Federal, State i County tax. Neke County nemaju taxu. Kakogod, pomoc klosarima ne dolazi od drzave (Federal Tax), ako dolazi onda je to kao u mojem mjestu - iz County Tax. Najvise pomoci klosarima zapravo dolazi iz privatnog dzepa, kroz raznorazne Salvation Army i slicne organizacije.
u svakom slucaju imaju neku pomoc i nesto od cega zive Wink
« Poslednja izmena: 08. Dec 2008, 19:38:11 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Cifra je oko 60% vs 40% u korist "sela", mozes malo citati ali 80% o kojima ti pricas se odnose na:
About 79% of Americans live in urban areas (as defined by the Census Bureau, such areas include the suburbs); about half of those reside in cities with populations over 50,000.
Dakle... 39.5% zive u "gradovima" preko 50 000 ljudi (zajedno sa svim prigradskim naseljima).
Vecina njih nije mrdnula iz svog grada/sela, kad uspeju u zivotu obidju jos neku saveznu drzavu okolo i to je to.
Zimovanja, letovanja, piknik nedeljom... dream on...
Vecina ljudi se zadovoljava onim sto joj je omoguceno jer zna da je to realno ono sto moze da dobije...

Oni nemaju mentalitet, jer "njih" cini previse razlicih zajednica koje imaju svaka svoj mentalitet.
Mi imamo mentalitet... no to u konkretnom slucaju nije za pohvalu...

@Sale Nadj
Problem je sto takav covek tu radi na nekoj obicnoj poziciji, dok je ovde obicno direktor.
Znam kako izgleda korupcija u USA i slazem se da je ima... ima je svuda... ali to ne moze da se poredi sa onim sto se radi ovde... i nacinom na koji se to radi.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Ocigledno se bolje razumes u materiju ... Smile

No ja i dalje tvrdim da onaj najbogatiji amerikanac i njegovo dete koliko god imao idealno detinjstvo po snalaziljivosti i reagovanju u nepoznatim situacijama (sto je definicija inteligencije) ne moze da se poredi ni sa jednim covekom iz moje ulice Smile eto za njih mogu da garantujem Smile Dobro ne bas ni jedan ali 99% ...
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Oni nemaju mentalitet, jer "njih" cini previse razlicih zajednica koje imaju svaka svoj mentalitet.
Mi imamo mentalitet... no to u konkretnom slucaju nije za pohvalu...

DA, nas infantilni imentalitet... Ja pa ja...
Inace, zanimljivo je koliko smo mi zaista uspesni... najveci umovi su odlazili u Ameriku jer ovde niko nije hteo da cuje za njih... nije znao da prepozna kvalitet...
Verovatno zato sto Perin necak moze to bolje...
« Poslednja izmena: 10. Dec 2008, 08:45:04 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 
Za razvoj mozga treba nekoliko preduslova.

Prvi je nasledni faktor. Ako se roditelji već nalaze u nekom uspešnijem višem sloju društva verovatnoća je vaća da postoji taj nasledni faktor inteligencije. Naravno postoji mogućnost da i deca iz nižeg socijalnog sloja imaju predispoziciju ali u višim socijalnim slojevima ta verovatnoća je nešto veća.

Drugo je ishrana mozga i faktori zdravog telesnog razvoja. Ljudi iz viših socijalnioh slojeva više vode računa o kvalitetu ishrane, mineralima, vitaminima, o tome da tokom trudnoće ne piju, ne puše, ne drogiraju se, da deci ne dolaze pod ruku opasne materije, da zaštite decu od povreda,... Naravno ima brižnih roditelja i u socijalno nižim slojevima ali je broj nedovoljno osposobljenih ili loših roditelja među njima srazmerno neuporedivo veći.

Treći važan faktor je stimulacija. Deca sa kojima se razgovara, radi na njihovom razvoju, talentima, stimuliše radoznalost imaju veću šansu da se njihove sinapse aktiviraju a ne da samo ostanu nefunkcionalni potencijal. Svakako ljudi iz viših socijalnih slojeva obraćaju više pažnje da im deca imaju sve te izazove i stimulanse. Deca iz siromašnijih slojeva obično ostanu uskraćena.

Međutim postoji i dekadencija viših društvenih slojeva koja stalno sunovraća nesposobne naslednike, narkomane i kockare s vrha dok se sposobni iz nižih slojeva snažno motivisani penju u više.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 07:28:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.