Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 17:14:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Motori velikih brzina  (Pročitano 2776 puta)
16. Maj 2005, 17:43:45
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
   Pre cetiri godine je izvrsena proba Skremdzet motora u Sjedinjenim americkim drzavama. Sama letelice je bila umanjeni model krstarece letelice i imala je precnik od cetiri inca [ to vi je 25,4 mm puta 4 = tacno 101,6 milimetra]. Ta mala letelica je ispaljena iz topa i letela je nekh sto metara brzinom od sedam maha. Tom hipersonicnom brzinom je putovala jos nekih dvesta metara. Sta to treba da predstavlja? Uvod u neko novo oruzje? Ne znam tacno al bar da Vam predstavim samu tehnologije skremdzet motora.

   Sam naziv skremdzet je akronim od Supersonic Combustion Ramjet [ Sjupersonik Kombjusn remdzet- velikobrzinski sagorevajuci mlazni pogon] i predstavlja resenje koje u odnosu na ostale pogone trosi manje goriva. Teoretski ta vrsta pogona treba da postigne brzinu od dvadeset pet maha... ali elem, za to ce vidimo.

   Kako to radi? Obican mlazni pogon je neupotrebljiv za vrlo velike brzine jer prepreku predstavljaju lopatice kompresora. Zato je izmisljen ramdzet ili Atotid, po Francuzu koji je to patentirao. Nema delova, bar ne pokretnih. Kad vazduh udje u otvor motora on usred smanjenja poprecnog preseka on ubrzava. Onda se naglo poveca presek, vazduh tu uspori al poveca pritisak. E tu nastaje akcija- ubrizga se gorivo pod visok pritisak, pali se i ono onako pod velikom pritiskom i tako letelica leti... E glavna muka je sto da bi to proradilo ono mora vec da ima vec neku brzinu. Znaci turi se pocetni motor, recimo raketni motor.

   A skremdzet- kod njerga je glavna fora sto kod njega vazduh svo vreme struji nadzvucnom brzinom  dok kod starog ramdzeta kad predje u deo za sagorevanje on padne na podzvucnu... Eve na slike- broj 1. pokazuje de vi ulazi vazduh pa onda de naglo promeni strujanje i de se pali i trojka to je izduvavanje. Onaj oblik konusa se oravi u odnosu na brzinu kojom ce leti mala azdaja.

    A de smo mi tu... sezdesetih napravljen projekat izvidjacke letelice sa takav motor. trebala da ide sedamsto na sat!!! A ovi Predatoru i sl idu triput sporije... I onda dodje da se projekat obustavlja, nista da se o tom ne prica... mnogo godina kasnije svi nas jasu kako stignu, jer nam je tehnika... do mojega. Ajd gledajte ovaj crtez i cudite se, bolje ne mislite o politici, sam ce kukate.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Skremdzet motor.jpg
(62 KB, 640x480)
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


car

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 54
Zastava zagreb
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
SonyEricsson 


s obzirom na apsolutnu nezainteresiranost svih 15 miliona članova ovog nadasve hvaljenog građansko-privatnog foruma dao sam si zadatak da priložim jedan motor velikih brzina ijako je to relativno.. doduše iz priloženog se vidi da zasigurno postoje motori sa znatno jačim okretnim momentom ali bih se zato nadovezao da snaga i nije nešto ukoliko je se ne može adekvatno kontrolirati i iz tog razloga mislim da omjer treba biti recipročan bez obzirana na individualne optimume pojedinih performansi na uštrb ostalih..
uravnoteženos kakva got ona bila je ipak pozitivna..
ostajte dobro!!


http://i8.tinypic.com/25oyvqg.jpg
« Poslednja izmena: 26. Avg 2006, 16:38:58 od splif »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Fala lepo  na prilogu ali----

Ovo je Nauka tehnika MMilitari, ako neko nema sta da kaze onda bolje da se ne trudi nista. Cilj je da preneti napisi ili poruze podatke ili pokrenu pricu. Ja sam zavrsio svojevremeno za raketnog ten=hnicara i sumljam da ovde ima jos ko da prica na tu temu.

Drugo- iscupao si staru temu a to ovde nije preporucljivo.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 17:14:47
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.