Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:57:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Morsko prase ili zamorac  (Pročitano 15631 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Sa zadovoljstvom mogu da objavim da sam postala srecni cuvar dva morska praseta.
Nisu moji, ali izgleda da cu da vodim racuna o njima...
Ne znamo koliko meseci imaju, mozemo ih opisati samo kao "mali" Smiley
Receno nam je da je jedno "mozda muzjak", a drustvo koje mu je naknadno kupljeno "mozda zenka"
Zovu se Vojislav i Pelagija i trenutno zive u akvarijumu u punom konforu... Posle nedelju dana pomalo su se opustili, tako da su poceli da pevaju medjusobno, da gugucu i da proizvode neke cudne zvukove koji podsecaju na brzo lupkanje po drvetu...  Doduse... jos uvek su osetljivi na brze pokrete tako da beze u kucicu cim neko susne ili se naglo pomeri...
Da li je to neki njihov zov, poziv na parenje ili nesto trece?

E, da... a, ovo su oni:

Slike su sa web kamere, tako da je kvalitet uzasan ;P

Vojislav ima zutu njuskicu, a Pelagija crnu...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

pic0005.jpg
(75.63 KB, 640x480)
pic0008.jpg
(80.63 KB, 640x480)
pic0040.jpg
(75.55 KB, 640x480)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


you should find what you love and let it kill you

Zodijak
Pol Žena
Poruke 5071
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja imam morsko prase i malog haskija...nespojiva kombinacija,ali eto,zivi su oboje i dalje,mada se malisa jako boji kuce...
IP sačuvana
social share
In every life we have some trouble
But when you worry you make it double
Don't worry — Be happy Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Tennis is my love 4ever and ever!!!!

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 3260
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 7373
Ja imam kucu tako da njih najviše volim........ pa, neka bude morsko prasence...... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 0.2.149.29
Od skoro smo ženče i ja pazarili jedno morsko prasence.      Uz njega smo odmah kupili i jedan kavez (koji nije nešto posebno veliki), a blizu kuće imamo pet shop / vet.      ambulantu tako da smo mu tamo kupili piljevinu, kompresovanu slamu i neku fensi klopu ("Cavia complete" se valjda zove klopa).     
Prvi dan je bio plašljiv i nije se pomerao ali već sutradan se slobodno zevzečio po kavezu, klopa ko blesav, pije vodu, zna kad mu se menja podloga u kavezu i onda se "uzbudi" što mu stiže čisto kao i nova klopa i piće.     
Skapirao sam da mu je "lepo", ume da se druži, mazi se ko blesav inače se pravi toša pa kad ga izvedemo kao miran je, ali čim se malo skloniš od njega odmah kreće da trčkara unaokolo i dosta je brz (obzirom da izgledom ne deluje tako )
Malo sam po internetu ganjao raznorazne informacije i naišao sam na jedan mnogo lep sajt (valjda moderatorima neće da smeta, nije reklama.     .     ) "guineapigcages - tacka - com" na kome pored mnogo informacija ima malo i o kavezima, preporučljivim veličinama i sl.    
Tu sam video da vole da se zavlače na mesta (tipa kućice) i to mi nije frka da napravim od par šperploča, ali ima mnogo lep deo o kavezima i kako sam mogu da napravim neke super kaveze (ideje na više spratova i tako to) tu se pominju "gridovi" odnosno rešetke kvadratnog oblika, one se kupe "na kilo", držači za te rešetke i od polukrutog kartona se napravi dno kaveza.      Na ovu foru mogu mnogo zanimljive stvari da se naprave.      E sad ono što mene interesuje je gde mogu da nađem takve rešetke i držače ?

Na slikama možete da vidite držače, rešetke, jednostavan kavez i ludi kavez na dva sprata.   .   .   

Nadam se da imate ideje gde ovo može da se kupi jer bih hteo ovoj našoj mazi da napravim neki lepi životni prostor (a sigurno će i neke super ideje pasti i vama na pamet.     .     .     )

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

drzac.jpg
(3.78 KB, 149x130)
grid.jpg
(5.23 KB, 140x130)
kavez.jpg
(8.91 KB, 250x167)
fensikavez.jpg
(26.74 KB, 360x270)
« Poslednja izmena: 12. Sep 2008, 13:55:42 od luxor »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ne znam gdje mozes nabaviti te resetke, ali mozes napraviti i terarij od stakla. Moje prasence je u jednom takvom (naravno, sto deblje staklo, to bolje) i ne zali se. I ima i kucicu od drveta, sa prozorcicem.
Tako da .. imas izbor Smiley
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Postoji nesto slicno u Pet centru u Beogradu... Pet centar se nalazi kod buvljaka...  Bulevar M. Milankovica 1v ... ne mozes da ga promasis... Smiley
Inace... ovi nasi prasici su dobili prosirenje posto je akvarijum u kome su bili zavrsio na tuzan nacin prilikom pranja... Smiley

Inace, novi kaFez izgleda ovako... s tim sto je kucica drvena


I ne vole suvu hranu... cepaju zelenu salatu, paradajz, krastavac, i ostalo sveze povrce...
Hm... da... i piju ko nenormalni, tako da stalno piske i piljevina u pi-pi cosku mora da se menja svakog dana...
Inace... najvise vole ljuljasku i da grickaju drvenu kucicu... Smiley
« Poslednja izmena: 12. Sep 2008, 14:14:52 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Citat
i da grickaju drvenu kucicu... Smiley

mm da, mislila sam da je moje prase jedini drvojed, dobro je ..  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
prethodnu su pojeli, pa su dobili novu...

salim se.. prethodnu su poceli da grickaju posto je bila od sperploce, ali je i farbana, tako da se ne bi potrovali, dobili su novu od punog drveta koju sa uzivanjem grickaju.. ... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Opa bato Pet Centar deluje zanimljivo! na sajtu ima one ljuljaškice i te takve džidžabidže, posetiću ih pa da vidim šta imaju od kaveza, možda čak imaju i te rešetkice (izgleda da ću morati po nekim stovarištima da obilazim).  Već sam osmislio jedan oveći kavez, nacrtao plan mere i sve to (otprilike 180 x 70 dimenzije da ima dosta prostora da jurca i da se zevzeči)
Kaži mi samo za tu ljuljašku, prosto mi izgleda totalno blesava ideja ali sam svuda video da vole prasići da se igraju sa tim, koliko su brzo skontali šta treba da rade sa njom ? Jesu li to samoinicijativno, ili je bilo potrebno malo "ubeđivanja" ?

Što se tiče klope naravno da mu malo začinjavamo sa jabukom (isečemo na komade da nema kostiju), šargarepa, kora hleba, salata i naravno stalno kontrolišemo vodu da je ne zaprlja mada za sada on to prilično "disciplinovano" pije - ne razbacuje unaokolo i slično.

Biću uporan da nađem delove da mu napravim kavez i da ga opremim pa ću da kačim sličice čim uspem.

E da, još mu ne bih nabavljao nikakvo društvo, ali me generalno interesuje kako birate "društvo" gici ? Ako imate jednog i kupite drugog, šta ako se ne volu ? da li da kombinujem muško žensko ili istog pola (negde piše jedno, negde piše drugo) ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Sto se tice ljuljaskice, posto je od drveta... prvo su je njuskali i grickali i jedno jutro smo ih zatekli kako leze i ljuljuskaju se... Smiley
Doduse... ja sam pokusala da ih navedem da se popnu na ljuljasku parcicima povrca, ali su oni sve to prevrtali... tako da... bice da su sami skontali...
Za ljuljaskicu je potreban neki zicani krov, posto se tako kaci... Doduse... postoji i malo udobnija varijanta u vidu platna u obliku trougla koje se vezuje za ivice kaFeza Smiley
Inace... to su zivotinje koje se neverovatno raduju hrani... bar ove nase... Cim cuju sustanje kese, krece skakanje, trcanje, i zaglusujuce pistanje i cvrcanje... Nikad u zivotu nisam videla da se neko toliko raduje Smiley)))

Sto se tice drustva... mi smo se zeznuli... Hteli smo da uzmemo devojcicu, obisli smo pola grada, bili u par pet shopova i sve zivotinjice su bile ili pogresne vrste (navodno, ne mogu dugodlaki i kratkodlaki zajedno... dok nam je drugi prodavac rekao da se desi da se u svakom leglu nadje jedan cupko... tako da ne znam sta je od toga tacno) ili pogresnog pola... ili bolesljive...
Na kraju smo otisli do tog Pet centra i... veterinarka nas je zeznula... umesto devojcice, dobili smo jos jednog decaka... tj. veterinarka je pogresno protumacila pol prasica... Smiley)))) Postoje tutoriali na netu kako se utvrdjuje pol... treba pritisnuti odredjeno mesto na stomacicu i sacekati da li ce ispasti pisica ili ne... Smiley
Elem... mi to nismo znali... tako da je Radovan (radno ime), vise od mesec dana bio Pelagija... tek kad su odrasli... ukapirali smo u cemu je problem Smiley))

Inace... da odgovorim na pitanje... kako je nama receno... moguce kombinacije su: bata+bata, seka+seka, bata+seka, dve seke i bata... i nikako dvojica bata i seka...
Znaci... mogu da budu istog ili razlicitog pola, ali treba paziti da ako se pravi mesovito leglo, ima manje muzijaka od zenki... inace ce da se malo koskaju... To je rekao veterinar... Smiley

BTW. Ako se odlucis za varijantu bata+seka, sklopi dil sa nekim pet shopom... prasici su jako trazeni u Beogradu... verovali ili ne Smiley

Izvinjavam se zbog opsirnog odgovora... ali...kad pocnem da pricam o njima... ne mogu da stanem Smiley))
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:57:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.141 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.