Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Montevideo, Bog te video!" - film o istoriji fudbalske reprezentacije  (Pročitano 59311 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Videcemo, gotivim onog Bjelogrlica iz mladjih dana, ovaj sada me nervira Smile

Valjda ce ispasti kako treba Smile

IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
MacOS X
Browser
Safari 4.1
hvala Zoranu na prenošenjem intervjua i vesti.   :)

Srđan Dragojević je pisao scenario uz asistenciju Ranka Božića i Dragana Bjelogrlića a sve je to poteklo od knjige Vladimira Stankovića.  

Borkes, mladi Miloš Biković se znatno popravio od vremena Bele Lađe i slično a i uloga mu je vrlo specifična tako da ćeš se vrlo verovatno i pozitivno iznenaditi.  

eh, sad.   DiasDias, ne bih se složila sa tobom.   Glumci redovno šutiraju na gol i to skoro po ceo dan na terenu fudbalskog kluba Dorćol jer je to itekako potrebno kako bi se zapravo snimio film tj tv serija dok tu i tamo neko iz ekipe, za vreme pauze u toku dana, iskoristi priliku da se malo istrči i zabavi s obzirom na to da radni dan ponekad traje čak 12-14 sati.   Bezrazložne vike nema od strane pomoćnika režije već nije nimalo lak posao umiriti 250 statista i objasniti im šta se od njih očekuje u određenom kadru čak i kada neko ima megafon.   Statistima je nesumnjivo vruće, ipak se snima epoha pa su kostimi takvi ali oni koji su se prijavili su sve to znali unapred (a vidim, većina se vraća da statira iznova i iznova već mesecima) a uostalom, kome nije vruće na 40 stepeni odmah pored beogradskog asfalta?

Sve u svemu, obećavamo.   :)

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Samsung XYZ1004
Izgleda dobro...videcemo....ima potencijal  Smile

Extra dresovi  Smile , ja bi ove dresove sa pertlama ponovo uveo u reprezentaciju  Smile

Mada kad pogledas tadasnji i danasnji fudbal...tad se igrao gospodski fudbal, sad kad te povuku za dres pertle bi trazio na tribinama  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
Kraj snimanja prvog dela filma u režiji Dragana Bjelogrlića
Uskoro premijera „Montevidea“


Snimanje prvog filma i prvih devet epizoda TV serije „Montevideo, Bog te video“ u režiji Dragana Bjelogrlića privedeno je kraju, a premijera filma biće u Beogradu krajem oktobra. Ekipa se u narednim danima sprema za početak snimanja drugog filma i ostatak epizoda buduće TV serije o fudbalskim junacima iz 1930. godine.
Miloš Biković glumi slavnog Tirketa

U filmu koji govori o Prvom svetskom prvenstvu u fudbalu i legendama domaćeg fudbala, kao što je poznati tandem Moša i Tirke, glavne uloge su poverene novoj generaciji domaćih glumaca. Fudbalere koji su bili u reprezentaciji Jugoslavije koja je učestvovala na Prvom svetskom prvenstvu u fudbalu u Montevideu tumače: Miloš Biković, Petar Strugar, Viktor Savić, Andrija Kuzmanović, Ivan Zekić, Aleksandar Radojičić, Nenad Heraković, Uroš Jovčić, Rade Ćosić, Milan Nikitović, Bojan Krivokapić, Aleksandar Filimonović. Njima se pridružuju i njihove koleginice Nina Janković, Danina Jeftić i Tamara Dragičević, kao i dvanaestogodišnji dečak Predraga Vasić, koji je u filmu „Sveti Georgije ubiva aždahu“ igrao Siroče.


Uloge u filmu tumače i poznata glumačka imena: Vojin Ćetković, Nikola Đuričko, Nebojša Ilić, Mima Karadžić, Branislav Brstina, Srđan Todorović, Slobodan - Boda Ninković, Sergej Trifunović, Anita Mančić, Branka Pujić i mnogi drugi.


Snimanje prvog filma se odvijalo na lokacijama u Beogradu i Barandi, a pojedine centralne beogradske ulice dobile su izgled starog Beograda pre 80 godina. Teren FK Dorćol, na kojem su se snimale utakmice, takođe je u potpunosti rekonstruisan te je poprimio izgled stadiona iz tridesetih godine. Jedan od najstarijih beogradskih kvartova Čubura oživeo je u Barandi. U detaljno napravljenoj scenografiji Čubure tridesetih godine snimane su scene koje pokazuju deo društvenog života koji se odvijao u to vreme u glavnom gradu.


Film i TV serija se rade u produkciji kuće „Intermedia Network“, režija je poverena Draganu Bjelogrliću, scenario je pisao Srđan Dragojević uz asistenciju Ranka Božića, a muziku za film je radio slovenački sastav „Magnifico“.


U nedavnom intervjuu za „Blic“ reditelj Dragan Bjelogrlić je objasnio u čemu je razlika između serije i filma.


- Serija ima nekoliko paralelnih tokova i priča priču i o tim momcima, fudbalerima i njihovim sudbinama; priču o sazrevanju, o starom Beogradu, o ljubavima i strastima. A film će se bazirati prevashodno na priči o ljubavi i iskušenju. Biće to jedna, mada ne volim da svrstavam u žanrove, romantična i bajkovita priča zasnovana na istinitom događaju - objasnio je Bjelogrlić i najavio da će se deo filma snimati u Urugvaju.


- Dešavanja u Urugvaju naći će se u drugom delu filma i drugom ciklusu serije. Prvi deo priče je o Beogradu i o tome kako su oni uopšte otišli u Montevideo, kako su se izborili da odu, a drugi deo je njihov odlazak. Mislim da već početkom septembra počinjemo da snimamo drugi deo. Mi radimo u kontinuitetu, samo što ja moram kao reditelj da se bavim i serijom i filmom, montažom i režijom, radom na scenariju... tako da mi nije baš lako.


Premijera trejlera
Trejler za film „Montevideo, Bog te video“ premijerno je prikazan na Filmskim susretima u Nišu i izgleda veoma interesantno i drugačije od filmova koji se poslednjih godina snimaju kod nas. Glumce i reditelja publika je pozdravila ogromnim aplauzom.


Izvor : http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/206622/Uskoro-premijera-Montevidea

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
 Nedelja, 19. sep 2010
Premijera prvog „Montevidea“ na jesen

Prvi deo filma „Montevideo, Bog te video“, o uspehu fudbalske reprezentacije Jugoslavije na prvom Svetskom prvenstvu u fudbalu, imaće premijeru ove jeseni. Snimanje drugog dela uskoro počinje na specijalno izgrađenom brodu, a zatim se ekipa seli na autentične lokacije u Urugvaju.

Prvi od dva dela ostvarenja „Montevideo, Bog te video" biće premijerno prikazan ove jeseni, a režiser Dragan Bjelogrlić se sprema da narednih dana počne snimanje nastavka filma, kao i preostalih epizoda televizijske serije, najavili su producenti „Intermedija netvork".

Trejler

„Nastavak snimanja prvo će se odvijati na brodu koji je specijalno izgrađen za potrebe snimanja. Na njemu će se snimati scene uzbudljivog dvonedeljnog putovanja reprezentacije Jugoslavije do Montevidea na prvo Svetsko prvenstvo u fudbalu, davne 1930. godine", navodi su u saopštenju te producentske kuće.

Planirano je da se deo scena drugog filma snima na autentičnim lokacijama u Montevideu, a producenti kažu da o tome trenutno pregovaraju sa zainteresovanim urugvajskim kompanijama.


Glavne uloge u projektu „Montevideo, Bog te video", o istorijskom uspehu reprezentacije Jugoslavije koja je stigla do polufinala prvog Svetskog prvenstva u Urugvaju, igraju mladi glumci Miloš Biković, Petar Strugar, Viktor Savić, Andrija Kuzmanović, Ivan Zekić i drugi.


Pored njih glume i Vojin Ćetković, Nikola Đuričko, Nebojša Ilić, Mima Karadžić, Branislav Brstina, Srđan Todorović, Slobodan Boda Ninković, Sergej Trifunović, Anita Mančić, Branka Pujić i drugi.

Glumac Dragan Bjelogrlić počeo je snimanje svog debitantskog režiserskog projekta po scenariju Srđana Dragojevića prošle jeseni, a producenti su najavljivali premijeru prvog filma „Montevido, Bog te video" još pred početak Svetskog prvenstva u Južnoj Africi.

Do sada je osim kompletnog materijala za prvi deo filma snimljeno i prvih deset epizoda serije, uglavnom na lokacijama u Beogradu. Scenario je inspirisan knjigom „Montevideo, Bog te video" novinara Vladimira Stankovića.
montevideo

 Izvor



IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Apple iPhone SE 2020


IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4670
Zastava
OS
MacOS X
Browser
Safari 5.0.3
mob
Apple iNat
Dobro izgleda trailer. Smile Sta trazi Roberto Magnifico u filmu? Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
  Znam kao svi ovde da trejler nije što i gotov film.Ovo što sam video me toliko podseća na Šotru i njegov rad (mislim na seriju Više od igre i sladunjavu nostalgiju koja izbija iz svakog kadra ovih trejlera) da je prava šteta što on ovo nije snimio.Znam da nije u redu komentarisati film koji se nije gledao ali sve ovo izgleda kao da je snimao Šotra ili neki njegov klon.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4670
Zastava
OS
MacOS X
Browser
Safari 5.0.3
mob
Apple iNat
Scene ne podsecaju na Sotru, slicnost je u cinjenici da danas svi reditelji teze ka Hollywoodskom 'glossu'.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
  Fudbal,kostimi,nostalgija uz obavezno da je pre bilo bolje me podseća na seriju Više od igre (1976).Sad što se retro stvari vraćaju svuda (pa i u filmu) u modu je druga priča.Znaću kad vidim film da li sam bio u pravu kad sam napisao ono gore.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.