Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Monarhija ili Republika  (Pročitano 13553 puta)
02. Dec 2003, 13:24:16
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
mob
Apple Kineska kopija
Citat
Predstavljen dokument o parlamentarnoj monarhiji
 Dokument u kojem se javnosti objašnjavaju prednosti ustavne parlamentarne monarhije, predstavljen je u ponedeljak u dvoru Karađorđevića na Dedinju. Na dan kada je 1918. regent Aleksandar I Karađorđević, prihvativši molbu predstavnika Narodnog veća za ujedinjenje, proglasio Kraljevinu Srba, Hrvata i Slovenaca, novinarima se najpre obratio princ Aleksandar II Karađorđević. "Kruna Srbije se ne nalazi na izbornim listama. Nema svoje poslanike, ni omiljenih stranaka. Kruna Srbije predstavlja sve i poštuje sve", rekao je princ Aleksandar. "Kraljevina Srbija treba da bude moderna, evropska, ustavna, parlamentarna monarhija u kojoj je kralj simbol političke stabilnosti, narodnog jedinstva i državnog kontinuiteta", navodi se u dokumentu koji je pročitao član Krunskog saveta Dragomir Acović. (Tanjug)

U trenutcima kada Srbija zivi vec veoma dugo bez predsednika i bez nade da ce ga ikada izabrati i u vremenu nekog prokletstva da Srpski vladari odlaze sa Vlasti u mrtvackim sanducima ( Djinjic, Stambolic, Atentat na Kralja u Francuskoj ... ) ili trunu po zatvorima ( Milosevic, Goli Otaok ... ) dolazi ideja o povratku Srpske Monarhije. Zapad pozdravlja tu ideju i podrzava je dosta romanticno u stilu princa na belom konju ili Robin Huda koji spasava napacen Srpski narod. Koje je vase misljenje o ovoj temi?
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6095
mob
Apple iPhone
OK nam je ovaj prestolonaslednik, ali ipak on nije pravi Srbin, njemu je samo srpsko poreklo, ali on ovde nikad do skora nije ziveo... Ima veze u svetu, trudi se... ali nije to to... No ako bi unelo promenu kod naroda bilo bi OK jer ovaj narod niko da sam sebe nece izbaviti iz go--na
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 575
Ja sam za kralja iako on nije cist srbin, a ko od ostalih kralje je cist? Srbija dok je bila kraljevina bila je potencija u evropi, zbog nas je izbio prvi svetski rat, pre njega u evropi je bilo samo desetak slobodnih zemlja a jedna od njih je bila KRALJEVINA SRBIJA. Srbija bi trebala opet da bude kraljevina ali da kralj samo bude figura, da mu se neda vlast, jer za vreme kraljevine srbije narod se patio isto kao i sad, ali mislim da ako srbija bude opet bila kraljevina druge zemlje ce nas gledati sa druge strane i na taj nacin cemo porasti kao zemlja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
mob
Apple Kineska kopija
Citat
ali ipak on nije pravi Srbin, njemu je samo srpsko poreklo, ali on ovde nikad do skora nije ziveo...

Eniac ovu parolu su izmislili crveni i uspesno proturili po narodu, jer jednostavno ko od nas nebi otisao kada prete da ce mu pobiti celu porodicu, iz istorije primer Obrenovica koje su pobili i izbrisali sa lica zemlje, ili kod Brace Rusa koji su iskorenili celu Kraljevsku lozu te i da hoce sada Monarhiju nemogu da je izaberu. Pitam se ko bi od nas imao m... da ostane ili dodje dobrovoljno na klanje? E to su crveni i njihovi naslednici u borbi za vlast iskoristili i proturili pricu da Kralj nije Srbin.
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nisam za monarhiju. mislim da je to danas debilno praviti jer danas ne nastaju monarhije i one koje postoje postoje samo fiktivno zbog ugleda kralja-kraljice ali oni u principu i nemaju neku realnu vlast. Ja znam da nas princ nije kriv sto nije bio ovde i sto je nasa zemlja onakva kakva je, ali bez obzira na to.. nisam za proglasavanje monarhije... Ali jesam za to da se glasa o tome.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 575
To sam i ja hteo da kazem SF da kralj ako dodje da vlada samo da bude fiktivno zbog ugleda kralja-kraljice ali da oni u principu i nemaju neku realnu vlast.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 308
mob
BlackBerry bold 9000
Ajmo redom...

Prvo - nisam pristalica parlamentarne, ili bilo koje druge, monarhije. Zasto? Pa, jednostavno, mislim da, osim sto je to uveliko prevazidjen oblik drustvenog uredjenja, mislim da je vise nego idiotski imati za kralja coveka kome je najveci uspeh u zivotu to sto je pripadnik kraljevske loze. Recite mi svi vi koji ste za monarhiju, a pritom budite iskreni, sta je to sto gospodinu Aleksandru Karadjordjevicu daje za pravo da predstavlja narod Srbije, a da se pritom ne pozovete na njegove korene. Aman, pa covek ne ume ni srpski da govori kako treba. Najgore u celoj prici je to sto on vec gotovo citavu deceniju, pritajeno ili otvoreno, pretenduje na vrh drzave, trudi se da Srbija ponovo postane monarhija. Ako nista drugo, makar je za ih deset godina mogao da iole pristojnije nauci srpski jezik, da ga se zbog toga narod ne stidi.

Drugo - nisam komunista, niti o njima mislim bilo sta lepo, ali je fakat da je '41 godine kralj Petar emigrirao u Englesku, neposredno pre nego su Nemci krenuli da nadiru u nase krajeve. Gospodo (ili drugovi, svejedno), hocete mi, molim vas objasniti kakav to obraz treba da ima jedan kralj, kada svoj narod resi da ostavi u trenutku kada mu preti najveca opasnost. Pa, aman, imao je 18 godina, a pobegao u Englesku... Da sam ja bio na mestu jednog od generala tadasnje kraljeve vojske, licno bih mu, svojom sabljom, presudio, zbog njegovih predaka, zbog njegove zemlje, zbog njegovog naroda.

Trece - mozda je neko od vas zaboravio koje troskove za sobom iziskuje uspostvaljanje i bitisanje jedne monarhije. Dajte, molim vas, niko vise nije lud da, zarad toga sto se moj pradeda kleo u kralja, iz svog dzepa, putem poreza, placa egzistenciju i uzivanje jedne porodice, jednog coveka, koji ne ume lepo ni da izgovori rec "Srbija".

Republikanac,
Dell boy Smile
IP sačuvana
social share
This time next year we'll be millionaires !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 308
mob
BlackBerry bold 9000
E, da, umalo da zaboravim...

KO JE ODNEO ZLATO ???
IP sačuvana
social share
This time next year we'll be millionaires !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 575
Dell Boj u pravu si i nisi u pravu. Prvo procitaj knjigu ,,Ni rat, Ni pakt" od naseg bivseg predsednika Vade dr. Milana M. Stojadinovica pa ces razumeti mnogo stvari, kao naprimer da su Hrvati bili ti koji su potpisali pakt sa Nemackom i ne maloletni kralj i da su isti ti hrvati ubili kralja Aleksandra u Francuskoj. Necu da se raspravljam ali ako mozes nabavi tu knjigu i shvatices puno stvari.
Kralj moze da se vrati u Srbiju ali samo kao figura i ne da zaradjuje na porezima jer danas svako treba da zaradi za svoj hleb. Samo pogledaj i videces da sve zemlje u evropi koje su monarhije sve su ekonomski dobro. :turn-l: :turn-l: :turn-l: :turn-l: :turn-l: :turn-l: :turn-l: :turn-l: :turn-l: :turn-l: :turn-l:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 308
mob
BlackBerry bold 9000
OK, probacu da nabavim knjigu...

Sto se drugog dela tvog odgovora tice, mislim da si mozda promasio poentu... Kada sam pominjao porez i novac koji je potreban za "odrzavanje" monarhije, mislio sam na svitu koja svuda mora da prati kralja i kraljicu. Sta mislis koliko ljudi sada radi za gospodina A.Karadjordjevica i njegovu gospodju ? Mislis li da njih Aleksandar finansira. A, zamisli tek kada bi on postao kralj... Sta da ti kazem, pogledaj malo dvor Velike Britanije. Ne verujem ni da bi ovaj nas u necemu zaostajao... Ipak, on se rodio i odrastao tamo...

Da ne bude zabune, nisam ja neki nabedjeni antirojalista, niti je bivsi kralj pobio pola moje familije, niti mi je deda bio partizan a otac komunista... Prosto receno, meni je taj oblik drzavnog ustrojstva neprirodan, zaostao... Kleti se nekome na vernost, a pritom ne znati ni sta je sposoban da uradi za sebe i svoju zemlju mi izgleda glupo, maloumno... Mada, znajuci nas Srbe, eto nama kralja dok si rek'o "keks"... :mad:
IP sačuvana
social share
This time next year we'll be millionaires !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.