Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Monarhija ili Republika  (Pročitano 13551 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Jednu stvar mi niko ne moze oboriti...
Necu da imam princeve koji ni osnove ali ni osnove moga jezika ne znaju.
Nema tu price. Niko im nije branio da nauce.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
mob
Apple Kineska kopija
U pravu si SF da im je to velika greska, jer na primer moja deca su rodjena na zapadu i to kao cetvrta generacija  i pricaju srpski isto kao nemacki. Mene je cale svakog velikog raspusta slao za Srbiju da nebih zaboravio jezik, a Kralj je bogami imao para da svojoj deci da privatne casove.
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ma nema potrebe nista da se placa, sasvim je dovoljno da se bar ponekad po kuci prica srpski da se ne zaboravi.. ne moraju oni sve savrseno da znaju i da imaju spikersku dikciju, ali da ne znaju da kazu ni Moje ime je Laza to je katastrofa vec.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 575
Ja zivim vec 12 godina u Chileu dosao sam sa 11 i pricam bolje srpski nego srbi koji su stariji od mene i koji su dosli pre 5 god. Moja sestra se rodila ovde u Chileu i prica odlicno srpski, malo je kostaju neka nasa slova i par padeza, ali vec zna da pise cirilicu (11 god)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 22
Citat: counter
Dell Boj u pravu si i nisi u pravu. Prvo procitaj knjigu ,,Ni rat, Ni pakt" od naseg bivseg predsednika Vade dr. Milana M. Stojadinovica pa ces razumeti mnogo stvari, kao naprimer da su Hrvati bili ti koji su potpisali pakt sa Nemackom i ne maloletni kralj i da su isti ti hrvati ubili kralja Aleksandra u Francuskoj.


AFAIK, pristupanje Kraljevine Jugoslavije Trojnom paktu potpisala je regentska vlada princa Pavla Karadjordjevica na celu s premijerom Dragisom Cvetkovicem. Zelis li reci da su njih dvojica bili Hrvati?  

Aleksandra su, navodno, ubili Hrvati u suradnji s VMRO-om. To vjerojatno govori o tome koliko je ne-Srbima bilo dobro u Kraljevini. Osim toga, povod je bio zlocin radikala Punise Racica (20.6.1928), tj. ubojstvo P.Radica i Basariceka i ranjavanje S.Radica koji je kasnije od toga umro.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 575
Znas Satire, ja imam puno prijatelja hrvata i nebih hteo da ih stavim sve u isti dzak ali vecina njih su uvek bili ulizice, nije im se svidela austrohugarska, pa su se udruzili sa srbima, posle im se nije svidela kraljevina pa su ubili kralja. Istina je da je princ Pavlo Karadjordjevic zeleo da dodje do krune ali u tome su osim onih ljudi koje si ti nabrojao isto bili umesani i hrvati, nabroji mi srbe koji su bili na strani nacista.  cetnici su se borili i protiv partizana, svaba i ustasa, partizani protiv cetnika, ustasa i svaba a kad smo vec sa partizanima 70% su bili srbi. Isto tako dok su hrvati aplaudirali u zagrebu nemcima dok su ulazili u grad, nasa pretstolnica Beograd je bio sravljen do temelja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Satir... cas svima, ali mene zaista boli k sta je nekad bilo posto to i onako ne mogu promeniti, a i vecini mojih prijatelja sa kojima se druzim je isto tako bili oni hrvati muslimani ili srbi. Nema svrhe da se nerviramo i svadjamo sta je bilo.. bilo je. A sta ce biti sami cemo odredjivati pa necemo gresiti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 22
Citat: counter
Znas Satire, ja imam puno prijatelja hrvata i nebih hteo da ih stavim sve u isti dzak ali vecina njih su uvek bili ulizice, nije im se svidela austrohugarska, pa su se udruzili sa srbima, posle im se nije svidela kraljevina pa su ubili kralja. Istina je da je princ Pavlo Karadjordjevic zeleo da dodje do krune ali u tome su osim onih ljudi koje si ti nabrojao isto bili umesani i hrvati, nabroji mi srbe koji su bili na strani nacista.  cetnici su se borili i protiv partizana, svaba i ustasa, partizani protiv cetnika, ustasa i svaba a kad smo vec sa partizanima 70% su bili srbi. Isto tako dok su hrvati aplaudirali u zagrebu nemcima dok su ulazili u grad, nasa pretstolnica Beograd je bio sravljen do temelja.


Hrvati su se 1918. udruzili sa Srbima jer su mislili da ce im biti bolje u toj zajednici nego pod Italijom (koja je oduvijek imala pretenzije na hrvatska podrucja). Vrijeme je pokazalo da su pogrijesili. Kralj je ubijen zbog svojih vlastitih postupaka (sestojanuarska diktatura, npr). Hrvatski narod nije mogao "samo tako" prijeci preko ubojstva Stjepana Radica (IMHO najomiljenijeg hrv.politicara u cijeloj hrv.povijesti).
Sto se tice regentske Vlade princa Pavla, istina je da je u njoj bilo i Hrvata, ali moj prethodni post je bio reakcija na tvoju izjavu da su "Hrvati potpisali Trojni pakt". Iz toga bi se moglo zakljuciti da su u Vladi bili samo Hrvati, sto svakako nije tocno.
Zatim, za vrijeme nacisticke okupacije Srbije sva su naseljena mjesta imala nekakvu upravu, zar ne? Nije valjda da su svi ti ljudi bili Nijemci?  :o
Istina je i da su Hrvati odusevljeno docekali Nijemca u ZG, medjutim moras razumjeti da je hrvatski narod zelio neovisnost, koju su trebali ostvariti Ustase uz njemacku pomoc.  IMHO, jedina dobra stvar ustaskog pokreta je bila zelja za samostalnom hrvatskom drzavom, ali nacin na koji su je htjeli ostvariti...   8O
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 22
Citat: SerbianFighter
Satir... cas svima, ali mene zaista boli k sta je nekad bilo posto to i onako ne mogu promeniti, a i vecini mojih prijatelja sa kojima se druzim je isto tako bili oni hrvati muslimani ili srbi. Nema svrhe da se nerviramo i svadjamo sta je bilo.. bilo je. A sta ce biti sami cemo odredjivati pa necemo gresiti


U pravu si, i ja mislim da povijest treba ostaviti po strani i okrenuti se buducnosti. Medjutim, zasmetalo me optuzivanje countera da su (samo) Hrvati potpisali Trojni pakt i da su ubili Aleksandra bez razloga. Morao sam reagirati na to i malo razjasniti stvari.
Inace, ne dijelim ljude prema etnickoj pripadnosti i sl. Vazno mi je da je ta osoba OK, a ne da li se prije rucka prekrizi i na koji nacin  Smiley

BTW, moja punica (na srpskom: tasta) je Srpkinja, otac mog vjencanog kuma isto...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 575
Nemam reci Satire, vidi se da znas istoriju i cestitam ti.
Nisam hteo da kazem da su hrvati ubili srpskog kralja bez razloga ali sam siguran da su hrvati ucestvovali pa bar 50% u potpisanju pakta sa nemackom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.