Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:47:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Molim vas pomozite (Sto pre)  (Pročitano 4261 puta)
11. Okt 2004, 11:26:10
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ne za gomilom vec za pravdom.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 11066
Zastava
Dobio sam E-mail iz Spanije, da sam dobio neke pare.
Naravno da nisam verovao, ali sam iz zabave odgovorio na pismo.
Medjutim odgovori su nastavili da dolaze pa sam i ja odgovarao.
Na kraju sam dobi E-mail iz Nigerije i njihove banke, jer oni treba da mi isplate taj novac.

Na kraju sam stupio u kontakt sa njima (oni su me zvali na telefon).
Medjutim , oni traze pare za neki dokument (OATH OF CLAIM) i kazu da samo tako mogu da mi uplate pare na racun. Poslali su mi i kopiju svog pasosa, dali svoje brojeve telefona, kunu se u boga da ne varaju...

Interesuje me dali je neko od vas imao ovakva iskustva, i dali je moguce da ovo nije prevara.

PS: mislio sam da zezaju, sve dok me nisu oni sami pozvali, i poslali
kopiju svoga pasosa, i dali telefone na koje stvarno mogu da ih dobijem.
Sad stvarno ne znam u sta da verujem.

Molim vas da mi odgovorite, i ako moze sto brze.

@Iceman :|
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
:o :o :o :o

Prosto ne mogu da verujem da si naseo na najstariju mogucu internet prevaru... O tzv. "biznismenima iz Nigerije" cak je i prikazan dokumentarac na B92 Smiley

Znaci, od tih para nema nista... cilj je da izvuku sto vece pare za izdavanje kojekakvih (nepostojecih) dokumenata.... desavalo se da ljudi daju po nekoliko desetina hiljada funti!!!!

Inace, pasos africkih zemalja, pa cak i diplomatski, mozes da kupis za stotinak dolara... toliko o njihovom integritetu... Koliko je lako otvoriti racun u off-shore drzavama stvarno je bespotrebno govoriti...

Doduse, ono sto me je najvise sokiralo  Smile  je sto si im dao svoj broj telefona!!!

Nemoj da se uvredis, ali neko te je zestoko navozao....
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1737
mob
Nokia N95
Evo da pokusam ja da ti pomognem.
Zbog prirode posla kojim se bavim svakodnevno sam u kontaktu sa ljudima iz cijelog svijeta, tacnije radim sa njima a nekima od njih sam i sef. Razgovarao sam sa nekim ljudima iz Afrike kojima sam takodje bio sef i slucajno se povela tema o takvim stvarima. Znas one fore, dobijes e-mail za hitnu pomoc od nekog tipa iz Afrike ili ko zna odakle koji tvrdi da je sin, rodjak i sta ti ja znam sta sve ne od nekog svrgnutog predsjednika ili kralja neke africke zemlje i koji tvrdi da ima ogromnu lovu na racunu ali da je iz ko zna kog razloga ne moze podici bez tvoje pomoci. Tada mi je jedna crnkinja rekla da su Afrikanci iz Nigera i Nigerije najveci prevaranti na svijetu (po njenim rijecima su zaista bez premca) po pitanju tih stvari i da cak Engleska vlada ima ogromne probleme sa njima a vezano bas za ovakve vrste prevara. Znaci drugar moj, to ti je jedna velika sarena laza ali tako lijepo upakovana da se mnogo ljudi upeca na nju. Citao sam skoro u novinama da je neki arapski seik (cini mi se da je iz Saudijske Arabije) ispao zesca majmuncina jer ga je tip iz USA osisao za preko 500000 USD (sto je za seika kap u moru) ali na njegovu srecu americka policija je uhvatila izvrsioca pa je glupi seik bar imao moralnu satisfakciju da ga vidi iza brave.
I ja sam jednom isto kao i ti odgovorio na jedan takav e-mail (trebam li reci da preko mog yahoo accounta dobijam na hiljade spam poruka takve vrste a preko hotmaila ni jednu) od neke navodne princeze koja za sebe kaze da je jako zgodna i da pored ogromne love (cini mi se da se radilo o cifri od oko 50 miliona USD) nudi meni oko 20% ako joj pomognem a ako joj se svidim mozda bi se i udala za mene (he he he, kako velikodusno sa njene strane). Ja ne budem lijen i napisem "princezi" da sam jako zainteresovan za taj posao ali da mi ona prvo lijepo posalje OVJERENE kopije (ne fotokopije) svih njenih dokumenata (a ovjeru svugdje vrse sudovi) pocevsi od pasosa, licne karte, vozacke dozvole, krstenice itd sa jos par njenih slika (obicnih slika, ne onih iz dokumenata) koje planiram uporediti sa onima sa dokumenta pa kad se uvjerim da ona zaista postoji onda mozemo pregovarati o procentu love koju ce mi ona dati ali da to nikako ne moze biti ispod 35% a na osnovu slika cu je ja procijeniti pa cu joj reci da li mi se svidja te da li varijanta brak dolazi u obzir ili ne. Mislim da ti ne trebam napominjati da nakon toga nikad vise nisam cuo za "princezu". A nije svjesna da mi je srce slomila (jebes brak, pare su u pitanju he he he).
Ako malo analiziras poruke koje dobijas od njih vidjeces da iz pocetka ne traze nista od tebe a sve sa ciljem da zagrizes mamac ali na kraju se eto ipak ispostavi da treba da uletis sa nekom lovom koja i nije bas tako mala (obicno oko 100-500 USD) zavisno od zrtve i zemlje u kojoj zivi. Sto je razvijenija zemlja i standard je veci a samim tim i cijena njihovih usluga. Razmisli malo i o tome da ti nikoga ne znas u Nigeriji (bar pretpostavljam) i sad odjednom TI treba da dobijes neku lovu od njih po nekom nepoznatom osnovu. Sjeti se onog vica kad plavusa hoce da se ubije skokom sa mosta pa nailazi djed mraz i nudi se da je spasi ako mu ona uradi blowjob. Ona pristaje a "djed mraz" je na kraju pita za godine. Kad ona kaze da joj je 25 on je pita zar je moguce da neko sa 25 godina jos uvijek vjeruje u djeda mraza. Otprilike ti si na ivici da se poistovjetis sa tom plavusom.
Nadam se da sam ti pomogao da shvatis koliko su ti tipovi prefrigani i vjesti u takvim vrstama prevare. Sad je na tebi da odlucis hoces li biti ovca za sisanje ili ces ih odjebati. Ja ti savjetujem ovo drugo ali se ipak malo poigraj sa njima i trazi im kojekakva dokumenta da ti salju jer hoces da se uvjeris da je sve legalno itd. Umjesto da oni tebe vuku za nos vuci ti njih a kad ti dosadi samo prekini svaki kontakt sa njima i to je to (ako oni, naravno, ne prekinu prije toga kontakt sa tobom kao moja princeza  Smile ).
IP sačuvana
social share
Everything that has a beginning has an end. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1737
mob
Nokia N95
Evo da pokusam ja da ti pomognem.
Zbog prirode posla kojim se bavim svakodnevno sam u kontaktu sa ljudima iz cijelog svijeta, tacnije radim sa njima a nekima od njih sam i sef. Razgovarao sam sa nekim ljudima iz Afrike kojima sam takodje bio sef i slucajno se povela tema o takvim stvarima. Znas one fore, dobijes e-mail za hitnu pomoc od nekog tipa iz Afrike ili ko zna odakle koji tvrdi da je sin, rodjak i sta ti ja znam sta sve ne od nekog svrgnutog predsjednika ili kralja neke africke zemlje i koji tvrdi da ima ogromnu lovu na racunu ali da je iz ko zna kog razloga ne moze podici bez tvoje pomoci. Tada mi je jedna crnkinja rekla da su Afrikanci iz Nigera i Nigerije najveci prevaranti na svijetu (po njenim rijecima su zaista bez premca) po pitanju tih stvari i da cak Engleska vlada ima ogromne probleme sa njima a vezano bas za ovakve vrste prevara. Znaci drugar moj, to ti je jedna velika sarena laza ali tako lijepo upakovana da se mnogo ljudi upeca na nju. Citao sam skoro u novinama da je neki arapski seik (cini mi se da je iz Saudijske Arabije) ispao zesca majmuncina jer ga je tip iz USA osisao za preko 500000 USD (sto je za seika kap u moru) ali na njegovu srecu americka policija je uhvatila izvrsioca pa je glupi seik bar imao moralnu satisfakciju da ga vidi iza brave.
I ja sam jednom isto kao i ti odgovorio na jedan takav e-mail (trebam li reci da preko mog yahoo accounta dobijam na hiljade spam poruka takve vrste a preko hotmaila ni jednu) od neke navodne princeze koja za sebe kaze da je jako zgodna i da pored ogromne love (cini mi se da se radilo o cifri od oko 50 miliona USD) nudi meni oko 20% ako joj pomognem a ako joj se svidim mozda bi se i udala za mene (he he he, kako velikodusno sa njene strane). Ja ne budem lijen i napisem "princezi" da sam jako zainteresovan za taj posao ali da mi ona prvo lijepo posalje OVJERENE kopije (ne fotokopije) svih njenih dokumenata (a ovjeru svugdje vrse sudovi) pocevsi od pasosa, licne karte, vozacke dozvole, krstenice itd sa jos par njenih slika (obicnih slika, ne onih iz dokumenata) koje planiram uporediti sa onima sa dokumenta pa kad se uvjerim da ona zaista postoji onda mozemo pregovarati o procentu love koju ce mi ona dati ali da to nikako ne moze biti ispod 35% a na osnovu slika cu je ja procijeniti pa cu joj reci da li mi se svidja te da li varijanta brak dolazi u obzir ili ne. Mislim da ti ne trebam napominjati da nakon toga nikad vise nisam cuo za "princezu". A nije svjesna da mi je srce slomila (jebes brak, pare su u pitanju he he he).
Ako malo analiziras poruke koje dobijas od njih vidjeces da iz pocetka ne traze nista od tebe a sve sa ciljem da zagrizes mamac ali na kraju se eto ipak ispostavi da treba da uletis sa nekom lovom koja i nije bas tako mala (obicno oko 100-500 USD) zavisno od zrtve i zemlje u kojoj zivi. Sto je razvijenija zemlja i standard je veci a samim tim i cijena njihovih usluga. Razmisli malo i o tome da ti nikoga ne znas u Nigeriji (bar pretpostavljam) i sad odjednom TI treba da dobijes neku lovu od njih po nekom nepoznatom osnovu. Sjeti se onog vica kad plavusa hoce da se ubije skokom sa mosta pa nailazi djed mraz i nudi se da je spasi ako mu ona uradi blowjob. Ona pristaje a "djed mraz" je na kraju pita za godine. Kad ona kaze da joj je 25 on je pita zar je moguce da neko sa 25 godina jos uvijek vjeruje u djeda mraza. Otprilike ti si na ivici da se poistovjetis sa tom plavusom.
Nadam se da sam ti pomogao da shvatis koliko su ti tipovi prefrigani i vjesti u takvim vrstama prevare. Sad je na tebi da odlucis hoces li biti ovca za sisanje ili ces ih odjebati. Ja ti savjetujem ovo drugo ali se ipak malo poigraj sa njima i trazi im kojekakva dokumenta da ti salju jer hoces da se uvjeris da je sve legalno itd. Umjesto da oni tebe vuku za nos vuci ti njih a kad ti dosadi samo prekini svaki kontakt sa njima i to je to (ako oni, naravno, ne prekinu prije toga kontakt sa tobom kao moja princeza  Smile ).
IP sačuvana
social share
Everything that has a beginning has an end. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
he he,e svasta,ja takve stvari ni ne citam,dobijam razno razne mailove,ali kad je u pitanju nepoznata adresa nemam namere da otvaram, odmah je bacam u smece...


Pa ko jos daje pare za dz!!! Smile  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
pare pare pare ... volim samo pare ... nasoj dusi napacenoj samo pare fale Smiley

lepo kazu Modelsice SmileySmileySmiley
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Izgubljeno je samo ono cega smo se odrekli...

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 28108
mob
SonyEricsson X10 Mini Pro
i ja isto radim kao Estella... sto mi je nepoznato i sumnjivo ne otvaram... a pogotovo ako nude pare - to je sigurno neka zamka Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
mob
Nokia 6120c
Lepo kaze nas narod "Ni kod babe nema dz..." Smile
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Eh... "URGENT HERITANCE CLAIM"... hahaha
Secam se kada sam ja prvi put dobila takav mejl... OhMyGod!!! I'm gonna be rich, rich ,RICH!  Smile
Sta sve ljudi nece smisliti samo da nekoga izvacare... Prvo su mi nudili da premestim 20 miliona zelembaca na moj racun i tako pomognem porodici nekog africkog trgovca dijamantima, pa onda da se pojavim kao rodjaka nekog Nigerijca poginuog u avionskoj nesreci (mislim se"Hello! I'm white!"   ), a posle sam prestala to da citam... samo ga odmah deletiram...  Wink
Naravoucenije: "Nema 'leba bez motike!"  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Kad ja tamo, a ono, medjutim.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1733
Zastava u kuci
U ..bote , a ja svaki dan osvojim po 500 000 $ , znate onaj prozorcic "congratulations". . .
IP sačuvana
social share
Aoccdrnig to a rscheearch at an Elingsh uinervtisy, it deosn't mttaer in
waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht the
frist and lsat ltteer is at the rghit pclae. The rset can be a toatl mses
and you can sitll raed it wouthit porbelm. Tihs is bcuseae we do not raed
ervey lteter by it slef but the wrod as a wlohe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:47:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.