Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:30:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Moj dogadjaj dana  (Pročitano 2503 puta)
16. Apr 2005, 10:33:52
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
Ovo sam danas videla pa moram da podelim,jer sam se danima spremala da idem na to i dozivim sve neprijatnosti


Šta se neće dogoditi na Pravnom fakultetu u Beogradu

Nema rasprave o Srebrenici

Prodekan JOVANOVIĆ: Ne može preko noći da neko dođe u nečiju kuću i radi šta hoće


Beograd - U amfiteatru Pravnog fakulteta neće se 19. aprila održati tribina koju je, pod nazivom "Istina o Srebrenici" najavilo Udruženje studenata Pravnog fakulteta "Nomokanon". U najavi koja je lepljena u centru grada i na Filozofskom fakultetu napisano je "Povodom deset godina od oslobođenja Srebrenice". Sintagma "oslobođenje Srebrenice" se ne pominje na plakatima koje je Danasov fotoreporter fotografisao prekjuče. Tribinu je neformalno zabranio prodekan za nauku Miodrag Jovanović. On je na pitanje Danasa da li je zabrana formalnog ili suštinskog karaktera, odnosno da li je reč o proceduralnim propustima, ili neslaganju uprave Fakulteta sa komentarom u najavi tribine, rekao da je reč o "kombinaciji" svih razloga. Na tribini je trebalo da govore general u penziji Radovan Radinović, novinar Ljiljana Bulatović, autorka knjige o Radovanu Karadžiću, i Milivoje Ivanišević, predsednik Udruženja za istraživanje istine o zločinima nad srpskim narodom.

Nomokanon nije "na vlasti"


Danas je u razgovoru sa Petrom Petrovićem iz organizacije Nomokanon nezvanično saznao da tribina neće biti održana i da je tema skupa trebalo da bude istina o Srebrenici. Predstavnik organizacije koji, kako nam je rečeno, može da daje izjave, nije se juče odazvao molbi Danasa za razgovor na ovu temu. U razgovoru sa predstavnicima organizacije Evropsko udruženje studenata prava (ELSA) i Studentske desnice Pravnog fakulteta koji su juče dežurali u prostoriji koju dele sve studentske organizacije saznali smo da je Nomokanon jedna od slabijih organizacija koja nije izlazila na izbore. U Studentskom parlamentu "na vlasti" je koalicija koju čine Studentska desnica, ELSA, Ekvilibrijum, Studentska asocijacija, Studentska unija, Nezavisna asocijacija studenata i Tradicija evropskih univerziteta. Beogradski centar za ljudska prava pozvao je Upravu Pravnog fakulteta i nadležne organe "da reaguju u skladu sa zakonskim i moralnim obavezama". "U javnosti se stiče utisak da državni organi, tolerisanjem ovakvih skupova, podstiču atmosferu u kojoj je moguća, pa čak i poželjna relativizacija ratnih zločina", ističe se u saopštenju Centra.

 
Juče na Pravnom fakultetu, ni na jednoj oglasnoj tabli, nije bilo plakata kojima se tribina najavljuje.
- Nismo formalno doneli odluku, rekao sam tim momcima koji su lepili plakate da skup neće biti održan. Ne može da preko noći neko dođe u nečiju kuću i radi šta hoće. Mi smo zato sproveli izbore za Studentski parlament, jer su preko noći iznicale fantomske organizacije. Imamo legitimne predstavnike studenata, ne znam ko su ljudi koji su pokušali da organizuju tribinu - kaže za Danas Miodrag Jovanović.
On je, kao i više studenata sa kojima smo juče razgovarali, naglasio da je u javnosti neosnovano proširena priča o Pravnom fakultetu kao o "bastionu antihaškog lobija". Oni su istakli da se, između ostalog, na Fakultetu organizuje tribina o prebacivanju suđenja za optuženima za ratne zločine u domicilnim sudovima.
- Lepljeni su plakati, a da nije provedena neka regularna procedura, kakva bi trebalo da prođe u slučaju oglašavanja bilo kog skupa. Možemo da snosimo deo odgovornosti utoliko što ta pravila nismo jasno postavili. Ova organizacija nije se obratila Studentskom parlamentu gde je trebalo da dobije formalnu potvrdu za održavanje skupa - ističe Miodrag Jovanović.

http://www.danas.co.yu

 \Smile/  :clap:  :drunk:  :dance:     :hug:

nema vise guglanja po sajtovima s lesevima,nema vredjanja koje bih dozivela

           
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Sto su postali ti plakati popularni..
Karadzic, Sloba, Gurovic, Gotovina, b92...
Ozivljavam ideju o osnivanju stranke ili jos bolje sekte...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 769
Zastava Pancevo
Evo ja cu da budem prvi clan sekte ili stranke BUREK  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Jedna od prvih maksima koju nas uce na pravnom je "Audiatur et altera pars"...  I sami kazu da je Nomokanon manjinska grupacija, kakvih ima i kakvih je uvek bilo, i zasto se uzbudjivati oko toga Smiley

BTW. Nomokanon(Zakono pravilo, Svetosavska Krmcija)  je zbirka svetovnih i crkvenih propisa koji je u XIII veku sastavio Sv. Sava... Tuzno je da naziv koji nosi jedan od najznacajnijih srpskih spisa nose i minorne ultra-nacionalisticke grupacije...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
jel neko bio juce ?
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Bilo je mase, bio je snimak na B92..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
O cemu se tu zapravo radi? Ovde gde radim i zivim pravovremena informacija je retko cudo. A primetio sam da se dosta buke diglo oko ovoga.
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
Ja sam bila...prva dvojica su govorila ok...dok nije dosao onaj advokat i ona luda baba...zazalila sam sto nisam ponela paradajze...Bila je dovela nekog vojnika...jedan iz mase vice 'junace'.Ao majko moja
« Poslednja izmena: 19. Maj 2005, 18:08:47 od tomahavkic »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
Na pocetku je bio incident kad je masa sa galerije pocela da vice UA....onda su se ti pokupili,pa su ova dvojica pocela da pricaju...i to opsirno.Ovaj general je upucen pa je pricao u detalje...onako kako bi i na sudu...rekao je da je zlocin...bas je bilo dobro.Ocistila se vecina galerije jer je slusalistu bilo dosadno,dok nisu pocele one budale...Advokat kad je poceo odmah mi je bilo muka,ali on je bar pricao kratko...al kad sede baba...blabla a sugestivna,poziva se na neku istinu,nesto kvaziidealisticki,veze nema...mozes misliti...taakvi ljudi se politikom bave iz nekih svojih razloga koje zadovoljavaju pod krinkom patriotizma...ovi svi okolo tapsu,vicu 'tako je'. Nisam izdrzala pa sam otisla pred kraj kad sam osetila da ce poceti da utice na moj mozak.Ukratko glupost.

Sad im se osladila medijska popularnost pa organizuju skup  istog duha o Kosovu pod Slobom...pravni fakultet je godinama dno i po kadru i po sastavu studenata,jedino me cudi za Cavoskog jer mi je delovao kao osoba koja daje promisljene izjave...njemu jos uvek ne mogu da se nacudim.

Mislim da je ovo za politiku a ne brbljaonicu...i nije bas neki chat
« Poslednja izmena: 19. Maj 2005, 18:43:14 od tomahavkic »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:30:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.