Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 15:55:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Modovi  (Pročitano 2188 puta)
31. Jan 2012, 01:20:45
Pocetnik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 13
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Samsung c3300k
Nadam se da se tema ne ponavlja li stvarno nemam zivaca da u 1 ujutru listam osamdeset strana punih tema!

Ok da pocnemo ako ih dosad nije bilo vrijeme je za temu o modovima.

Ako neko ne zna sta je mod to je modifikacija za neku igru tako da promjeni gameplay grafiku ili sve u igri obicno na bolje inace nebi culi za njih ne netu.

Jedam od najboljih sajtova za nalazenje modova bi bi http://www.moddb.com/

Ali ovdje smo da pricamo o modovima a ne sajtovima.

Da pocnemo od najociglednijeg CS 1.6

Toliko je modova da se ne moze nabrojat mislim cak da je machinima (chanel na Youtubu) napravio CS for Kids
sa puskama koje lice na plasticne puske na vodu jastucima umjesto nozeva i pokeloptama umjesto bombi.

Ja ne igram CS osim sourcea u igraonici sa kompanijom.

Da nastavimo sa igrom koja ima skoro najvise modova na svijetu Minecraft

Ljubitrlji indie zanra znace o cemu pricam za one keji ne znaju saznajte ovdje

http://www.minecraft.net/

http://www.minecraftwiki.net/wiki/Minecraft_Wiki

Igra nije losa za one koji imaju zivaca da nastavljaju kad izgube ali posto je igra najvise u pitanju gradnje onda i jednostavna mapa se smatra modom.

Ukoliko poznajete igru i trebaju vam savjeti o necemu posaljite mi poruku ili mejl ako ja nebudem mogao da vam pomognem imam prijatelja koji bi mogao.

Sto se tice modova za minecraft ja nisam bas iskusan ali vam mogu reci da znam dosta;

poredjani so po mom izboru;

1. Yogbox
2. Technic pack
3. Amco
4. Clay soldiers mod
5. Aether

ukoliko vam treba lkmoc sa instaliranjem modova posaljite mi poruki i objesnicu vam sve.

Idemo sada na jednu igricu koja takodje ima dosta modova Generals Zero Hour

Generals Zero Hour je za one koji ne znaju RTS i prilicno je stara. Ne mogu vam objasnjavat sta modovi urade ali najcesce poboljsaju izgled igre vojnika tenkova i dodaju nove stvari.

Rang lista za generale:

1. Contra
2. Shockwave
3. Retarded mod
4. Untitled
5. Generation X

Ukoliko neko instalira Generation X posaljite mi poruku ima nas mala grupica koja igra trebalo bi nam jos igraca.

Umalo da zaboravim na Skyrim

Jos od trice Elder Scrolls je dobijao puno modova
Za Morrovind je to bio najcesce za grafiku mod

Ali skrecem asa teme Skyrim ima gomilu modova od kojih cu takodje nekoliko nabrojati ako vas zanima vise podjite na http://skyrimnexus.com/

1. Tytanis
2. Wars in Skyrim
3. SkyUI
4. A Quality World Maps
5. Deadly Spell Impact

To je sve za sad ukoliko vam treba jos informacija ili da vam nesto objasnim posaljite por. svi mogu da komentarisu o modovima ali nemojte se svadjati i nemojte nametati svoje misljenje
IP sačuvana
social share
Nisam naduvan ali stalno vidjam zmajeve!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Pored modova za S.T.A.L.K.E.R. koji su ako mene pitaš obavezni za igranje (AMK, I Work Alone, Redux, Misery, LURK...) isprobao sam dosta source modova, bilo onih za HL2 koji samo dodaju jos nivoa (MINERVA, Awakening, Riot Act i u manju ruku Research and Development), bilo potpunih konverzija (Nightmare House, Resistance and Liberation).

Znam da C&C igre imaju brdo brdo modova, ali se nikad nisam cimao tu, osim programa koji omugućavaju da se matorije igre iz franšize igraju na modernim rezolucijama.

Ali svima sada moram da preporučim source mod za koji ne treba ni original HL2, već samo instaliran Source SDK na steamu. Mod se zove The Stanley Parable i svi jednostavno mora to da igrate, ne zanima me. "Ali Cvija, ja već igra..." More ćuti i instaliraj mod, trebaće ti jedno 45 min do 1h da vidiš sve što ima da se vidi, ali to iskustvo će te promeniti zauvek. Više nikad nećete igre gledati istim očima posle tog moda, on je pravi primer da igre mogu biti umetnička dela.
« Poslednja izmena: 31. Jan 2012, 01:44:18 od CvijaFaQ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Uglavnom igram UT2004 modove. Dosta sam ih prešao i mnogo uživao u njima. Čak sam im posvetio i jednu temu.

http://forum.burek.com/modovi-za-ut2004-download-t328036.html

Inače može se reći da sam ljubitelj modova. Evo par koje sam baš dosta igao:

(UT2k4) ChaosUT2:Evolution
(UT2k4) Jurasic Rage
(UT2k4) Law Dogs
(UT2k4) Soul Keeper
(UT2k4) Unwheel


Sledeći koji ću započeti da igram je Killing Floor.

Eh..kad se samo sjetim kako sam se nekada palio na te modove.  Smile Evo par screenshotova:  Smile



Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.jpg
(375.37 KB, 1280x1024)
2.jpg
(73.26 KB, 960x600)
16469.jpg
(137.24 KB, 1024x768)
43836.jpg
(296.48 KB, 1280x1024)
hollow_moon_3.jpg
(146.56 KB, 1600x1200)
r5_05.jpg
(340.21 KB, 1280x1024)
RedOrchestra.jpg
(130.45 KB, 800x600)
Shot00016.jpg
(77.53 KB, 1024x768)
water_32773.jpg
(234.69 KB, 1024x768)
1-1114_2.jpg
(259.66 KB, 1024x768)
Unreal4Ever07.jpg
(118.39 KB, 960x768)
ChaosUT2E001.jpg
(143.74 KB, 1024x768)
« Poslednja izmena: 31. Jan 2012, 12:21:07 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Killing Floor je mod? Zar nije to cela igra? Ako mislimo o istoj stvari nemoj ni da probaš ako nemaš original. KF smara ako igraš sam, mnogo smara. Sa saigračima je to putpuno druga igra.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Killing Floor je mod? Zar nije to cela igra? Ako mislimo o istoj stvari nemoj ni da probaš ako nemaš original. KF smara ako igraš sam, mnogo smara. Sa saigračima je to putpuno druga igra.

Prvo je (u originalnoj verziji) urađen mod za UT2004. Kasnije je tek iz tog projekta nastala nezavisna igra. Slično se desilo i sa modovima Red Orchestra i Alien Swarm. 
« Poslednja izmena: 31. Jan 2012, 18:45:29 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 13
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Samsung c3300k
Killing Floor je mod? Zar nije to cela igra? Ako mislimo o istoj stvari nemoj ni da probaš ako nemaš original. KF smara ako igraš sam, mnogo smara. Sa saigračima je to putpuno druga igra.

Prvo je (u originalnoj verziji) urađen mod za UT2004. Kasnije je tek iz tog projekta nastala nezavisna igra. Slično se desilo i sa modovima Red Orchestra i Alien Swarm. 

Istina li ne zaboravite da su sve igre od Valve-a poput Portal 1 i 2 i Team fortress-a pocele kao modovi za nesto
IP sačuvana
social share
Nisam naduvan ali stalno vidjam zmajeve!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Evo jedno pitanje!

Zamislite da se sutra probudite, sjednete za komp i vidite da uopšte više ne postoji pirati!! Šta je bilo bilo. Više nema. Šta mislite kako bi to uticalo na modove?

Ne znam da li se slažete, ali ja vjerujem da je piraterija najveći neprijetelj modova.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 13
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Samsung c3300k
Evo jedno pitanje!

Zamislite da se sutra probudite, sjednete za komp i vidite da uopšte više ne postoji pirati!! Šta je bilo bilo. Više nema. Šta mislite kako bi to uticalo na modove?

Ne znam da li se slažete, ali ja vjerujem da je piraterija najveći neprijetelj modova.

Mozda ali ako nebi bilo pirata igre bi se kupovale vjerovatno preko steam-a tako da nebi bilo problema a dok su igre besplatne na pirate modovi se vise koriste.
IP sačuvana
social share
Nisam naduvan ali stalno vidjam zmajeve!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 13
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Samsung c3300k
Pored modova za S.T.A.L.K.E.R. koji su ako mene pitaš obavezni za igranje (AMK, I Work Alone, Redux, Misery, LURK...) isprobao sam dosta source modova, bilo onih za HL2 koji samo dodaju jos nivoa (MINERVA, Awakening, Riot Act i u manju ruku Research and Development), bilo potpunih konverzija (Nightmare House, Resistance and Liberation).

Znam da C&C igre imaju brdo brdo modova, ali se nikad nisam cimao tu, osim programa koji omugućavaju da se matorije igre iz franšize igraju na modernim rezolucijama.

Ali svima sada moram da preporučim source mod za koji ne treba ni original HL2, već samo instaliran Source SDK na steamu. Mod se zove The Stanley Parable i svi jednostavno mora to da igrate, ne zanima me. "Ali Cvija, ja već igra..." More ćuti i instaliraj mod, trebaće ti jedno 45 min do 1h da vidiš sve što ima da se vidi, ali to iskustvo će te promeniti zauvek. Više nikad nećete igre gledati istim očima posle tog moda, on je pravi primer da igre mogu biti umetnička dela.

Upravo sada skidam The Stanley Parable
Nemoj mi poslat neki spoiler jer cu te gadjet auspuhom ako mi ga posaljes
IP sačuvana
social share
Nisam naduvan ali stalno vidjam zmajeve!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Na temi:

http://forum.burek.com/modovi-za-ut2004-download-t328036.msg10251539.html#msg10251539

možete da pratite moje prezentacije modova. Upravo sam dodao UnWheel.  Smile
« Poslednja izmena: 01. Feb 2012, 11:46:39 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 15:55:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.386 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.