Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 20 21 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Modernizacija Supergaleba do nabavke novih aviona  (Pročitano 46318 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7

Citat
Nama je jedini put da osavremenimo G-4 u G-4M

mi nemamo mogucnosti da proizvedemo ni G-2 ,a kamoli da razmishljamo o modernizaciji G-4 . ono shto moze da se uradi je da se spljiskaju pare na kupovinu nove avionike za te vec vremeshne avione i da se uradi delimichni remont motora i trupa ,shto bi bojim se dovelo do situacije slichne remontu mig-29 (modernizovani avioni kojima je zabranjeno da lete da se ne bi slupali  Smile )


Citat
. Za pocetak , proizvodnjom Laste i osavremenjavanje G-4 ce se dobiti novi inzenjerski kadar

nece se dobiti . u toj SFRJ ,kakva god da je bila , najbolji uchenici srednjih shkola su hteli da budu inzenjeri . danas se svi guraju da budu kojekakvi "menadzeri" ,"ekonomisti" i druga slichna prevarantska zanimanja bez konkretnog znanja ali s dobrim zaradama . ono malo ljudi shto zavrshi neku tehnichku struku bezi glavom bez obzira odavde ili se zaposli negde gde ga dobro placaju .

Citat
  Nesto sto je zapustano i upropastavano 20 godina , ne dize se na noge brzo .

tachno je da nece da se digne na noge brzo ni lako , a pogotovu shto niko i ne pokushava da vojnu industriju digne na noge vec se cherupa kao i sve shto je ostalo od privrede u ovoj jadnoj zemlji . 
« Poslednja izmena: 25. Jan 2010, 09:38:36 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Citat
nista se ovde bitnije nece desiti,osim mazanja ociju............mozete ovo zvati kako god hocete(teorijom zavere...itd.),ali Srbija mora da se upropasti na svakom planu,a narocito vojnom i ekonomskom!!!i to na zalost ide do jaja!!!Srbija jednostavno ne sme da bude bilo kakva sila u regionu,i to je tako!!!sve ovo sto mi pisemo su nase zelje puste!!!!mi mozemo ovde da pricamo o kojekakvim avionima,raketama,tenkovima.....itd.(jer na ovom forumu je uglavnom rec o tome),nista se od toga nece desiti,bar u narednih minimum 5 godina)samo malo procesljajte proslost(zadnjih 20 godina) i pogledajte buducnost!

Ma ti si teoreticar zavere. To nije istina...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
Zalosno, ali izgleda da ste u pravu. Smile Dobro zborite. Smile Verujem da bismo svi skupa voleli da je drugacije, ili da bar drugacije bude, nekim cudom. Smile

Ja nekako sve vise razmisljam da bi trebalo voditi racuna vise o korisnim stvarima poput protiv-pozarne borbe, medicinske pomoci na autoputevima, planinama itd, a u vezi vojne avijacije uciniti nesto najrazboritije i optimalno sto bi nam koliko toliko vrsilo potreban posao, do onog trenutka kada se to na ovaj ili onaj nacin povoiljnije resi.

Nisam pametan, ali bih vole da sve to krene na bolje.
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
 navescu jedan primer koji govori sve onima koji razmishljaju  Smile . dobro je pozanto da je nemachkoj posle 1.sv rata bilo zabranjeno da ima avijaciju , da razvija ratne avione ,pa chak je bilo zabranjeno i mnogo toga u vezi civilne avijacije . svi nemachki ratni avioni su ili zaplenjeni ili unishteni . pa ipak ,20 godina kasnije , u 1939. nemachka avijacija je bila najjacha u evropi ,sa potpuno novim savremenim mashinama ...

 kako je to moguce ? nemachka je sachuvala svoju industrijsku bazu - ne toliko same fabrike (koje su tokom vremena postale zastarele) , vec svoj industrijski kadar   Smile - dakle i stare iskusne i mlade zeljne znanja inzenjere i radnike . i tu je problem koji ima srbija - mi smo u poslednjih 20 godina uspeshno razjurili i unishtili taj kadar  - kad bi najmodernija fabrika aviona pala s neba mi ne bi znali da je iskoristimo Smile . problem je u sistemu ali u glavama ljudi - dok god se kao najpozeljniji nachin zivota predstavlja "laka lova" i "luda zabava" ,mi nemamo nikakve shanse u bilo kojoj tehnichkoj oblasti .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 182
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
sto se tice kadra veoma gresite srbija ima dobar kadar koji je ucestvovao u razvijanju F117 i B2 pa cak i u nekimm ruskim projektima,a nezvanicna informacija koju ameri nisu potvrdili da su nekoliko Srba bili ukljuceni u razvijanje F22reptora,a i jos nekoliko  ako ne i istih u razvijanje F35.

Mi mozemo lako da ih vratimo u srbiju samo treba da im ponudimo dobru platu i da finasiramo ono sto rade, ali ( pare su problem) jer vecina tih naucnika zeli da se vrati u srbiju ako nesi hoce da im ponude dobre plate i finasiranje  projekata.Sve u svemu ti naucnici ce se vratiti u srbiju kad ostare i radice na nasim fakuletima ali i tu treba da ih placamo, a ako ne sede ce kuci i uzivace u onome sto su zaradili.
« Poslednja izmena: 23. Jan 2010, 12:30:26 od Su47Berkut »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Citat
navescu jedan primer koji govori sve onima koji razmishljaju  Smile . dobro je pozanto da je nemachkoj posle 1.sv rata bilo zabranjeno da ima avijaciju , da razvija ratne avione ,pa chak je bilo zabranjeno i mnogo toga u vezi civilne avijacije . svi nemachki ratni avioni su ili zaplenjeni ili unishteni . pa ipak ,20 godina kasnije , u 1939. nemachka avijacija je bila najjacha u evropi ,sa potpuno novim savremenim mashinama ...

 kako je to moguce ? nemachka je sachuvala svoju industrijsku bazu - ne toliko same fabrike (koje su tokom vremena postale zastarele) , vec svoj industrijski kadar   Smile - dakle i stare iskusne i mlade zeljne znanja inzenjere i radnike . i tu je problem koji ima srbija - mi smo u poslednjih 20 godina uspeshno razjurili i unishtili taj kadar  - kad bi najmodernija fabrika aviona pala s neba mi ne bi znali da je iskoristimo Smile . problem je u sistemu ali u glavama ljudi - dok god se kao najpozeljniji nachin zivota predstavlja "laka lova" i "luda zabava" ,mi nemamo nikakve shanse u bilo kojoj tehnichkoj oblasti .

Uzmi slobodan plac na Nbg, napravi im naselje, luks stanove i obezbedi dostojne plate i tretman... Okupi ih na jednom mestu... Pola srpskih svetskih strucnjaka bi se vratilo u Srbiju garantovano... Daleko od toga da svi oni jure samo pare... Koliko znam stipendista koji su otisli odavde samo zato sto ne mogu da se ovde bave razvijenom tehnologijom koja ih zanima... Eno sad otak radi na projektima novih ultrazvucnih aparata u SAD, a ima jos hiljade takvih po celom svetu...
A onda sa tom bazom razvijas dalje...

Al jebiga, za to treba dobra organizacija posla i sistema, to nije tako lako kao secenje tenkova, unistavanje PVO-a, zaduzivanje kod MMF-a i izvinjavanje onima koji su nas klali ceo 20. vek...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 
Da , u raspadu smo , nista ne valja , bilo bi bolje kada bi dosli nasi . Neki " nasi " . Samo , nema objasnjenja odakle , kojim parama , i kako bi ti " nasi " uspeli da ih stvore u sledecih dve godine , i da kupe i visenamenskog lovca , i sve ostalo sto bi mi ovde pozeleli .

zato je najbolje da ostavimo ove tvoje ,kad se dovoljno nakradu valjda ce baciti koju mrvicu i nama ...  Smile Smile Smile

Citat
.
Najveca sansa je propustena posle prodaje Mobtela Telenoru i licence Vip-u . Tada smo napabircili 1,5 milijardu eura , i tada smo mogli ili da je ulozimo u avijaciju , ili da je ulozimo u projekte koji bi do danas stvorili novac za novu opremu . Ali , posto su se blizili izbori , mi smo ih potrosili na sve i svasta , samo ne na nesto korisno . I sada nam je kriv djavo sto para nema . Isto je bilo sa parama od ranijih privatizacija .

to je otprilike logika kao ono - prodaj njivu pa kupi kola  Smile ... niko pametan ne ulaze novac od privatizacije u kupovinu ratne tehnike (osim ako rat nije bash na pomolu) . deo novca bi pametna vlada ulozila u
industrijalizaciju  zemlje - a kod nas je u toku obrnut proces ...

Citat
Nama je jedini put da osavremenimo G-4 u G-4M

mi nemamo mogucnosti da proizvedemo ni G-2 ,a kamoli da razmishljamo o modernizaciji G-4 . ono shto moze da se uradi je da se spljiskaju pare na kupovinu nove avionike za te vec vremeshne avione i da se uradi delimichni remont motora i trupa ,shto bi bojim se dovelo do situacije slichne remontu mig-29 (modernizovani avioni kojima je zabranjeno da lete da se ne bi slupali  Smile )


Citat
. Za pocetak , proizvodnjom Laste i osavremenjavanje G-4 ce se dobiti novi inzenjerski kadar

nece se dobiti . u toj SFRJ ,kakva god da je bila , najbolji uchenici srednjih shkola su hteli da budu inzenjeri . danas se svi guraju da budu kojekakvi "menadzeri" ,"ekonomisti" i druga slichna prevarantska zanimanja bez konkretnog znanja ali s dobrim zaradama . ono malo ljudi shto zavrshi neku tehnichku struku bezi glavom bez obzira odavde ili se zaposli negde gde ga dobro placaju .

Citat
  Nesto sto je zapustano i upropastavano 20 godina , ne dize se na noge brzo .

tachno je da nece da se digne na noge brzo ni lako , a pogotovu shto niko i ne pokushava da vojnu industriju digne na noge vec se cherupa kao i sve shto je ostalo od privrede u ovoj jadnoj zemlji . 
Ti si momak ocigledno zlonameran , ili blesav , ili lud . Cetvrto ne moze da postoji . Jer iz svega sto neko napise , ti izvuces ono sto mozes da napljujes , ali onaj deo koji u skladu sa citiranim stvarima ( izvadjenim iz konteksta ) govori nesto konkretno i daje neko resenje , izbacujes . I onda pljujes po ljudima , kao neki obican debil na pijaci ili gradjevini , koji ce od cele recenice da te uhvati za jednu rec , i da potom pokusa da te zavitlava na osnovu toga , banalizujuci bilo kakav ozbiljan razgovor .
Sto puta sam pokusao da ti objasnim da nisam stranacki opredeljen , ali ocito to napaljenoj budali kao sto si ti ne moze da udje u glavu . Jer , da sam DS-ovac , ne bih rekao da je Tadic jedan od najgorih ministara odbrane koje je ova zemlja imala zadnjih dvadeset godina . DA sam iz G-17 , ne bih u par postova napao ministra Dinkica . Da sam iz SPS-a , ne bih napadao ono sto su oni radili sa vojskom . Pa , pitam te , ciji sam to onda ?
To su tri partije koje su osnovni tocak ove vlasti .
Ciji si ti to onda , koja je to snaga koja ce carobnim stapicem stvoriti milijarde , vratiti sve strucne kadrove koji su otisli iz zemlje i stvoriti novu Srbiju iz pepela , u koji su je bacili i oni pre , i oni posle 5.oktobra , zajedno ?
Poenta posta je bila da ne postoji niko sa carobnim stapicem , ko ce odjednom stvoriti sve i okrenuti situaciju preko noci iz korena . Za to treba znanja i vremena , i da se situacije kada se ukazu sanse da se nesto promeni ne propustaju .
Lepo si citirao deo gde sam rekao da su se sa 1,5 milijardi mogli kupiti avioni odmah . To sam naveo upravo zbog tebe , jer iz postova mogu da vidim otprilike kako si politicki obojen , i znam da ce to da te zaboli . Ali si drugi deo tog pasusa pazljivo ignorisao , deo gde je receno da je novac mogao da se ulozi u nesto sto ce stvoriti novac da se kasnije uradi sve sto je potrebno , i za vojsku , i za drzavu uopste . Na primer , sa 1,5 milijardi mogao se zavrsiti kompletan koridor deset , sa sve jos dve trake od Leskovca do Makedonske granice i delom auto-puta kroz ili oko Sicevacke klisure . Pa bi se pare namicale od tranzita . Ili su mogle pare da se uloze u stednju energije , u vetrogeneratore , u solarne celije , u delove gasovoda koji nisu zavrseni , bilo je milion projekata koji su nam na ovaj ili onaj nacin , da li kroz ustede kasnije , ili kroz stvaranje novca , mogli doneti boljitak , vise posla , vece naplate putarina , i sveukupno vise novca u budzetu za sve sto nam treba . Ali , neko je odlucio da pravi lokalne puteve do svake vukojebine u kojoj ima vikendicu , neko je rasipao pare na gluposti kako bi zadovoljio trenutno narod u kampanji i dobio sto vise glasova na izborima . 1,5 milijardi je otislo , ko zna u sta sve ne , i nema ih vise .
Nista se bolje nije radilo ni prethodno . Ali , ovo su bile pare koje su dosle na gomili , i da su pametno upotrebljene , mogle su da stvore 500 do 800 miliona eura godisnje prihoda . A sa tim bi mogli da uradimo boga . Zasto neko nije razmisljao tada , i ulagao tada , to je pitanje .
Spominjes proizvodne kapacitete , i kako su unisteni . Za koliko bi se para mogla prodati licenca za dobar proizvod ? DA li bi se od toga mogle obnoviti masine i zapoceti proizvodnja ?
Pominjes inzenjere koji su otisli . Zasto se bar 20% njih ne bi vratilo , ako bi im se ponudili dobri uslovi rada i dobra plata ? Kazes , svi inzenjeri su otisli odavde , a ja ih vidim koliko hoces po biroima rada . Nema svako para ni uslova da ode , i da hoce . Mozda nemaju proseke 9 ili 10 , ali imaju oko 8 , jer zbog toga nisu vredni , jer se od njih ne mogu , uz saradnju iskusnih , stvoriti dobri inzenjeri ?
Ako sve to ne znas , ili si slep , ili gluv . Ako znas , onda si ili glup , ili zlonameran , a onda se ne zna sta je gore .
Za pametnog coveka i ovo sto sam napisao je vise nego dovoljno , zabudalu ni deset puta vise ne bi bilo dovoljno .
Ostali neka izvine za off topic .
« Poslednja izmena: 23. Jan 2010, 14:59:39 od miodrag2 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia N70
Citat
sto se tice kadra veoma gresite srbija ima dobar kadar koji je ucestvovao u razvijanju F117 i B2 pa cak i u nekimm ruskim projektima,a nezvanicna informacija koju ameri nisu potvrdili da su nekoliko Srba bili ukljuceni u razvijanje F22reptora,a i jos nekoliko  ako ne i istih u razvijanje F35.

Jao Berkute,koji si ti sanjar.Cisto sumnjam da je i jedan srbin radio na takvim projektima.Ma kakav on inzenjer bio,uvek ce pre takav posao da daju malo losijem amerikancu,koji ce uz pomoc nekog iskusnijeg inzenjera da napravi cudo,nego srbinu.Nije to samo u americi.Ima takvih n primera po svetu.Uvek je to bilo tako.Jadni srbina,tamo moze da bude neki varilac,konobar,ili sta vec.Kakav god inzenjer bio,nece nikada dobiti neko bitnije mesto u nekoj projetku kakav je F-117 tada,kao i B-2 i F-22/F-35 sada.


Citat
Mi mozemo lako da ih vratimo u srbiju samo treba da im ponudimo dobru platu i da finasiramo ono sto rade

I da takvi neki postoje,oni se nikada nece vratiti u Srbiju.I da ima damo mesecnu platu od 150 milijardi $.Iz prostog razloga sto:takvi ljudi(srbi)i da su radili na takvim projetkima,oni imaju nenormalne plate(sto je manje bitno),ali oni su i vezani ugovorom.Ne mogu oni kada nekoj tamo Srbiji dune da razvija svoje avione,da tek tako smugnu u Srbiju.A pritom su radili na avionu koji je ponos americke avijacije,jedan B-2 ili F-22.Po toj logici,pre ce ga pozvati rusi da im kaze da su ameri uradili na F-22,i dati mu vecu platu,nego sto ce on da dodje u srbiju da razvija avion.Kada radis na necemu sto je od nacionalnog,da ne kazem globalnog znacaja,sto moze da promeni tok svih desavanja u svetu,ne mozes tog nekog tek tako da pustis da ode.Takav covek je do kraja zivot vezan za ameriku,i svoje znanje ce u grob da odnese.A i nema razloga da se buni,kada ima ogromnu platu,lagodan zivot,i sve sto je potrebno.Mislim...Nisu ameri sisali veslo!Dodji k sebi Berkute!


Citat
Al jebiga, za to treba dobra organizacija posla i sistema, to nije tako lako kao secenje tenkova, unistavanje PVO-a, zaduzivanje kod MMF-a i izvinjavanje onima koji su nas klali ceo 20. vek...


2 problema.
1:
Citat
posla
Posla nema Smile

2:
Citat
sistema

Svi nasi sistemi su unisteni Smile .Od onog sa kraljem,sa komunistima,a bogi mi,polako ali sigurno ce i demokratija da padne.(ako je se ova vlast kod nas moze nazvati demokratskom) Smile
« Poslednja izmena: 23. Jan 2010, 15:10:08 od sasa92 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 182
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
sto se tice naseg kadra imaih po americi koliko hoces na razlicitim projektima i u razlicitim vrstama tehnologija.Koliko ima takvih pitanje je veliko jer nasi mladi naucnici idu sto dalje odavde jer ovde nemaju interesa da ostanu.Sto se tice mladih americkih inzenjera ali i starih oni su glupi ko noc pa i sam F117 je ruski projekat iz 60 koj su ameri cornuli,plazmu stelt cista ruska tehnologija i jos mnogo toga sto su ukrali kako od rusa tako i od drugih.
Informacije o Srpskim inzenjerima se spominju u jednoj emisiji na nacionalnoj geografiji bas o aviou F117 i B2 i mislim o apachu i tu su neki srbi radili  to nije bilo ovako da ih hvale i nista nego samo citanje imena i prezimimena ljudi koj su radili u projektu,a 99 posle bombardovanja je nekolicina se je vratila u srbiju
izvini te ako je previse off
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia N70
Citat
a 99 posle bombardovanja je nekolicina se je vratila u srbiju

Ti ljudi,ako si radili na B-2,F-117,Raptoru,Apacu,nema sanse da ugledaju Srbiju sem na globusu,karti,ili internetu.
Kazem ti.Postoje ugovori.Ako je to neki inzenjer,onda on zna i slabe tacke tog aviona,i ako mu rusi daju 20 miliona $,ona bi sve ispricao.Banalno receno.
Ne ide to tako.

Pa kazem ti.Mozda su oni glupi kao 3 noci i 2 krave,mozda pokradose boga oca od rusa,ali oni napravise i F-117,i B-2,i F-22/F-35 pre rusa,a sve pokradose od rusa.
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 20 21 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.165 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.