Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 13:51:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Moderne tehnologije  (Pročitano 4487 puta)
30. Sep 2010, 15:57:47
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Moj drug je ostavljen juce. Ostavila ga je verenica. Preko "Skajpa". Sa malo reci, bez puno drame i uz, znate, onu poznatu recenicu- "zelim ti sve najlepse u zivotu". Umesto objasnjenja dobio je natpis na ekranu : disconnected". I tako je iz ljubavne idile i visemesecne stednje za crvenu kutijicu, umesto zene, potpuno neocekivano dobio korpu

Svakako nije jedini i sigurno nije poslednji koga je devojka ostavila preko "Skajpa". Najveca dilema je verovatno oko toga sta je bizarnije: oskudna komunikacija u vezi ili sto su raskidi putem "Skajpa" i "Fejsbuka" postali uobicajeni? Surovo receno, normalni? I da li to sto pod normalnim podrazumevamo potpuno nenormalne situacije, znaci da ne postoji ispravan vec samo brzi nacin da se nastavi dalje. Naravno, kada je u pitanju osoba koja prekine vezu. I koliko god nam ovo bilo brzo i cudno, pogresno ili mozda zgodno, ostaje da se nadamo da necemo postati disconnect. Bar ne putem "Skajpa". I ne poput mog druga koji osim prazne korpe, ima i kredit za prsten. Koji se nazalost, preko "Skajpa" nikad ne moze videti dobro

Aleksandra Dinic
"Instant raskid"
Blic


Tekst je vise propratan i ono sto mene interesuje nije toliko o raskidu (zadnje sto nam treba je jos jedna tema o tome) vec sledece: Razumem, moderne tehnologije su tu da nam "olaksaju" stvari ali da li smo zaista postali toliko zavisni o njima da ne mozemo da normalno komuniciramo u stvarnosti o stvarima i problemima sa ljudima nego to moramo preko "Skajpa", "Fejsa"... ? Ne cude me ovakvi slucajevi kao u tekstu ( u danasnje vreme malo sta moze da me zacudi) ali da li smo zaista postali takvi?

Moderne tehnologije su dobre ako umeju da se iskoriste kako treba ali generalno ljudi preteruju. Zar nije lakse da se sa nekim ko ti je blizak cujes telefonom nego preko chata? Potrosis manje vremena a i kvalitetnije se ispricas. Zar nije lakse jednostavno izaci i razgovarati sa nekim o necemu pa makar to bila neka lepa stvar ili problem nego se sakriti iza "moderne tehnologije"? Imam drugara koji se pre nekog vremena "smuvao" i "raskinuo" preko poruka na mobilnom telefonu sa devojkom koju nikada nije video u zivotu osim na slici a pritom oboje su oko mojih godina

Za kraj: Da, razumem da ovo pisem preko foruma i da sam donekle licemeran ali govorim o necemu drugom sto valjda nema veze sa nasim "forumskim diskusijama"  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Preterivanje... Svi imamo slobodu izbora i da li ćemo komunicirati i održavati veze sa ljudima "virtuelno" ili "uživo" je isključivo stvar ličnih aspiracija. Niko nije obavezan da koristi npr. facebook. Slažem se da te tehnologije podstiču neke negativne osobine, ali s druge strane pružaju širok dijapazon sjajnih mogućnosti, koje je izlišno nabrajati.
Tom tugomiru, bio on stvaran ili fiktivan, ta nazovi verenica, bi isto tako dala šturo objašnjenje i uživo. Ovako nije morao npr. da izlazi po kiši da bi popušio, nije u javnosti, ona se zaštitila od moguće scene pred ljudima, a naravno i lišila sebe obaveze da daje obrazloženje, što ne mora uvek da bude negativno, obzirom da ljudi često ponavljaju istu svađu milion puta.
Dakle, živele moderne tehnologije, ko neće da ih koristi - ne mora.
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 6.0.472.63
Ја на то гледам као на неминовност цивилизацијског развоја. Зашто би се ти сад цимао, неког звао или одлазио до њега, ако можеш све то да обавиш ''из фотеље''? Што се тиче раскида и сличних драма, мислим да ћу временом и то почети да схватам. Једноставно, некоме је лакше да напише шта има него да каже, или једноставно осећа толико тога и нема храбрости да стане пред особу са којом раскида и све јој у лице каже. Можда се плаши реакције... Све је то људски. Smiley

Него, чини ми се да смо ми генерације које су на преласку из тог доба у ком је фиксни телефон био последње чудо технике до овог доба где људи буквално живе онлајн. Следеће генерације се ових старих времена неће ни сећати, самим тим се неће ни чудити откуд сад то да људи раскидају преко Фејса, Скајпа или Конквизтадора  Smile . То ће бити део њихове свакодневнице.

Да ли је то добро и да ли тако треба да буде...? Паааа, ми као појединци се баш много ни не питамо када је реч о тим глобалним трендовима. Коме је више стало до комуникације уживо - нека је упражњава, ко је ''савремен'' - нека буде такав. Треба прихватити дух времена, али не дозволити да нам од диктира како ћемо се понашати. Wink
« Poslednja izmena: 30. Sep 2010, 16:18:43 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
U moje vreme raskidalo se preko telefona, u vreme moje majke pismom, skype je samo nova tehnologija u rukama onih koji ne žele da prolaze kroz neprijatnu scenu raskida praćenu izlivima svih mogućih emocija od besa do samosažaljenja
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 3504
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.13
Ja i dan danas raskidam uživo, baš sam staromodna...
IP sačuvana
social share


            Svako slovo koje napišem je deo mene, a ono što sam ja i što mogu biti nije ni deo napisanih slova...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Pazite, ja sam prvi za modernizaciju i moderne tehnologije. Onaj ko ostaje u proslosti i ne okrece se ka savremenim trendovima propada Smiley (dobro, ne propada bas ali tako se kaze  Smile )

Cisto sam ukazao na nesto sto se desava. Kao sto rekoh, ne cudi ni mene, ionako se ide ka tome (pa mogao bih da vec kazem da je takvo vreme vec tu) da sve u zivotu mozes da uradis iz fotelje i razumem da je nekome lakse tako nego nekim drugim putem. Licno nisam za to ali ko zna, mozda cu se navici vremenom  Smile

Da li je tako dobro ili ne to je vec drugo pitanje ali pravu ste kada kazete "svakom svoje" a i to da je svako vreme dugacije . Nasi roditelji nisu imali ni fiksni telefon, nama je fiksni telefon bio svakodnevnica a sadasnjim generacijama je to "Fejsbuk". Ko zna sta ce biti nacin komunikacije buducih generacija i kako ce oni komunicarati
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 3504
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.13
Mene plaše nove tehnologije. Ok, imam fejs, skajp, piskaram, ne mogu slagati da tako nisam upoznala nove ljude, ali stvarno mi jako smeta da ljudi toliko komuniciraju virtuelno. Pobornik sam živih stvari i ne volim kada mi drugarica kaže - e nećemo na piće, pričaću ti na skajpu, a o muvanju da ne govorim... Gde je pogled, osmeh, dodir, ne mogu slova to da zamene. U redu je dok je zabava, informisanje, ali nije u redu ako živ kontakt trpi.
IP sačuvana
social share


            Svako slovo koje napišem je deo mene, a ono što sam ja i što mogu biti nije ni deo napisanih slova...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I have a dream

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 509
Zastava Na dvoru Pape
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
I-mate /de si be
Ma ko smo mi da sudimo o tome da li su nove tehnologije dobre ili ne. Popularizacija socijalnih mreza je jos uvek u povoju, ako se uopste i stvori slika o tome da li su stetne ili da drasticno menjaju odnose medju ljudima, to ce biti kada internet bude dostupniji svima na ovoj nasoj planeti.

pod MI mislim na autora clanka u Blicu, da ne bude zabune

« Poslednja izmena: 30. Sep 2010, 17:17:14 od Saurik »
IP sačuvana
social share
   "I am the happiest man alive.  I have that in me that can convert poverty to riches, adversity to prosperity, and I am more invulnerable than Archilles;  Fortune hath not one place to hit me." - Sir Thomas Browne
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Ne razumem u cemu je problem Kao sto je D rekao svi imamo slobodu izbora. Svako se ponasa po sopstvenom nahodjenju. Ako neko hoce da koristi skype i internet za druzenje i pricanje neka koristi, sto da ne. Ako nekoj osobi vise prija fizicki kontakt ( nije ono na sta vi mislite ) i zeli uzivo da prica i da se druzi, ta osoba svakako nece koristiti internet za te stvari. E sad da li je to lose i da li je komuniciranje preko novih tehnologija lose to je po meni besmisleno pitanje. Skype, facebook, twiter su samo alat u rukama ljudi. Od samih osoba koje ih koriste zavisi da li ce ih upotrebiti na pravi nacin i za dobre stvari. Idioti su idioti i u stvarnosti i na internetu, ne treba kriviti tehnologiju za to vec te osobe koje ih koriste.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Hvala brate, ali ja sam "Ć", a ne "D",   Smile
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 13:51:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.