Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 10. Jun 2024, 15:27:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ADSL, portovi i P2P  (Pročitano 1490 puta)
09. Jan 2008, 18:53:24
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N82
Da li bi neko bio ljubazan ad mi pomogne oko sledece stvari. Kod kuce imam router sa integrisanim hardverskim firewall-om i naucio sam sam kako da forward-ujem portove i podesio sve p2p programe lepo.

Medjutim, danas sam bio kod drugara da mu namestim ADSL Telekom, ako je bitno, stim sto je on uzeo obican modem. I internet i sve funkcionise ok, medjutim ne mogu nikako da provalim kako da mu namestim p2p programe, konkretno DC++ i uTorrent. Dakle na osnovu mog skromnog znanja iz ove oblasti, ako je windows firewall iskljucen, a ne postoji ni jedan drugi firewall softverski li hardverski, onda je valjda dovoljno da se u dc++ recimo stiklira opcija direct connect i da to funkcionise. To medjutim tako nije htelo. Onda sam probao i da ukljucim firewall pa da upisem portove u dc++ i da onda u exceptions upisem i te porotve pojedinacno, a i da ubacim program DC++ kao program i da ga stavim na tu listu i ne vredi opet. Jedino sto mi je poslo za rukom to je da ukljucim pasive mode i tako radi, mada je to jadno. Sto se uTorrenta tice ista stvar. Znaci stoji tamo neki port upisam koji treba forvardovati, probao sam preko exceptions u windows firewall-u, ali ne vredi, a nece ni bez toga. Kada proverim da li je port otvoren dobijam poruku da nije.

Jel moze neko molim vas da mi objasni lepo o cemu je rec i da to konacno podesim?
« Poslednja izmena: 09. Jan 2008, 18:55:03 od milisav_bl »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 259
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
mob
SonyEricsson w550
Mislim da dc++ moze da koristi samo pasive mode bas zato sto je na adsl i radice. Samo sto nece moci da skida fajlove od usera koji su isto tako pasiv. A sto se tice uTorenta meni super radi. Samo sam ga podesio po uputstvu sa ovog sajta.
To je moje skromno misljenje.
Ima nacina da se skine firewall ali treba malo vise da se ceprka po modemu ili ruteru (kako li se vec zove ta spravica). Ja sam kao pokusao nesto pa sam odustao.
IP sačuvana
social share
Da je kupus dobar zec bi imao 100 kila.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N82
Ne, nisi me nista razumeo. Kod kuce imam ruter i njega sam podesio jer mi je logicno sve i lepo otvorio portove koji mi trebaju i svi p2p programi ukljucujuci i dc++ mi rade odlino, dc++ na active mode-u.

Ovo sto sam pitao, pitao sam za drugara, kod koga sam bio i koji ima ADSL, ali obican modem, ne ruter i kod koga to ne mogu da namestim. Dakle nije mi jasno posto koliko kapiram modem nema u sebi firewall, a kompjuter ima samo jedan softverski i to windows-ov firewall, ako njega iskljucim, to bi onda trebalo da znaci da su svi portovi automatski otovreni, ili gresim? Dakle probao sam tako, a probao sam i varijantu da ukljucim windows firewall pa da onda u exceptions ubacim ili program kao program, zmaci recimo dc++ ili sam probao da ubacim add port, pa da napisem port za TCP i UDP, a da onda stavim DC++ na manual port forward i ne moze ni tako. Znaci ne razumem kako to uopste funkcionise kod tih obicnih modema, gde nema hardverskog firewall-a i mozda i softverskog.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N82
Evo samo da vam se pohvalim i da vidite kakvi su ovi u Telekomu kreteni. Dakle posle mnogo zjabavanja, postavljanja ovde tema i tako dalje, ispotavilo se da su kreteni u Telekomu dali router, a ne modem. Naravno router je imao aktiviran svoj firewall tako da je sve osto sto sam ja pokusavao preko windowsovog bilo bespotrebno i glupo. E popizdeo sam skroz. Dakle debili su ladno dali router, a rekli su da je modem, valjda da ljudi ne bi nesto cakcali, ili ko zna zasto. Znaci posle toliko zajbavanja ispostavilo se da je roputer i kada sam to shvatio podesio sam sve za 15 minuta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 10. Jun 2024, 15:27:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.