Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 16:38:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "moderan" srpski jezik  (Pročitano 3597 puta)
10. Jul 2008, 14:00:08
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 5530
Zastava Novi Sad - Petrovaradin
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Sony xperia tipo
Zašto ljudi imaju potrebu da što više koriste razne strane reči? Zar neko stvarno veruje da je onda pametniji?  Smile
I da pišu kao petogodišnjaci... oo umesto u, w umesto v, zz umesto c, 4 umesto a, ! umesto i... da ne nabrajam dalje... viđala sam neke forume na kojima je to čak i zabranjeno, ali ja imam jednu drugaricu koja mi je i na razglednici pisala tj, ch i slično, kao da nikad nije čula za slova č, ć, š...  Smile


I, ne, ne treba ovu temu pomerati u Knjizevnost ~ Umetnost ~ Kultura  Smile bar ne još...
Tamo pišu obrazovani ljudi, većina onih koji bi napisali "c-ya SuTRa, i bY THe wAy pONesI Mi oNu fANcY tORBicU, wOLim Te" ne zalazi tamo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Zašto ljudi imaju potrebu da što više koriste razne strane reči?
Navika je mnogo losa stvar...
Radim na engleskom vec nekoliko godina... Cesto i ne znam pravi izraz na srpskom za nesto jer je to nesto neprevodivo, ili izraz koji postoji kao prevod prosto nije dovoljno efektan.
Naravno, ima i obrnutih slucajeva, ali moja komunikacija na engleskom je formalna pa takve sitnice cesto i nisu bitne...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
reci drugarici da je zavisnik od neta Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Citat
Zašto ljudi imaju potrebu da što više koriste razne strane reči? Zar neko stvarno veruje da je onda pametniji?
welcome to the 21th century sweet heart  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 9820
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Samsung Z240
Citat
Zašto ljudi imaju potrebu da što više koriste razne strane reči? Zar neko stvarno veruje da je onda pametniji?
welcome to the 21th century sweet heart  Smile

u pravu je čovek - imamo divan jezik, divno pismo a kopiramo druge

smučilo mi se na povratku s mora kad sam na grčkoj granici videla autobus na kom je pisalo Elit turs...

Seljačina - ako je već hteo strani naziv onda je trebao u skladu sa njihovim pismom i da napiše (tours) a ne da se seljači - strano ime a Vukova azbuka
IP sačuvana
social share
sve je ovo igra,šala,volim te budalo mala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1366
Zastava south of heaven
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Citat
Zašto ljudi imaju potrebu da što više koriste razne strane reči?
Navika je mnogo losa stvar...
Radim na engleskom vec nekoliko godina... Cesto i ne znam pravi izraz na srpskom za nesto jer je to nesto neprevodivo, ili izraz koji postoji kao prevod prosto nije dovoljno efektan.
Naravno, ima i obrnutih slucajeva, ali moja komunikacija na engleskom je formalna pa takve sitnice cesto i nisu bitne...
potpuno tachno,ne bi me chudilo da neke rechi udju u rechnike koje ranije nisu postojale,inache,ranije kada u srpskom jeziku nisu postaojale rechi za neki predmet (iz inostranstva) mi bi samo uzeli tu rech i stavili u rechnike,a posle prihvatili kao svoju...shta je rech mikser vredniji od guglovanja?kvari se jezik?najgore kada se patriotizam uvuche u te stvari...hrvati su reshili to na (ne)jednostavan nachin:domacu rech dobijesh prevodjenjem strane,pa makar bila i najveca slozenica Smiley
a to za ovo izmotavanje tipa:ch,sh,4c4,wolim,to je ok po meni,to sigurno nece da istrebi jezik
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 696
Zastava Ruma
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Samsung Note 10 plus
to sve ova blesava deca propagiraju... vodim jedan od najjacih privatnih kanala na krstarici i muka mi bude kada mi dodje klinac i pocne pisati takve gluposti.. odmah ga stavim na ignore.. jednostavno mi je zao tog naseg jezika.. sta ce nam sve uraditi ovi hip-hop klinci i njihove "crnčuge"
IP sačuvana
social share
dobar deo svojih para potrosio sam na pice, zene i brza kola. ostalo sam procerdao...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Neke strane reči bolje prikazuju ono na šta govornik misli.Otuda ponekad Engleska reč a i brate,to je univerzalni jezik.YouTube korisnici su hendikepirani ako upotrebljavaju striktno svoj-Španski,Nemački,Francuski...
Ima još jedna stvar..Okreni našu televiziju i okreni kablovsku pa vidi šta ti jer milije..jer ovo što nam nude nije ni za pomije.Naravno da se koristi i Engleski kad se domaći svima smučio.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


I Express My Uniqueness

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 11691
Zastava Lost Heaven
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia N70
Zašto ljudi imaju potrebu da što više koriste razne strane reči?

Stvarno ne vidim nikakav problem u tome... Smile
IP sačuvana
social share




Euphoric Vibes Episodes
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9126
Zastava Srem
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung i5700 + D880
Meni nisu problem strane reci, pogotovo engleske/americke... ali ovi debiliteti sa 'tj' umesto "c", "w" umesto "v" i slicno - katastrofa... mozda i mogu da razumem do neke desete godine ali to treba saseci u korenu. Jebote, kad vidim da neki klinac od 16-17 godina (dakle musko, treba da bude momcina jednog dana) napise komentar tipa "swatko" ili tako nesto Smiley 1 Pa jesi li covek ili pickica, kako nesto moze da bude "swatko"?!?!

Eto, sad sam se iznervir'o... odoh u teretanu i ima da podignem kilo i po i 750 grama na bencu, kao prava muskarcina Smile
IP sačuvana
social share



I sta sad mi nindze da radimo?
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 16:38:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.