Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:28:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: moci jogija  (Pročitano 11730 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Sony xperia
Knjiga:
"Anatomija duha", autor Caroline Myss


PREDGOVOR

U rijetkim prilikama možete sresti jedinstvenu osobu koja dramatično mijenja vaše zapažanje svijeta i vas samih. Upravo ćete sresti takvu iznimnu osobu. Spisateljica i medicinska intuitivka, Caroline Myss će vas svojim pogledima na duhovnost i vašu vlastitu odgovornost u svezi zdravlja zainteresirati, provocirati i nadahnjivati. Neki vidovi Carolineinog djela činit će vam se tako jednostavni, da ćete se pitati zašto niste o njima i ranije razmišljali na takav način. Druge njezine zamisli će vas dodirnuti na osjećajnoj i psihičkoj razini, te vas potaknuti da iznova procijenite svoju duhovnu stazu.
Carolineinu filozofiju upoznao sam prije dvanaest godina. Njezina jednostavna, moćna poruka je da se svatko od nas rađa sa svojom duhovnom zadaćom, sa svetim ugovorom - da bismo naučili rabiti osobnu moć odgovorno, mudro i s puno ljubavi.
Tisućama godina je apsolutno prevladavala zamisao da moć kvari i da apsolutna moć kvari apsolutno. Autoritet i nadzor, novac i seks osigurali su umjetni sjaj moći. Na primjer, nedavno objavljen članak u jednom časopisu opisuje Johna F. Kennedyja mlađeg, kao čovjeka koji je bio više nego prikladno financijski i seksualno osiguran, ali
bez moći. Članak je potom trivijalno govorio o moći, raspredajući o popularnoj iluziji da je JFK ml. nekako mogao kupiti moć time što je počeo izdavati jetset časopis. Ako je to i vaša vlastita zamisao o tome što je moć, pripremite se na potres Anatomijom duha, jer Caroline Myss pruža mnogo dublju viziju istinske moći - moći ljudskoga duha.
Tijekom povijesti, uvijek je bilo darovitih intuitivaca i mistika koji su osjećali centre moći u ljudskom tijelu. Alice Bailey, Charles W. Leadbetter i Rudolf Steiner pisali su o ovom području, ali nitko nije obuhvatio širinu i dubinu našeg elektromagnetskog okvira kao Caroline. Anatomija duha nije nikada do sada tako moćno razotkrivena.
Ovdje leže temelji za medicinu dvadeset i prvog stoljeća. Najvažnije pitanje koje su si ljudi postavljali tijekom povijesti bilo je: "Što je svrha mog života?" Caroline odgovara na ovo pitanje jednostavno i duboko. Čovjekova svrha je da živi na način koji je u skladu s njegovim duhovnim idealima, da živi po tom Zlatnom pravilu u svakom trenutku svoga života i da svaku misao živi kao svetu molitvu. To je jednostavno - ali daleko od toga da je lako!

Zamislite da ste na trenutak ušli u prostoriju punu ljudi i da vam je isti čas jasno kako se neugodno osjećate. Nadalje, zamislite da se možete uskladiti s brujanjem koje se odvija u podsvijesti svake osobe i "saznati" o energiji i zdravlju svake osobe u prostoriji. Još važnije, zamislite da znate svaki detalj o svojoj vlastitoj energiji i o svakom činitelju koji crpi vašu intelektualnu, tjelesnu i emocionalnu moć. Osnovna mudrost koju ova knjiga pruža jesu sredstva pomoću kojih možete početi uočavati svoju energiju i energiju drugih ljudi.
Fizičari kvantne fizike potvrdili su postojanje osnovne titrajne biti života, a to je upravo ono što intuitivci osjećaju. Ljudska DNA titra brzinom između 52 i 78 gigahertza (milijarde ciklusa u sekundi). Premda znanstveni instrumenti još ne mogu ni za jednu osobu ocijeniti posebnu vibraciju ili prepreke u strujanju te energije, dvije osnovne činjenice se ne mogu osporiti.
Prvo, životna energija nije statična. Ona je kinetička. Ona se kreće uokolo. Drugo, daroviti intuitivci poput Caroline je mogu procijeniti, premda se niti ljudski um niti energetski sustav ne može točno fizički izmjeriti. Zaista, u mojih dvadeset i pet godina rada s intuitivcima širom svijeta, nitko nije bio toliko jasan i precizan kao Caroline. Caroline se usklađuje sa suptilnom energijom našeg organizma i čita jezik našeg elektromagnetskog bića. Njezine dijagnoze stalno dokumentiraju djelovanje emocionalne energije; prošle i sadašnje, na tjelesno zdravlje. Ona osjeća duboka i
traumatska iskustva, uvjerenja i stavove koji mijenjaju vibraciju stanica i cjelovitost našeg energetskog sustava. Ona čita naš duh, što je naša konačna istinska moć.

U ovoj knjizi pronaći ćete detaljne obavijesti o sedam centara moći u vašem tijelu. Oni predstavljaju najveće biološke baterije vaše emocionalne biografije.
"Vaša biografija postaje vaša biologija" - ukoliko ništa drugo ne naučite iz ove knjige, i to će biti dovoljno. Također ćete naučiti kako izbjeći da vas vaše vlastite vezanosti ili negativna energija drugih ljudi isisaju ili unište. Naučit ćete kako zaštititi osjećaj o sebi i svojoj časti, tako da osnovu vaše moći ne nagrizaju lažni simboli moći - novac, seks i
vanjski autoritet. Naučit ćete i kako razvijati vlastite intuitivne sposobnosti.
Anatomija duha predstavlja uzbudljiv novi sveopći način razumijevanja sedam energetskih centara tijela. Ona integrira židovske, kršćanske, hinduističke i budističke koncepte moći u sedam univerzalnih duhovnih istina. Kao što Caroline piše:

«Univerzalni dragulj u četiri najveće religije jest Božansko zaključano u našem biološkom organizmu u sedam razina moći. One upravljaju našim životom kako bismo postali istančaniji i transcendentalniji u našoj osobnoj moći.»

Zauvijek ćete se preobraziti putem moći onoga što izranja iz metafizičkih značenja kršćanskih sakramenata, Kabale i čakra. Znanje je moć, a znanje izneseno u ovoj knjizi je ključ osobne moći.

Ova knjiga predstavlja bit alternativne medicine s jasnoćom koja će vas nadahnuti na život prema svojim duhovnim idealima i koja će u vama probuditi čuda samoiscjeljenja. Radujem se što sam bio nazočan tijekom razdoblja rađanja ove poticajne knjige. Moj život je obogaćen ovim znanjem iznad očekivanja. Neka i vaš bude jednako uzvišen Carolineinom mudrošću.

C. Norman Shealy, liječnik, doktor znanosti
Utemeljitelj Shealyevog instituta za sveobuhvatnu zdravstvenu skrb (Shealy
Institute for Comprehensive Health Care)
Predsjednik - osnivač Američke udruge za holističku medicinu (American
Holistic Medical Association)
Istraživač i profesor kliničke psihologije na Forest institutu za profesionalnu
psihologiju (Forest Institute of Professional Psychology) Pisac knjige "Čuda
se događaju"

Neka Bog bude u mojoj glavi i mom razumijevanju
Neka Bog bude u mojim očima i mom gledanju
Neka Bog bude u mojim ustima i mom govorenju
Neka Bog bude u mom jeziku i mom kušanju
Neka Bog bude na mojim usnama i mom pozdravljanju
Neka Bog bude u mom nosu i mom mirisanju
Neka Bog bude u mojim ušima i mom slušanju
Neka Bog bude u mom vratu i mojoj poniznosti
Neka Bog bude u mojim ramenima i mom podnošenju
Neka Bog bude u mojim leđima i mom stajanju
Neka Bog bude u mojim rukama i mom primanju
Neka Bog bude u mojim šakama i mom djelovanju
Neka Bog bude u mojim nogama i mom hodanju
Neka Bog bude u mojim stopalima i mom utemeljenju
Neka Bog bude u mojim zglobovima i mom vezivanju
Neka Bog bude u mom trbuhu i mom osjećanju
Neka Bog bude u mojim crijevima i mom opraštanju
Neka Bog bude u mojim bedrima i mom okretanju
Neka Bog bude u mojim plućima i mom disanju
Neka Bog bude u mom srcu i mom voljenju
Neka Bog bude u mojoj koži i mom dodirivanju
Neka Bog bude u mom tijelu i mom bolovanju
Neka Bog bude u mojoj krvi i mom življenju
Neka Bog bude u mojim kostima i mom umiranju
Neka Bog bude na mojem kraju i mom ponovnom oživljavanju

Izvadak iz tradicionalne molitve velečasnog Jima Cottera koja je
objavljena u njegovoj knjizi Prayer at Night, Cairns Publications, Sheffield,
Engleska, 1988.


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
Caroline Myss - An... (1168.92 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Samsung 
MOĆI



Na sanskritu, jeziku yoge, riječ za uzdržavanje je yama, a riječ za moć ili savršenstvo, je siddhi. Ako ne povrjeđujete druge, nema neprijateljstva oko vas. Ako ne lažete, dešava se što god kažete. Ako ne kradete, vrijedne stvari vam dolaze. Ako niste posesivni, znate bilo što iz drugih mjesta i iz drugih vremena; dok seksualno uzdržavanje daje snagu tijela i uma i, na kraju, daje sve moći. Celibat ili brahmaćarya je suština yoge.

Kada spoznate moć, problem je da je možete zloupotrijebiti i na taj način izgubiti. Lažno rješenje za taj problem je suzbiti moć. S razvojem dolazi povećana moć, svjesniji ste svojih sposobnosti, stoga, ako suzbijate svoju moć. S razvojem dolazi povećana moć, svjesniji ste svojih sposobnosti, stoga, ako suzbijate svoju moć, suzbijate svoj razvoj. Da biste imali moć, vaša energija treba biti oslobođena. Da biste održali moć, trebate biti u stanju da životnu silu/energiju uzdržite, sakupite i kanalizirate. Moć fascinira svaku linčnost. Kako se počinjete spiritualno razvijati, vaša energija se počinje oslobađati i vaša moć se počinje izražavati.

Sve dok se tom situacijom ne postupate kako treba imat ćete problm. Problem je u tome da moć može biti zlouporabljena. Teško je ne zloupotrijebiti je. To nije samo mali problem. Otkrit ćete ga u svakom dijelu svog života.

Kada počinjete stjecati moć da komunicirate nekome, da ga slušate, razumijete i potvrđujete, da ga držite na temi (ili tehnici) – tada on misli da ste vi neka vrsta posebnog bića, što vi i jeste; tada će on slušati što mu govorite i imat ćete utjecaj ili moć nad njim.


Iz vas će izlijevati kreativna energija. Vaša karizmatička priroda će izlaziti van i ljudi će raditi ono što im kažete. Prvi ćete imati ideje i postat ćete vođda. Vaše lice će zraćiti energijom i otvorenošću. Vaša moć nad ljudima će se, zbog vašeg zračećeg prisustva, početi razvijati. Vaša seksualna energija će se povećati.


Iskušenje da iskoristite ovu moć za manipuliranje ljudima bit će veliko. Standardno rješenje za ovaj problem bilo je da zaustavite svoj spiritualni razvoj i da ga slomite tako da moć nestane. Ako nema moći – nema problema. Ali, ako nema moći, nema ni razvoja. Ljudi dostignu vrhunac u svom spiritualnom razvoju zato što se moć povećava, i iskušenje da je koriste za svoje vlastite lične ciljeve je toliko velika da ljudi ili zloupotrebljavaju moć ili je suzbiju.

Da biste održali moć, potrebna su vam dva faktora. Jedan je oslobođena energija što znači; biti povezan sa beskonačnim izvorom energije. Zatim, trebate se seksualno uzdržavati i kroz koncentraciju usmjeriti/kanalizirati tu kreativnu energiju u neki konstruktivan rad; bilo da je u pitanju svjetovni uspjeh ili vaše spiritualno samorazviće.

Da biste bili povezani sa beskrajnim izvorom energije, trebate eliminirati osjećaj krivice, tako što ćete prakticirati fer ponašanje prema drugima. Vi ste apsolutna sposobnost, ali potiskujete svoje moći. Kroz neetičko ponašanje presijecate granu života na kojoj sjedite.

Ako razvijete kapacitet da ne povrijeđujete jedni druge, ni djelima, ni rječima, ni mislima, stvara se krug utjecaja oko vas, gdje neprijateljstvo ne postoji.


-˝Dolazi Ivan˝ - i svi prestaju povrijeđivati jedni druge, jer Ivan nikada nije nasilan. Oko njega je aura nenasilja. U njegovom prisustvu se nasilje – bez obzira da li je fizičko, verbalno, ili čak mentalno – ne dešava. Njegova okolina je pod utjecajem ove moći, koja je tu spontano i automatski. Neki ljudi imaju sposobnost da vide nečistoće drugih. Oni su stvarno dobri u analiziranju što je s drugom osobom, ali oni nisu naučili da uzdrže od komentiranja i tako oni postaju nepoželjni ljudi. Oni počinju govoriti o drugima i njihovim nečistoćama i čitava situacija postaje neprijatna/neugodna. Sposobnost da vide nečistoće drugih ljudi nije ni od kakve vrijednosti u životu sve dok nije praćena sposobnošću uzdržavanja od komentiranja i sve dok nije praćena sposobnošću pronalaženja čistog izražavanja istine bez prvrjeđivanja druge osobe. To je i te kakav zadatak.


Drugo uzdržavanje je uzdržavanje od laganja, što znač da treba govoriti istinu. Ne smijete lagati ni direktno ni indirektno, a kada govorite istinu, ne smijete povrijeđivati drugu osobu.

Ako kultivirate ovu sposobnost uzdržavanja od laganja i govorenja istine, nakon neizvjesnog vremena stjećete moć da se sve više i više od onoga što kažete dešava/događa.

Ako kultivirate govorenje istine i govorite je, kada kažete svom djetetu - ˝Pokosi travnjak!˝ - vaše dijete će pokositi travnjak. Ono je nemoćno u vezi toga. To je moć.

Lažov nikad neuspjeva da stvari budu onakve kakve on oće, jer onaj koji laže sve vrijeme, nikada ne može postići  da bilo što bude onako kako on želi. Što više laže, to gore postaje; a što više netko govori istinu, to se više od onoga što kaže dešava. Konačno moć postaje toliko snažna da osoba ne mora ništa reći. Ljudi rade stvari koje on želi upravo zbog njezinog prisustva. Međutim, ako on laže, moć uskoro nestaje.

Treće uzdržavanje je ne krasti na bilo koji način. Možete ukrasti tako što ćete zgrabiti nešto svojom rukom, izvući nešto kroz zadnja vrata, uvjeriti nekoga da ono što stvarno ne želi dati da, lagati i varati nekoga u vezi nečega, tj. manipulirati njime, ili skrivanjem istine.

Dakle, bez obzira kako ukrali, u pitanju je krađa. Kako razvijate svoj kapacitet da ne kradete, vaša sposobnost da dobivate stvari od ljudi se povećava. Ako kradete izgubit ćete svu moć i vratit ćete se na staro. Stoga da bi se razvijali, potrebno je da se obuzdavate, potrebno je da je da uzdržavate sebe od iskušenja krađe. To uključuje donošenje olovaka s posla kući i sve druge sitnice koje su često na neki način društveno prihvatljive. Čak i te sitne krađe će zaustaviti vaš spiritualni razvoj prije ili kasnije, sve dok ne prestane sa njima.


... ...

Zadnje uzdržavanje je najteže. To je uzdržavanje od seksualne aktivnosti. Potrebno je dati sebi odlučnu komandu i prakticirati celibat i u mislima i željama.
Puko fizičko uzdržavanje od seksualnih aktivnosti dok se istovremeno prepuštate maštanju o istom – na druge staze je opasno. To nebi bila seksualna apstinencija nego potiskivanje, a to nas slabi i stoga je štetno. Osim toga, nije moguće istrajati u fizičkom uzdržavanju ako se ne uzdržavate i mentalno.

Da bi čovjek bio sposoban za brahmaćaryu, on treba kontrolirati um. Smatrajte seksualne misli i želje kao nešto vama strano/izvanjsko. To nisu vaše želje. Prestanite se baviti njima, inače ćete im podleći tj., izgledat će vam kao da one imaju moć nad vama. Ako im uskratite gostoprimstvo, one će postepeno nestati čak i iz vaših snova (nesvjesnog). Na kraju ćete zagospodariti čak i genetskim entitetom (instinktima, nagonima, porivima).

Vaš napredak i spiritualni razvoj ne zavise od meditativnih ili bilo kakvih tehnika samih po sebi, već o tome koliko su vas te tehnike stabilizirale u brahmaćaryi. Brahmaćarya daje sve moći. Celibat nije gušenje ili potiskivanje seksualne energije. Mi samo kanaliziramo tu energiju. Ta energija treba biti oslobođena u pravo vrijeme i na pravom mjestu, u pravoj situaciji i na pravi način.

Celibat je poput stvaranja akumulacijskog jezera te usmjeravanja te vode (na naš mlin) u naše turbine radi njene preobrazbe u električnu energiju. Celibat je uzdržavanje seksualne energije i sublimiranje iste kroz rad (sport, umjetnost, studiranje, znanost, nesebično služenje...) i obožavanje božanskog. Ovo je ključ yoge.

Silazni tok seksualne energije je antonim yogi. Yoga je uzlazno strujanje ove centralne energije/sile kroz centralni meridijan prema krunskom centru Evolutivne Sile (Kundalini Šakti).

Swami Brahmajnanananda

Ulomak iz knjige Biti Yogi


IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
ja u potpunosti razumijem postizanje duhovnog prosvjetljenja,puta ka istini ili nirvane,vec sta god
ali pitanje je da li to uopste vrijedi teskog mentalnog napora i samodiscipline i tako unistiti sve negativne posljedice za sobom ili mozda je bolje sada i ovdje hedonisati i biti cinik a poslije mene potop(iz iskustva nece)
tako da ce svijet uvijek biti saren tj. siv,posto sve pojave imaju svoju apsolutnu i relativnu vrijednost u isto vrijeme podjednako
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:28:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.149 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.