Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 16:50:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Moć podsvesti  (Pročitano 22900 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia Luvmya 520
Knjiga:
"Moć podsvesti", autor Džozef Marfi

Cudotvorna moc podsvesti

Moć podsvesti nema granice. Ona nas nadahnjuje, usmerava, ona nam otkriva imena, prizore i činjenice, uskladištene u pamćenju. Podsvest je dala znak za početak rada srca svakoga od nas, brižljivo nadzire protok krvi u organizmu, reguliše varenje i ostale telesne funkcije. Kada pojedemo komad hleba podsvest ga preobrazi u tkiva, mišiće, kosti i krv. Taj proces prevazilazi mudrost čak i najmudrijih Ijudi na zemlji. Dakle, podsvest kontroliše sve vitalne procese i funkcije tela i poseduje odgovor na sve probleme.
Naravno, isto vazi i za svest koju bas kao i podsvest covek ne kontrolise nego podsvest i svest kontrolisu coveka.
Sto coveka cini bezicnom marionetom koja ima osecaj prisutnosti.
Citat
Postoje dokazi koji ukazuju na to sa su naš svijet i svi u njemu - od snježnih pahuljica do stabala javora, zvijezda padalica i elektrona u vrtnji - samo slike nalik duhu. Projekcija iz razine stvarnosti koja je u toj mjeri izvan naše da je doslovno izvan i prostora i vremena.
Za sada, jedina stvarnost koja postoji je ona koju covek oseca. Osecaj kreira sliku a ne obrnuto.
Pahuljice, stabla javora i svi ostali fizicki identiteti imaju svoj molekularni sastav i funkciju za razliku od slike, a kada
neko kaze "nalik duhu" onda je potrebno ispitati njegovo stanje "svesti".
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
@lightsoft Aha znaci postoje dokazi. A gde su ti dokazi koji govore u prilog tvrdnjama u onoj knjizi? Slobodno ih obelodani u ovoj temi i priznacu da sam pogresio iz neznanja. Sta se desava i na koji nacin u kvantnom svetu jos uvek na ovoj planeti to ne zna. Tek se danas otkrivaju zanimljive pojave poput kazimirovog efekta ali to je jos u povoju i niko jos nije objasnio te stvari niti napravio teoriju baziranu na cinjenicama i dokazima.
I to sto je neko zavrsio fax za mesec dana ne znaci automatski da  je u pravu. Mnogi velikani su tvrdili razne stvari. Za neke su bili u pravu a za neke nisu. Samo sto se o onim pogresnim ne prica jer nije zanimljivo. I sam ajnstajn je imao neke pogresne tvrdnje.
Mene zanimaju dokazi a ne neke bajke. Kao sto sam ti rekao: nauka se 40-tih,50-tih,60-tih ozbiljno uhvatila u kostac sa tim misticnim stvarima i to na jedan veoma ozbiljan i detaljan nacin. Zavrsilo se neslavno za mistiku.
Sad posto vise ne mogu tek tako te stvari da se provuku pa se pokusava sa provlacenjem kroz kvantnu fiziku. Ok, i ja misli da postoji mogucnost da su moguce pojave poput telekineze, vidovitosti itd ali mi to ne znamo. Niko ne zna sta se dogadja u svetu kvantne fizike i ispod plankovih velicina.
P.S. Sta kaze onaj za rak? Gde mu je lek? Jel izlecio neki rak sa svojim lekom?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Sony xperia
Pa rekoh ti vec. Njima kazi, oni te opovrgavaju, ne ja.
Jos jedan od tih koji te opovrgavaju:
Citat
U mnogim zemljama sveta, parapsihologija nije priznata kao nauka, dok je, opet, u drugim ovaj ogranak psihologije čak uzdignut na nivo proučavanja na univerzitetima: u Evropi postoje katedre u Edimburgu, Oksfordu i Friburgu, dok se u Americi ova materija razmatra na mnogim mestima. Čak je za vreme hladnog rata CIA koristila ljude sa pojačanom osetljivošću za špijunažu, isto kao što je i KGB radio u Rusiji.
       “O tome tek sada može da se govori zahvaljujući nedavno donetom Zakonu o slobodi informacije”, tvrdi američki naučnik Rasel Targ, fizičar iz Palo Alta, pionir u razvoju lasera, koji je sa svojim kolegom Haroldom Pathofom na Institutu za istraživanja Stanford rukovodio programom telestezije, specijalnog dara koji ekstrasensu omogućava da zapaža stvari i pojave na velikim udaljenostima i opisuje događaje daleko u vremenu i prostoru. “Sve donedavno CIA nam je zabranjivala da o tome govorimo”, nastavlja on. “Naš posao između 1972. i 1992. bio je da stvaramo psiho-špijune za vladu u mirnodopske svrhe, da predvidimo eventualne vojne kretnje Sovjeta, odredimo njihove tajne lokalitete i predupredimo rat. Da bismo taj zadatak izvršili, služili smo se i već afirmisanim ekstrasensima i normalnim osobama koje su uvežbavane kako da upotrebe svest.”
I o jos mnogim drugima na linku:
http://forum.burek.com/astro-parapsiholoski-rat-t350210.topicseen.html
sa kojeg je preuzet citat.

O Popu:
http://forum.burek.com/polje-nauka-blizu-objasnjenju-t334099.html
puno bih trebao citirati, bolje sam procitaj knjigu. Puna je podataka. Iako je zavrsio za "dva meseca" ipak ce biti da je u pravu. I sa drugih instituta je potvrdjeno. A zasto se ne praktikuje? Mozda je u pitanju tek pocetak obimnijeg istrazivanja. Mozda se i ne da u javnosti. Ko zna ? Doduse ima onih koji znaju.

A oni da li pricaju bajke ...  Smile videcemo. Koliko vidim, na osnovu eksperimenata, to tvrde.

Naucnici pokadkad iznesu neku tvrdnju da se covek upisa od smeha. Ali ono sta otkriju, narocito danas, poljulja i ljulja vec ustaljena uverenja. A mnogi se bore protiv tog "ljuljanja" i prihvatanja novih.

Sto se same knjige tice i stvari iznesenih u njoj ... iz licnog iskustva imam dokaz da je to tako. Sestricna je imala grudvice, zaboravih strucan naziv, na kukovima. Uzrok, nastalo od inekcija. Sirilo se vremenom, da bi doslo do takvog stadijuma da dete nije moglo hodati. Zglobovi su bili "zacementirani". Nocna mora je bilo ustati iz kreveta, a putesestvija otici do wc-a. Najmanji pokret je prouzrokovao velike bolove.
Na pregledu u bolnici, definitivno je utvrdjeno, nema leka u obliku pilula, inekcija ili neceg slicnog. Operacija je jedini lek. I to na oba kuka.
Zakazano je da se za 10-ak dana opet ode na pregled i snimanje, i definitivno zakaze kada dete ostaviti. Ponekada sam pricao deci da imaju dobru vilu u srcu. Samo je treba pozvati i iskazati joj zelju. Otisli smo jedne veceri i moja cera je s njom bila u sobi. Sta su pricali ne znam. Sestra mi je rekla da kada smo otisli, ubrzo se sestricna uspavala sa stisnutim pesnicama. Sestra je videla da nesto drzi u jednoj. Upitao sam ceru sta je to, da li zna ? Rekla mi je mali krstic. Odakle je detetu to palo na pamet, poima nemam. Najverovatnije je cula od nekoga. Jos je rekla kako joj je pricala o dobroj vili.
Nakon 10-ak dana smo otisli do bolnice. Doktor je uradio pregled, pregledavao nekoliko puta dokumentaciju, ponovo opipao kukove, opet gledao dokumentaciuj ... da bi na kraju sve papire bacio na sto i rekao:
"Jel' vi to mene zezate? "
Zabezeknuto je sestra uspela da odgovori, u stilu, ne doktore. Zatim je upitao jel' to to dete, sa imenom i prezimenom. Dobivsi potvrdan odgovor, ustao je, pozvao kolegenicu ... inace imaju obicaj da se po 3-4 doktora raznih profila ukljuce u pregled ... i uputio je da pogleda.
Na kraju su nam rekli, ona nema nista. Izgubilo se. Na ultrazvuku, je potvrdjeno. Nije bilo nicega. Samo neka "senka" na snimku, za koju nam je receno da je uvecana tecnost tkiva. I da ce se to ubrzo izgubiti. Raspitivali su se sta smo joj radili, davali ...
Dte je tada imalo oko 5-6 god ina, moja cera je godinu dana starija. Danas su devojke sa svojih 16 i 17 godina. Sestricna od tada nije imala probleema sa kukovima.

Mislim da sestra jos cuva celokupnu dokumentaciju.

Da li je ovo mozda moc podsvesti ? Ili da navodim jos primera koje imam ? Kako je cera sa svojih 3 godine, tek prohodala, jos nesigurna u hodu, saplela se i udarila na ivicu stepenice jagodicom. Cuvsi taj zvuk, pomislio sam da je pukla. Odneo dete raskrvavljeno i postavio u krevet. A onda je podsetio na dobru vilu u srcu. Pored sveg onog bola dete se uspavalo.
Sledecih nekoliko dana, zene je mazala to mesto kantarionovim uljem. Sve ne bi bilo cudno, sem jedne cinjenice. Da li rana moze zarasti za 4 dana i ostati bez oziljka ? Ona 5-og dana nije imala nista na licu.

Prijatelju, ako hoces veruj, ako neces ne moras, ali mene niko ne moze ubediti da u ta dva slucaja nije bila na delu moc podsvesti.

Ziv i zdrav ti meni bio.  Smile

==================================

@eyepheelYU
Opet ti o stanju svesti ? Poziv i dalje vazi.  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 06. Sep 2010, 15:49:23 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Hvala, takodje.
Zaboravio je da kaze da se na kraju odustalo od takve vrste spijunaze. Pitam se zasto.
Nikako ja i ti da se razumemo. I ja volim out of box nacin razmisljanja ali treba rakrstiti neke stvari. Ja ne tvrdim da stvari poput vidiovitosti, telekineze, isceljenja, uticaja zvezda itd ne postoje vec tvrdim da nisu dokazane niti objasnjenje. Moj burazer je imao probleme sa kicmom i isao je kod velikog broja ljudi koji ''namestaju kicmu'' i nijedan mu nije pomogao dok se jedan moj drug bukvalno kune u njih jer mu je jedan dosta pomogao. Od drugara deda je isao u najdanove krugove i nije mu nista pomoglo dok opet sa druge strane ima ljudi koji tvrde suprotno. Na tvom primeru srecom je detetu bilo bolje ali sa druge strane postoji mnogo slucajeva gde im te stvari uopste nisu pomogle. Kako te stvari funkcionisu? Da li uopste postoje? Zasto nekome pomognu a nekome ne? Koje je objasnjenje njihovog funkcionisanja? Mi odgovore na ta pitanja ne znamo. Dobro je da si pomenuo verovanje. Verovati i znati su potpuno suprotne stvari. Ponavljam: ne tvrdim da te stvari ne postoje vec tvrdim da nisu dokazane niti objasnjene. Npr da li bi ti smeo da preporucis nekog isceljitelja ili neku narodnu pricu nekome ako ima neki problem? Ako mu to pomogne da li to znaci da ti ljudi imaju moc isceljenja a ako ne da li znaci da su prevaranti? Sve je to lov u mutnom i te stvari jos nisu crno na belo. Kao sto rekoh ima dosta argumenata i za jednu i za drugu stranu ali sta nam to govori? Apsolutno nista jer se sve svodi na spekulacije. Niko jos nije objasnio pozadinu svih tih pojava niti je dokazao, objasnio funkcionisanje, zasto nekad deluju a nekad ne, da li deluju itd. Nisam ja sad u fazonu to je fake, sve je fake bla bla bla vec da treba cvrsto stajati na nogama i pogledati obe strane price a ne samo jednu.
Pozdrav  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Mislim da je opšte prihvaćeno da psihičko stanje bolesnika utiče na tok i razvoj bolesti.
Uvek je bitno da čovek ima jaku želju da ozdravi i veru da će to da se desi.
U svakom slučaju usmeriti volju ka ozdravljenju ne može da šteti, eventualno može pomoći. To je nešto što i sam praktikujem kad se razbolim ili povredim.
Naravno nikako ne treba isključiti lekare.

Nadrilekari, nadriapotekari, bioenergetičari i ostali su posebna priča. Sa njima treba pažljivo jer je puno prevaranata.
Ne kažem da ih treba potpuno isključiti jer imam pozitivno iskustvo. Jedana travarka je mom dedi izlečila rak kože. Zbog lošeg zdravstenog stanja doktori nisu dozvolili da se operise. Rak se širio i ugrozio oko. Melem jedne travarke iz Leskovaca je potpuno uništio rak, ostao je samo ružan ožiljak. Doktor je prvo bio u čudu, a onda počeo da omalovažava učinak melema.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: lightsoft
@eyepheelYU
Opet ti o stanju svesti ? Poziv i dalje vazi.  Smile  Smile
Sta znaci "samo slike nalik duhu" ? Kakav duh koji ima oblik/formu ?
Koja se nauka sem psihijatrije "bavi duhovima" ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Sony xperia
To so je neko odustao na nekome mestu ne znaci da je i na drugome. Sem toga nisam ni rekao da je otkriveno, vec da se radi na tome. A nisam ni nekakve vracare, astrologe, iscelitelje ili ko zna sta pominjao. Vec svodio na jednu poentu, to je u nama. Mi imamo to u sebi, takvu snagu i moc. A to sto ne znamo kako je iskoristiti, je drugo. Sem toga i nasi stari su znali reci, sa kakvim si mislima, takav si. Sa kakvim mislima ustanes takav ce ti biti dan. Da ne laprdam sada opet i sa kvantnom fizikom oko toga da sami stvaramo svet, cinimo izbor ...
 Smile

@eyepheelYU
Pa figurativno covece. Jel' si cuo nekada za takav vid izrazavanja ?
« Poslednja izmena: 07. Sep 2010, 01:18:05 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Ok. Slazem se da postoji izvesna moc podsvesti. Ali meni je glupo sto autor tvrdi da ako govoris sebi odredjene fraze,zelje da ce se to i ostvariti. Ne govori u kontekstu da moze pomoci i ne mora vec je prilicno ubedjen u taj metod kao model resavanja problema.
Slobodno podeli svoje misljenje oko toga da sami stvaramo svet, cinimo izbor na temi "Problem" slobodne volje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Sony xperia
Ma to sto on govori o frazama, okaci macku o rep. Kod nejga ta fraza mozda upali, kod drugih ne. Svako za sebe treba naci sta je adekvatno. Ne treba sve to na taj nacin shvatati, vec prilagoditi sebi. Ne shvataju svi isto frazu bogatstvo. Za nekoga je lova, za nekoga imati ko zna sta ... Ljudi su jos na nivou "Zlatnog teleta". Gde jos moraju imati nesto, pa da kazem i materijalno, ala amajlija ili nesto slicno. Nesto sto ce im podsvesno biti "katalizator", prenosnik njihovih zelja, htenja, nesto cemu ce se obratiti. Vernici to cine prema Bogu. Koristeci njega u te svrhe. A ne shvataju da sva odgovornost je u nama. Mi smo odgovorni.

Zanimljivo je jedno objasnjenje Isusovog lecenja slepog coveka. Po nekim teolozima, kada se obracao slepom, izgovarajuci njegovo ime, kao da se nije obracao njemu. Iako je pred njim bio. Vec se obracao njegovoj podsvesti. U tom kontekstu se krecu i objasnjenja za ono, ljubi bliznjeg svog. Da nije rec o rodbini ili rodjacima, prijateljima, sadrugu ... vec o podsvesti u nama. Onom ja. Da se obratimo sami sebi u dubini nasih bica, kako bi se to projektovalo izvan i uticalo na svet oko nas.

Jer ljudi u mnogome grese ocekujuci izvana stvari, umesto da ih nadju u sebi i projektuju prema vani. Ta stvaralacka snaga je u nama, umesto sto je postavljamo izvan nas.

Jedna od stvari je sto nas mozak ne razlikuje realnost od memorije. A plus sto ne dopire do svesti sve iz cula. Vec ono ustaljeno u nama bira sta ce nam predstaviti. A to su samo nekoliko procenata informacija iz spoljasnosti. Sami biramo sta ce dopreti do svesti. A onda se opet pa postavlja pitanje sta je svest ? Jos niko nema odgovor na to.

Ima jedna caka, kako zaobici prepreke u nama i utisnuti u podsvest zelju. Dosta se prica o vizualizaciji. Ali se ne kaze ono najbitnije. Malo ljudi mogu vizuelno razmisljati, predstaviti sebi zelju na taj nacin. Ali stvar je u tome, ne da zamislimo samo sliku. Vec da smo ta slika. Da zaboravimo sve oko nas. Da ta vizualizacija postane svet u kome smo. Sa svojim prostorom, vremenom ... da smo mi taj svet, i on mi. Tada podsvest reaguje. Tada se krece u ispunjenje.
A ljudima se to ne kaze.

Da ne duzim. A o kvantnoj fizici cemo drugi put.  Smile
« Poslednja izmena: 07. Sep 2010, 01:59:50 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Prepoznajte se pametnjakovići...

Nije sve na ovom svetu što vidi leva hemisfera mozga.

 Uključi desnu ako želiš da dodješ do "dokaza" u apstraktnom i neobjašnjivom.
 
 Za neke stvari reči su suvišne.

 
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 16:50:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.