Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: MOBTEL - naplacivanje MMS-a  (Pročitano 6000 puta)
26. Mar 2004, 21:31:30
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
19.03.2004.
Nove cene za SMS i MMS

Od 21 marta 2004. kompanija 063 Mobtel Srbija počeće da primenjuje novi cenovnik u međunarodnom SMS saobraćaju i da tarifira slanje multimedijalnih poruka za pre-paid korisnike.

Potpisivanjem novih ugovora sa telekomunikacionim partnerima iz inostranstva Mobtel je formirao cene za SMS poruke u međunarodnom saobraćaju. Poruke koje se šalju na bilo koju inostranu mobilnu mrežu sa kojom kompanija Mobtel ima potpisan ugovor, tarifiraju se sa 6,25 dinara za pre-paid, odnosno 5,5 dinara za post-paid korisnike 063 mreže.

25. marta, posle sedam meseci promotivnog perioda, kompanija Mobtel počeće i tarifiranje multimedijalnih poruka za pre-paid korisnike 063 mreže. Slanje MMS-a tarifiraće se sa 18,5 dinara bez poreza.

Za stare i nove post-paid korisnike promotivni period još traje, tako da se slanje multimedijalnih poruka ne naplaćuje.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Kako vam se cini ovo? Po meni ovo je preskupo. Pored toga, lose je, ili dobro, zavisi kako ko posmatra problem, sto je cena mms-a fiksna, bez obzira na velicinu istog. Znaci isto placate ako posaljete jednu rec putem mms-a i ako napisete roman, ubacite sliku i zvuk uz nju. Meni to bas nije jasno i logicno Smile .
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 550
Mozda to tehnicki ne mogu da rese ... Cena jeste velika, al ako saljes slike, filmove i sl. onda nije bas ...
IP sačuvana
social share
Volim i postojim.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 19
Ja negde napisah

CRO:
HTmobile MMS : do 50 Kb  oko 35 din
              50-100 Kb oko 70 din

CH:
Swiscomm MMS : do 1 Kb   0.30 CHF = 13.5 din
              do 30 Kb  0.50 CHF = 21   din
              preko 30 Kb 0.90 CHF = 38 din

Moje misljenje  je da cena od 22.2 din sasvim odgovara , ako hoces da saljes samo tekst salji SMS (long ako imas dosta teksta)
Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Meni je ok.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Pa ne znam bas da li je cena ok. Ipak ako pogledas cak i hrvate i oni imaju dosta veci standard od nas, tako da mislim da je njima ova  cena prihvatljivija nego nama, mada mislim da je i to previsoko. Swiscomm medjutim ima cene koje su u proseku znatno nize od nasih, jer pretpostavimo da ce vecina ljudi slati ovu kategoriju mms-a do 30kb, a slozicete se 21 din Svajcarcu i 21 dinar Srbinu, nije ista vrednost. :|  Ne znam, po meni je ovo dosta skupo i mislim da necu ubuduce slati mms, osim u nekim special occasions. BTW, zna li neko nesto o pocetku placanja gprs-a? Jer problem i dalje sto nemaju nacin da mere kolicinu prenosa podataka ili su tako velikodusni pa daju ljudima da koriste gprs free of charge?
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pocece da se naplacuje u narednih 20 dana.
Ako je tebi mnogo da das 20 din za mms, ti ga onda nemoj slati.
Vrlo jednostavno.
Svako ko se navukao na nesto dok je bilo free posle je imao problema... sta mislis zasto ja i dalje nisam ni aktivirao slanje mms ? Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Ne znam, zato sto imas postpaid gde je mms free, a ti si mazohista pa neces da ga koristis . Zezam se. Ma nisam ja naivan, pa da sam mislio da ce vecno mms biti besplatan, ali mislim da je za nase uslove ipak to malo skupo. Ako je obicna poruka SMS, 3 dinara, onda je MMS mogao da bude recimo 6 dinara, za neki manji mms do recimo 10-tak kb, 10 dinara za neki do 20-30 kb, a recimo 15 dinara do npr. 50 kb. To bi vec bilo nesto i bilo bi dovoljno skupo da se ljudi ne izivljavaju sa mms-om, a opet dovoljno jeftino da ko hoce to moze da koristi. Ovako, znam da ce se mobtel mnogo potresti zbog toga, ali ja osim u nekim specijalnom situacijama, necu koristiti mms.

Sto se gprs-a tice, da li mozda znas, da li ce i koliko i sto je jos vaznije kako on biti naplacivan? Da li ce ga naplacivati po kb ili ce biti kao sa mms-om, pa ce tipa jedno kacenje na gprs skidati 3000 dinara sa racuna, skinuo ti 1 ili 1000000 kb? Takodje znam da recimo u Nemackoj postoji GPRS flat rate ili kako se to vec zove, gde placas mesecnu pretplatu ali imas neogranicen pristup za te pare. Da li ce tako nesto ibti i kod nas i sta mislis koliko ce to kostati otprilike?
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
jebo me Mobtel.. kad sam i promenuo karticu.. i ja budala Smiley)

ali svejedno.. imam MMS, onaj programcic za SL-a.. ali mi je ruzno da saljem crno bele slike i monofone melodije.. i ne znam kako bi to funkcionisalo Smiley
tako da me uopste pogadja.. ali sam i dalje ogavan prema svojoj mrezi..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Ma nemoj se sekirati sto si presao na mobtel. Ja isto imam po nekad takva razmisljanja, ali definitivno kad se sve sabere i oduzme, mobtel je mnogo bolja mreza, ma koliko mi to bilo tesko da izgovorim. Daleko je to od dobre mreze, ali je opet dosta bolja od telekoma. Kad kazem da je daleko od dobre mreze, pre svega mislim na njihov customer care deo, koji se ponasao kao da ce raditi jos mesec dana, pa gledaju da izvuku sto je moguce vise para od svojih korisnika, sto mozda i nije daleko od istine, jer kao sto ste verovatno culi sprema se prodaja mobtela, pa verovatno po starom dobrom partizansko-komunistickom obicaju Bogoljub i drugari, gledaju kako da sto vise izvuku iz onoga sto prdaju i da mrezu daju u sto je moguce losijem stanju. Dobro, sada sam ja malo otisao suvise u teorije zavere, ali da mobtel bas briga za svoje korisnike, to je cinjenica. Telekom recimo dosta vise brine o korisnicima, ali su tehnicki dosta zaostali pa mu opet dodje na isto. Ako konacno prodaju mobtel i ako ga uzme neki normalni provajder, koji ce stvarno biti pravi konkurent telekomu, e onda cemo da gledamo kako i jedni i drugi ljude svoje korisnike u dupe i jedva cekam da se to desi, a desice se sigurno.

BTW

Citat
Sto se gprs-a tice, da li mozda znas, da li ce i koliko i sto je jos vaznije kako on biti naplacivan? Da li ce ga naplacivati po kb ili ce biti kao sa mms-om, pa ce tipa jedno kacenje na gprs skidati 3000 dinara sa racuna, skinuo ti 1 ili 1000000 kb? Takodje znam da recimo u Nemackoj postoji GPRS flat rate ili kako se to vec zove, gde placas mesecnu pretplatu ali imas neogranicen pristup za te pare. Da li ce tako nesto ibti i kod nas i sta mislis koliko ce to kostati otprilike?
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.