Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mobilnim telefonom na Svetoj Gori snimnjeno pojanje "Andjela"  (Pročitano 23697 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Ma fora je u mobilnom! Sede njih troje u kafiću i svako od njih se igra sa svojim mobilnim, fetiš 21 veka. Kad se pojavila TV bila su brojna "ukazanja" na tim ekranima, a sad su mobilni apsolutni trend.

SMS Gospoda Boga da mu pošaljete par porukica... (za ateiste 60din a za pravoslavne samo 40din)
« Poslednja izmena: 02. Feb 2007, 15:05:50 od Imaginelo »
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46912
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
a koliko je za katolike i muslimane ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Za katolike 80din a za muslimane 100din zato što Gospoda Boga iritiraju svojom jeresi.
Ako doneseš potvrdu SANU da si čistokrvni Srbin imaš gratis 10 poruka.

Specijalna ponuda za nostalgičare - obraća ti se duh Druga Tita poziv 100 dinara a za vojne penzionere svega 60din

Melodija za vaš mobilni - Zorica Brunclik peva "Jul je kul" u folk obradi samo 30din (pala cena, al je to nekad išlo!)
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k310i
kave to veze ima sa temom.da javljam modovima ne vredi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Totalni offtopic da ne otvaram na silu temu

Ovde nema moda, a ovaj podforum je ubedljivo najtolerantniji sa najmanje glupih uvreda i najmanje spama, a i može se koješta saznati.

Pozdrav za ekipu!  Smile
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


prvo hopni pa reci skoc

Zodijak Virgo
Pol
Poruke 81
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0


Evo nekoliko zapazanja sa drugog sajta


Vrlo interesantno

Vokalni kapaciteti... Prva liga.

Steta sto je los snimak
U mene nije loshe uvo.
pozdrav.


Неј' да се даунлоудује!





Управо слушам. Глас више женски него мушки, мада највише као дечији звучи. Колико могу да разазнам има пар речи које се полако певају, ''растегнуто''.
Неразумљив језик ... баш дуго траје, неких 10 минута. И прилично је узбуђујуће.




Da glas je negde između decijeg , zenskog i muskog.
Melodija je takođe meshavina , ima tu malo Istocnjackog , malo vuce na Bugarke sa vremena na vreme . tu i tamo me chak podsetilo na Flamenco.

Sama melodija je veoma dramatichna , chak bi rekao dosta uznemirena.

Pozdravi.






Неки ће рећи да сам Неверни Тома, али мени је све то сумњиво.
Све ми личи на то као да је неко пустио плочу која иде мало успорено.







Mada,citao sam na jednom grckom sajtu o ovom snimku,tamo se(u Jeladi)vodi velika rasprava o ovome.
Prepricacu ukratko:
Snimak je dat na ispitivanje nekim naucnicima za zvuk,i oni su potvrdili da je frekvencija glasa nepoznata na zemlji,tj. da nijedno poznato zivo biće(ni covek,ni zivotinja) nema tu glasovnu frekvenciju.Zakljucak je:ni sami neznaju šta je u pitanju!
Ipak,meni se ne svidja,i ja sam bacio disk u kantu!
Pozdrav





Ја и да хоћу не могу, не воли ме speedyshare.










Ne znam da li je u pitanju mobilni, ali moj prijatelj, koji je svestenik, ima kasetu na kojoj su trebali da se cuju monasi sa Svete Gore. Navodno je trebalo da se nešto snimi i otisli su u neku prostoriju koja ima nevjerovatne akusticne mogućnosti. Kada je snimak pusten u studiju, monasi su rekli da to nisu oni. To je takođe potvrdio i dirigent. Momak mi je to slusao i rekao da je nevjerovatno „spooky” i da se najezio od zvukova. Poslala sam prijatelju ovaj link i pitala da uporedi, da mi kaže da li je to to. Mada, po objašnjenju, pretpostavlja da je u pitanju ista stvar.

Interesantno bas...



Ајте људи... човек се уплаши већ од ваших коментара, не мора ни да слуша Smiley

И ко је наводно снимио ово ?

Снимак је такав да фреквенције нису угодне за ухо, зато се и добије неки осећај неугодности...






Podseca na pomalo modifikovano pojanje iz Ormilija ili na sinajsko, možda.


Ово сам нашао на неком форуму...

Појање анђела

Неки човек је пошао на литургију
и на пола пута му се покваре кола.
Изађе и види да се у његовој близини налази
нека стара црква.Решио је да сврати у њу!
Када је дошао до врата чуо је прелепо појање
али су врата била закњучана и после неколико покушаја
није успео да уђе у цркву.Мислио је да су можда закључали
зато што је прошла литургија оглашених(у старо време су
закључавали цркве за време литургије верних).Размишљао је
да кад већ не може да уђе може да сними појање (јер му се необично
свидело и имао је диктафон са собом).Снимак траје око 9 минута.
Вратио се у кола која су упалила без проблема,отишао је до цркве у
коју је планирао да сврати и питао која је оно црквица у којој
тако умилно поју Богу и коју закључавају.
Када су му рекли да та црква није у служби већ 40 година
био је потпуно запањен(По другој верзији од цркве су остали само темељи).
Ја поседујем тај снимак и слушајући га човек не може да остане
равнодушан.Никако не може да се одреди боја гласова(ни мушки,ни женски,ни дечји-баш анђелски)На жалост не умем да поставим
да би и ви могли да скинете са нета.Снимак је мало лошијег квалитета
али је у мп3 формату!





Svi smo osetili isto.

Treba biti jako pazljiv sa ovim stvarima.

Znaci se neće davati ,tako da sa te strane budite jako jako obazrivi.

Mene je takođe ovaj glas uplashio.Mada sam se kasnije iskljucio i slushao onako čisto profesionalno.

Visoke note sa kojih ovaj glas skoro da ne silazi nisu bash da prijaju , slomile bi verovatno sve cashe u okruzenju , nije bitno da li je snimak dobar ili losh to se jasno cuje.

E sada da li je glas uznemiren iz plemenitih razloga??????

Cisto sumnjam ,jer plemeniti i kada su uzrujani nisu glasni , chak da pace ,josh tishi nego obično.

Budite obazrivi
Ako vas sablaznjava
Brisite ,i ne slushajte ma ko da peva.

Svako vam Dobro


Inače moguća je i veoma lako izvodljiva u ova vremena i Audio manipulacija.




Како, зашто, и коме се анђели јављају песмом - баш је за дискусију.
...

Andjeli se javljaju pesmama to je sigurno ,ali sigurno ne na ovakav način kako se kroz ovaj mp3 potura.

Sve šta ste vi svi ovde napisali ,osetili smo svi ISTO
A kako smo svi od Istoga Duha i Duhovno smo reagovali ,mislim da je bolje da se manemo ovakvih stvari i mislim da je nash Duh svima nama dao odgovor o chemu se radi.

Pozdrav.





мене интересују неке чињенице:

КО
ГДЈЕ
КАДА
је то снимио?

ако је то заиста, то, нема разлога да се то крије, тј. не зна.. овако је обавијено велом неке тајанствености! зашто?
ја нисам слушала.чекам да се појави неко ко има снимак:)









Steta sto je losh snimak.
Mislim da je Snimak autentican jer se u jednom momentu jasno cuje i covek pored koji je snimao kako takođe pevushi i raznorazni sumovi i kvrckanja.

Slushao sam vishe puta i mogu vam reci nije bash toliko strashno , da je glavni vokal spustio melodiju za oktavu sve bi bilo OK.

Ovako sve vreme u visokom registru deluje dosta uznemiravajuce , ali možda je to ipak zvucalo lepshe u stvarnosti jer koliko mogu da primetim iza se cuje josh vokala tako da je moguće da je uzivo to zvucalo mnogo manje sablazno.

Veoma interesantno u svakom slučaju.

Pozdravi.





Čak i da su snimljeni zvuci prijatni ljudskom uvu za slusanje- nikako se ne treba zamlacivati i slusati pre nego proveri nasa pravoslavna crkva o cemu se radi.











Niko od nas ovde ne zna šta ti snimci predstavljaju.

Pozdrav.



kako uopste možemo biti sigurno da se radi o andjelima?
I da li je moguće da se radi o ljudskoj raboti. tj. s obzirom da je moderna tehnologija danas zaista napredovala, da li je moguće da se radi o montazi? Nemam namjeru da nekoga isprovociram svojim pitanjem, jednostavno me zanima.





Psihologija je utvrdila da je prva informacija jača od demantija makar ta prva informacija bila lažna a demanti istinit i to bilo svima jasno.Sto znaci kad vam neko kaže da je nešto uznemirujuce psiha odma tako raguje itd...to jest delovalo je tako da „Svi junaci nikom ponikose”Ja slusam ovaj snimak već duže vreme i nije me ni uznemirio a ni smirio slusam ga ispitivacki.Zato sam ga ovde i postavio zbog ucenja Svetih otaca da je mudrost jednoga u savetovanju mnogih.Svi smo mi koji smo krsteni u Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi njeni clanovi i jednaki sto znači da možemo i mi prema sposobnostima da radimo na dobrobit zajednice a ne da cekamo da bude umeseno-obeseno.Disk je kao sto piše u glavnom topiku dat kome god se stiglo i Mirjanima i Djakonima i Vladikama i Ja sam lično dao Svesteniku da se da Patrijarhu.Ja kao i neki drugi sam primetio da su glasovi nedefinisani ni zenski ni muski a pomalo deciji i primetio sam još nešto specificno neće da mi ostane muzika u usima (nepamtljiva je) a bas me je ovo zainteresovalo slusam bas dosta puta i sto duže slusam sto bi rekao tu neko da su oktave iznivelisane da je snimak bolji to nebi ni bilo loše.Pitanje je kako je to delovalo uzivo.Prica ko je vezana za ceo ovaj slučaj a koju mi je ipricao Mirjanin koji mi je dao disk da je snimak snimnjen u jednom Manastiru Na Svetoj gori i da je to snimio Svetogorski monah i to Srbin.Još mi je rekao da je disk nosen u Manastir Srbinje(Foca) i da su oni tamo rekli da je to neka lakrdija.Pa su posle nosili u Kragujevac i tamo su u nekom studiju ustanovili onu pricu koju se pominje u jednom od gornjih topika da su glasovi nepoznati ovoj planeti.Zbog dolaska do prave istine ako je moguće sa Bozijom pomoću ako neko zna neke informacije sa drugih foruma neka ih stavi ovde. Ili ako zna neki forum gde se o ovome diskutuje neka ga postavi ovde.Da ja i neko ko želi da se interesuje o ovome to može i da uradi.Da se ovde nebi uznemiravali neki.Možda se desi da pocne zvucnik da se topi a monitor zadimi a iz tastature poiskacu dugmici a podloga za misa se zalepi za dlan i ne moze da se odlepi a mis prohoda.


Tih prica u fazonu „Neko je negde video, neko je negde čuo...” ima koliko hocete. Iksreno, ko je od vas dozeiveo nešto slično, prisustvovao nekom cudu ili makar da je neko cudo dozivela osoba koju vi odlično poznajete? Ja nisam, niti je iko koga poznajem. Jedino znam za slučajeve da je poznanik mog poznanika bio u manastiru i tamo mu je neko ispricao da se dogodilo to i to... Ljudi su skloni senzacionalizmu i svi jedva cekamo da se dogodi neko cudo. Vapimo za time i onda skacemo na svaki nagovestaj.

Pre dosta godina, dok smo drugari iz ulice i ja otkrivali svet racunara, imao sam program Sound Forge. To je bio dosta jednostavan, ali prilično mocan program za obradu zvuka. Mi klinci svasta smo pravili u njemu, miksovali smo sve zivo... Uz pomoć jednog takvog programa, ili nekog mnogo boljeg, lako se može napraviti ovo što se cuje na snimku. Ovo sto imamo prilike da čujemo je neko obradjeno pojanje ili nešto tako. Uglavnom, mislim da neko ko nema pametnija posla želi da se grubo nasali sa našim zeljama, nadama i iscekivanjima.


Vizantinac slazem se sa tobom i sam sa Audio majstor.
Treba biti obazriv u ova vremena

Neka bude šta god da je.
Neka pevaju ,valjda zlo ne misle

Ko da je to bitno na kraju krajeva za nas i nashe spasenje.

Pozdravi.


-

To sa visokom tehnologijom i obradom zvuka se potpuno slazem.Ali ako je ovo stvarno dogodilo i postoje svedoci i valjani dokazi,onda je malo drugacije.Želim vam svima MIR od BOGA neka mi niko ne zameri sto me ova stvar zainteresovala.I sto bi reko neko u „Maratoncima”-Iskopace tebe Bili Ja ti kažem.


Мени је овај снимак врло интересантан и свиђа ми се. Искрено, волео бих да јесте појање Анђела у питању, да није варка.



Evo ovako,posto mi je ova „prica” od početka bila sumnjiva ili lakse receno nejasna,poslah ovu pesmu coveku koji je jedini ovde koliko vidim kompetentan da nam kaže šta je zapravo ovo.ON se zove ??? i evo njegovog odgovora na moj mail.

„Pozdrav.

posle 3 sata pacenja sa ovim, uspeo sam da malo procistim i napravim preijatnijim za slusanje i laksim za procenu.

Fajl sam pretvorio u wav i analizirao pomoću WaveLab-a. To je profesionalno program za studijsku analizu i obradu signala.
Prvo te molim da pbratis paznju na tehnicke strane mp3 fajla koji si mi poslao i zakljucke moje analize koji slede:

Tehnicka analiza zvuka:

1. Fajl je mp3. Koliko telefona može da snimi u mp3 fajl sa kvalitetom 192 kilobita u sekundi ? Koliko monaha ima takav telefon ? ( prica koju prica predzadnji lik sa foruma )
2. Fajl je stereo !!! Da, levi i desni kanal nisu isti, i u njima ima značajne razlike u onome sto nije pesma ( mislim na sumove tehnickog porekla ). Koliko mobilnih telefona može da snimi STEREO MP3 ?
3. na početku fajla sa nalazi blankirani deo ( bez zvika ), kojeg sam ja odseko. Zatim ide deo koji sadrzi samo sumove ( bez pesme ). Ovaj deo je meni veoma značajan. Nivo sumova je veoma visok, i pored belog suma ( kojeg prave svi mikrofonski pojacavaci, intenzitet mu je jednak na svim frekvencijama ) nalazi se brujanje koje potice od izvora naizmenicne struje frekvencije 50Hz. Pored tog periodicnog brujanja nalazi se i aperiodicno, onakvo kakva prave trake, odnosno kasete na kasetofonima. On je nize frekvencije od 50Hz, i ima vise harmonike. To znaci daje snimak poreklom sa trake ili nekog sličnog medija.
4. Pronasao sam, analizom faznog stava signala, da se levi i desni kanal razlikuju fazno, sto znači da je originalni signal STEREO, to jest sniman sa 2 mikrofona. Dalje, ovaj fazni stav se razlikuje u razlicitim delovima sto znači da su se mikrofoni ili izvor zvuka kretali, pomerali jedno u odnosu na drugo. Obzirom da fazni stav varira od 0.18 milisekundi do 0.8 milisekundi rekao bih da su mikrofoni bili međusobno udaljeni oko 30 santimetara sto je standardna postavka za stereo snimanje.
5. Intenzitat signala na levom i desnom kanalu nisu jednaki, verovatno zato što je loše snimljeno ili presnimljeno.
6. Zvuk vizuelno deluje pun visokih harmonika, vidno je distorziran sa velikim oblastima u klipu, sto je verovatno posledica nestrucnog snimanja, ili konverzije u mp3

Preslusavanje:

7. Kolicina suma i bruma je nesnosna.
8. MP3 je ocigladno konvertovan sa trake, koja je ostecena ili stara, ili je pustana za konverziju u mp3 na jako losem kasetofonu. To mogu da kažem zato što se na jednom kanalu skoro uopste ne cuju visoki tonovi, a na drugom srednji i visoki dolaze i odlaze periodicno, u istom ritmu kao i na kasetofonu koji je poprilično ostecen.
9. Frekventni spektar zvuka je poremecen, sto sugerise da je snimak uradjen losom opremom ( sumnjam, ali mopguce ) ili da je presnimavan akusticki, pa je tu frekventni spektar promenjen.
10. Muski glasovi koji se pojavljuju zvuce blisko i bez reverbacija, moguće da su oni snimatelji.
11. Ocigledno peva zenski hor u kanonskom viseglasju. Na momente se kroz sumove i intermodulaciona izoblicenja ( akusticko presnimavanje ? ) mogu cuti razgovetne terce po prirodnoj skali ( postoji i temperirana skala po kojoj se peva već vise od huljadu ipo godina ), iz čega mogu da zakljucim da je ovo ili neko etnicko narodno pevanje ili religiozno pevanje.
12. Jezik mi je nepoznat, ali obzirom na modulaciju zenskih glasova pretpostavljam da je istocno-slovenski. Kako ovo meni izgleda sigurno nije pravoslavno ”pojanje„ pogotovo ne sa svete gore, obzirom da sam imao priliku da čujem pevanje monaha koij su bili na svetoj gori.

Zakljucak:

1. Snimak je nekada sigurno bio na traci ( vrlo verovatno na običnoj audio kaseti ) i snimljn je u evroazijskom podrucju.
2. Snimak je losa kopija koja je ( u losem stanju ) pretvorena u mp3.
3. Nivo intermodulacionih izoblicenja je toliki da je originalni jezik pevanja meni neprepoznatljiv, možda bi profesionalni etnolingvista mogao da da procenu o jeziku i narecju. Iako je MP3 stereo, ne mogu da čujem jasno prostor, moda postoji nešto, ali ja to pripisujem i izoblicenjima. Pevanje je zensko.
4. Koriscenje prirodne tonske skale umesto temperirane ukazuje na poducje sredozemlja i bliskog istoka gde se ova tonska skala i dvoglasno i viseglasno kanonsko pevanje zadrzalo do danas.

Pitanja za sve

1. Da li je iko od VAS ikada slusao zensko horsko pevanje?
2. Da li iko od vas zna ili je slusao neku molitvu na takozvanom ”slavenoserbskom„ koji je zvanicni pravoslavni jezik?
3. Da li je iko od vas ikada čuo pevanje u prirodnoj skali ?”


Hvala svima koji se trude da doprinesu razotkrivanju ove price .Hteo bih još samo da kažem da Monasi,Svestenici itd.. su uvek imali mnogo dobre telefone a pogotovo Svetogorci.Kod svih njih vazi pravilo kad kupujes za Crkvu kupuj najbolje,najkvalitetnije itd..A moguće je da je snimnjeno nekim diktafonom pa prebaceno na kompijuter.Pa levo pa desno pa kozna u kakvom sam ja stanju dobio u odnosu na orginal.moguće je da je varka a moguće je da nije.Svako dobro od Gospoda svima .


Ово претпоследње, ако мене не рачунамо, указује на причу да је у питању онај снимак који је у претходном једном топику описан као снимак на траци који је сниман приликом певања монаха који су снимак после носили у студио на постпродукцију где су и установили да се не чују њихови гласови...
Неизвесно је за сад, анђели су, могуће је.
Мада, требали би да контактирамо Свтогорце, да ли нешто знају о овоме снимку.


Ljudi i ja bih voleo da se ovde radi o pesmi andjela...ali zar vam nije dokazano da se ovde radi o namestacini?Ja ovom coveku verujem 100% i nije on neko ko bi na svaki mogući način „udario”na crkvu...a kad će se to nasa crkva povodom ove pesme oglasiti,ako smem da pitam?onda kad ova tema zapadne u drugu ili treću stranu stranu?Ovo je namestacina,demantujte me,tj gospodina Space-a molim vas...
Svako dobro!



каже да би волио да је оно појање анђела! искрено ја не бих, јер уши би ми отпале у царству небеском!(ако би и то тамо било могуће)Smiley

чула сам снимак и на прву ми се учинило као нека електроника, а има неке везе са византијом. ја се сад не разумијем баш у гласове, али неке фразе са завршетака, иако мало извитоперене могу се препознати, па чак и онај украс на крају на истом тону акценти (како год да се зове у византији, надам се да знате на шта мислим)

могу се још чути и самогласници, а мени се чини као да је у питању трисвето - свјатиј боже, свјатиј кријепкиј свјатиј безсмертниј помилуј нас... наравно, или снимак није добар или је неко то мало прерадио па се ријечи баш и не разумију:)

на крају крајева мислим да је ипак д у праву. дао је снимак на стручну анализу, а свакоме од нас може да се чини ово или оно.
свако добро:)


, а ти кад слушаш то појање смањи звук и узми у обзир да снимак продукцијски није добро одрађен... Мени се у сваком случају свиђа ово појање па била намештаљка или не. Врло је занимљива мелодика певања, мени барем.
Наравно да и треба да се да на стручни анализу. Па и писали су да је снимак дат на испитивање стручњацима те да они закључише да нити је женски глас, нити је мушки, нити је дечији...
А они који се плаше овога појања, крст око врата, прекрстите се, помолите се и не брините.





Dajte, ljudi, uozbiljete se!

Ne ide to bas tako... Neko je snimio pojanje andjela na svoj mobilni telefon, pa sad mi to rasturamo po internetu i slusamo u Winampu...

„Brate, imam neke andjele na mobilnom, `oćeš da ti ih prebacim preko bluetoot-a?”...

Možda gresim, ali meni je ovo sve malo neozbiljno. Sto bi Bog dopustio nešto ovako? Zašto bi komunicirao sa nama na ovaj način? Setite se da prilikom svojih javljanja andjeli nikada ne izazivaju zabunu, smutnju. Ne ostaju ne doreceni i ne izazivaju neprijatna osecanja. Ovaj snimak je zagonetan, nedorecen, mnogi su se uplasili od njega.

Iako na ovoj temi postoji tuce odgovora, još nismo saznali osnovne stvari:

Ko je napravio snimak, kada je ovo snimljeno, gde je tačno snimljeno. Bez ovih podataka cela prica deluje sumnjivo.




ниси пратио постове... Изгледа да није снимак са мобилног телефона већ са неке траке. А то што је постављен на интернет, то није ништа чудно. Е сад, то што ово појање уноси многима смутње, уноси им јер су самом старту, да ли из предрасуде или сумње у то да тако нешто може пре бити од палих анђела а не од анђела, пројектовали да је некакво зло у питању... Мени не уноси никакав немир и свиђа ми се. Како сад?



)
Hristos posredi nas-jeste i biće.
Braco i sestre nedozvolite da niko ko nije Hristos stane između nas.Ako ne možemo sada da razresimo ovo neka malo saceka da se slegne.Da se bespotrebno nezategnemo.Sve je ovo jako mlado i sigurno će ako je Boziji promisao biti rešeno.Ima u SPC ljudi koji po cinu imaju veću blagodet od nas Mirjana,pa neka oni iznesu svoje mišljenje i zakljucak na dobrobit cele zajednice.Hristos posredi nas-jeste i biće.




Mobilni telefon, diktafon sa trakom... nije ni bitno. Uglavnom, covek je prolazio krajolikom i sasvim slučajno je snimio andjele. Da se takve stvari dogadjaju na ovaj način verovatno bismo svi mi imali pune hard diskove raznih pojanja andjela, video zapisa sa svetiteljima i sl... Mislim da ovo nije način na koji se Bog javlja vernima.

Želim samo da kažem da se ne treba zaletati i prihvatati ovo zdravo za gotovo.

Šta bi uradio neki svetitelj da se nasao u sličnoj situaciji? Pretpostavljam da bi prvo pomislio da su u pitanju demoni, a zadnje šta bi pomislio je da su u pitanju andjeli i to zato što bi mislio da nije dostojan toga. Ko smo tek mi da na ovaj način distribuiramo „pojanje andljela”?

Reč je verovatno o montazi. Zar nije onaj strucnjak rekao da su u pitnaju zenski glasovi? Ako su zenski, nisu andjelski.

Ne verujem da će bilo ko od vladika dati svoje javno mišljenje o ovom snimku.




Дошли неки монаси код авве Макарија и рекоше му, „Аво, отац Н... каже да види Анђеле!”
Авва Макарије уздахну и рече, „Не чуди ме, децо моја, што отац Н... види Анђеле. Много би ме више зачудило када би отац Н. видео своје грехе...”

Можда би и нама свети Оци данас овако одговорили на ову нашу расправу, иако нису имали мобилне телефоне и хај-тек опрему за снимање.





, а зар горе неко није такође написао да је снимак дат такође стручњацима на проучавање те да они рекоше да гласови не припадају нити мушком, нити женском а ни дечијем. Ја само правим закључак од свега што су писали претходници а и од личног утиска док слушам то певање. У сваком случају мени се без обзира шта год да је овај снимак, свиђа.






!
Mada, citao sam na jednom grckom sajtu o ovom snimku, tamo se (u Jeladi) vodi velika rasprava o ovome.
Prepricacu ukratko:
Snimak je dat na ispitivanje nekim naucnicima za zvuk, i oni su potvrdili da je frekvencija glasa nepoznata na zemlji, tj. da nijedno poznato zivo biće (ni covek,ni zivotinja) nema tu glasovnu frekvenciju. Zakljucak je: ni sami neznaju šta je u pitanju!

Pozdrav”

Како мислиш да расуђујеш без сопственог размишљања?





A hoćemo li mi ikad videti rezultate tog ispitivanja?Mislim videti onako detaljno upravo kako nam je to svima ??? objasnio.Još jednom,siguran sam da je covek u pravu i da dodam samo sto mi je rekao da napisem možda kao zakljucak,a nisam...
„Sa gorim plagijatom se odavnom nisam bavio”






А и када се појави чудо, тако сви похрле да разувере остале да чуда не постоје или да их нисмо достојни, мада ово друго има смисла...
Него, треба доћи до извора овог снимка и контакторати Светогорце, они сигурно знају нешто о овоме..



     

 
IP sačuvana
social share
n1c7
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Чуо - сувише је нејасно да би се ишта закључило. Пошто сам слушао на слушалицама и подоста појачао, јасно се чује прелазак на леви и десни стерео канал сваких пар секунди, као да је урађен класични chorus ефекат у неком програму. Такође и оно пуцкетање је сумњиво...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Procitala ovu vasu temu i odem da "skinem" te andjele...

I stavim na listu. Ju, kada je pocelo... Prepadose me, ti andjeli!  Smile Smile Smile

Ccccc... Nije mi bas bilo svejedno.

Bas sam mis.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 443
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Pa bio je i onaj video, kad su snimali reklamu za auto, i u jednom delu reklame auto nestane iza jednog drveta, i kada se ponovo pojavi, vidi se kao neki duh u blizini auta i cuje se neki sablasan zvuk, evo link
« Poslednja izmena: 03. Feb 2007, 09:26:05 od dionysus »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.