Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mobilni telefon kao ulaznica za bioskope, pozorišta, utakmice ...  (Pročitano 4015 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
HTC HD2
I to što kažeš, telefon gotovo trenutno očita QR 2D grafički bar kod sa ekrana monitora i izbaci tekst. Naravno da koristi kameru i jednu vrstu OCR softvera koji prepoznaje taj bar code, recimo program QuickMark reader pored mnogih drugih koji su se pojavili.

 

Usput, ako govorimo o standardnom bar kodu, opet preko kamere se može programirati i očitati uz recimo Unteh BCReader:

« Poslednja izmena: 26. Sep 2007, 18:34:35 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Лонг лив ћирилица!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 6247
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia Lumia 1020
meni je neko vreme bio posebno zanimljiv ovaj extension za firefox:


kad pomerim miša u ćošak prozora, prikaže se trenutni link šifrovan preko qr koda
primer za brzo prebacivanje linka na telefon Smiley

nekih nedelju dana sam se mnogo bavio ovim pre par meseci, al me strašno mrzelo da sastavim temu Smiley
IP sačuvana
social share
Молим паметније да више не попуштају.
Стање је веома критично.
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
HTC HD2
 Smile Smile Smile
Evo ja "pročitao" telefonom taj bar kod koji si dao na slici i prilažem najbolji mogući dokaz efikasnosti telefona i OCR softvera(slike):

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Untitled-1 copy.jpg
(33.45 KB, 353x208)
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Лонг лив ћирилица!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 6247
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia Lumia 1020
toliko sam bio naložen na to da sam ištampao kodove na kojima sam najgore izvređao ljude, odneo u školu, podelio ljudima i dao im telefon da dešifruju Smile
IP sačuvana
social share
Молим паметније да више не попуштају.
Стање је веома критично.
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
HTC HD2
toliko sam bio naložen na to da sam ištampao kodove na kojima sam najgore izvređao ljude, odneo u školu, podelio ljudima i dao im telefon da dešifruju Smile
Smile dobra fora Smile
I onda se pojavi neko ko tvrdi da je nemoguće čitati bar kod sa ekrana na utakmicama ili koncertima i time pokazati ulaznicu Smile
Tehnika napreduje.
Pazi kada se i sama ideja zasniva na 2D bar kodovima:

Ovaj tkz. "mobi kupon" je ništa drugo do QR 2D grafički bar kod koji se može lako isčitati isto kao i 1D ili "običan" bar kod koji se opet sa ekrana može bilo koji OCR softverom isčitati bez ikakve greške. Ništa spektakularno kada se to može obaviti i trenutno dokazati.
@robbieF, rešenje za vašu muku je OCR softver koji koristi kameru smart mob. telefona.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Citat

@robbieF, rešenje za vašu muku je OCR softver koji koristi kameru smart mob. telefona.

Fenomenalno!  Smile

edit: probao sam Quickmark i uspeo sam da procitam ovaj 2d kod, ali obican ean13 nisam, verovatno je u pitanju losa kamera na e50.
« Poslednja izmena: 01. Okt 2007, 14:01:00 od robbieF »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7

Citat
moj mobilni može da pomoću barkod aplikacije pročita QR 2d kod sa ekrana kompjutera...ako to može da uradi običan telefon, što ne bi mogao barkod čitač...?
jedino zato što onaj skener radi na skroz drugačijem principu, pa se onaj crveni zrak ne odbija dobro od ekrana uređaja kao što je telefon...

Sumnjam da ce bar kod citac sam po sebi resiti to! Zrak se odbija od ekrana monitora i zato citac ne moze da skapira kod. Prepoostavljam da bi uz odredjeni PC software i npr. webcam i to moglo da se resi. Kao sto rece Ciigla telefon slika barkod, software obradi sliku i "procita" kod sa nje kod i to je to. Sjajno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone
Nemojte slati vise komentara za redom. Postoji dugme izmeni ako ste nesto zaboravili reci. Postovanjem vise odgovora zaredom tema se samo razvodnjava i smanjuje se preglednost. Za ostala pravila ponasanja pogledajte pravilnik Burek Foruma.
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.168 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.