Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mobilni PDA  (Pročitano 6170 puta)
07. Jan 2006, 20:51:12
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 99
Zastava Usa
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Panasonic DESIRE HD
Windows Mobile 5.0 Pocket PC Phone Edition.
 Moze se naci pod sledecim brendovima:
 Qtek 9100
 Dopod 838
 T-mobile MDA Vario
 O2 XDA Mini Pro
 I-mate K-Jam
 Orange SPV M6000
 Uređaj ima 1.3 megapixelenu kameru, i 64k kolor displej sa 240x320 rezolucijom koja radi i u landscape modu kada je tastatura ili kamera u upotrebi. Tu je i solidnih 128MB flash memorije i 64MB RAMa, kao i miniSD memory card slot. Podržava sve 4 GSM mreže. Ima i WiFi i Bluetooth podršku za podatke . Ima ga kod nas u prodaji neka firma Saga D.O.O. u Sava centru i kosta 740 evra + pdv =840 evra. Imaju i QTEK 9000 koji je jos bolji PDA telefon i on kosta bez malo 1200 evra. Ako neko zna da ga ima negde u prodaji neka javi

 
 

 


(01. May 2007, 10:53:22)

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

QTEK 9100.jpg
(105.5 KB, 900x636)
« Poslednja izmena: 07. Jan 2006, 20:56:27 od jovzoran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.0
mob
HTC One X
Ne izgleda lose, ali je cena  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 89
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
SonyEricsson p910i
eeeee cenaaaaa
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


In the shade, therefore, we will fight!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6523
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
HTC Touch Cruise
Ovi uredjai su buducnost! Rado bi posedovao nekog ovakvog malishana!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
Ovo bih tako posedovao!!!
Ali samo onda kada bi koštao oko 200€ umesto naduvanih(+ pdv =840 €).
Btw. "ovi" nisu normalni pri izdavanju telefona sa WM OS-om. Kao da ovi telefoni pospremaju po kuci, kuvaju i peglaju ujedno sami ugovaraju sastanke i potpisuju dokumenta i pored svega toga opet spadaju u klasu ispod Nokijinih telefona sa Symbian operativnim sistemom zbog toliko naglašavane razlike - mnogo veća podrška softverom u korist Symbiana kao i podrska samih programera.
U čemu je onda štos da telefoni sa WM koštaju više od kvalitetnih računara a šišaju ih sve Nokie od 200 € pa naviše i to za glavu?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


In the shade, therefore, we will fight!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6523
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
HTC Touch Cruise
Na zapadu, poslovan covek ne moze da zamisli svoj dan bez upotrebe racunara... bez laptopa nista.. ali tu dolaze na scenu pda uredjaji koji u malom paketu odradjuju sve sto im je potrebno i savrseno se sinhronizuju sa postojecim racunarima (uz pomoc wm-a) + sluze kao telefon + kao gps uredjaj... all-in-one!
Za nase uslove slazem se da je ovo preskupo, ali ja bih dao i 350 evra bez razmisljanja za ovo cudo (200 ipak vredja)!
A softverski nije uopshte ispod symbiana, pogledaj par linkova koje sam dao na temi symb VS winmob, i videces da uopste nije tako...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
Slazem se ja s' tobom @karanm, da je mozda i 350€ recimo "normalna" cena za taj model, ali sta to on moze vise da ponudi od recimo jednog Symbian aparata kakav je Nokia 6680 koji košta čak i manje oko 280€?!?
Ovo: "savrseno se sinhronizuju sa postojecim racunarima" rade takodje i Symbian aparati i nema nekih zamerki povodom same sinhronizacije. Zatim ako Symbian telefon nije "all-in-one!" ne znam ko jeste.
U redu cenim tvoje mišljenje i tvoj stav prema telefonima sa WM OS-om, koristis takav, verujes da zadovoljava sve tvoje kriterijume(verujem i ja), ali(opet ali) cena telefona sa WM OS-om koja je u odnosu na telefone sa Symbian OS-om astronomska me u najmanju ruku zbunjuje ako ne i zaprepascava. Što je previše previše je i to od firme Windows koja u ovom polju trzista zaostaje tj. nije vodeca firma i umesto da svoje proizvode prodaje po nizoj ceni od Symbian aparata ona postupa po nekoj trzisnoj logici zabludnih ljudi tipa "ako ne znaš šta je dobro, kupuj ono sto je skupo"!!!
Samo da dodam: primetio sam(ne moram biti u pravu) da se prodaja telefona sa WM OS-om zasniva ponajvise na tkz. reklamiranju potpune i lake i .... sinhronizacije sa Windows-om XP. Čak novi Windows Vista ima i poseban softver u okviru njega samog-a za sinhronizaciju i koriscenje telefona sa WM OS-om, sto samo govori da se cela fama zasniva na tome da firma Windows na ovako pokvaren nacin pokusava da progura nesto(bukvalno na silu) sto je opet naglasavam precenjeno ako ne nenormalno skupo i uz to ima ne konkurenciju nego cak i "lidera" ispred sebe u tom polju - Symbian.
Ipak ce korisnici u ovom slucaju odluciti dali da koriste u PC-u Windows ili Linux, ops. pomislih u mobilnom telefonu - WindowsMobile ili Symbian ili Linux koji se polako ugurava(ali ugurava i cene), samim tim....
« Poslednja izmena: 08. Jan 2006, 18:18:35 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


In the shade, therefore, we will fight!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6523
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
HTC Touch Cruise
Zaboravljas da u ovu cenu ulazi i ekran osetljiv na dodir, query tastatura, ogroman (za mobilne) ekran sa 240x320 rezolucijom... Zaboravljas da "slicni" Nokia telefoni kostaju po 500 i vise evra, a ovo se tek pojavilo i bice pristupacnije! (Mada ovo zadnje treba uzeti sa rezervom... sumljam da je iko ciljao na ovo trziste kada je pravio ovakve telefone... ali ovo je pocetna cena, a toliko je kostao i N90 na pocetku (a ne moram da ti kazem koji bih pre uzeo))..

Na silu ili ne, uz pomoc windows-a, wm ce postati lider... a nije jedini nacin osvojiti trziste cenovnom konkurencijom...  Smile
Pazi monopol je cudo... microsoft je toliko mocan da je zeleo mogao je da kupi symbian od sale... sto pre to prihvatis  manje ces se nervirati! (Kad vec ne mozes da ga pobedis, pridruzi mu se.. ja jesam)  Smile Shala na stranu isprobaj malo wm, kod nekog ko zna da ga koristi, videces da je mnogo bolji nego sto mislis!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
Citat
Shala na stranu isprobaj malo wm, kod nekog ko zna da ga koristi, videces da je mnogo bolji nego sto mislis
Jesam i ne mogu da se požalim, sve stoji. Kao sto sam i do sada napisao kod WM-a me najvise nervira visoka cena kod modela koji bi i došli u obzir(a to su upravo slicni kao gore opisani sa prvenstveno velikim i preglednim ekranom, osetljiv na dodir manje-vise, privlacan dizajn...). Oni sa pristupacnijom cenom imaju manji ekran, loš dizajn(subjektivno), i ono sto je najbitnije podrska softverom i da je ima on je bar kod nas "nedovoljno istrazen", mada ipak ne moze niko poreci da Symbian za sada vodi u tom polju ubedljivo.
Ovako kao alternativa tipicnim "PDA" uredjajima ostaje Nokia sa Symbian OS-om koji zadovoljava odredjene kriterijume,  SonyEricsson UIQ modeli(ali kod njih ne zadovoljava cena) i normalno telefoni (najblizi PDA) sa WindowsMobile OS-om tkz. PDA telefoni koji ruku na srce ne vrede tolike pare kao ni bilo koji PDA uredjaj za cenu prosecnog lap topa.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.0
mob
HTC One X
1) Svi korisnici wm-a sto pre prihvate da ima 100 puta vise programa za symbian manje ce se nervirati Smiley
2) Microsoft je veoma mocna firma i moze vrlo lako da kupi bilo sta ukljucujuci i symbian, ali zasto bi?
3) U principu nemam nista protiv PDA uredjaja i Windowsa na njima, zivot prosecnog poslovnog korisnika ne moze da tece normalno bez toga, ali mislim da na tome treba da ostane - Symbian na telefonima, Wndows na PDA uredjajima i svi ce biti srecni Smiley. I jedni i drugi imaju svoje prednosti i mane, zavisi sta kome treba i sta kome odgovara, meni licno vise odgovara symbian i uvek bi pre uzeo smartphone nego neki PDA hibrid sa Windowsom, ali ne bih imao nista protiv jednog dobrog PDA uredjaja u dzepu.
4) Tacno je da PDA uredjaji (mislim na malo bolje modele) kostaju koliko i laptop, ali je ta cena opravdana. Ako ih uporedimo sa jakim symbian modelima, npr N serijom, vidi se da su ipak hardverski jaci, i tu je razlika u ceni opravdana. Tacno je da za te pare moze da se kupi laptop, ali ja bi pre uzeo PDA nego laptop, jer bi mi on sluzio da brzo zavrsim nesto u pokretu, dok je za sve ostalo uvek tu PC. Laptop u velikoj meri moze da zameni PC (uz neke nedostatke, prvenstveno mislim na slabe baterije), ali ako vec imate PC a dodatni uredjaj vam treba samo da obavite nesto kada ste daleko od PC-a (tipa slanje e-mailova, kreiranje i pregled office dokumenata, pregled PDF dokumenata, i sl.) onda je bolje uzeti manji PDA nego laptop.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.