Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: MMS - slanje na telefon koji je ugasen  (Pročitano 4971 puta)
20. Jul 2005, 16:38:34
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Da li znate sta se desava ako posaljete nekome mms a on ima ugasen telefon? To pitam, posto mi se desavalo da posaljem nekom nesto na telefon, kome je telefon vec ugasen i posle toga, pare sa racuna odu, a mms ne stigne.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
Pa sistem radi kao ciklicni bafer, trosio si im gprs resurse pa ti zato skidaju pare. Inace bafer je vrlo mali skoro malecki. Mms im donosi para da nemaju da plate struju koju potrose.Oni bi ga ugasili najradije ali moraju da ga drze zbog odrzavanja GSM licence!
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
Pa jel ti vrati Posta pare ako pismo ne stigne tamo gdje si ga poslao (obicno pismo)?Naravno da ne.Tj. ako si pogrijesio adresu ili covjek se odselio (sto ti dodje nekako kao da "nije dostupan") se svrstava u tvoje greske.Osim toga kod mobilne imas neko vrijeme za koje se pokusava "isporuciti" SMS,MMS (message validity podesi na telefonu maximum time)) pa ako se u tom vremenu ne uspije poslati poruka "ode mast u propast".A osim toga svaka poruka ima svoj vijek trajanja u smislu aktuelnosti.Sta imas od toga ako neko dobije poruku npr. poslije 10 dana (npr. bio na odmoru i iskljucio "prijem" MMS poruka dok je u romingu)?
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Naravn da znam za validity period, nisam debil. Upravo zato sam i postavio ovu temu, ali izgleda niko nije shvatio poentu, osim biki_70 ako je to sto prica tacno, a o cemu ja nemam pojma. Nije mi logicno da sms moze da stigne i nakon mesec dana, to je ako se ne varam maksimalni validity period, a mms ako ne stigne odmah, nece ni da stigne. Prtiom ja ne znam kakve oni imaju troskove, ali znam je obicna poruka 1.7 dinara, a mms valjda 10, tako da za te pare mogli cu da pruze makar da validity period bude jedan dan.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
Stvarno te nisu shvatili a to što pričam je potpuno tačno. Recći ću samo da je broj MMS-ova dnevno oko 4500 komada. Pomnoži sa cenom poruke pa vidi koliko godina treba da rade da bi samo vratili pare za uloženu opremu i zato ne ullažu ništa novo i ovo je jedina istina i druge istine jednostavno nema.
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Лонг лив ћирилица!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 6247
Zastava
mob
Nokia Lumia 1020
Samo 4500?? Smile

Ajde sad recite, zar nije kvarno od operatera da poruku za koju je telefon rekao 'sending failed' naplate?!
U redu ako je poslata i nije dostavljena, ali ova čak nije ni poslata...
A još gore je kad telefon napiše 'sending failed', ali je ipak poslao, i onda ti neko 5 puta pošalje istu poruku i istroši kredit.
IP sačuvana
social share
Молим паметније да више не попуштају.
Стање је веома критично.
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
Naravno da je kvarno, ali to su pravila igre pa ko voli neka izvoli! A zar nije kvarno da se naplaćuje uspostava veze i da se zaokružuje cena razgovora na svakih započetih 30sec. I tu naplaćuju ono što ti ne daju kao uslugu ali se niko ne buni...
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
Operator mobilne mreze ciji sam ja korisnik ima message validity period za MMS kao i za SMS tj. poruka se stornira u "tvoje" sanduce i periodicno se pokusava poslati dok ne "prodje".To sto biki prica je tacno (u tehnickom smislu) ali storniranje MMS poruka je ista stvar kao i sa SMS porukama tako da mislim da se nismo razumijeli.Ja kada posaljem MMS a ako onaj koji je primalac nije dostupan primice je kada to bude (u razumnom vremenu) tako da je problem kod "vaseg" operatera.A kada je rijec o zauzimanju resursa, kao sto MMS "zauzima" GPRS resurse tako i SMS zauzima GSM resurse (kanale).Ali kako su resursi (i GPRS i GSM) mnogo veliki jer se projektuju po "gustini" saobracaja i bar 50% resursa u dobro projektovanoj mrezi treba da su slobodni (u normalnim okolnostima gdje se ne racuna naprimjer televoting za mis ili evroviziju putem mobilnih kada su "kanali" popunjeni usled 100000 ili 1000000 poziva u kratkom vremenskom periodu ) tako da tu Operater nista ne gubi jer su mu resursi ionako "nepotroseni" tj. isto mu je ima li saobracaja ili ne.

IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Paprikas :>

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2585
Zastava Beograd
Bas vala,zasto onda daju free mms ako im se ne isplati?!Mislim da je za mms taj validity period max 1-2h.znam iz iskustva


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
@djwhite

U pravu si ti sve ovo sto si rekao, samo ne znam na kom jeziku sam ja onda pisao poruku posto ocigledno niko nije razumeo sta sam pisao. Znaci ja sam rekao da mi je nelogicno da ako posaljem nekome mms i ako je taj neko iskljucen i ponovo bude dostupan za par sati, on taj mms ne dobije, a jos mi je nelogicnije, da ne kazem bezobraznije da taj isti mms bude naplacen. Posto vidim da ti na tovjoj mrezi, koja god to bila, nema tih problema, to znaci da je problem nameran ili slucajan do mobtela.

Stvarno te nisu shvatili a to što pričam je potpuno tačno. Recći ću samo da je broj MMS-ova dnevno oko 4500 komada. Pomnoži sa cenom poruke pa vidi koliko godina treba da rade da bi samo vratili pare za uloženu opremu i zato ne ullažu ništa novo i ovo je jedina istina i druge istine jednostavno nema.

Ako je ovo sto ti kazes tacno, to onda znaci da oni dnevno mogu maksimalno da drze 4500x50kb ako pretpostavimo da niko ne salje vece mms-ove, sto je onda svega 145 000 kb odnosno grubo oko 145 mb, a ja sumnjam da jedan ozibljan provajder treba da ima problema sa cuvanjem na dnevnom nivou 145 mb. Ja bih pre rekao da je u pitanju dranje korisnika i bezobzirnost prema njima, tako da se oni vode politikom za sada nema boljeg, pa sto bi se mi nesto trudili dok na to ne budemo primorani. Ako dodje jednog dana u narednih 100 godina neki treci provajder, onda mislim da ce konkurencija da ih primora da pocnu da razmisljaju o takvim stvarima.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.