Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:16:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 115
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mladic i Karadzic  (Pročitano 70275 puta)
01. Feb 2007, 14:38:16
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung S7220
Ban pozvao Karadžića i Mladića da se predaju
Cetvrtak, 1. februar 2007. 12:02

Generalni sekretar UN Ban Ki Mun pozvao je u četvrtak u Hagu optužene Radovana Karadžića i Ratka Mladića da se predaju Haškom tribunalu.

"Pozivam sve koji su odgovorni i Karadžića i Mladića da se pojave pred Tribunalom kako bi im bilo sudjeno u njihovom interesu i interesu medjunarodnog mira i bezbednosti", izjavio je Ban posle kratke posete sudu u Hagu.

Generalni sekretar UN je rekao da ima "najdublje poštovanje i zahvalnost za ono što sudije i tužioci rade i što će raditi na čvrstom uspostavljanju principa vladavine prava".

"Od ključne je važnosti za medjunarodni mir i napredak da princip vladavine prava bude u potpunosti bude uspostavljen i da se ukine nekažnjivost ratnih zločinaca", naglasio je Ban.

On je precizirao da je sa predsednikom Tribunala Faustom Pokarom razgovarao o rokovima koje je Savet bezbednosti UN postavio za okončanje rada Tribunala koji ističu 2008. i 2010. godine.

"Znam da postoji osećaj frustriranosti zbog toga što sud ne može da okonča posao koji mu je mandatom odredjen zbog nesaradnje i nedostupnosti optuženih. O tom pitanju će članice Saveta bezbednosti pomno raspravljati i koordinisati svoje stavove. Nadam se da će tužioci i sudije ispuniti svoj mandat, a mi ćemo i dalje razmatrati to pitanje", naznačio je Ban.

Generalni sekretar je zaključio da "u potpunosti stoji iza plemenitog i važnog posla koji radi Tribunal" i "da će nastaviti da saradjuje sa sudom" u Hagu.


Izvor: MTS-Mondo

IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung S7220
Del Ponte: Jedan begunac je u RS
Sreda, 31. januar 2007. 16:28

Haški tužilac Karla del Ponte izjavila je da ima pouzdane informacije o tome da je jedan od odbeglih optuženika u Republici Srpskoj, ali nije htela da precizira o kome je reč.

Ocenjujući saradnju Tribunala s vlastima RS u traganju za beguncima kao dobru, iako ima problema, Del Ponte je rekla da tužilaštvo i dalje traži da ministarstva i policija RS nastave da pružaju pomoć tribunalu u Hagu.

"Ali, tamo je ista situacija kao i u Srbiji. Oni nešto čine, mada nisu zaista predani tome i nemamo rezultata", kazala je ona i dodala: "I kad ponekad čitam političke izjave premijera (RS Milorada) Dodika i drugih zvaničnika, moram reći da brinem ima li političke volje za saradnju s nama".

Po njenim rečima, saradnja Haškog suda je dobra sa Crnom Gorom, Hrvatskom i Makedonijom. "Ponekad mislim da na području bivše Jugoslavije imaju na umu da je naš sud omedjen rezolucijom SB UN i rokom za okončanje rada budući da sudjenja moraju biti okončana do kraja 2008", kao i da će sud zatvoriti vrata 2010.

"Mislim da oni veruju da je to samo pitanje vremena, da će Medjunarodni krivični sud za bivšu Jugoslaviju prestati da postoji i da niko od odbeglih više neće potom biti tražen", dodala je tužiteljka.

Del Ponte je primetila da "ako se, recimo, zna da su Karadžić i Mladić najviše odgovorni za Srebrenicu, onda to (kalkulacija sa trajanjem postojanja suda) nije prihvatljivo".

Na molbu da kaže mogu li, posle prestanka rada Haškog suda, postupci protiv Karadžića i Mladića biti prebačeni pred Medjunarodni krivični sud u Rimu, ona je uzvratila da to nije moguće zato što je sud u Rimu nadležan sa zločine počinjene posle 2002.

Izvor: MTS-Mondo

IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


heroj ulice

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1874
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Motorola v360v
Vladimire ako je jedan u RS aj se potrudi pa ga uhvati.. Naravno za lovu.. Hehehehe..  Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 
Zavrsice u Hagu kada i ja.

Mogu samo da crknu od muke ali ih uhvatiti nece.
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


heroj ulice

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1874
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Motorola v360v
Stari moj morat će ih uhvatit isto kao što smo mi morali Gotovinu makar to nismo baš mi učinili ali zbog pritisaka i suradnje sa EU ako želite u nju kao i mi..
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 
Ma pazi sta ti ja kazem.
Mladica nece nikada uhvatiti.
Vec se prica da to nece biti uslov za ulazak u EU a kao sto sam jednom rekao ja bi najradije da ne ulazimo u to cudo.
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


heroj ulice

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1874
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Motorola v360v
Dobro, kako ti kažeš.. Ali ako i ostale zemlje sa Balkana uđu u EU morat ćete valjda i vi jednoga dana..  Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
rečenica "Nikad in neće uhvatiti." postaje svakim danom sve realnija i realnija.

Izgleda da u globalnoj politici njihova hapšnjenja nekim moćnicima i ne bi baš odgovarala.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k800i i D820
rečenica "Nikad in neće uhvatiti." postaje svakim danom sve realnija i realnija.

Izgleda da u globalnoj politici njihova hapšnjenja nekim moćnicima i ne bi baš odgovarala.

Po cemu to nebi odgovarala Magice...ti mocnici mogu da stvore sliku kako god hoce i sta god Mladic ili Rado rekli oni ce  uzeti samo ono u obzir sto se tice Srba i sto je tu lose a da to nekim mocnicima neodgovara to je izmisljotina ...jedinom tko to neodgovara to je Srbija jer da se oni stvore u Haagu ode RS na stecaj pa ce je privatizirati..
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 163
OS
Linux
Browser
Mozilla
Nece se nikada predati, pre bi se ubili nego to uradili.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 115
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:16:09
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.