Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mladenci razočarani poklonima, pitali goste zašto su dobili toliko malo para!  (Pročitano 5893 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Ruku na srce, ako nije imala para... i zna kakvi su obicaji... sto je isla...
Mislim... mogla je da se pravi bolesna, mrtva, na odmoru... tako to...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 320
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.116
I da sad sam sabirao za svoje vencanje.. Za nekih 500 dusa izadje 186000 dolara ali onako kako ja volim sve u fulu.. Smile Kad sve saberes pa i nije toliko skupo Smiley Samo jos da ubedim princezu od Monaka da se uda za mene i sve to plati Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15
Citat
Koliko vas bi u Srbiji, vasem drugu ili drugarici na svadbi u kovertu stavili 500 dinara na primer? Narocito ako vas taj isti drug ili ta ista drugarica zovu na svadbu par meseci unapred? A dobro znate da se po osobi placa prosecno 20-25 evra u Beogradu.
Vidis bas razmisljao i mislim da ne bih ni otisao da nemam da dam makar neku paru. Jer bi mi bilo bezveze da uopste idem bez para negde...

Ali je bezveze i zahtevati i ljutiti se ako ti neko ne donese na svadbu te pare. Jer na kraju krajeva svadbu ne pravis da bii zaradio na njoj(doduse u moderno vreme i pravis) nego da proslavis ulazak u brak. Kao kada bih pravio rodjendan i zahtevao od svakog 500 dinara jer eto, mene kostaju jelo,i pice i torta toliko na neki broj gostiju. Mislim ako sam ne mogu da se isponzorisem sto uopste i pravim proslavu?  Smile
« Poslednja izmena: 07. Jul 2013, 21:07:38 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Бззз :)

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 8261
Zastava Париз
OS
Windows XP
Browser
Chrome 27.0.1453.116
mob
Samsung Galaxy S II
Citat
Koliko vas bi u Srbiji, vasem drugu ili drugarici na svadbi u kovertu stavili 500 dinara na primer? Narocito ako vas taj isti drug ili ta ista drugarica zovu na svadbu par meseci unapred? A dobro znate da se po osobi placa prosecno 20-25 evra u Beogradu.
Vidis bas razmisljao i mislim da ne bih ni otisao da nemam da dam makar neku paru. Jer bi mi bilo bezveze da uopste idem bez para negde...

Ali je bezveze i zahtevati i ljutiti se ako ti neko ne donese na svadbu te pare. Jer na kraju krajeva svadbu ne pravis da bii zaradio na njoj(doduse u moderno vreme i pravis) nego da proslavis ulazak u brak. Kao kada bih pravio rodjendan i zahtevao od svakog 500 dinara jer eto, mene kostaju jelo,i pice i torta toliko na neki broj gostiju. Mislim ako sam ne mogu da se isponzorisem sto uopste i pravim proslavu?  Smile

Слажем се са тобом.. Smiley Smile
IP sačuvana
social share
Немам потпис, јер ми га Челави увек обрише! Толико!

Edit by chelavi1: i to je potpis, zar ne?
Зар ћеш и то да ми обришеш?!

Edit by chelavi1: Dokle god je potpis uklopljen u pravilnik, necu.  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
I-mate 30 Pro
celebrating choices  Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
LG Nexus 5
Vidis bas razmisljao i mislim da ne bih ni otisao da nemam da dam makar neku paru. Jer bi mi bilo bezveze da uopste idem bez para negde...

Ako je moj drug/drugarica u pitanju, pozajmio bih ili ne bih otisao, bilo bi me sramota da tam samo tih 500 dinara.


Ali je bezveze i zahtevati i ljutiti se ako ti neko ne donese na svadbu te pare. Jer na kraju krajeva svadbu ne pravis da bii zaradio na njoj(doduse u moderno vreme i pravis) nego da proslavis ulazak u brak. Kao kada bih pravio rodjendan i zahtevao od svakog 500 dinara jer eto, mene kostaju jelo,i pice i torta toliko na neki broj gostiju. Mislim ako sam ne mogu da se isponzorisem sto uopste i pravim proslavu?  Smile

Danas se u Srbiji svadbe cesto prave da bi se zaradilo i da se mladencima "nadje" malo kesa u pocetku zajednickog zivota.

Za svadbu ti je u Beogradu potrebno samo 300-400 evra kapare koliko dajes pri ugovaranju svadbe, ostatak para dajes posle svadbe, tako je u vecini lokala u Beogradu koji organizuju svadbe. (govorim o komercijalnim svadbama, ne o hajatu, vili Jeleni i slicnim snobovskim mestima)

Dakle, samo kaparises prilikom dogovaranja i eto ti svadbe.

Ne znam samo kakve veze ima rodjendan sa ovom pricom, pa ne zoves 100 ljudi na rodjendan vec 10-20 i mozes da se pokrpis za toliko, ako ne mozes, ne pravis nista, mama napravi tortu i kiflice i nemas nikakvih problema.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15

Ako je moj drug/drugarica u pitanju, pozajmio bih ili ne bih otisao, bilo bi me sramota da tam samo tih 500 dinara.

Pa to i rekoh...

Citat
Danas se u Srbiji svadbe cesto prave da bi se zaradilo i da se mladencima "nadje" malo kesa u pocetku zajednickog zivota.

Za svadbu ti je u Beogradu potrebno samo 300-400 evra kapare koliko dajes pri ugovaranju svadbe, ostatak para dajes posle svadbe, tako je u vecini lokala u Beogradu koji organizuju svadbe. (govorim o komercijalnim svadbama, ne o hajatu, vili Jeleni i slicnim snobovskim mestima)

Dakle, samo kaparises prilikom dogovaranja i eto ti svadbe.
Pa to je i problem ovde(mislim na konkretan slucaj a i uopste), jer ispada da pravis proslavu da bi zaradio a ne zbog same proslave. A zamisli da svi donesu poklone pa ti moras da osim te kapare das jos 3-4000 E koliko ukupno i kosta ta svadba za jedno 100 gosta.  Smile

Citat
Ne znam samo kakve veze ima rodjendan sa ovom pricom, pa ne zoves 100 ljudi na rodjendan vec 10-20 i mozes da se pokrpis za toliko, ako ne mozes, ne pravis nista, mama napravi tortu i kiflice i nemas nikakvih problema.
Rodjendan je primer proslave. Isto tako i za svadbu mozes da  odes u opstinu i napravis kuci rucak za  najuze i to je to...

Poenta je, ako nemas te pare zasto uopste pravis proslavu?
« Poslednja izmena: 07. Jul 2013, 21:49:31 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
LG Nexus 5
Pa to je i problem ovde(mislim na konkretan slucaj a i uopste), jer ispada da pravis proslavu da bi zaradio a ne zbog same proslave. A zamisli da svi donesu poklone pa ti moras da osim te kapare das jos 3-4000 E koliko ukupno i kosta ta svadba za jedno 100 gosta.  Smile

Pa u najcescem broju slucajeva se svadba pravi bas zbog zarade. Od kada znam za sebe, uvek sam pitao mladu ili mladozenju jer imaju neku zelju sto se tice poklona i uvek je odgovor isti: "pare".


Rodjendan je primer proslave. Isto tako i za svadbu mozes da  odes u opstinu i napravis kuci rucak za  najuze i to je to...

Poenta je, ako nemas te pare zasto uopste pravis proslavu?

Razloga je vise, zavisi od regiona do regiona u Srbiji, kao i nacionalnoj pripadnosti.

1. Svi su pravili svadbe, pa dal je moguce da si tolki slepac da ti ne mozes?;
2. Milovan je svom sinu lane pravio svadbu od 400 gostju, ima da napravim za 500 pa kolkko kosta da kosta,
3. Taman da odradimo svadbu i da za kes izlijemo plocu i dignemo jos jedan sprat dimaju deca gde da zive kad odrastu;
4. Dodradimo svadbu pa pravac Mikonos all inclusive, jer deca zaceta tamo brze rastu;
5. Dosta sam vozio svalersku zastavu 128, mogli bi da uzmemo nekog stranca 2005-to godiste;
6. Mogla bi da se odradi nova kuhinja, sa sve masinom za pranje sudova;
7. Svadba mora da se pravi da pokazem pokvarenoj rodbini da sam ja i dalje JA;
.
.
10. Tradicija, gde da se zenim tajno, mislice da mi je zena copava ili izgorela po glave, ocu da je okitim da svi gledaju u nju...

I naravno, svadbe se prave radi proslavljanja stupanja u brak... Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 1041
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.14
Najpametniji su mladenci kad na pozivnici za svadbu stave narctano: Elektricni uredjaji-precrtano,ne znam sta sve jos-prectano,bla,bla...Smajli,sa osmehom oznaceno da moze i novac moze.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15



Imali jedni moji rodjaci slicnu pozivnicu. Pa se zalila neka zena da je bezveze pa onda zvali i rekli "E, pa moze i poklon".  Smile

To ti pricam, postala biznis stvar proslava svadbe. I od necega sto bi trebala da bude proslava necega ti napravis banku za pare kako bi otplatio tu proslavu na kojoj si morao da imas 400 gostiju(jer zaboga, ne moze manje) i isao na Zakintos.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.