Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mišljenje oko html/css programiranja...  (Pročitano 5110 puta)
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Nokia 6120
Citat
Pa, malo je html i css izgubio od značenja. Kako vreme prolazi CMS-ovi (Wordpres, Joomla) preuimaju primat.
Ok, danas se retko rade statični sajtovi ali molim te mi objasni kako to da html i css gube značaj? Ne treba ti (odlično) znanje html/css tehnologije da bi uradio Wordpress temu na primer? Smile

Citat
Teško je kad kreneš sam da avladavaš stvari.
99% ljudi koji na webu rade nešto ozbiljinije su sami učili. I ne fali im ništa.

Citat
Naučiš nešto, pa onda ispadne da to je već zastarelo ili da polako zastareva )mada ništa nije polako u ovom svetu) i moraš da učiš nešto drugo. Stalno trka...
Kao i u svakoj drugoj industriji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 95
Zastava beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 32.0.1700.107
Hoću reći da klijent može sam da napravi svoj sajt (naravno sa malo pomoći sa strane), sam da održava, koristeći već gotove teme koje mogu da se bedsplatno skinu sa interneta. Tržište se naglo suzilo za web developere. Ranije se više para uzimalo od održavanja i ažuriranja sajtova.
Kažeš 99% je samo učilo, no pitanje je koliko njih nije uspelo i koliko su odustali!
IP sačuvana
social share
forumi su mesta gde se moze naci pomoc
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Nokia 6120
Citat
Hoću reći da klijent može sam da napravi svoj sajt (naravno sa malo pomoći sa strane), sam da održava, koristeći već gotove teme koje mogu da se bedsplatno skinu sa interneta. Tržište se naglo suzilo za web developere. Ranije se više para uzimalo od održavanja i ažuriranja sajtova.
To je tačno, smanjilo se tržište... Ali ozbiljniji klijenti i ozbiljnije stvari (i dalje) se rade custom, neka premium ili free tema nije dovoljna, tako da posla ipak ima. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 73
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.107
mob
LG L90
Kad smo već kod tržišta, zanima me gde na netu može da se nadje neki honorarni poslić za nekoga ko se bavi web kodiranje/programiranjem? Znam za 99designs ali verujem da postoji još brdo sajtova. Takodje, zanimam me kako da  sam ocenim svoje znanje? Krenuo sam da učim javascript, i u glavi su mi ideje za slideshow...Ne bih da dodjem u situaciju da prihvatim nešto da odradim a da nisam dorastao tom zadatku. Ne samo da pada rejting na sajtu već unosi pometnju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 23
Zastava Vranje
OS
Windows XP
Browser
Chrome 32.0.1700.107
mob
Samsung 
Pa, malo je html i css izgubio od značenja. Kako vreme prolazi CMS-ovi (Wordpres, Joomla) preuimaju primat. Teško je kad kreneš sam da avladavaš stvari. Naučiš nešto, pa onda ispadne da to je već zastarelo ili da polako zastareva )mada ništa nije polako u ovom svetu) i moraš da učiš nešto drugo. Stalno trka...
Nauči PHP.

Html i css izgubio na znacaju? To se zajebavas? HTML i CSS su osnova! Informisi se bolje.


Kad smo već kod tržišta, zanima me gde na netu može da se nadje neki honorarni poslić za nekoga ko se bavi web kodiranje/programiranjem? Znam za 99designs ali verujem da postoji još brdo sajtova. Takodje, zanimam me kako da  sam ocenim svoje znanje? Krenuo sam da učim javascript, i u glavi su mi ideje za slideshow...Ne bih da dodjem u situaciju da prihvatim nešto da odradim a da nisam dorastao tom zadatku. Ne samo da pada rejting na sajtu već unosi pometnju.

Kod:
www.freelancer.com
« Poslednja izmena: 06. Feb 2014, 16:00:50 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Nokia 6120
Citat
Kad smo već kod tržišta, zanima me gde na netu može da se nadje neki honorarni poslić za nekoga ko se bavi web kodiranje/programiranjem? Znam za 99designs ali verujem da postoji još brdo sajtova.
Imaš brdo sajtova za freelancere... Verovatno najpoznatiji je Elance...

Citat
Takodje, zanimam me kako da  sam ocenim svoje znanje? Krenuo sam da učim javascript, i u glavi su mi ideje za slideshow...Ne bih da dodjem u situaciju da prihvatim nešto da odradim a da nisam dorastao tom zadatku. Ne samo da pada rejting na sajtu već unosi pometnju.
Verovatno tako što ćeš da nešto pokušaš da napraviš. Eto napravi taj slider o kome razmišljaš i samo će ti se kazati da li si savladao ili ne. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 73
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.107
mob
LG L90
Hvala ljudi. Smiley Krenuo sam sa javasriptom i zanima me da li da nastavim sa tim ili da se prešaltujem na jQuery?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Nokia 6120
jQuery je Javascript biblioteka. Dakle, Javascript pa jQuery.

Poz Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 73
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.107
mob
LG L90
Skapirao sam da jedno proističe iz drugog s tim što sam takodje primetio da je sintaksa drugačija pa zato pitam. Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.