Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 106
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mišković optužio Jovanovića za umešanost u njegovu otmicu  (Pročitano 41613 puta)
19. Nov 2007, 18:48:12
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Mišković optužio Jovanovića za umešanost u otmicu


Predsednik kompanije "Delta" Miroslav Mišković optužio je danas predsednika Liberalno demokratske partije (LDP) Čedomira Jovanovića za umešanost u njegovu otmicu, nazvavši ga ortakom mafije. Jovanović tvrdi da je Mišković za njega "paradigma deformisanog odnosa politike i biznisa u kojem je politika spremna da se proda za bilo šta".

"Da li današnjim nasrtajima predupređuješ sva svedočenja o svemu što znamo - zašto su ti ruke prljave, a savest čista - ili su napadi tvoj pokušaj da me opet smestiš u šaht, i po drugi put, zastražiš otkup od mene, moje porodice i moje kompanije", upitao je Mišković Jovanovića u otvorenom pismu sa naslovom "Ako je vreme za istinu, evo je", dostavljenom agenciji Beta.
"Da li je tačna vest sa naslovnih strana novina da si od člana bande Dejana Milenkovića Bagzija uzeo pet miliona maraka kao deo krvavog novca od moje otmice. Ako si uzeo taj novac, s kim si ga delio i na kakve iznose", upitao je Mišković Jovanovića.

Mišković, koji se danas prvi put javno oglasio o otmici. On je otet je u aprilu 2001. godine, a pušten je pošto je otmičarima platio tri miliona evra.
Za otmicu Miškovića optuženi su članovi zemunskog kriminalnog klana.

Dnevni list "Kurir" danas je objavio, pozivajući se na operativca MUP-a Srbije, kako je Milenković Jovanoviću dao pet miliona nemačkih maraka od otmice Miškovića na parkingu hotela Hajat, neposredno posle otmice, a da su vođe klana Milorad Ulemek i Dušan Spasojević od otmice uzeli po milion maraka, dok su pola miliona maraka podelili članovi klana koji su izveli otmicu.
Mišković je naveo da ga je otela grupa policajaca i mafijaša koji su imali "službene značke Državne bezbednosti iz Miloševićevog vremena".
"Iz teksta (u "Kuriru") vidim da su promenili jedino svoje partnere na vlasti. Onda nisam verovao tadašnjem ministru policije Dušanu Mihajloviću kada mi se zaklinjao da moje otmičare u zatvoru često posećuje Čedomir Jovanović. Odbio sam Mihajlovićevo - pokazalo se proročko - predskazanje da će otmičari, uz pomoć Jovanovića, uskoro izaći na slobodu. Na moj užas, to se i dogodilo", naveo je Mišković.

Predsednik "Delte" naveo je da je "rešio da zaćuti" kada su umešani u njegovu otmicu pušteni, i da nije progovorio ni kada ga je tadašnji premijer Srbije Zoran Đinđić pozvao na razgovor.
"Ja znam šta mi je premijer rekao o otmici, isplati, i podeli. Ja sam svedok njegovog ogorčenja što ne uspeva - ni kaznama, ni pretnjama, ni prekidom prijateljstva i kontakata - da sebi bliskog, mladog saradnika odmakne od mafije", naveo je Mišković.

Mišković je Jovanovića upitao da li je, na bilo koji način, umešan u njegovo "tamničenje" i da li je dao dozvolu, uputstvo ili garantovao imunitet otmičarima, "ako je, kao druga ličnost režima, priznao da je posećivao zemunski klan i bio prijatelj sa vođama mafije" koja je otela predsednika Delte.
"Priznao si da si posećivao lidere zemunskog klana u pritvoru. Ako si znao da su tamo zbog moje otmice, i još 75 krivičnih dela, zašto si ih posećivao. Ako si ih posećivao, jesi li uticao na tužioca i sud da ih oslobode pritvora", upitao je Mišković Jovanovića.

U pritvoru su od maja 2001. godine bile vođe zemunskog klana Dušan Spasojević i Mile Luković, kao i članovi klana braća Miloš i Aleksandar Simović i Vladimir Milisavljević, koji su, između ostalog, sumnjičeni i za otmicu Miškovića. Oni su iz Okružnog zatvora u Beogradu pušteni krajem godine.
"Ako si ih oslobodio, jesi li bio svestan šta mogu opet da urade meni ili bilo kojem drugom čoveku, znaš dobro na koga mislim, koji im stane na put", pitao je predsednik Delte predsednika LDP-a.

Mišković je dalje pitao Jovanovića da li je na bilo koji način uticao da sudski proces zbog njegove otmice "prosto odumre" i da istina o tvorcima plana, ortakluku politike i mafije, podeli plena, zauvek ostane tajna.
"Zar 100.000 policajaca nije moglo da uhvati žive dvojicu vođa zemunaca, makar ih držali pod opsadom mesec dana, i da tako saznamo imena njihovih političkih partnera i da ja znam ko je sve umešan u moju otmicu, a Srbija ko je kako presudio premijeru", upitao je Mišković.

Mišković je na kraju pisma naveo da je "svoje platio i iscrpeo sve svoje strahove".
"Preživeo sam što je malo ljudi preživelo. Dočekao sam dan da se o nedavnoj istoriji govori bez staha. Tražim samo da se svačija krivica i odgovornost utvrđuje na sudu, a ne javnim linčovanjem protivnika. Ja znam kako je biti talac politike i mafije, znam kako je kada linčuju i mene i moju kompaniju. Mogu me vređati, ali me niko i nikada više neće otimati i reketirati.

LDP: Mišković nudio Kosovo za američku vizu

Predsednik Liberalno-demokratske partije (LDP) Čedomir Jovanović je u "Utisku nedelje" na TV B92 rekao da je Mišković, koji se nalazi na spisku osoba kojima je zabranjen ulazak u SAD, otišao u američku ambasadu u Beogradu i tražio vizu "u zamenu za kooperativnost" srpskog premijera Vojislava Koštnice u vezi sa rešavanjem kosovskog pitanja.
"Mišković je predmet interesovanja LDP-a jer mi želimo da odbranimo pravo na drugačiji život", istakao je Jovanović.

On je dodao i da poznaje vlasnika "Delte" i da se sa njim nekoliko puta sretao izmedju ostalog i onog dana kada je Slobodan Milošević izručen Hagu, i to u Miškovićevoj kafani, ali je dodao da je samo svratio kako bi tadašnjem ministru policije Dušanu Mihajloviću, koji je tu bio, rekao nešto.
Jovanović je odbacio navode da LDP finansira biznismen i bivši Miloševićev ministar Milan Beko, ističući da je to nemoguće, jer njihovi interesi "nisu kompatibilni".

Lider LDP-a je naveo i da kao kandidat za predsednika Srbije neće tražiti podršku za sebe lično već podršku za drugačiji odnos prema stvarnosti. On je dodao da se izbori ne mogu svesti "na trku dva kandidata Vojislava Koštunice" - lidera Demokratske stranke (DS) Borisa Tadića i zamenika predsednika Srpske radikalne stranke (SRS) Tomislava Nikolića.
Jovanović je ponovio da LDP računa na podršku birača DS-a, i to one grupe koja je 2004. glasala za Tadića i koja je ostvarila pobedu nad Nikolićem parolom: "Ovo je za Zorana".

Prema njegovim rečima, pre nego što je doneta odluka da on bude kandidat za predsednika, u LDP-u se razgovaralo i o tome da kandidati budu neke nestranačke ličnosti i da su u opticaju bili dramski pisac Biljana Srbljanović i bivši šef vladinog Biroa za komunikacije Vladimir Beba Popović.

Na pitanje zašto je isključen iz Demokratske strane, Jovanović je kazao da je isključen "jer je to bila cena novog odnosa stranke sa Demokratskom strankom Srbije", ali i zbog "kompleksa" novog rukovodstva DS-a koji politiku doživljava kao medjusobne duele.

Blic  Autor: Beta | 19.11.2007 - 17:55
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Apple iPhone SE 2020
Hm... zanimljivo... pa koga Miskovic onda finansira.... (u finansiranje ne spada otkupnina prilikom otmice)  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Čeda je jako mutan tip !!!

Nadam se da će istražni organi pokrenuti postupak za utvrdjivanje istine i da će Skupština skinuti Jovanoviću poslanički imunitet kako bi bio jednak pred pravdom !!!

Za istinu i pravdu !!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
BlackBerry bold
i ovaj mišković počeo da benjavi!
mislio sam da je pametniji čovek!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa, pukao mu film kada je saznao da je Jovanovic od njegove otmice uzeo pet miliona maraka !!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 512
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pa opste je poznato da je mali Čeda zaradio brdo para upravo zahvaljujuci kriminalcima i ubicama iz "Zemunskog Klana"! Samo nije jasno zasto je go-sin Miške do danas drzao jezik za zubima. Mora da je bas sada nastupio dan "D" da se krene u obracun.
IP sačuvana
social share
No money, no funny!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


ab aeterno ZEMUN ad infinitum

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 688
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
SonyEricsson k800i


Gazda Miško nam se malo uprpio posle sinoćnog Utiska.. Još jedan plus za Čedu!  Smile
IP sačuvana
social share
Ne pada sneg da prekrije breg, već da svaka zver pokaže svoj trag.


Bivši ministar za rudarstvo i energetiku je ministar vera;
Bivši ministar za upravu i lokalnu samoupravu je ministar prosvete;
Bivši ministar unutrašnjih poslova sa dosijeom je i dalje ministar unutrašnjih poslova.

Premijer je Koštunica.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
BlackBerry bold
Pa, pukao mu film kada je saznao da je Jovanovic od njegove otmice uzeo pet miliona maraka !!!

to su gluposti!
da je nešto zaista bilo mišković bi to odavno iskoristio protiv čede, uz to ne bi dozovlio da se ovaj šeta na slobodi!
ej bre, u pitanju je najbogatiji čovek na balkanu!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Bogat je i ulaže u Srbiju !!!

Šta je tu loše !?!

Šta je Čeda uradio za Srbiju !?!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 5610
Ударио шљам на смрада!  Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 106
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.