Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Misic i princ Aleksandar - "On se bori za svoju krunu, ja branim srpski narod"  (Pročitano 28484 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 6942
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 50.0
Ко није гледао, постоји и на нету јако квалитетан снимак, представа "Колубарска битка" из 1990, ЈДП. Сценарио написан на основу Ћосићеве књиге, а овај разговор (додуше скраћен) је изванредно дочаран између Мише Јанкетића као Мишића и Марка Тодоровића као Путника. Одгледајте.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
Iskeno mi je zao sto niko od Karadjordjevica nije poslusao velikog vojvodu Misica i njegovo misljenje o Hrvatima i uniji s njima, vec su napravili kvazi drzavu sa tim "fukarama" kako ih vojvoda naziva, onu monstruoznost nazvanu SFRJ (posle par neuspelih pokusaja u obliku Kraljevine Jugoslavije, DFJ i FNRJ). Mnogi nisu svesni da je to bio proces "jugoslovenizacije" sprskog naroda, osmisljen od strane zapadnjackih sila da se unisti Srpstvo, srpska kultura, snaga, poreklo i ponos, ponistavanjem naseg porekla i istorije putem udruzivanja sa tim sakalima, znajuci da to nikako nece ispasti na dobro i da ce kad tad izbiti jos jedan balkanski rat, kao sto je Misic predvideo.

Regent je unistio mnoge spomenike po Srbiji i kulturna dobra, istorijsko nasledje. Jedno od toga je bio i Zrnov, grad na Avali koji su Nemanjici gradili, srpski velikani branili, da bi ga on uz planove onog masona Ivana Mestrovica razorio za 2 dana i izgradio onu grdobu od spomenika koji je tu i dan danas. Pogledajte onaj na Lovcenu, identicni su. (o ovome se moze cela tema napraviti, al me mrzi, morao sam da povucem paralelu, jer ima veze sa svime)

Mozda je regent i razmisljao u nekom smeru da ce napraviti nekakvu modernu evropsku drzavu u kojoj ce cvetati med i mleko ako ucini da sprski narod malko zaboravi na svoju istoriju, smiri se, podvije rep i prihvati uniju sa hrvatima i drugima. Losa ideja koja je obistinila Misiceva upozorenja. Jugoslavija je zavrsila veoma bolno, drzave su razorene, Srbija unistena u svakom pogledu, narod zastranio od svog porekla i saveta svojih vodja. Izgubili smo velicinu koju smo nekad imali. Sad smo ulicni kerovi koji masu repom ako nam MMF ili Arapi daju koji milion. Jad i beda. Sta bi vojvoda Zivojin Misic danas rekao da je ziv..
« Poslednja izmena: 21. Apr 2017, 22:31:52 od Aconja »
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Mnogi nisu svesni da je to bio proces "jugoslovenizacije" sprskog naroda, osmisljen od strane zapadnjackih sila da se unisti Srpstvo, srpska kultura, snaga, poreklo i ponos, ...

o zasto nas taj zli zapad tako mrzi!!??
 
Regent je unistio mnoge spomenike po Srbiji i kulturna dobra, istorijsko nasledje. Jedno od toga je bio i Zrnov, grad na Avali koji su Nemanjici gradili, srpski velikani branili, da bi ga on uz planove onog masona Ivana Mestrovica razorio za 2 dana i izgradio onu grdobu od spomenika koji je tu i dan danas.

zrnov je bio glavna turska tvrdjava prema ugarskom beogradu
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
Tako su hteli da nas uce za Zrnov, kako je to turska rabota koju treba satrti sa zemljom, a sto naravno nije tacno. Vidis o cemu pricam ja, al dobro, svako ima svoje misljenje. Ja smatram da je od nastanka same reci "Jugoslavija" nama krenulo na dole..

I da dodam jos malo nesto o Zivojinu Misicu:

"Čujte me, deco i braćo. Tri su mi sina u armiji generala Mišića, jednog sam imao u Stepinoj armiji. On mi, Živko, osta na Ceru; za ostale, tri pune nedelje ništa ne čujem. I zborim vam kao otac: Na ovoj zemlji ako sreće nemaš, ne vredi ti ni ribu da loviš, ni u svatove da ideš, a kamoli protiv dva švapska cara rat da vodiš. Na zemlji, ljudi moji, žive srećni i nesrećni. To je tako, a zašto je tako, niko ne zna. Postoje ljudi kojima nikne i kad seme na kamen bace. Kojima se stoka blizni. Kojima se u kući rode dva muška pa jedno žensko. Kojima grad ne ubija vinograd. Kojima bolest ne stupa u kuću, a sve uokolo pomori. Koji gaze trnje, a ne ubodu se. Kоji idu zmijarnikom, a ne zgaze guju. Takav vam je čovek vaš komadant, Živojin Mišić. Taj general što liči na sve nas seljake. Tome je MIšiću, ljudi, sreća pretovarila život. Da nije srećan, ne bi od seljačeta do generala dogurao. Da nije srećan, ne bi Turke i Bugare pobedio. Da ga sreća neće, ne bi mu kralj poverio komandu nad Prvom srpskom armijom. Na grob mi se svi opoganite, i u bradu, ako poživim, ako ne budete srećni pod njegovom rukom. Sad kad krenete, do Drine se nećete zaustaviti. Preokrenulo se, sinovi, preokrenulo se odjednom. Sad svi potoci teku na naša vitla!"

Dobrica Ćosić - Vreme smrti
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Citat
"Čujte me, deco i braćo. Tri su mi sina u armiji generala Mišića, jednog sam imao u Stepinoj armiji. On mi, Živko, osta na Ceru; za ostale, tri pune nedelje ništa ne čujem. I zborim vam kao otac: Na ovoj zemlji ako sreće nemaš, ne vredi ti ni ribu da loviš, ni u svatove da ideš, a kamoli protiv dva švapska cara rat da vodiš. Na zemlji, ljudi moji, žive srećni i nesrećni. To je tako, a zašto je tako, niko ne zna. Postoje ljudi kojima nikne i kad seme na kamen bace. Kojima se stoka blizni. Kojima se u kući rode dva muška pa jedno žensko. Kojima grad ne ubija vinograd. Kojima bolest ne stupa u kuću, a sve uokolo pomori. Koji gaze trnje, a ne ubodu se. Kоji idu zmijarnikom, a ne zgaze guju. Takav vam je čovek vaš komadant, Živojin Mišić. Taj general što liči na sve nas seljake. Tome je MIšiću, ljudi, sreća pretovarila život. Da nije srećan, ne bi od seljačeta do generala dogurao. Da nije srećan, ne bi Turke i Bugare pobedio. Da ga sreća neće, ne bi mu kralj poverio komandu nad Prvom srpskom armijom. Na grob mi se svi opoganite, i u bradu, ako poživim, ako ne budete srećni pod njegovom rukom. Sad kad krenete, do Drine se nećete zaustaviti. Preokrenulo se, sinovi, preokrenulo se odjednom. Sad svi potoci teku na naša vitla!"


ekstra....
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
a onda dodje novi aca koji legne u odelu u kanc briselskih aparatcika...jebo mater. Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1465
Zastava
mob
Apple iPhone 6s
U jbt kakvi heroji, sve sam se potresao, evo jos se tresem. Slava im vecna. To je zli zapad sve namestio da ocrne Srpsko seme i pleme.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 273
Zastava Užice
mob
Siemens mc 60
Negde sam naleteo na podatak da je Misic na Kosovu pred povlacenje preko Albanije hteo da ostane na Kosovu i da se bori i dalje i da je zbog toga cak potegao pistolj na Stepanovica i ne znam koga jos na zasedanju generalstaba. Da li neko zna nesto o tome?
« Poslednja izmena: 24. Apr 2017, 00:44:24 od cheinchi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
hteo je da izvrsimo kontra-ofanzivu i ako ne uspe da polozimo oruzje. bio je protiv povlacenja preko albanije
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.