IN < - Miodrag Qzma Kuzmanović - >LO
(1/42) > >> :: Odgovori!
Autor: BlizzardJakkal :


Torivoje mi dade inspiraciju - da pravimo temu o Quzmi iz "Sveta Kompijutera", njegove kolume "Ja, Kuzma".. ovaj "igrač" i njegovih tekstova na temu igara.

Dakle - izvolite.
Autor: Torivoje :
Pokušah večeras da se podsetim na sajtu S.K-ra šta čovek napisa o nekim ovogodišnjim igrama,ali vidim da su arhivu dogurali tek do aprilskog broja.Sećam se da sam bio (blago rečeno) zatečen njegovim tripovanjem po izlasku CoD 1 i 2.Razumem da se nekome nešto dopada,ali onanija suši kičmu i pravi podočnjake...
Autor: miximup :
Misli da zna mnogo, a nema pojma.Ima previsoko misljenje o sebi.
Autor: Torivoje :
Čovek zna posao kojim se bavi (,ili,barem,ima dovoljno iskustva da bi bio validan autor),ali mu je dnevna politizacija kolumne koju započe pre ~ 4,5-5 godina ozbiljno zamutila novinarsku vizuru.Više bih voleo da se konačno odluči : hoće li imati veliku kolumnu u kojoj je sve dozvoljeno,ili će se baviti igračkim tehnikalijama. 
Autor: BlizzardJakkal :
Ovako, prvo sam ga primetio u broju iz 1996 godine. gde je bila igra meseca Duke Nukem 3D, u kojoj je (tada su bili plusevi i minusi igrama) dao minus sa objašnjenjem "Da li vam je kompijuter radio 24 časa".

S jedne strane ga poštujem, zna mnogo i voli da referencira, da kažem Angry Video Game Nerd i Spoony pre njih (između ostalog tada nije bilo wikipedije itd.) mada opet tada se oslanjao na domaće teme.

S druge strane, puno mana. Da kažem da ga doživljavam kao Neo Nacistu, jer glorifikuje nemački jezik, WW 2 i sve ostalo uz puno pravdanja. Koluma mu je, najblaže rečeno, postala narcisno predstavljanje sebe. Ako želite prave kolume iz gaming scene, bez preterano samoobožavanja (u stvari, ima ali u stilu šale) gledajte Jimquisition na escapistu. Već sam pomenuo, ali rećiću opet, lik ili daje igrama prevelike ocene ili ih pljuje, nema milosti. Usput vređa sve što nije deo onoga što on voli iz nerd kulture. Na kraju, lik je težak papučar, njegova stvar, osim što mi je urnebesno kada se predstavlja kao Mačo men, a žena ga za uši vodi u Transilvaniju protiv njegove vole.

Nije ni približno Ranku "Zli Gamemaster" Trifkoviću koga organski ne podnosim, ali je guilty pleasure.
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana