Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Minira li Djelic zahtevima za vracanje Kosovskih dugova pregovore o KIM ?  (Pročitano 836 puta)
27. Okt 2007, 16:21:21
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
ĐELIĆ: NE OTEŽAVAM PREGOVORE

 BEOGRAD - Potpredsednik Vlade Božidar Đelić odbacio je juče optužbe Koštuničinog savetnika Aleksandra Simića da je predlažući otpis kosovskog duga Srbiji u Vašingtonu izneo predlog suprotan stavu srpskog pregovaračkog tima. On je u izjavi za Kurir Simićeve tvrdnje okvalifikovao kao „neosnovane i netačne“.

- Predlog koji sam izneo u dva navrata je bio tema pregovaračkih timova Beograda i Prištine prošle i ove godine. Beograd je takav predlog izneo, a Albanci su ga prihvatili - kaže Đelić, dodajući da u Simićevim optužbama na njegov račun „verovatno ima i malo politike“.

On, takođe, ističe da je u tekstu dokumenta od 14 tačaka koje je predložila posrednička trojka, u jednoj tački Srbija saglasna da Kosovo ima sopstvenu fiskalnu politiku.

- Suština onoga što sam ja izneo kao predlog jeste u tome da onaj ko ubira poreze treba i da plaća svoje dugove - kaže Đelić.

Kao primer, on navodi da i Beograd i Vojvodina imaju svoje dugove i da Srbija za takve pozajmice daje suverene garancije, što ne znači da ne treba da vraćaju dugove.

- Ne vidim kakve veze vraćanje dugova ima sa suverenitetom. To, očigledno, govore oni koji ne poznaju međunarodne finansije - kaže Đelić.

S druge strane, Boško Mijatović, stručnjak koji je u ime srpskog tima radio u ekonomskom delu pregovora, kaže da je tačno da je Beograd Prištini predložio da se na takav način reši pitanje kosovskog duga, ali tek pošto se reši pitanje statusa Kosova.

- To, međutim, nije bio krajnji dogovor, već samo predlog, s kojim su se Albanci složili. Otuda mislim da je Đelićev predlog došao preuranjeno i da zaista može da pogorša poziciju Srbije tokom pregovora - kaže Mijatović za Kurir.

Podsetimo, Đelić je u Vašingtonu izneo predlog da bi Srbiji trebalo da bude vraćeno ili odbijeno od preostalog duga Svetskoj banci 215 miliona dolara na ime već izmirenog kosovskog duga. On je rekao da onaj koji ubire porez taj treba i da plaća dugove, precizirajući da se radi o iznosu od oko 800 miliona dolara i da je ostalo još 582 miliona dolara koje Kosovo treba da plati Svetskoj banci.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Nokia 6120
mislim da ne, ovako nas siptari zajebavaju, hoce da zive nezavisno a na nasoj grbaci. uostalom nas pregovaracki tim se zalaze da oni mogu imati nezavisne finansije ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 482
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
stami, tvoja genijalnost nema granica.

ova vest je toliko nebitna i smesna, i pre svega neosnovana za bilo koga ko ima mikrogram mozga.
u celom svetu, mozda bez izuzetaka, pokraine uzimaju kredite i vracaju svoje dugove.

i vojvodina je uzela kredit za autoput koji sama vraca iako je odrredjeni ministar u narodu znan kao svinjar taj autoput dao za dzabe.

dakle, vojvodina daje pare za to iz svog budzeta i ne vidim da se DSS-u to ne svidja.
da li to znaic da DSS smatra da vojvodina treba da bude nezavisna?

pozivam te da se manes gluposti.
IP sačuvana
social share
hebi se nadrkani.
jeste, shvatio si.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
alo ljudi jeste svjesni situacije u kojoj se govori da kosovo treba samo da placa svoje racune pa u najmanju ruku to je nepopularno za nas
kao i ona izjava uspahirenog ministra vojnog da necemo ratovati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 482
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
 Smile
nego treba da kazemo da cemo ratovati usred borbe i kampanje za ulazak u EU?
ne mozes ignorisati onu struju u vladi koja zeli u EU i koja sve daje da to ostvari, samo zato sto se tebi svidja neka druga opcija.
IP sačuvana
social share
hebi se nadrkani.
jeste, shvatio si.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
ma ne brate pa i ti to pogresno shvatas jednostavno sve karte se ne otvaraju neka se oni misle hocemo li mi ratovati a ne ovako da im olaksamo a sad da ja podrazavam rat ili ne to je druga stvar a da upravu si da podrzavam rat ali nisi u pravu sto se tice opcija  politickih
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 482
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
ok, u pravu si.
slazem se.

mada, to je bio vise politicki potez nego izjava sa tezinom.
zna se da ce nasa vojska intervenisati na severu ako ovi proglase.
to prenose i DS novine...(blic i sl..)
IP sačuvana
social share
hebi se nadrkani.
jeste, shvatio si.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
tacno ali neka se malo brinu majku mu zar moramo jos da im olaksavamo samo na to sam mislio znas ono srocis neku izjavu tipa branicemo Kosovo svim sredstvima a na njegovo ponovljeno pitanje da li to znaci i oruzjem ti ponovis prethodnu recenicu jednostavno znam ja da to mozda i nema neku tezinu ali nikad ne reci nikad
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Najbitynija stvar u ovoj vesti je "jednistven" nastup Srpskih politicara na madjunarodnom planu.
narocito zadivljuju pripadnici DS-a koji se ili izvinjavaju ili u pocetku napadaju Kostunicu zbog tvrdog stava oko Kostunice a onda i sam gosn izvinjavamo se samo grakce kako je to prevashodan cilj i da je Srpski vrh jedinstven. A za to vreme njegove podguzne muve samo po svetu se*u ovakve gluposti kao sto je sada Djelic bio "fascinatan" sa ovim zahtevom.
I dalje smatram da treba dogovor oko KIM ali ako hocete sipci samostalnost i ako se svi zapadnjaci zalazu za vasu samostalnost e tek ako je i dobijete onda mao vise trebate platiti i vratiti Srbiji.
A  dotle    ...
Zato Sarmo izvadili ti i zelje pa si poceo opet da idolopoklonises Mikija mausa -vojvodicu od banke.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.